
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/17020/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравціва О.Р. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
Суть справи.
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі – відповідач, ГУ ПФУ у Львівській область), в якій просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у зарахуванні до пільгового страхового стажу періоду роботи з 01.01.2019 по 19.01.2020 на шахті «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та з 01.05.2020 по 28.07.2020 на ПрАТ «Шахта «Надія»;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком з 31.08.2020 зарахувавши до страхового стажу та до пільгового стажу (стажу на підземних роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1) період роботи з 01.01.2019 по 19.01.2020 на шахті «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та з 01.05.2020 по 28.07.2020 на ПрАТ «Шахта «Надія» з урахуванням вимог Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»;
- вирішити питання про розподіл судових витрат.
Позовні вимоги обґрунтовані наступним. При призначенні пенсії до страхового стажу та до стажу роботи зі шкідливими умовами позивачу не зараховано період роботи з 01.01.2019 по 19.01.2020 на шахті «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та з 01.05.2020 по 28.07.2020 на ПрАТ «Шахта «Надія» у зв`язку з відсутністю сплати страхових внесків.
Враховуючи те, що стаж роботи в шахті по видобутку вугілля становить більше 15 років, тому розрахунок пенсії проведено за нормами Закону №345, а саме 80% від середньомісячного заробітку. Розмір пенсії по III групі інвалідності обчислено в розмірі 50% пенсії за віком. Водночас відповідачем зазначено, що після надходження даних про сплату страхових внесків буде проведено перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітної плати відповідно до п.4.3 Порядку та з урахуванням норм ст. 33 Закону №1058.
Однак погодитись з даним рішенням позивач не може, оскільки за порушення встановленого порядку нарахування, обчислення та порушення строків сплати страхових внесків законодавством передбачено відповідальність страхувальника, а не працівника.
Ухвалою від 11.10.2021 суд відкрив спрощене провадження в адміністративній справі.
Відповідач проти заявленого позову заперечує з підстав викладених у відзиві.
Вказує, що періоди роботи позивача з 01.01.2019 по 19.01.2020 не зараховано до страхового стажу, до стажу роботи за Списком №1 з повним робочим днем під землею, оскільки згідно “Індивідуальних відомостей про застраховану особу” Форми ОК- 5 ОСОБА_1 , за вказаний період відсутні відомості про сплату страхових внесків ВП “Шахта “Великомостівська” ДП “Львіввугілля”.
Період роботи з 01.05.2020 по 28.07.2020 не зараховано до страхового стажу, до стажу роботи за Списком №1 з повним робочим днем під землею, оскільки згідно “Індивідуальних відомостей про застраховану особу” Форми ОК-5 ОСОБА_1 , за вказаний період відсутні відомості про сплату страхових внесків ПрАТ “Шахта “Надія”.
Відповідно до положень абз. 8 ч.2 ст. 33 Закону №1058 право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, мають непрацюючі особи за наявності 35 років стажу у чоловіків.
Оскільки, страховий стаж позивача, що дає право на обчислення пенсії відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону №1058 становить 33 роки 08 місяців 01 день (18 років 08 місяців 01 день - страховий стаж та 15 років - повний пільговий стаж), у позивача відсутнє право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком.
З огляду на викладене вище, вимоги позивача є безпідставними і не ґрунтуються на чинному законодавстві.
Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі (ч. 2 ст. 262 КАС України).
Суд на підставі позовної заяви, відзиву, а також долучених письмових доказів, -
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України.
Відповідно до записів з трудової книжки позивача від 29.05.2003 серія НОМЕР_1 позивач має понад 35 років трудового стажу, з них більше 15 років стажу зайнятих повний робочий на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком№1 виробництв, робіт професій, посад та показників, затверджених Кабінетом Міністрів України /арк. спр. 12-16/.
З 31.08.2020 позивачу призначено пенсію по III групі інвалідності внаслідок професійного захворювання.
23.07.2021 позивач звернувся до відповідача із заявою щодо відповідності виплати пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком.
Листом від 19.08.2021 ГУПФУ у Львівській області повідомило позивача що період роботи з 01.01.2019 по 19.01.2020 на «Шахті «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та з 01.05.2020 по 28.07.2020 на ПРАТ «Шахта «Надія» не зараховано до страхового стажу та до стажу роботи зі шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах у зв`язку з відсутністю сплати страхових внесків. Страховий стаж обчислено згідно даних про сплату страхових внесків з урахуванням пільгового стажу відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону №1058 становить 33 роки 08 місяців 01 день (18 років 08 місяців 01 день - страховий стаж та 15 років - повний пільговий стаж), тому у позивача відсутнє право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком.
Вважаючи дії ГУ ПФУ у Львівській області щодо не зарахування періодів роботи з 01.01.2019 по 19.01.2020 та з 01.05.2020 по 28.07.2020 до страхового стажу при призначенні пенсії ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом.
Вирішуючи справу суд керується таким.
Завданням адміністративного судочинства України відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Статтею 8 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Водночас за приписами ст. 1 Закону №1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування;
пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом;
персоніфікований облік у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку;
працюючий пенсіонер - особа, якій призначено пенсію та яка є застрахованою відповідно до пунктів 1 - 7, 11 - 13 частини першої статті 11 цього Закону;
роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України;
страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Згідно із ст. 20 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 21 Закону №1058-IV передбачено, що частина персональної електронної облікової картки, яка відображає страховий стаж, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплачених страхових внесків та інші відомості, необхідні для обчислення та призначення страхових виплат повинна містити, зокрема: розмір страхового внеску за відповідний місяць; сума сплачених страхових внесків за відповідний місяць; страховий стаж; сума заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), з якої сплачено страхові внески за відповідний місяць.
Частиною 1 ст. 24 Закону №1058-IV регламентовано, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
За приписами ч. 2 ст. 24 Закону №1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5-7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 ст. 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Частиною 12 даної статті страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (ч. 11 ст. 24 Закону №1058-IV)
Відповідно до ст.106 Закону №1058-IV відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, оскільки здійснює нарахування страхових внесків із заробітної плати застрахованої особи.
Страхові внески є складовою умовою існування солідарної системи і підлягають обов`язковій сплаті, перерахунок пенсії провадиться з урахуванням часу, коли особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, та за який підприємством, де працює людина, (страхувальником) сплачені щомісячні страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Системний аналіз вказаних нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на думку суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв`язку із чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені, а у разі їх наявності - сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи сплачені страхові внески зараховувалися в рахунок сплати заборгованих страхувальником сум недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Крім того, при вирішенні спору суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду від 27.03.2018 (справа №208/6680/16-а), від 20.03.2019 (справа №688/947/17), від 30.09.2019 (справа №316/1392/16-а), відповідно до яких, за загальним правилом, несвоєчасна сплата підприємством страхових внесків, за умови підтвердження роботи особи на такому підприємстві, отримання заробітної плати та утримання з неї єдиного соціального внеску, не повинна порушувати законні права та інтереси позивача, зокрема, порушувати його право на належне пенсійне забезпечення, оскільки обов`язок своєчасної сплати страхових внесків до пенсійного фонду покладено на роботодавця, а тому їх несплата не може позбавляти працівників права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, фактично позбавляючи особу права власності на пенсію в належному розмірі. Позивач не повинен відповідати за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов`язку щодо належної сплати страхових внесків, а отже, наявність заборгованості підприємства по страховим внескам не може бути підставою для не зарахування до страхового стажу при перерахунку пенсії позивача періодів його роботи на такому підприємстві.
З матеріалів справи суд з`ясував наступне.
Відповідно до довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 09.01.2019 № 25 за період з 23.12.2003 згідно з наказом від 26.12.2003 №167-к по 12.04.2004 (наказ від 14.04.2004 №57-к) позивач виконував підземні гірничі роботи в шахті ДП «Львіввугілля» ВП «Шахта «Відродження» на посаді: «Учня електрослюсаря підземного на період виробничої практики». З 13.04.2004 відповідно до наказу від 14.04.2004 №57-к по 14.04.2004 виконував підземні гірничі роботи в шахті за професією «Учень гірника підземного». За період з 13.05.2004 згідно з наказом від 13.05.2004 №67-к по 29.06.2004 (наказ від 02.07.2004 №87-к) виконував підземні гірничі роботи в шахті за професією «Учень гірника підземного на час виробничої практики». З 06.07.2004 відповідно до наказу від 06.07.2004 № 88-к по 27.09.2004 (наказ від 29.09.2004 №133-к) виконував підземні гірничі роботи в шахті за професією «Майстер гірничий підземний». За період з 28.09.2004 згідно з наказом від 29.09.2004 № 133-к по 05.10.2004 (наказ від 07.10.2004 № 137-к) виконував підземні гірничі роботи в шахті за професією «Учень електрослюсаря підземного». З 06.10.2004 відповідно до наказу від 07.10.2004 №137-к по 03.06.2005 (наказ від 10.06.2005 №83-к) виконував підземні гірничі роботи в шахті за професією «Електрослюсар підземний».
Вказані роботи відносяться до Списку №1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36 (розділ 1 підрозділ 1 пункт 1.1а).
Прогулів не скоїв. У відпустці без збереження заробітної плати по сімейних обставинах не перебував. Перебував у списковому складі, отримував зарплату як член бригади по тарифних ставках підземного робітника.
Згідно з довідкою від 21.01.2019 №23/28 за період з 01.07.2005 згідно з наказом від 01.07.2005 № 89-к по 19.12.2007 (наказ від 19.12.2007 №160-к) позивач виконував гірничі роботи підземні в ДП «Львіввугілля» Шахта «Лісова» за професією «електрослюсаря підземного цеху по обслуговуванню засобів автоматизації», що передбачено Списком №1 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 №36 (розділ 1 підрозділ 1 пункт 1.1а). Відпустки без збереження заробітної плати не брав, прогулів не мав.
Відповідно до довідки від 07.09.2020 №1-187-11 за період з 04.01.2008 згідно з наказом від 04.01.2008 №6-к по 30.03.2009 (наказ від 03.04.2009 №83-к) позивач виконував підземні гірничі роботи в шахті «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» за професією «Заступник механіка підземної дільниці з видобутку вугілля, як заступник механіка підземного», що передбачено Списком №1 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36 (розділ 1 підрозділ 1 пункт 1.1а).
З 31.03.2009 відповідно до наказу від 03.04.2009№ 83-к по 08.03.2015 (наказ від 10.03.2015 № 63-к) позивач виконував підземні гірничі роботи в шахті за професією «Учень електрослюсаря підземного, електрослюсар підземний дільниці автоматики, як електрослюсар підземний». З 23.02.2018 згідно з наказом від 22.02.2018 43-к по 19.01.2020(наказ від 20.01.2020 № 15-к) виконував підземні гірничі роботи в шахті за професією «Електрослюсар підземний дільниці автоматики, як електрослюсар підземний».
Вказані роботи передбачені Списком №1 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 №461 (розділ 1 підрозділ 1).
З вищевказаної довідки від 07.09.2020 №1-187-11 видно що позивач перебував у списковому складі і отримував заробітну плату як член бригади, відпусток без збереження заробітної плати, прогулів не було.
Згідно з наказами №159 від 30.06.1995, № 406 від 12.07.2000, №797 від 12.10.2004, №364 від 09.10.2009, №434 від 09.10.2014 на шахті «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» проведена атестація робочих місць за умовами праці і вказаний перелік робочих місць, професій і посад працівників, робота в яких дає право на пенсію на пільгових умовах.
За результатами атестації робочих місць (як вперше проведеної так і чергової) на робочому місці не змінювались докорінно умови та характер праці, які дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Суд звертає увагу, що усі вище перелічені докази, які підтверджують страховий стаж позивача, зокрема і за спірні періоди, були додані до заяви про призначення пенсії /арк. спр. 45-46/.
Таким чином, оскільки у спірний період позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, роботодавець зобов`язаний був нараховувати та сплачувати страхові внески.
При цьому, внаслідок невиконання роботодавцем обов`язку по сплаті внесків до Пенсійного фонду України позивач позбавлений соціальної захищеності та пенсійного стажу за час роботи на вказаному підприємстві, що є недопустимим та таким, що суперечить основним конституційним засадам в сфері соціального захисту.
Відтак відсутність в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку даних про сплату страхових внесків для нарахування пенсії за спірний період не є підставою для позбавлення позивача права на перерахунок пенсії.
З врахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що дії ГУ ПФУ у Львівській області щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу ОСОБА_1 періодів його роботи з 01.01.2019 по 19.01.2020 на шахті «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та з 01.05.2020 по 28.07.2020 на ПрАТ «Шахта «Надія» є протиправними.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, на переконання суду, належним способом захисту, необхідним для поновлення прав позивача є зобов`язання ГУПФУ у Львівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком з 31.08.2020 зарахувавши до страхового стажу та до пільгового стажу (стажу на підземних роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1) період роботи з 01.01.2019 по 19.01.2020 на шахті «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та з 01.05.2020 по 28.07.2020 на ПрАТ «Шахта «Надія» з урахуванням вимог Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та з урахуванням раніше проведених виплат.
Враховуючи викладене та обраний судом спосіб захисту, позов підлягає задоволенню повністю.
Щодо судового збору, то згідно з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України такий відшкодовується позивачу в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 2, 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 263, 294-295 КАС України, суд -
в и р і ш и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у зарахуванні до пільгового страхового стажу періоду роботи з 01.01.2019 по 19.01.2020 на шахті «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та з 01.05.2020 по 28.07.2020 на ПрАТ «Шахта «Надія».
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (ЄДРПОУ 13814885) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком з 31.08.2020 зарахувавши до страхового стажу та до пільгового стажу (стажу на підземних роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1) період роботи з 01.01.2019 по 19.01.2020 на шахті «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та з 01.05.2020 по 28.07.2020 на ПрАТ «Шахта «Надія» з урахуванням вимог Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та з урахуванням раніше проведених виплат.
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея,10; ЄДРПОУ 13814885) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кравців О.Р.