Рішення № 102229173, 24.12.2021, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2021
Номер справи
440/12477/21
Номер документу
102229173
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/12477/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 /далі – позивач, ОСОБА_1 / звернувся через систему "Електронний суд" до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Департаменту патрульної поліції /далі – відповідач, ДПП/ про:

- визнання протиправною бездіяльності Департаменту патрульної поліції щодо ненарахування та невиплати на користь ОСОБА_1 грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 07 листопада 2015 року по 28 лютого 2018 року (включно) та індексації грошового забезпечення за період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року (включно);

- зобов`язання Департаменту патрульної поліції нарахувати та сплатити на користь ОСОБА_1 невиплачене грошове забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 07 листопада 2015 року по 28 лютого 2018 року (включно);

- зобов`язання Департаменту патрульної поліції нарахувати та сплатити на користь ОСОБА_1 заборгованість з індексації грошового забезпечення за період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року (включно) /а.с.1-5/.

Позов обґрунтований тим, що відповідачем не проведено нарахування та виплату позивачу грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 07 листопада 2015 року по 28 лютого 2018 року відповідно до вимог Закону України "Про Національну поліцію", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", а також індексацію грошового забезпечення за період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року відповідно до вимог Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" №1282-ХІІ від 03 липня 1991 року та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17 липня 2003 року. Бездіяльність відповідача щодо невиплати позивачу грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 07 листопада 2015 року по 28 лютого 2018 року та заборгованості з індексації грошового забезпечення за період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року порушує державні гарантії щодо оплати праці та забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 32-36/ зазначив, що виплата грошового забезпечення позивачу здійснювалася відповідно до вимог чинного законодавства у межах номенклатури посад та встановлення конкретного розміру окладів, надбавок, доплат, встановлених відповідним наказом керівника. Підставою для нарахування таких доплат позивачу є отримані від Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції довідки обліку несення поліцейським служби в нічний час. В період з 07 листопада 2015 року по 28 лютого 2018 року довідки несення поліцейським служби в нічний час в Управлінні патрульної поліції в Харківській області не формувались та до ДПП не надходили, а тому нарахування відповідної доплати неможливе. Постановою Кабінету Міністрів України №782 від 18 жовтня 2017 року внесено зміни до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078, якими абзац 5 зазначеного пункту було доповнено словом “поліцейський”, та після набрання чинності зазначених змін 24 жовтня 2017 року виплата позивачу індексації грошового забезпечення здійснювалася з листопада 2017 року та відсутні підстави для проведення індексації заробітної плати поліцейським у період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року.

Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 та частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 КАС України.

Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.

Наказом Департаменту патрульної поліції №115 о/с від 07 листопада 2015 року “По особовому складу” (відповідно до витягу з такого наказу) /а.с. 31/ по роті №4 батальйону №4 Управління патрульної поліції у місті Харкові Департаменту патрульної поліції призначено тих, що прибули з Міністерства внутрішніх справ з присвоєнням спеціальних звань поліції в порядку переатестування та установленням посадових окладів згідно штатного розпису з 07 листопада 2015 року, зокрема, ОСОБА_1 , інспектором, присвоївши йому спеціальне звання "рядовий поліції".

Листом Департаменту патрульної поліції від 14 липня 2021 року /а.с. 10/ повідомлено про відсутність підстав для нарахування ОСОБА_1 доплати за службу в нічний час за період з 07 листопада 2015 року по 28 лютого 2018 року та підстав для виплати індексації за період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року.

Відповідно до листа Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції №984П від 08 грудня 2021 року /а.с. 29-30/ за період несення служби з 07 листопада 2015 року по 28 лютого 2018 року ОСОБА_1 було відпрацьовано 160 нічних змін із наступного розрахунку в погодинній кількості: 2015 рік - у грудні 64 години, 2016 рік - у січні 64 години, у лютому 64 години, у березні 64 години, у квітні 32 години, у травні 16 годин, у червні 64 години, у липні 64 години, у серпні 64 години, у вересні 56 годин, у жовтні 40 годин, у листопаді 24 години, у грудні 40 годин; 2017 рік - у січні 56 годин, у лютому 48 годин, у березні 64 години, у квітні 40 годин, у травні 49 годин, у червні 24 години, у липні 24 години, у серпні 56 годин, у вересні 40 годин, у жовтні 24 години, у листопаді 48 години, у грудні 48 годин; 2018 рік: у січні 32 години, у лютому 56 годин.

Вважаючи, що відповідачем допущено бездіяльність щодо невиплати грошового забезпечення у вигляді доплати за несення служби у нічний час за період з 07 листопада 2015 року по 28 лютого 2018 року та сум індексації грошового забезпечення за період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з наступного.

Стосовно позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Департаменту патрульної поліції щодо невиплати грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 07 листопада 2015 року по 28 лютого 2018 року та зобов`язання Департаменту патрульної поліції нарахувати та виплатити позивачу доплати за службу у нічний час за період з 07 листопада 2015 року по 28 лютого 2018 року суд зазначає наступне.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України “Про Національну поліцію” №580-VIII від 02 липня 2015 року /далі - Закон №580-VIII/.

Відповідно до частин першої та другої статті 94 Закону №580-VIII поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” №988 від 11 листопада 2015 року /далі - Постанова №988/ установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Підпунктом 3 пункту 5 постанови №988 визначено обов`язок виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

Критерії виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання) визначено Порядком та умовами виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженими наказом Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06 квітня 2016 року /далі - Порядок №260 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин)/.

Пунктом 3 розділу І Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Згідно з пунктами 6 та 7 розділу І Порядку №260 підставою для виплати грошового забезпечення є наказ керівника (начальника) органу, закладу, установи Національної поліції (далі - орган поліції) про призначення на посаду поліцейського відповідно до номенклатури посад, наказ ректора ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання про зарахування на навчання або наказ про зарахування в розпорядження відповідного органу поліції та встановлення конкретного розміру окладів, надбавок, доплат. Грошове забезпечення поліцейським виплачується за місцем проходження служби виключно в межах асигнувань, затверджених кошторисом органу поліції на грошове забезпечення.

Відповідно до пункту 11 розділу ІІ Порядку №260 поліцейським, які виконують службові обов`язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні. Службою в нічний час вважається виконання поліцейськими службових обов`язків у період з 22.00 до 06.00. Поліцейським, які несуть службу в нічний час, надається перерва для відпочинку та харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва для відпочинку і харчування не включається в службовий час. Поліцейським добового наряду під час чергування почергово надаються перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку. Загальна тривалість такої перерви становить 4 години (2 години вдень і 2 години вночі) та не включається в службовий час. Підставами для виконання службових обов`язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції. Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов.

Системний аналіз статті 94 Закону №580-VIII, підпункту 3 пункту 5 постанови №988, пункту 11 розділу ІІ Порядку №260 дає підстави для висновку, що поліцейським, які виконують службові обов`язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

З огляду на те, що позивач проходив службу в органах поліції і факт залучення його до виконання службових обов`язків поліцейського в нічний час у спірний період з грудня 2015 року по лютий 2018 року визнано у листі Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції №984П від 08 грудня 2021 року, суд доходить висновку, що позивач має право на отримання доплати поліцейським, які виконують службові обов`язки в нічний час, у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

Разом з тим, зі змісту наданих позивачем відомостей про грошове забезпечення позивача за період з грудня 2015 року по лютий 2018 року /а.с.11-12/ не вбачається нарахування йому у спірний період зазначеної доплати за службу в нічний час. Документів, що підтверджують виплату позивачу доплати за службу в нічний час за період з грудня 2015 року по лютий 2018 року відповідачем не надано.

Таким чином, суд доходить висновку про наявність підстав для визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з грудня 2015 року по лютий 2018 року та зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу грошове забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з грудня 2015 року по лютий 2018 року, а тому позовні вимоги у відповідній частині підлягають задоволенню.

Водночас суд не знаходить підстав для задоволення позовної вимоги щодо нарахування та виплати йому доплати за службу в нічний час за листопад 2015 року, оскільки за змістом листа Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції №984П від 08 грудня 2021 року позивач не виконував службові обов`язки в нічний час у листопаді 2015 року. Доказів на підтвердження несення служби в нічний час у листопаді 2015 року позивачем не надано та матеріали справи не містять.

Стосовно позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати сум індексації грошового забезпечення за період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року та зобов`язання здійснити відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" нарахування та виплату індексації грошового забезпечення за період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року суд зазначає наступне.

Відповідно до частини п`ятої статті 94 Закону №580-VIII грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України врегульовано Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03 липня 1991 року №1282-ХІІ /далі - Закон №1282-ХІІ (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) /.

За визначеннями, наведеними у статті 1 Закону №1282-ХІІ, індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг; індекс споживчих цін - показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання; поріг індексації - величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.

Статтею 2 Закону №1282-ХІІ визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Відповідно до статті 4 Закону №1282-ХІІ індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв`язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі статтею 6 Закону №1282-ХІІ у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону, грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Так, правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначені Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 /далі - Порядок №1078 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин)/.

Згідно з пунктом 1-1 Порядку №1078 підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка.

Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.

Відповідно до пункту 2 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

За правилами пункту 4 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення), розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, допомога по безробіттю та матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, що надаються залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії.

Частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає.

Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

У разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян провадиться їх компенсація відповідно до законодавства.

Пунктом 5 Порядку №1078 визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Згідно з пунктом 6 Порядку №1078 виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню, а саме: підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету.

У разі коли грошовий дохід формується з різних джерел і цим Порядком не встановлено черговість його індексації, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частині у загальному доході.

При цьому статтею 18 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" від 05 жовтня 2000 року №2017-ІІІ визначено, що законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.

Таким чином, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій щодо оплати праці та є обов`язковою для всіх юридичних осіб - роботодавців незалежно від форми власності та виду юридичної особи. При цьому місяць, в якому відбулося підвищення тарифних ставок (окладів), є базовим місяцем при проведенні індексації грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу.

В подальшому до Порядку №1078 внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року №782 та включено поліцейських до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення.

В контексті наведеного, суд відхиляє посилання відповідача, що індексація грошового забезпечення поліцейських повинна здійснюватися лише з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України №782, оскільки така індексація прямо передбачена положеннями Закону України “Про Національну поліцію” та Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”.

Більш того, в силу положень частини другої статті 8 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” за наявності підстав, визначених цим Законом, право населення на реалізацію зазначених гарантій не залежить від прийняття рішень відповідними органами.

З огляду на зазначене, суд погоджується з доводом позивача про наявність у нього права на індексацію грошового забезпечення за спірний період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року відповідно до положення Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078.

Висновки суду узгоджуються з висновками Верховного Суду, наведеними в постанові від 16 липня 2020 року у справі №2140/1763/18.

З відомостей про грошове забезпечення позивача за період з грудня 2015 року по грудень 2017 року /а.с.11-зворот -12/ слідує, що відповідачем не здійснювалася виплата позивачу індексації грошового забезпечення за період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року, тоді як з 01 листопада 2017 року розпочато виплату позивачу індексації грошового забезпечення.

Таким чином, суд доходить висновку, що в порушення вимог Закону №1282-ХІІ та Порядку №1078 відповідач допустив протиправну бездіяльність щодо ненарахування та невиплати позивачу індексації грошового забезпечення протягом періоду його роботи з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року.

Обираючи належний спосіб відновлення порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року та зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року відповідно до положення Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078.

Таким чином, відповідні позовні вимоги підлягають задоволенню.

Отже, позов належить задовольнити частково.

Оскільки витрат по сплаті судового збору за подання цього позову позивач не поніс та доказів понесення інших судових витрат матеріали справи не містять, то відсутні підстави для розподілу судових витрат на підставі статті 139 КАС України.

Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Департаменту патрульної поліції (вул. Федора Ернста, буд. 3, м. Київ, 03048, ідентифікаційний код 40108646) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з грудня 2015 року по лютий 2018 року.

Зобов`язати Департамент патрульної поліції нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з грудня 2015 року по лютий 2018 року.

Визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації його грошового забезпечення за період з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року.

Зобов`язати Департамент патрульної поліції нарахувати і виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення з 07 листопада 2015 року по 31 жовтня 2017 року відповідно до положень Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.І. Слободянюк