Постанова № 102180686, 23.12.2021, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
23.12.2021
Номер справи
353/1064/21
Номер документу
102180686
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 353/1064/21

Провадження № 3/353/458/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2021 рокум.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., за участю секретаря судового засідання Головатчук І.М., начальника Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Грищука В.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки, зареєстрованої та жительки АДРЕСА_1 , з вищою освітою, одруженої, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, працює вчителем фізики Нижнівського ліцею Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області,гр. України, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , будучи депутатом Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області в період з 05.11.2015 року до 20.11.2020 року та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 19.12.2020 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а фактично подала дану декларацію 25.11.2021 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до рішення Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Нижнівської сільської ради та Нижнівського сільського голови»№ 1-1/2015 від 05.11.2015 року, ОСОБА_1 визнано депутатом Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради. ОСОБА_1 , будучи депутатом Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області в період з 05.11.2015 року до 20.11.2020 року, була суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеними у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно рішення Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області № 01-1-1/2020 від 20.11.2020 року «Про набуття повноважень депутатів Тлумацької міської ради» ОСОБА_1 втратила повноваження депутата Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 року № 1, декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 вказаного Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції». Днем припинення діяльності є останій день виконання суб`єктом декларування піблічних функцій. Тобто відлік строку подачі декларації «перед звільненням» починається з 00 годин 00 хвилин дня наступного за днем припинення діяльності.

Тобто, упродовж періоду з 00 год. 00 хв. 23.11.2020 року по 23 год. 59 хв. 18.12.2020 року ОСОБА_1 зобов`язана подати деларацію «перед звільненням» за період неохоплений раніше поданими деклараціями.

Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями 25.11.2021 року.

Оскільки ОСОБА_1 припинила повноваження депутата 20.11.2020 року, то необхідною граничною датою поданя нею вказаної вище декларації є 18.12.2020 року.

Таким чином ОСОБА_1 , порушивши вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор Грищук В.І вважає доведеним вчинення корупційного діяння депутатом Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 . Просив визнати її винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП. Повідомила, що жодних заяв та клопотань, поштою не направляла, до канцелярії суду не подавала, на адресу електронної пошти суду не надсилала.

При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала повністю, пояснила, що завчасно не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, оскільки їй не було відомо про необхідність подання такої декларації. Декларацію подала аж 25.11.2021 року. Просила суворо її не карати.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 369 від 30.11.2021 року (а.с. 4-9), який складений старшим оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Михайлюком В.П., з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з яких вбачається, що ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин 25.11.2021 року подаладекларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тоді як граничний термін подачі декларації був 18.12.2020 року, в якому ОСОБА_1 у графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» власноручно написала: «З протоколом згідна, вину визнаю частково»; рапорті старшого оперуповноваженого управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітана поліції Михайлюка В.П. (а.с. 10), який доповів, що ним проводились заходи щодо збору фіксації фактів, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , а саме проведено огляд Єдиного Державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та зроблено витяги щодо інформації відносно ОСОБА_1 , отримано рішення Нижнівської сільської ади № 1-1/2015 від 05.11.2015 року та зроблено витяг рішення Тлумацької міської ради № 01-1-1/2020 від 20.11.2020 року; скріншоту інтернет сайту Національного агентства з питань запобігання корупції та копії декларації з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 11, 12-16), з яких вбачається, що ОСОБА_1 подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто за період з 01.01.2020 року по 20.11.2020 року – 25.11.2021 року; копії рішення Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області першої сесії сьомого демократичного скликання від 05.11.2015 року за № 1-1/2015 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Нижнівської сільської ради та Нижнівського сільського голови» (а.с. 16); копії Додатку 1 до рішення Нижнівської сільської ради від 05.11.2015 року № 1/1/2015 «Перелік депутатів Нижнівської сільської ради, обраних на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25.10.2015 року» (а.с. 17), з якого вбачається, що ОСОБА_1 зазначена у списку депутатів Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області; копії рішення Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області першої сесії восьмого скликання від 20.11.2020 року за № 01-1-1/2020 «Про набуття повноважень депутатів Тлумацької міської ради» з переліком депутатів.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини та щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.

Суд враховує також дані про особу винного, а саме те, що ОСОБА_1 негативно ставиться до вчиненного, має на утриманні двох неповнолітніх дітей.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доведена повністю, а тому із врахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня її вини та інших обставин, передбачених ст. 33 КУпАП, вважаю, що відносно неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.

На підставі ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (П`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (Вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахуноку (IBAN): UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 454 (Чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.

СуддяН. І. ЛУЩАК