Рішення № 102113870, 21.12.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2021
Номер справи
300/4085/21
Номер документу
102113870
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" грудня 2021 р. справа № 300/4085/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Главач І.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІ-ОС» до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №004839/0706 від 21.07.2021 про застосування штрафних санкцій на загальну суму 43 000 гривень,

ВСТАНОВИВ:

10.08.2021 Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІ-ОС» (надалі – позивач, ТЗОВ «ЛІ-ОС»), в інтересах якого діє адвокат Бартків Андрій Ярославович, звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №004839/0706 від 21.07.2021 про застосування до позивача штрафних санкцій на загальну суму 43 000 гривень.

Позовні вимоги мотивовано тим, що наведені в оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні №00483/0706 від 21.07.2021, прийняте на підставі акта перевірки №36001/09/03/РРО/42416151, порушення законодавства, а саме вимог пп.230.1.2, пп.230.1.3 п.230.1 ст.230, п.128.1.1 ст.128 Податкового кодексу України, позивачем не вчинялися. Відтак, податкове повідомлення-рішення №004839/0706 від 21.07.2021 є незаконним та підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 13.08.2021 відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

01.09.2021 відповідач подав суду відзив на позовну заяву із викладом заперечень щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням у ньому на відповідні норми права та твердження. Просив у задоволенні позову відмовити (а.с.38-50).

10.09.2021 представником позивача подано суду відповідь на відзив, відповідно до змісту якого позивач проти доводів відзиву на позовну заяву заперечує, вважає їх безпідставними та такими, що не відповідають фактичним обставинам справи.

Суд, розглянувши відповідно до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив наступне.

27.08.2018 Галицькою районною державною адміністрацією здійснено державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІ-ОС» (код ЄДРПОУ 42416151) як юридичної особи, про що зробив запис в Єдиному державному реєстрі про включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичну особу за №11061020000001511. Основний вид економічної діяльності: 46.71 оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

27.08.2018 платник податків - юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІ-ОС» взята на облік Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області, Галицька ДПІ (м. Бурштин).

25.06.2021 посадовими особами Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, а саме головним державним ревізором-інспектором відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Левицьким Назаром та головним державним ревізором-інспектором відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, контролю за виробництвом та обігом пального, контролю за обігом марки акцизного податку управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Федораком Іваном, на підставі наказу №1107 від 16.06.2021 та направлень №№1449, 1450 від 11.06.2021 проведено фактичну перевірку АЗС, яка розташована по вул. Нова, 15-А, м. Бурштин, Івано-Франківська область, що належить ТЗОВ «ЛІ-ОС», з питань дотримання вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями), Кодексу законів про працю України, Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями), Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального» (із змінами та доповненнями), Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 №148 (із змінами та доповненнями), інших нормативно-правових актів, що підлягають перевірці, за результатами якої складено акт (довідку) за №090338 від 25.06.2021 та зареєстровано в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області за №3601/09/03/РРО/42416151.

У даному акті від 25.06.2021 зафіксовано факти порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме:

- проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування РРО, невидача розрахункового документа встановленого зразка, а саме 16.06.2021 реалізовано 2л бензину А-95 на суму 54 грн;

- не забезпечення з вини розпорядника акцизного складу подання щоденного електронного документу за 06.09.2020, 04.12.2020, 05.06.2021 даних про фактичні залишки пального на початку та кінець звітної доби, та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, який розташований за адресою вул. Нова, 15-А, м. Бурштин (уніфікований номер 1010472);

- необладнання (відсутність) одного рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, за адресою вул. Нова, 15-А, м. Бурштин (уніфікований номер 1010472) та відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі одного витратоміра-лічильника рівня пального на місці відпуску пального наливом (газу) з акцизного складу розташованого на акцизному складі (уніфікований номер 1010472), що розташований за адресою вул. Нова, 15-А, м. Бурштин, при встановленому законодавством терміні з 01.04.2020 (а.с.8-9).

На підставі вказаного акту про результати фактичної перевірки від 25.06.2021 року, відповідач згідно підпункту 230.1.2, 230.1.3 пункту 230. статті 230, а також підпукту 54.3.3 пункту 54.2 статті 54 та пункту 128.1. статті 128 Податкового кодексу України виніс податкове повідомлення-рішенням №004839/0706 від 21.07.2021, згідно якого до Товариства з обмеженою відповідальністю застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 43 000,00 грн за не обладнання (відсутність) одного рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на складі, за адресою вул. Нова, 15/А, м. Бурштин (уніфікований номер 1010472) та відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі одного витратоміра-лічильника рівня пального на місці відпуску пального наливом (газу) – 40 000,00 грн, не забезпечення з вини розпорядника акцизного складу подання щоденного електронного документа за 06.09.2021, 04.12.2020, 05.06.2021 даних про фактичні залишки пального на початку та кінець звітної доби, та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах – 3 000 грн, та №004838/0706 на суму – 5,40 грн (а.с.7).

Не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням №004839/0706 від 21.07.2021 ТЗОВ «ЛІ-ОС» з даним позовом звернулося до суду.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Щодо порушення не обладнання (відсутність) одного рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на складі, за адресою вул. Нова, 15/А, м. Бурштин (уніфікований номер 1010472) та відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі одного витратоміра-лічильника рівня пального на місці відпуску пального наливом (газу), за яке застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 40 000 грн, судом встановлено наступне.

Згідно з пп.230.1.2 п.230.1 ст.230 ПК України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов`язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

Згідно з приписами пп.128-1.1. ст.128-1 ПК України необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.

Проведеною фактичною перевіркою від 25.06.2021 встановлено, що на території діяльності АЗС позивача розташований резервуар, а саме ємність для скрапленого газу, яка необладнана рівнеміром-лічильником рівня пального та витратоміром-лічильником, який, відповідно, не зареєстрований в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального на акцизному складі, за адресою вул. Нова, 15/А, м. Бурштин, що не заперечується позивачем.

Згідно письмових пояснень оператора АЗС ТЗОВ «ЛІ-ОС» ОСОБА_1 від 16.06.2021 встановлено, що на території АЗС знаходиться ємність для скрапленого газу, яка не працює і необладнана рівнеміром та витратоміром-лічильником, об`ємом 5м.куб (а.с.44).

На підтвердження даного факту позивачем наведено ряд письмових пояснень, що підтверджуються документальними доказами в матеріалах справи.

14.06.2021 позивачем укладено договір поставки №21-1506 від 14.06.2021 з Товариством з обмеженою відповідальністю «ОПТІМУС КОМЕРЦ» (далі –Постачальник), згідно з яким Постачальник зобов`язується передати у власність ТЗОВ «ЛІ-ОС» модуль для заправки авто газом зрідженим «Шельф 1-10Н 1/1/100-1LPG» без колонки (а.с.10-11).

15.06.2021, що підтверджується видатковою накладною №5, Товариством з обмеженою відповідальністю «Лі-ОС» придбано у постачальника Товариство з обмеженою відповідальністю «ОПТІМУС КОМЕРЦ» модуль для заправки авто газом зрідженим «Шельф 1-10Н 1/1/100-1LPG» без колонки на суму із ПДВ 152 262,00грн (а.с.12).

23.06.2021 згідно рахунку-фактури №СФ-0000520 позивачем придбано розхідні матеріали на суму із ПДВ 5 690,46 грн, а саме: провід ПВС 5*2,5, провід ПВС 4*1,5, труба гофр ФП 25 (100м), бокс монтажний навісний БМ-40-П, хомут кабельний 200*4 (уп.100шт), хомут кабельний 300*4 (уп.100шт) для проведення робіт щодо встановлення вказаного модулю.

Формат даних та структура Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі затверджені наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944 (далі – Наказ № 944).

Відповідно до п. 5 Наказу № 944 основна довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри надсилається до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі окремо щодо кожного акцизного складу пального одноразово, коригуюча – протягом трьох календарних днів з дати виявлення помилок (виникнення змін у наявній у довідках інформації).

02.07.2021 позивачем направлено відповідачу коригуючу довідку (вид 2 – додання нової інформації) про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, якою внесено інформацію щодо введення в експлуатацію резервуара з чорних металів уніфікований №4/1010472 ємністю 10,00 м.куб, установленому на акцизному складі пального Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІ-ОС», та, відповідно інформацію щодо встановлення на даному резервуарі магнітнострічкового рівнеміра ALISONIC DELPHI 485/ALU/DP/LPG/K за №046318. А також інформацію щодо введення в експлуатацію витратоміра, встановленого на акцизному складі пального на місцях відпуску пального наливом з акцизного складу, а саме: витратомір ADP4T за №768/15, який під`єднано до резервуара №4/1010472 (а.с.16), що підтверджується квитанцією №2 від 02.07.2021 (а.с.15).

03.07.2021 директором Товаритсва з обмеженою відповідальністю «ЛІ-ОС» затверджено акт введення в експлуатацію основних засобів, який підписано головою комісії директорм В. Літинським, а також членами комісії операторами АЗС: М. Іванків, І. Голод, І. Бандура. Згідно якого встановлено відповідність технічного стану та введено в експлуатацію модуль для заправки авто газом зрідженим «Шельф 1-10Н 1/1/100-1LPG» без колонки та магнітнострічковий рівнемір ALISONIC DELPHI 485 ALU/DP/LPG/K довжиною 3500м, а також колонку газороздавальну за адресою: вул. Нова, 15 а, м. Бурштин (а.с.14).

07.07.2021 згідно договору поставки нафтопродуктів №11 Товариство з обмеженою відповідальністю «ГАЗОІЛ КОМПАНІ» зобов`язується передавати у власність Товариству з обмеженою відповідальністю «ЛІ-ОС» нафтопродукти (скраплений (зріджений) газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази), а позивач зобов`язується приймати та своєчасно здійснювати їх оплату протягом дії цього договору та відповідно до його умов та чинного законодавства України. На підтвердження здійснених закупок позивачем додано рахунок на оплату №369 від 07.07.2021, видаткову накладну №373 від 07.07.2021, товаро-транспортну накладну №Р373 від 07.07.2021 (а.с.17-18,19,20).

Згідно відомостей акту фактичної перевірки від 25.06.2021, посадовими особами податкового органу здійснено контрольну закупку бензину А-95 в кількості 2л, по ціні 27,00 грн/літр (проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування РРО, невидача розрахункового документа встановленого зразка). Окрім цього, відповідачем жодним чином у відзиві на позовну заяву не доведено факт експлуатації резервуара (ємність для скрапленого газу), та, як наслідок, не обладнання (відсутність) рівнеміра-лічильника рівня пального та витратоміра-лічильника на відпущення пального наливом (газу) на акцизному складі за адресою: вул. Нова, 15а, м. Бурштин, а також несвоєчасна реєстрація в Єдиному держаному реєстрі витратоміра-лічильника та рівномірів-лічильників рівня пального на місці відпуску пального на акцизному складі за адресою: вул. Нова, 15а, м. Бурштин.

Тому, судом встановлено, що даний резервуар №4/1010472 введений в експлуатацію 03.07.2021, про що 02.07.2021 повідомлено відповідача, а також, відповідно, обладнано та зареєстровано магнітнострічковий рівнемір ALISONIC DELPHI 485/ALU/DP/LPG/K за №046318 та витратомір ADP4T за №768/15, який під`єднано до вказаного резервуара. А фактична експлуатація резервуара з відпуском палива (газу) розпочата 07.07.2021, після отримання позивачем палива (газу).

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що відповідачем протиправно винесено податкове повідомлення-рішенням №004839/0706 від 21.07.2021 в частині про застосуання штрафних (фінансових) санкцій у сумі 40 000,00 грн за порушення, відповідальність за яке передбачена приписами пп.128-1.1. ст.128-1 ПК України, а тому, підлягає скасуванню.

Щодо порушення не забезпечення з вини розпорядника акцизного складу подання щоденного електронного документу за 06.09.2020, 04.12.2020, 05.06.2021 даних про фактичні залишки пального на початку та кінець звітної доби, та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, який розташований за адресою вул. Нова, 15-А, м. Бурштин (уніфікований номер 1010472), судом встановлено наступне.

Відповідно до пп.230.1.3 п.230.1 ст.230 ПК України розпорядники акцизних складів зобов`язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.

Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

Згідно пп.128-1.3. п.128.1 ст. 128 Податкового кодексу України незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.

Посадовими особами податкового органу в акті фактичної перевірки від 25.06.2021 зафіксовано порушення щодо не забезпечення з вини розпорядника акцизного складу подання щоденного електронного документа за 06.09.2021, 04.12.2020, 05.06.2021 даних про фактичні залишки пального на початку та кінець звітної доби, та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, відповідно до якого відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №004839/0706 від 21.07.2021 до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 3 000 грн.

Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв`язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу).

В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.

Таким чином, дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального, які підлягають передачі до органів ДПС, формуються на підставі даних рівнемірів-лічильників, встановлених на резервуарах, розташованих на акцизному складі, та витратомірів-лічильників, якими повинні бути обладнані акцизні склади.

При цьому, застосування штрафної (фінансової) санкції за незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального, можливе лише у випадку, коли акцизні склади були обладнані рівнемірами-лічильниками та витратомірами-лічильниками, але встановлена звітність не подавалася.

Відповідно Наказу Міністерства фінансів України від 27.11.2018 №944 довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального формується після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилини цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та надсилається не пізніше 23 години 59 хвилини доби, що настає за звітною добою.

Згідно довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу та залишків пального на акцизному складі пального і квитанцій про їх відправлення, позивачем 06.09.2021, 04.12.2021 та 05.06.2021 сформовано та надіслано довідки із відповідними даними у межах та строк визначених законодавством. Однак, вказані довідки після відправки позивачем відображались у статусі «очікується доставка» (а.с.21-29).

Суд не вбачає порушень з боку позивача, оскільки ним вчинено усі необхідні дії задля своєчасного відправлення відповідних довідок. Відтак, несвоєчасне отримання електронних документів податковим органом відбулося не з вини чи волі Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІ-ОС».

Необхідно зауважити, що відповідачем жодним чином не обгрунтовано підстави застосування до позивача санкцій щодо даного порушення.

Тому, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення №004839/0706 від 21.07.2021 в частині про застосування штрафних санкцій у сумі 3 000 грн за порушення, відповідальність за яке передбачена пп.128-1.3. п.128.1 ст. 128 Податкового кодексу України винесено протиправно та підлягає скасуванню.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у рішенні від 23 липня 2002 року в справі "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та "Вуліч проти Швеції" Суд визначив, що …адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління.".

Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи встановлені обставини у справі та вимоги наведених правових норм, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення в повному обсязі.

Частина 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, враховуючи, що заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення, позивач, згідно з квитанцією за №0.0.2221281632.1 від 06.08.2021, підтвердила сплату судового збору на суму 2 270 гривень, за подання даного адміністративного позову, суд робить висновок про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Івано-Франківській області сплачений судовий збір в розмірі 2 270 гривень.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області №004839/0706 від 21.07.2021.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІ-ОС» (код ЄДРПОУ 42416151, вулиця Василя Стуса, будинок 9, квартира 2, м. Бурштин, Івано-Франківська область, 77111) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Івано-Франківській області (індекс 76018, вулиця Незалежності, будинок 20, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 43968084) сплачений судовий збір в розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач – Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІ-ОС» (код ЄДРПОУ 42416151, вулиця Василя Стуса, будинок 9, квартира 2, м. Бурштин, Івано-Франківська область, 77111);

відповідач – Головне управління ДПС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ - 43142559, вулиця Незалежності, 20, місто Івано-Франківськ, 76018).

Суддя Главач І.А.