
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_______________
УХВАЛА
"21" грудня 2021 р.м. ХарківСправа № 5023/1208/11
Господарський суд Харківської області у складі: судді Усатого В.О.,
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.,
та за участю ліквідатора арбітражного керуючого Гнатченка П.М. (свідоцтво № 1101 від 03.07.2013),
інші учасники справи не з`явились, уповноважених представників не направили,
розглянувши у відкритому судовому засіданні Господарського суду Харківської справу
за заявою ЗАТ "Харківенергоремонт", м. Харків
про визнання банкрутом ЗАТ "Харківенергоремонт", м. Харків, код ЄДРПОУ 25456741
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду Харківської області від 04.03.2011 у справі № 5023/1208/11 (суддя Швидкін А.О.) визнано Закрите акціонерне товариство "Харківенергоремонт", код ЄДРПОУ 25456741, адреса: м. Харків, пров. Театральний,11/13 - банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Призначено ліквідатором Куштима О.М.
В подальшому ліквідатор у справі неодноразово змінювався.
На виконання постанови Господарського суду Харківської області від 04.03.2011, ліквідатором в газеті "Голос України" № 45 (5045) від 12.03.2011 розміщене оголошення про визнання боржника - ЗАТ "Харківенергоремонт" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора.
Згідно витягу Автоматизованої системи документообігу суду від 14.11.2011, справу призначено для розгляду судді Дзюбі О.А.
Ухвалою суду від 17.01.2013 у справі № 5023/1208/11 затверджено наданий суду ліквідаційний звіт та ліквідаційний баланс. Визнано вимоги кредиторів, що незадоволені за недостатністю майна банкрута - погашеними. Ліквідовано юридичну особу - Закрите акціонерне товариство "Харківенергоремонт", код ЄДРПОУ 25456741. Провадження у справі № 5023/1208/11 припинено. Зобов`язано державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
Кредитор ПАТ "УкрСиббанк" не погодився з прийнятою Господарським судом Харківської області ухвалою від 17.01.2013 та звернувся з апеляційною скаргою, в якій з посиланням на порушення господарським судом норм матеріального права просив скасувати оскаржувану ухвалу та передати справу на розгляд до суду 1-ої інстанції на стадію ліквідаційної процедури.
Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 11.02.2013 апеляційну скаргу АТ "УкрСиббанк" задоволено. Ухвалу Господарського суду Харківської області від 17.01.2013 по справі № 5023/1208/11 скасовано. Справу направлено на розгляд до Господарського суду Харківської області на стадію ліквідаційної процедури.
Постановою Вищого господарського суду України від 02.04.2013 касаційну скаргу ліквідатора ЗАТ "Харківенергоремонт" Куштима Олександра Миколайовича залишено без задоволення, постанову Харківського апеляційного господарського суду від 11.02.2013 у справі № 5023/1208/11 залишено без змін.
У зв`язку з недопустимістю повторної участі в розгляді справи судді Дзюби О.А., 17.04.2013 призначено повторний автоматичний розподіл справи.
Відповідно до витягу Автоматизованої системи документообігу суду від 17.04.2013, справу призначено для розгляду судді Кононовій О.В.
Розпорядженням керівника апарату суду від 04.09.2015, відповідно до пункту 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, призначено повторний автоматичний розподіл справи.
Згідно витягу Автоматизованої системи документообігу суду від 04.09.2015, справу призначено для розгляду судді Усатому В.О.
Ухвалою суду від 13.09.2018 призначено ліквідатором ЗАТ "Харківенергоремонт" арбітражного керуючого Гнатченка П.М. (свідоцтво № 1101 від 03.07.2013).
21 жовтня 2019 року введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства. Частиною 2 Прикінцевих та перехідних його положень встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу визнати такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанова Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 441). Частиною 4 Прикінцевих та перехідних його положень встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Зважаючи на викладене, подальший розгляд справи здійснюється за правилами Кодексу України з процедур банкрутства.
Розгляд звіту ліквідатора неодноразово відкладався, у зв`язку з необхідністю розгляду поданих учасниками справи скарг, клопотань та заяв, з підстав витребування додаткових доказів по справі для завершення ліквідаційної процедури.
Ухвалою суду від 09.12.2021 відкладено розгляд звіту ліквідатора на 21.12.2021.
Присутній в судовому засіданні 21.12.2021 ліквідатор просив суд затвердити наданий ліквідаційний звіт (вх. 28870 від 07.12.2021) та ліквідаційний баланс (вх. 21158 від 10.09.2021).
Інші учасники справи в судове засідання не з`явились, уповноважених представників не направили, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені відповідно до вимог чинного законодавства.
Враховуючи те, що розгляд ліквідаційного звіту неодноразово відклався, учасники справи у відповідності до вимог чинного законодавства повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, отже мали можливість у разі такої потреби забезпечити участь представників, крім того, явка учасників не визнавалась судом обов`язковою, керуюсь ст. 202 ГПК України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності кредиторів та їх представників.
Заслухавши ліквідатора, розглянувши наданий звіт ліквідатора, всебічно та повно дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд встановив про наступне.
ЗАТ "Харківенергоремонт" (боржник) звернувся до господарського суду із заявою про порушення у відношенні боржника справи про банкрутство на підставі ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Свою заяву боржник обґрунтовував тим, що акціонерами боржника було прийнято рішення про ліквідацію боржника, призначено ліквідаційну комісію. Ліквідаційною комісією проведено інвентаризацію наявних активів боржника, проведена оцінка, дана публікація, повідомлено про ліквідацію органи державної податкової служби, Пенсійного фонду, тощо, розглянуті вимоги кредиторів, виконані інші дії, передбачені законодавством. За наслідками проведеної роботи було встановлено, що активів боржника недостатньо для погашення кредиторської заборгованості. На підставі цього було прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про визнання боржника банкрутом.
Державну реєстрацію ЗАТ "Харківенергоремонт" здійснено 13.02.1998. Основним видом діяльності підприємства є здавання в оренду власного нерухомого майна.
Ліквідатором, у встановленому порядку звільнені робітники ЗАТ "Харківенергоремонт".
Ліквідатором в 2011 році за результатами розгляду заявлених кредиторських вимог складено реєстр вимог кредиторів, до якого включено наступні визнані вимоги до боржника:
- ПАТ "УкрСиббанк" в сумі 2339718,00 грн (перша черга);
- ДПІ у Київському районі м. Харкова в сумі 12 575,04 грн (третя черга);
- ТОВ "Харківенергоремонт" в сумі 1 525 631,31 грн (четверта черга);
- ФОП Лукінчук О.О. в сумі 12 460,00 грн (четверта черга);
- ФОП Говоруха О.М. в сумі 2 000 000,00 грн (четверта черга);
- Харківське територіальне управління ДКЦПФР в сумі 850,00 грн (шоста черга).
Ліквідатором здійснені заходи щодо виявлення активів боржника, а саме направлені запити та отримані відповіді від органів, які згідно з чинним законодавством в обов`язковому порядку реєструють права власності на нерухоме та цінне рухоме майно. Відповідні документи, які містять надану державними органами та установами, які здійснюють облік активів підприємств інформацію додані до матеріалів справи.
Ліквідатором проведена інвентаризація всіх активів боржника, за результатами якої встановлена наявність у власності банкрута майна, яке ліквідатором було включено до ліквідаційної маси.
Виявлене ліквідатором майно в порядку, передбаченому чинним законодавством, оцінене та реалізоване.
За результатами реалізації ліквідаційної маси боржника на підставі укладених відповідних договорів купівлі-продажу активів боржника з переможцями аукціонів, отримано на ліквідаційний рахунок у загальному грошовому еквіваленті 4 304 443,00 грн.
Також, ліквідатором додатково залучено до ліквідаційної маси залишок коштів у сумі 194 679,58 грн, які залишилися від різниці платежів орендарів на користь боржника за відрахуванням експлуатаційних витрат.
З урахуванням вищезазначеного залишку грошова ліквідаційна маса склала 4499 122,58 грн.
Акумульовані грошові кошти були розподілені наступним чином:
1) Перша черга: - 2 339 718,00 грн - сплата на користь кредитора першої черги ПАТ "Укрсиббанк" у відповідності до суми реалізованої нерухомості, яка знаходилася у заставі з урахуванням уточнення площі будівлі під час продажу (заставлена площа збільшена при уточненні на 10,3 кв. м у порівняні з 3 900,3 кв. м, зазначеної у договорі іпотеки);
- 48 053,41 грн - витрати по виплаті заробітної плати ліквідатору, юристу, бухгалтеру за період проведення ліквідаційної процедури;
- 157 526,60 грн послуги бірж за проведення аукціонів;
- 4 372,86 грн - витрати господарські та витрати на відрядження;
- 45 511,60 грн - послуги оцінювачів, послуги аудиторів, держмито, нотаріальні послуги, послуги БТІ, оплата послуг Бест-звіту, послуги архіву, послуги перекладача за вимогою суду;
- 24 079,07 грн - банківські послуги (розрахунково-касове обслуговування, надання довідок, послуги по закриття рахунку, конвертація валюти, так як більша частина коштів від покупців-нерезидентів надходила в іноземній валюті).
2)Друга черга: відсутня
3) Третя черга: 12 575,04 грн - ДПІ Київського району м. Харкова.
4) Четверта черга: 805 360,49 грн ТОВ "Харківенергоремонт”;
- 6 535,50 грн ФОП Лукінчук О.О.;
- 1 055 390,10 грн - ФОП Говоруха О.М.
З наведеного вбачається, що в результаті проведених розрахунків, повністю задоволені вимоги кредиторів першої черги, третьої черги, частково задоволені вимоги кредиторів четвертої черги (пропорційно заявленим вимогам).
Реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів ЗАТ "Харківенергоремонт", відомості та документація щодо погашення грошових зобов`язань додані до матеріалів справи.
Усі поточні та розрахункові рахунки банкрута закриті. Одержані довідки банків про закриття рахунків та про рух грошових коштів (дебетові та кредитові фінансові операції) по поточним рахункам за період ліквідаційної процедури додані до матеріалів справи.
Згідно матеріалів справи, документи довгострокового зберігання боржника передані до архіву (відповідні акти, договори про приймання-передачу, зберігання містяться в матеріалах справи).
Згідно наявного в матеріалах справи Акту про знищення печаток ЗАТ "Харківенергоремонт" від 16.12.2011 були знищені печатки банкрута.
Поряд з цим, як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором здійснено пошук на спеціальній інформаційній системі Укрпатенту (СІС). Згідно даних системи, виявлено Патент № 1578 на пристрій обробки кінцівок труб, власником якого є Відкрите акціонерне товариство "Харківенергоремонт", однак зазначений патент на даний час не діє.
Крім того, ліквідатором здійснено пошук в реєстрі будівельної діяльності на сайті ДАБІ (https://dabi.gov.ua). З даних реєстру вбачається, що у ЗАТ "Харківенергоремонт" відсутні дозвільні документи, об`єкти незавершеного будівництва та дозволи на початок будівництва.
Листом №31/20-2636 від 29.07.2021 Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Харківській області повідомляє, що транспортних засобів за банкрутом не зареєстровано.
Згідно даних Державного реєстру цивільних повітряних суден України, у ЗАТ "Харківенергоремонт" відсутні повітряні судна.
Згідно листа про надання відомостей від 07.07.2021, Державне космічне агентство зазначає, що зареєстрованих унікальних об`єктів космічної діяльності у банкрута не має.
Як вбачається з листа Слобожанської митниці Державної митної служби України від 12.07.2021, за наявними базами обліку Слобожанської митниці Держмитслужби, інформації щодо фактів митного оформлення товарів ЗАТ "Харківенергоремонт" в зоні діяльності митниці за останні три роки не виявлено.
Листом № 4778/03/15-21 від 12.07.2021 Державна служба морського та річкового транспорту України повідомила, що за наявною інформацією відсутні записи в Державному судновому реєстрі України та Судновій книзі України щодо суден, власником або судновласником яких є боржник.
У відповідності до листа від Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, згідно реєстру реєстрації техніки, станом на 13.07.2021 за банкрутом на праві власності сільськогосподарська техніка, самохідні машини а механізми в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області не обліковуються.
Згідно листа від регіональної філії "Південна залізниця" АТ "Укрзалізниця", не має інформації стосовно зареєстрованих за банкрутом прав власності на об`єкти залізничного транспорту, а саме: контейнери, електровози, тепловози, моторвагонні рухомі склади, промисловий залізничний транспорт, залізничний рухомий склад, в тому числі вагони всіх видів, локомотиви, монорейковий транспорт.
Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта ЗАТ "Харківенергоремонт" встановлено, що майно у боржника відсутнє; відомостей про майно боржника, яке є предметом іпотеки/застави виявлено не було.
Ліквідатор зазначає в звіті, що станом на даний момент у боржника, ЗАТ "Харківенергоремонт", відсутнє рухоме та нерухоме майно і грошові кошти для погашення вимог кредиторів.
Повідомляє, що з урахуванням зміни кредиторів у справі, загальний розмір кредиторських вимог які не задоволені у зв`язку з недостатністю майна, складається з заборгованості перед:
- ТОВ "Харківенергоремонт": 720 270,82 грн;
- ФОП Злобіним А.Д.: 5 924,50 грн;
- Шкильовим Є.О.: 944 609,90 гривень;
- Східним територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку: 850,00 гривень.
Згідно матеріалів справи, ліквідатором скликались зборі комітету кредиторів для розгляду та затвердження останніми ліквідаційного звіту та ліквідаційного балансу ЗАТ "Харківенергоремонт", однак кредитори не з`являлись на засідання.
Поряд з цим, заперечень щодо звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу до суду від кредиторів не надходило.
Надаючи правову кваліфікацію відносинам у справі, суд зазначає наступне. У відповідності до частини 1 статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов`язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов`язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; у разі провадження банкрутом діяльності, пов`язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до частини 3 статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства, під час проведення ліквідаційної процедури ліквідатор зобов`язаний використовувати лише один (ліквідаційний) рахунок боржника в банківській установі. Залишки коштів на інших рахунках перераховуються на ліквідаційний рахунок боржника.
Кошти, що надходять при проведенні ліквідаційної процедури, зараховуються на ліквідаційний рахунок боржника. Після оплати витрат, пов`язаних з проведенням ліквідаційної процедури, та сплати основної і додаткової винагороди арбітражного керуючого здійснюються виплати кредиторам у порядку черговості, встановленому цим Кодексом.
Оплата витрат, пов`язаних з проведенням ліквідаційної процедури, здійснюється у такому порядку: у першу чергу оплачуються витрати, пов`язані з проведенням ліквідаційної процедури, та сплачується винагорода ліквідатора; у другу чергу виконуються зобов`язання перед особами, які після відкриття провадження у справі про банкрутство боржника надавали кредитування, поставляли сировину, комплектуючі з відстроченням платежу.
За рахунок коштів, отриманих від реалізації майна, що є предметом забезпечення, відшкодовуються витрати, пов`язані з утриманням та збереженням такого майна, сплачується винагорода оператора електронного майданчика. Склад та розмір таких витрат підлягають погодженню в порядку, визначеному цим Кодексом. Кошти, що залишилися після здійснення зазначених виплат, використовуються виключно для задоволення вимог кредиторів за зобов`язаннями, які забезпечує таке майно.
Згідно з статтею 62 Кодексу України з процедур банкрутства, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання, включаються до складу ліквідаційної маси. Майно, визначене родовими ознаками, що належить банкруту на праві володіння або користування, включається до складу ліквідаційної маси.
За приписами статті 63 Кодексу України з процедур банкрутства, після проведення інвентаризації та отримання згоди на продаж майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута на аукціоні.
Відповідно до статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів; подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених нім дій в ході ліквідаційної процедури.
Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Правильне завершення ліквідаційної процедури є основним завданням ліквідатора, який з урахуванням покладених на нього Кодексом України з процедур банкрутства повноважень, повинен наполегливо та добросовісно працювати упродовж всієї процедури ліквідації та враховуючи власний добросовісний розсуд та вимоги Кодексу надати для проведення підсумкового засідання у судовій процедури у справі про банкрутство відповідний фаховий звіт, що не залишить сумнівів учасників судового провадження у справі та у господарського суду щодо вчинення ліквідатором всієї повноти заходів для задоволення вимог кредиторів з урахуванням інтересів працівників боржника та належного зберігання архівних документів підприємства-банкрута.
Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором усіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, повне вчинення ним дій по виявленню кредиторів та активів боржника, за результатами розгляду яких суд постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу та про ліквідацію юридичної особи банкрута
Ліквідатор повинен діяти сумлінно, доброчесно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.
На сьогодні стаття 65 Кодексу України з процедур банкрутства не передбачає схвалення звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу комітетом кредиторів. Отже, саме судовий контроль звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу є особливо важливим для забезпечення правової визначеності. Законодавець змістив пріоритети щодо затвердження звіту ліквідатора в бік судового контролю, оминаючи стадію схвалення кредиторами боржника ліквідаційного звіту, чим поклав на господарський суд велику відповідальність, яка вимагає від суду певної виваженості та об`єктивності оцінки дій ліквідатора та взаємодії останнього із кредиторами щодо прийняття відповідних рішень у підсумковому засіданні під час затвердження ліквідаційного звіту, балансу та закриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до частини 4 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства, вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо, зокрема, затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Частиною 4 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо, зокрема, затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Керуючись положеннями Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, розглядаючи ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора, перевірив обґрунтованість, правомірність та безсумнівну повноту дій ліквідатора, а також достовірність змісту ліквідаційного балансу, відповідності законодавству про банкрутство документації доданої до матеріалах справи.
Судом перевірено та встановлено відсутність нерозглянутих спорів, скарг, клопотань до розгляду звіту та ліквідаційного балансу.
З матеріалів справи вбачається, що ліквідатором вчинялись заходи щодо виявлення та пошуку активів банкрута.
Ліквідаційний баланс банкрута підтверджує неплатоспроможність та відповідає дійсному майновому стану підприємства.
Суд вважає, що ліквідатором виконані усі необхідні дії, спрямовані на здійснення ліквідаційної процедури.
На підставі вищевикладеного, враховуючи те, що ліквідатор здійснив всі заходи по ліквідації банкрута, суду надані документи, що свідчать про завершення ліквідаційної процедури в повному обсязі, у тому числі, ліквідаційний баланс з розміром незадоволених вимог кредиторів, у зв`язку із відсутністю активів, які можна було б направити на її погашення, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, визнати вимоги кредиторів що не задоволені за недостатністю майна, погашеними; визнати вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений строк або відхилені господарським судом, погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню; ліквідувати юридичну особу; закрити провадження по справі і сповістити державні органи про ліквідацію банкрута.
Керуючись ст. ст. 2, 12, 30, 45, 58-67, п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 232-235, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Ліквідувати юридичну особу - Закрите акціонерне товариство "Харківенергоремонт" (код ЄДРПОУ 25456741).
Визнати вимоги кредиторів, що не задоволені за недостатністю майна погашеними.
Визнати вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені у встановлений строку або відхилені господарським судом, погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.
Провадження у справі закрити.
Державному реєстратору внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам, які здійснювали облік відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в порядку та у строки, передбачені статтями 254-258 ГПК України.
Копію ухвали направити ліквідатору, кредиторам, державному органу з питань банкрутства, ГУ статистики у Харківській області, державному реєстратору.
Повний текст ухвали складено та підписано 23.12.2021.
Суддя Усатий В.О.