Рішення № 102197219, 24.12.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2021
Номер справи
160/19898/21
Номер документу
102197219
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2021 року Справа № 160/19898/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Златіна Станіслава Вікторовича

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою (з урахуванням заяви від 09.11.2021р. вх..№16922/21 про збільшення розміру позовних вимог) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, щодо застосування підчас обчислення пенсії за віком як держслужбовця ОСОБА_1 відповідно до пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889VІІІ «Про державну службу» та положень статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу» з 17 серпня 2021 року середньомісячного заробітку для обчислення пенсії в розмірі 9820,63 грн.;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №047350003353 від 28.10.2021р. про перерахунок пенсії ОСОБА_1 ;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити призначення, перерахунок та виплату пенсії за віком як держслужбовцю ОСОБА_1 відповідно до пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889-УШ «Про державну службу» та положень статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу» з 17 серпня 2021 року до зміни обставин виходячи з року середньомісячного заробітку для обчислення пенсії в розмірі 11463,60 грн.

В обґрунтування позовної заяви позивачем зазначено, щ вона перебувала на обліку в ГУ ПФУ України в Дніпропетровській області (м.Першотравенськ), де отримувала пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». 17.08.2021 року позивач подала заяву на перехід на пенсію за Законом України «Про державну службу». 22.09.2021 року згідно рішення відповідача №047350003353 «Про перерахунок пенсії» позивача було переведено з 17.08.2021 року на пенсію за ЗУ «Про державну службу» (з розрахунку 60% від середньомісячного заробітку в розмірі 9820,63 грн.). Отримавши 18 вересня 2021 року першу виплату пенсії за Законом України «Про державну службу», ОСОБА_1 з її розміром не погодилась з тих підстав, що застосований відповідачем розмір середньомісячного заробітку в сумі 9820,63 грн. є необґрунтовано заниженим. З такими діями відповідача позивач не погоджується, що стало підставою для звернення до суду.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.10.2021 року відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

11 листопада 2021р. представником Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подано до канцелярії суду відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечив проти позову та зазначив, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні з 26.04.2021 року та отримує пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування". 17.08.2021 позивач звернулась до головного управління із заявою про переведення з пенсії за віком на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу". Відповідно до рішення Головного управління від 26.08.2021 №047350003353 з 17.08.2021 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком як держслужбовцю відповідно до пункту 10 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-УІІІ "Про державну службу" та положень статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу". 02.09.2021 на адресу Головного управління надійшло звернення ОСОБА_1 від 31.08.2021 з питання обчислення розміру пенсії, на яке надано відповідь листом Головного управління від 30.09.2021 №34324-27396/К-01/8-0400/21. 19.10.2021 ОСОБА_1 звернулася на вебпортал Пенсійного фонду України. За наслідками розгляду звернення від 19.10.2021, пенсійну справу позивача було переглянуто та приведено у відповідність до вимог чинного законодавства України. Окрім наведеного, відповідач вказує, що згідно записів трудової книжки серії НОМЕР_1 від 14.08.1979 ОСОБА_1 з 18.02.2004 працювала в Першотравенському управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Першотравенської міської ради Дніпропетровської області, 18.02.2004 прийнято присягу посадової особи місцевого самоврядування. Отже, станом на 01.05.2016 ОСОБА_1 не мала стажу роботи на посадах державної служби 20 років, внаслідок чого не набула право на пенсію за віком відповідно до Закону № 889. Пенсійну справу позивача було приведено у відповідність вимогам чинного законодавства, а саме рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області № 047350003353 від 28.10.2021 ОСОБА_1 з 17.08.2021 проведено перерахунок пенсії за віком, відповідно до норм Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Розмір пенсії за віком обчислено виходячи із страхового стажу, врахованого по 30.04.2021, який складає 43 роки 8 місяців 16 днів, із них стаж державної служби - 7 років 9 місяці 29 днів та заробітної плати за даними системи персоніфікованого обліку за період з 01.07.2000 по 30.04.2021. З огляду на вищезазначене, відсутні підстави для розрахунку пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" та обчислювати її розмір за довідками від 17.08.2021 за № 03-43/1952 і № 03-43/1953, виданими Першотравенським управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Першотравенської міської ради Дніпропетровської області.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.11.2021 вирішено подальший розгляд адміністративної справи № 160/19898/21 здійснювати за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 13.12.2021р. о 10:00 год. Визнано обов`язкову участь у судовому засіданні позивача та відповідача.

08.12.2021р. представником Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подано до канцелярії суду відзив на заяву про уточнення позовних вимог, в якому заперечив проти позову, зазначивши що у відзиві від 09.11.2021р. № 0400-010906-7/146572 в якому викладені всі обставини справи та докази, які мають істотне значення для вирішення справи, підтримується в повному обсязі.

Ухвалою суду від 13.12.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

В судове засідання позивач не з`явився, надав до суду клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , з 26.04.2021 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування".

17.08.2021 ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про переведення її з пенсії за віком на пенсію відповідно до пункту 10 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-УІІІ "Про державну службу" та положень статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу".

До вказано заяви позивач додала довідки від 17.08.2021р. №03-43/1952, від 17.08.2021р. №03-43/1953 (Довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця).

З 17.08.2021р. ОСОБА_1 було переведено з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно до пункту 10 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-УІІІ "Про державну службу" та положень статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу".

Згідно розрахунку від 22.09.2021р. пенсія державного службовця відповідно до пункту 10 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-УІІІ "Про державну службу" та положень статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" призначена із розрахунку 60% від середньомісячного заробітку в розмірі 9820,63 грн., що становить основний розмір пенсії - 5892,38 грн.

ОСОБА_1 вважає, що пенсійним органом був занижений розмір середньомісячного заробітку (9820,63 грн.), який використаний пенсійним органом для розрахунку основного розміру пенсії (5892,38 грн.), на думку позивача середньомісячний заробіток повинен становити саме 11463,60 грн., а основний розмір пенсії повинен становити - 6878,16 грн. (11463,60 *60%).

Судом встановлено, що під час розгляду даної справи, 28.10.2021р. пенсійним органом прийнято рішення №047350003353 про переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне забезпечення», що підтверджується розрахунком від 28.10.2021р.

Вказаний факт також підтверджується листом від 02.11.2021р. за № 38486-32360/К-01/8-0400/21 відділом обслуговування громадян №25 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. З тексту вказаного листа вбачається, що 17.08.2021р. позивачу була призначена пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015р. № 889-VIII в розмірі 5892,38 грн. 28.10.2021р. пенсійну справу було переглянуто і приведено у відповідність відповідно до вимог чинного законодавства. Повідомлено, що відповідно до даних трудової книжки серії НОМЕР_1 від 14.08.1979 ОСОБА_1 працювала в Першотравенському управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Першотравенської міської ради Дніпропетровської області, 18.02.2004р. прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування. Оскільки станом на 01.05.2016р. позивач не мала стажу роботи на посадах державної служби 20 років, право на пенсію за віком відповідно до Закону №889 відсутнє. Загальний розмір пенсії обчислений відповідно до Закону №1058 і з 17.08.2021р. становить 5883,23 грн.

Позивач також не погоджується з рішенням відповідача від 28.10.2021р. №047350003353, просить його скасувати та призначити пенсію як держслужбовцю відповідно до пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VIII «Про державну службу» та положень статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу» з 17 серпня 2021 року виходячи з середньомісячного заробітку для обчислення пенсії в розмірі 11463,60 грн.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на пенсійне забезпечення. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв`язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов`язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апарату, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям, оплати праці державних службовців встановлені Законом України «Про державну службу».

01.05.2016 набув чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII у якому згідно частини 2 Прикінцевих та перехідних положень визнано такими, що втратили чинність, зокрема: Закон України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до Закону України «Про державну службу» від 19.12.1993 № 3723-ХІІ, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII, державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII, передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно пункту 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 229, стаж державної служби обчислюється відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону № 889-VІІІ. До стажу державної служби зараховуються: час перебування на посаді державної служби відповідно до Закону, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Відповідно до п. 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Згідно пункту 6 вищевказаного Порядку № 229 стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону.

Порядок призначення пенсії за віком, відповідно до Закону № 3723-ХІІ визначено «Порядком призначення пенсії деяким категоріям осіб» затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622.

Відповідно до п. 3 Порядку № 622 - право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р."№ 889-VІІІ "Про державну службу" не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Згідно паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто з квітня 2021 р. позивач досягла пенсійного віку.

Згідно розрахунку стажу, наявного в матеріалах справи, у ОСОБА_1 наявний страховий стаж - 43 роки 8 місяців 15 днів, в тому числі стаж державної служби - 27 років 4 місяці 12 днів.

З 18.02.2004р. по 06.05.2021р. позивач працювала в Першотравенському управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Першотравенської міської ради Дніпропетровської області (посадова особа місцевого самоврядування), посада якої, у відповідності до ч.2 ст. 46 Закону №889-VІІІ, відноситься до посад державної служби.

На час набрання чинності Закону України "Про державну службу" №889-VІІІ від 10 грудня 2015 року (01.05.2016р.) позивач працювала на посаді державного службовця та мала вислугу років понад 10 років, а отже позивач має право на пенсію за віком як держслужбовець відповідно до пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VШ «Про державну службу» та положень статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу».

За таких обставин, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за віком як держслужбовця відповідно до пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889-УШ «Про державну службу» та положень статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу» з дати її звернення, тобто з 17 серпня 2021 року.

Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача щодо застосування підчас обчислення пенсії за віком як держслужбовця середньомісячного заробітку для обчислення пенсії в розмірі 9820,63 грн. та зобов`язання відповідача здійснити призначення, перерахунок та виплату пенсії держслужбовця виходячи з середньомісячного заробітку для обчислення пенсії в розмірі 11463,60 грн. суд вважає за потрібне зазначити про таке.

Як встановлено ст.. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 4 Порядку № 622 передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому, зокрема:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні.

З аналізу наведених норм законодавства вбачається, що пенсія державним службовцям призначається із розрахунку суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Матеріалами справи підтверджено, що разом із заявою про перехід на пенсію за Законом України «Про державну службу» позивачем були також додані довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії держслужбовця від 17.08.2021р. №03-43/1952, №03-43/1953. Складові заробітної плати обчисленні на дату виникнення у позивача права на пенсію, тобто на квітень 2021р.

Так, згідно вищенаведених довідок розмір середньомісячного заробітку за період в 60 календарних місяців, який враховується обчислені розміру пенсії мав становити:

7420,00 грн. (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років)+1431,79 грн. (середньомісячний розмір надбавки за виконання особливо важливої роботи)+1201,52 грн.( середньомісячний розмір щомісячно премії)+1410,30 грн. (середньомісячний розмір матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань)=11463,60 грн.

Розмір основної пенсії: 11463,60 грн.*60% =6878,16 грн.

Таким чином, розрахунок пенсії позивача мав бути проведений із суми заробітної плати позивача, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, згідно довідок від 17.08.2021р. №03-43/1952, №03-43/1953, проте відповідач під час обрахунку пенсії позивача, всупереч п. 4 Порядку № 622, ст.. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державну службу», здійснив розрахунок пенсії виходячи із середньомісячного заробітку в розмірі 9820,63 грн.

Враховуючи наведені обставини, судом встановлено, що відповідачем невірно розрахований середньомісячний заробіток за період в 60 календарних місяців, який використовується для обрахунку основного розміру пенсії, що свідчить про протиправність дій відповідача.

За таких обставин, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії відповідача щодо застосування підчас обчислення пенсії за віком як держслужбовця середньомісячного заробітку для обчислення пенсії в розмірі 9820,63 грн. та зобов`язати відповідача здійснити призначення, перерахунок та виплату пенсії держслужбовця виходячи з середньомісячного заробітку для обчислення пенсії в розмірі 11463,60 грн.

З огляду на наведене, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 1ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Отже, оскільки позовну заяву задоволено, сплачений судовий збір за подачу позову до суду в сумі 1816 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст. 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, місцезнаходження: вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, щодо застосування підчас обчислення пенсії за віком як держслужбовця ОСОБА_1 відповідно до пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889VІІІ «Про державну службу» та положень статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу» з 17 серпня 2021 року середньомісячного заробітку для обчислення пенсії в розмірі 9820,63 грн.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №047350003353 від 28.10.2021р. про перерахунок пенсії ОСОБА_1 .

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити призначення, перерахунок та виплату пенсії за віком як держслужбовцю ОСОБА_1 відповідно до пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889-УШ «Про державну службу» та положень статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу» з 17 серпня 2021 року, виходячи з року середньомісячного заробітку для обчислення пенсії в розмірі 11463,60 грн.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області судові витрати з оплати судового збору у сумі 1816,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) С.В. Златін

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду

Помічник судді Лісна А,М.

Рішення не набрало законної сили станом на 24.12.2021 року

Помічник судді Лісна А.М.