Постанова № 102163062, 23.12.2021, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
23.12.2021
Номер справи
353/1082/21
Номер документу
102163062
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 353/1082/21

Провадження № 3/353/475/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2021 рокум.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Мотрук Л.І., за участю прокурора Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Івано-Франківської області Грищука В.І. особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справ, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Нижнів Тлумацького району Івано-Франківської області, жительки та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , з вищою освітою, одруженої, працюючою завідувачем клуба в с. Антонівка Івано-Франківського району Івано-Франківської області, громадянина України, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , будучи депутатом Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме строк до 01.04.2021 року не подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення), а фактично несвоєчасно подала дану Декларацію 25.11.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до рішення Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Нижнівської сільської ради та Нижнівського сільського голови» №1-1/2015 від 05.11.2015 року, ОСОБА_1 визнано депутатом Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

За таких обставин ОСОБА_1 , у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом на якого поширюється дія вказаного закону – як депутат місцевої ради – Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

Відповідно до рішення Тлумацької міської ради № 01-1-1/2020 від 20.11.2020 року «Про набуття повноважень депутатів Тлумацької міської ради» ОСОБА_1 втратила повноваження депутата Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

Статтею Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно абзацу другого частини другої ст. 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно з пунктом 3 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань корупції від 13.02.2020 року № 1, декларація після звільнення – декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2020 рік 25.11.2021 року.

Оскільки ОСОБА_1 20.11.2020 року припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, то граничною датою подання нею Декларації за 2020 рік (після звільнення) є 31.03.2021 року.

Таким чином, ОСОБА_1 , порушивши вимоги ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Івано-Франківської області Грищук В.І. вважає доведеним вчинення корупційного діяння депутатом Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 . Просив визнати її винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст.268 КУпАП.

При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала, розкаялася у вчиненому та просила суворо її не карати.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена письмовими доказами, які долучені до протоколу про адміністративне правопорушення № 379 від 30 листопада 2021 року.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме в строк до 19.12.2020 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а фактично подав дану декларацію 25.11.2021 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до рішення Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Нижнівської сільської ради та Нижнівського сільського голови» №1-1/2015 від 05.11.2015 року, ОСОБА_1 визнано депутатом Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

За таких обставин ОСОБА_1 , у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом на якого поширюється дія вказаного закону – як депутат місцевої ради – Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

Відповідно до рішення Тлумацької міської ради № 01-1-1/2020 від 20.11.2020 року «Про набуття повноважень депутатів Тлумацької міської ради» ОСОБА_1 втратила повноваження депутата Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

Частиною 2 статті 45 вищевказаного Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно вимог роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань корупції від 13.02.2020 року № 1, декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів із дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної в підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані відповідно до ст. 45 Закону. Днем припинення діяльності є останній день виконання суб`єктом декларування публічних функцій. Тобто відлік строку подачі декларації «перед звільненням» починається з 00 годин 00 хвилин для наступного за днем припинення діяльності.

Тобто упродовж періоду з 00:00 год 23.11.2020 року по 23:59 год 18.12.2020 року ОСОБА_2 зобов`язанана подати декларацію «перед звільненням» за період неохоплений раніше поданими деклараціями.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 25.11.2021 року.

Оскільки ОСОБА_1 , припинила повноваження депутата 20.11.2020 року, то необхідною граничною датою подання ним вказаної вище декларації є 18.12.2020 року.

Таким чином, ОСОБА_1 , порушивши вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Івано-Франківської області Грищук В.І. вважає доведеним вчинення корупційного діяння депутатом Нижнівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 . Просив визнати її винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала, розкаялася у вчиненому та просила суворо її не карати.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена письмовими доказами, які долучені до протоколу про адміністративне правопорушення № 380 від 30 листопада 2021 року.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини та щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , заслухавши думку прокурора та дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчинених правопорушеннях доведена повністю, а тому із врахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня його вини та інших обставин, передбачених ст. 33 КУпАП, вважаю, що до неї слід застосувати у відповідності з вимогами ст. 36 КУпАП адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

У відповідності до ст. 40-1 КУпАП із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави.

На підставі наведеного, відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 33, 36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАПта ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення.

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок;

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - у виді штрафу в розмірі 51 (п`ятдесяти одного) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок.

На підставі ст. 36 КУпАП призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51 (п`ятдесяти одного) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахуноку (IBAN): UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійки.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.

СуддяЛ. І. МОТРУК