Ухвала суду № 102157803, 22.12.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2021
Номер справи
380/11594/20
Номер документу
102157803
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№ 380/11594/20

У Х В А Л А

22 грудня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Крутько О.В.,

розглянув в порядку письмового провадження заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Трансавто+”

до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України

про визнання протиправними рішень, зобов`язання до вчинення дій, -

в с т а н о в и в:

На розгляді Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа № 380/11594/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Трансавто+” до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними рішень, зобов`язання до вчинення дій.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 20.05.2021 у справі № 380/11594/20 позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби України у Львівській області №2022314/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №95 від 16.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022315/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №93 від 16.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022319/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №94 від 16.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022320/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №97 від 16.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022321/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №96 від 16.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022322/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №92 від 16.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022323/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №192 від 16.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022324/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №112 від 17.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022325/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №103 від 17.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022326/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №113 від 17.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022327/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №114 від 17.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022328/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №104 від 17.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022316/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №117 від 20.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022317/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №118 від 20.07.2020 року. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2022318/40033707 від 09.10.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №124 від 20.07.2020 року. Зобов`язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №95 від 16.07.2020 року, податкову накладну №93 від 16.07.2020 року, податкову накладну №94 від 16.07.2020 року, податкову накладну №97 від 16.07.2020 року, податкову накладну №96 від 16.07.2020 року, податкову накладну №92 від 16.07.2020 року, податкову накладну №192 від 16.07.2020 року, податкову накладну №112 від 17.07.2020 року, податкову накладну №103 від 17.07.2020 року, податкову накладну №113 від 17.07.2020 року, податкову накладну №114 від 17.07.2020 року, податкову накладну №104 від 17.07.2020 року, податкову накладну №117 від 20.07.2020 року, податкову накладну №118 від 20.07.2020 року, податкову накладну №124 від 20.07.2020 року, датою подання їх на реєстрацію.

22.09.2021 Восьмим апеляційним адміністративним судом у справі № 380/11594/20 прийнято ухвалу про повернення апеляційної скарги.

Представник позивача – Товариства з обмеженою відповідальністю “Трансавто+” подав заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення Львівського окружного адміністративного суду від 20.05.2021 у справі № 380/11594/20, яка мотивована тим, що рішення Львівського окружного адміністративного суду від 20.05.2021 у справі № 380/11594/20 є невиконаним.

Відповідно до частин 1, 2 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Зважаючи на те, що статтею 382 вказаного Кодексу не визначено обов`язковість розгляду питання про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у судовому засіданні, суд дійшов висновку про можливість розгляду клопотання позивача у письмовому провадженні.

Під час вирішення поданої заяви по суті, суд зазначає таке.

Обов`язковість виконання судових рішень закріплена статті 129 Конституції України та частини 1 статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України, якою визначено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Невиконання судового рішення відповідно до частини 2 статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Завершальною стадію судового провадження являється виконання судового рішення як гарантія захисту порушених прав та інтересів осіб, які звернулись до суду за їх відновленням.

Відтак, рішення суду, яке набрало законної сили, підлягає обов`язковому виконанню особою, на яку покладено такий обов`язок. Тому особа, якій належить виконати судове рішення, повинна здійснити дії встановлені Законом для його виконання.

Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах передбачений статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частин 1, 2 згаданої норми Кодексу суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення, предмет спору даної справи, суд вважає за необхідне встановити строк для подання до суду звіту про виконання рішення.

Керуючись статтями 241, 248, 256, 295, 382 КАС України, -

у х в а л и в :

Заяву ТзОВ “Трансавто+” про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі №380/11594/20 від 20.05.2021 задоволити.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393) подати до суду звіт про виконання судового рішення від 20.05.2021 у справі № 380/11594/20 протягом 30 днів з моменту отримання (вручення) копії даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з моменту складення повного судового рішення.

Суддя Крутько О.В.