Постанова № 102171815, 23.12.2021, Середино-Будський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
23.12.2021
Номер справи
586/625/21
Номер документу
102171815
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СЕРЕДИНО-БУДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 586/625/21

Номер провадження 3/586/289/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про накладання адміністративного стягнення

23 грудня 2021 року м.Середина-Буда

Середино-Будський районний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Ситайла О.І.,

за участі секретаря судового засідання Палкіної О.П.,

представника особи, щодо якої складено

протокол про адміністративне

правопорушення ОСОБА_1 ,

прокурора Махортова В.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Середина-Буда Сумської області, громадянина України, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Середино-Будським РВ УМВС України в Сумській області від 20.09.2006, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , уповноважений з антикорупційної діяльності Державного підприємства «Сумське лісове господарство» по 03.01.2020,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

У С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №259/2021 від 26.08.2021, ОСОБА_2 , як колишній уповноважений з антикорупційної діяльності Державного підприємства «Сумське лісове господарство», відповідно до підпункту «е» пункту 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування та будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим порушив вимоги абзацу 2 ч.2 ст.45 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, надіславши на адресу суду заяву, в якій просив провести розгляд справи без його участі, але за участю захисника адвоката Кандюкова Г.Г.

У судовому засіданні представник ОСОБА_2 адвокат Кандюков Г.Г. повідомив, що ОСОБА_2 визнає вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та щиро розкаюється у скоєному, у зв`язку з чим, просить суд накласти на нього стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією статті.

Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, та призначити стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення представника ОСОБА_2 , думку прокурора та дослідивши матеріали справи суд дійшов такого висновку.

ОСОБА_2 , перебуваючи на посаді уповноваженого з антикорупційної діяльності Державного підприємства «Сумське лісове господарство» з 10.07.2019 по 03.01.2020, є особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до підпункту «е» пункту 1 ч.1 ст.3 Закону є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення та правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 2 ч.2 ст.45 Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, яке передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Проаналізувавши покази представника ОСОБА_2 суд приходить до такого.

Відповідно до п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» другий етап подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій, розпочинається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року. Згідно абзацу 2 ч.2 ст.45 Закону особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Крім цього згідно з п.2 вказаного Рішення зазначена у п.1 декларація подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_2 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та суб`єктом декларування, повинен був подати декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік до 1 квітня 2021 року.

Згідно з роздруківкою послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію за 2020 рік 02.04.2021 о 09 год. 08 хв.

Крім повного визнання вини ОСОБА_2 вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, у повному обсязі підтверджується матеріалами справи, зокрема:

- протоколом №259/2021 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 26.08.2021;

- повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 15.04.2021 №07-40/475;

- інформацією про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_2 ;

- копіями наказів директора Державного підприємства «Сумське лісове господарство» від 10.07.2019 №97-к «Про переведення ОСОБА_2 » та від 02.01.2020 №2-к «Про звільнення з роботи»;

- копією посадової інструкції уповноваженого з антикорупційної діяльності;

- копією особової картки працівника ОСОБА_2 ;

- копією листа ознайомлення ОСОБА_2 про необхідність подання електронних декларацій від 03.01.2020;

- копією листа-повідомлення ДП «Сумське лісове господарство» від 04.03.2021 №07-40/280 про необхідність подання декларації, адресоване ОСОБА_2 .

Таким чином, дослідивши та оцінивши вищезазначені докази, суд вважає доведеним той факт, що ОСОБА_2 винний у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він порушив вимоги фінансового контролю, а саме несвоєчасно, 02.04.2021, без поважних на те причин, подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік.

Встановлено обставину, що пом`якшує відповідальність за адміністративні правопорушення, а саме щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, при накладенні адміністративного стягнення не встановлено.

З урахуванням особи порушника, обставин вчиненого адміністративного правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_2 необхідно піддати адміністративному стягненню у виді штрафу.

Відповідно до вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 коп.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.27, ч.1 ст.172-6, 283, 284, 294, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування даної постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст.307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , штраф у подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень, відповідно до ст.308 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 коп. на користь держави: одержувач – ГУК в м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, рахунок UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду через Середино-Будський районний суд Сумської області.

Cуддя О. І. Ситайло