
Справа № 344/17152/21
Провадження № 3/344/7049/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2021 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , ФОП, ІПН НОМЕР_1 , за ч.1 ст.164, ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 вчинила порушення провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону; порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1 11.10.2021 о 17 год 18 хв вчинила порушення провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а саме роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії, чим порушено ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» №481/95-ВР від 19.12.1995 року із змінами та доповненнями.
Також, ОСОБА_1 11.10.2021 о 17 год 18 хв вчинила порушення встановленого порядку проведення розрахунків, а саме проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування РРО, невидача розрахункового документа встановленого зразка, чим порушено п.1, 2 ст.3 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (із змінами та доповненнями).
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.155-1 КУпАП настає за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг .
Також, адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП настає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до ч.6 ст.128 Господарського кодексу України, громадянин - підприємець зобов`язаний у передбачених законом випадках і порядку одержати ліцензію на здійснення певних видів господарської діяльності.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколів №№1138, 1139 про адміністративне правопорушення від 20.10.2021, копією акту (довідки) №090672 фактичної перевірки бару «Mist Rom», який розташований в м. Івано-Франківську, вул. С.Стрільців, 24 від 20.10.2021, копією письмового пояснення ОСОБА_1 від 11.10.2021 року.
ОСОБА_1 у судове засідання вкотре не з`явилася, хоча належним чином неодноразово повідомлялася про час та місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень, які містяться в матеріалах справи. Станом на час розгляду справи жодних заяв та клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 до суду не надходило. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до протоколу №1139 про адміністративне правопорушення від 20.10.2021, ОСОБА_1 11.10.2021 о 17 год 18 хв вчинила порушення провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а саме роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії, чим порушено ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» №481/95-ВР від 19.12.1995 року із змінами та доповненнями, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також, відповідно до протоколу №1138 про адміністративне правопорушення від 20.10.2021, ОСОБА_1 11.10.2021 о 17 год 18 хв вчинила порушення встановленого порядку проведення розрахунків, а саме проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування РРО, невидача розрахункового документа встановленого зразка, чим порушено п.1, 2 ст.3 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (із змінами та доповненнями), чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як вбачається з копії письмового пояснення ОСОБА_1 , долученого до матеріалів справи, остання 11.10.2021 продала кальян на тютюні та в наявності в барі є інші коробки тютюну для кальяну, який не маркований марками акцизного податку.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст. 164 КУпАП як порушення провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, за ч.1 ст. 155-1 КУпАП як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкцій ч.1 ст. 164, ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Згідно ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративних правопорушень в діях особи, щодо якої складено протоколи, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.164, ч.1 ст.155-1 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
У матеріалах справи відсутні будь-які дані про вилучення будь-якої продукції, знаряддя виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, а тому конфіскація не застосовується.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу без конфіскації майна.
Керуючись ст. ст. 9 ,23, 33, 36, 155-1, 164, 221, 251, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.164, ч.1 ст.155-1 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення:
за ч.1 ст.164 КУпАП – штраф в розмірі одна тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить сімнадцять тисяч гривень, без конфіскації майна;
за ч.1 ст.155-1 КУпАП – штраф у розмірі п`ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить вісімдесят п`ять гривень.
На підставі ст.36 КУпАП визначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення - штраф в розмірі одна тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить сімнадцять тисяч гривень, без конфіскації майна.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 454 грн 00 коп судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО