Ухвала суду № 102088972, 21.12.2021, Заводський районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
21.12.2021
Номер справи
487/4790/19
Номер документу
102088972
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 487/4790/19

Провадження № 1-кс/487/6871/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.12.2021 м. Миколаїв

Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва Карташева Т.А., за участю секретаря Бондаренко А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду Заводського району м. Миколаєва клопотання слідчого Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, Твердохлібенка М.В. про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження №42019150410000068 від 14.06.2019 року за ч. 3 ст. 425 та ч. 3 ст. 410 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, Твердохлібенко М.В. за погодженням з прокурором Миколаївської спеціалізованої прокуратури у військовій сфері та оборонній сфері Південного регіону Маковецьким Є.В. звернувся з клопотанням, в якому просив продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження №42019150410000068 від 14.06.2019 року за ч. 3 ст. 425 та ч. 3 ст. 410 КК України на дванадцять місяців, до 13.01.20223

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчими Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019150410000068 від 14.06.2019 року за ч. 3 ст. 425 та ч. 3 ст. 410 КК України.

Під час досудового розслідування проведено ряд слідчих дій, проте строк досудового розслідування спливає 13.01.2022, проте завершити досудове розслідування не виявляється можливим, у зв`язку з необхідністю проведення значного обсягу слідчих дій, необхідних для встановлення всіх обставин кримінального провадження та всіх осіб, які можуть бути причетними до його вчинення.

Посилаючись на те, що для проведення усіх необхідних слідчих дій, отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, потрібен додатковий час, слідчий звернувся до суду з клопотанням з продовження строку досудового розслідування.

В судовому засіданні слідчий не був присутнім, надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Згідно з ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;

2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Частиною 4 ст. 219 КПК України визначено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;

2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;

3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу (ч. 1 ст. 294 КПК України).

Відповідно до ч.ч. 1. 2 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

У клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються:

1) найменування (номер) кримінального провадження;

2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження;

3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше;

4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;

5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.

Слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості (ч.ч. 3, 4 ст. 295-1 КПК України).

Встановлено, що слідчими Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019150410000068 від 14.06.2019 року за ч. 3 ст. 425 та ч. 3 ст. 410 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у Міністерстві оборони України (далі МОУ) на виконання вимог наказу МОУ від 03.07.2018 № 308 проводилась інвентаризація військового майна, що перебуває на території державних підприємств – учасників державного Концерну «Укроборонпром».

На підставі розпорядження начальника Озброєння Збройних сил України від 06.06.2018 № 342/4949, 01.11.2018 № 717/3/3598 та розпорядження начальника Головного управління майна та ресурсів від 08.11.2018 № 450/у/2 з метою організації першочергового прийому БТОТ, що сплановано подати в ремонт на державне підприємство за державними контрактами під державні гарантії у 2018 році, на виконання вимог наказу Міністра оборони України від 30.07.2018 №308 «Про організацію проведення позапланової інвентаризації військового майна, приймання та закріплення його за військовими частинами ЗС України», яке перебуває на обліку в Головному управлінні майна та ресурсів та зберігається на території ДП «Миколаївський бронетанковий завод» (далі ДП “МБТЗ”) станом на 27.12.2018 інвентаризаційною комісією військової частини А1080 (м. Миколаїв) проведено інвентаризацію 75 одиниць БРДМ-2.

За результатами перевірки фактичної наявності та комплектності військового майна, яке знаходиться на території вказаного ДП “МБТЗ”, під час проведення позапланової інвентаризації виявлено розукомплектування військового майна на загальну суму 6295619 грн. («Акт інвентаризації військового майна від 28.12.2018, який затверджений командиром військової частини А1080 від 02.01.2019»).

Головним управлінням майна та ресурсів Міністерства оборони України за вищевказаним фактом проведено службове розслідування та складено акт службового розслідування від 28.01.2019.

У подальшому на виконання вимог наказу Міністерства оборони України від 03.07.2018 № 308 “Про організацію проведення позапланової інвентаризації військового майна, приймання та закріплення його за військовими частинами Збройних Сил України” та на підставі розпоряджень начальника Озброєння Збройних Сил України від 06.06.2018 № 342/4949 та від 01.11.2018 № 717/3/3598, наказу командира в/ч А1080 від 09.07.2018 № 83, проводилась інвентаризація військового майна, яке перебуває на обліку Головного управління майна та ресурсів МОУ та знаходиться на території Державного підприємства “Миколаївський бронетанковий завод” станом на 19 серпня 2019 року, яка проводилась інвентаризаційною комісією військової частини А1080 (м. Миколаїв).

За результатами перевірки фактичної наявності та комплектності військового майна, яке знаходиться на території ДП “МБТЗ”, під час проведення позапланової інвентаризації складено Акт інвентаризації військового майна від 19 серпня 2019 року № 1451, та встановлено факти нестачі та розукомплектування військового майна на загальну суму 226143686,97 грн.

За вищевказаним фактом Головним управлінням майна та ресурсів МОУ проведено службове розслідування та складено акт службового розслідування від 12.09.2019.

Зокрема, за результатами опрацювання ГУМР МОУ наданих військовою частиною А1080 Акту інвентаризації військового майна з відповідними додатками, встановлено факти нестачі та незаконного розукомплектування військового майна, а саме:

-нестача військового майна (номенклатури бронетанкової служби – запасних частин, вузлів, та агрегатів бронетанкової техніки) на загальну суму – 16470800,48 грн.;

-розукомплектування 205 одиниць радіостанцій (Р-123М, Р-173(прийомопередатчик Р-173), Р-130 М-4 ВСУ);

-нестача бронетанкового озброєння та техніки, відсутні 30 одиниць БТР-60, 29 одиниць БРДМ-2, відсутня 1 одиниця БТР-70., загальна сума нестачі відсутніх 60-ти одиниць зразків ОВт складає – 14056529,94 грн.;

-розукомплектовано 663 одиниць наявного бронетанкового озброєння та техніки. Загальна суму нестачі відсутнього майна, яке входить до складу бронетанкового озброєння та техніки складає 193723282,05 грн;

-нестача стрілецької зброї на виявлені лишки у виді корпусів (30 одиниць БТР-60, 29 одиниць БРДМ-2, 1 одиниця БТР-70). Загальна сума нестачі стрілецької зброї на суму 15949604,44 грн.

Крім того, в акті службового розслідування ГУМР МОУ від 12.09.2019 вказано, що технічна документація, підтверджуюча якісний (технічний) стан та комплектність інвентаризованого військового майна (формуляри, паспорти акти технічного стану та інш.), оформлювалась і передавалась під час передачі військового майна до державного підприємства та повинна зберігатись на ДП “МБТЗ”. Також під час проведення інвентаризації ДП “МБТЗ” не були надані документи підтверджуючі законність розукомплектування бронетанкового озброєння (акти вилучення комплектуючих елементів, наряди на розбирання виданні відповідною службою забезпечення органів військового управління та відповідним чином оформлені акти зміни якісного (технічного) стану).

Також, у вищевказаному службовому розслідуванні вказано, що за результатами роботи інвентаризаційної комісії було встановлено наступне:

1. Виявлено нестачу військового майна (номенклатури бронетанкової служби) на загальну суму – 16 470 800,48 грн. Виявлену нестачу військового майна внесено до “Протоколу інвентаризаційної комісії”.

У відповідності до пункту 2.5 Методичних рекомендацій з проведення позапланової інвентаризації, приймання та закріплення військового майна за визначеними військовими частинами Збройних Сил України, затверджених наказом МО України від 03.07.2018 № 308, Головою комісії було надано запит до ДП “МБТЗ” за вихідними № 1149 від 23.07.2018 року, щодо надання пояснень стосовно виявленої нестачі.

Керівництвом ДП “МБТЗ” за вихідними № 2612 від 31.08.2018 була надана відповідь, що за фактом нестачі військового майна (номенклатури бронетанкової служби), а саме – 904 одиниць мостів ведучих на загальну суму 1 316 783,52 грн. (один мільйон триста шістнадцять тисяч сімсот вісімдесят три грн. 52 коп.) було порушено кримінальну справу від 19.05.2012 №12012309000015.

Згідно Постанови Заводського районного суду м. Миколаїв від 27.12.2012 №1/1412/771/12 вищезазначену кримінальну справу стосовно звинуваченого – припинено, обвинувачену особу звільнено від кримінальної відповідальності (копія Постанови додається до Акту інвентаризації).

На решту військового майна в кількості 2959 од. (25 найменувань БТМ), якого не вистачає керівництво ДП “МБТЗ” документів, підтверджуючих законність нестачі, не надало. Загальна вартість відсутнього військового майна – 912 740,18 грн.;

2. Виявлено розукомплектування 205 одиниць радіостанцій (Р-123М, Р-173 (прийомопередатчик Р-173), Р-130 М-4 ВСУ). В ході визначення фактичного якісного (технічного) стану та комплектності засобів зв`язку встановлено, що невстановленими особами вилучено (вирізано) зі складу радіостанцій радіомодулі та інші складові (в тому числі, які містять кольорові, чорні, дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння). Комплектація не відповідає заявленій заводом-виробником.

Зазначеними діями невстановлених осіб дане військове майно приведено до непридатного для подальшого використання за призначенням стану.

З огляду на вище зазначене, інвентаризаційною комісією складено “Відомість розукомплектованого військового майна” (додаток 12 до Акту інвентаризації). Загальна вартість розукомплектованого майна складає 600 969,85 грн.

Пояснень щодо знищення (розукомплектування) 205 одиниць радіостанцій (Р-123М, Р-173 (прийомопередатчик Р-173), Р-130 М-4 ВСУ) керівництво ДП “МБТЗ” не надало. З огляду на вищезазначене, можливо зробити висновок, що під час перебування його на території ДП “МБТЗ дії невстановлених осіб привели до набуття непридатного для подальшого використання стану 205 одиниць військового майна, ”.

3. Виявлено нестачу бронетанкового озброєння та техніки, відсутність якої не підтверджено звітними документами:

– відсутні 30 одиниць БТР-60 №№ 801Л662, А04ЛТ2681, А05УТ5356, А08ЛТ7264, А09ЛТ1794, А10ЛТ6144, А10ЛТ6170, А10ЛТ6192, А10ЛТ6195, А10ЛТ6198, А10ЛТ6202, А10ЛТ6203, А11ЛТ1714, Д04УТ3817, Д05УТ2330, Д06УТ6884, Д06УТ6893, Д07УТ9591, Д07УТ9615, Д08УТ5580, Д08УТ5583, М09ЛТ9055, М11УТ1872, П03ЛТ2787, Р07УТ5664, Р09УТ6228, С12УТ7194, У02УТ4228, Х05УТ1662, Ц02УТ6221;

– відсутні 29 одиниць БРДМ-2 №№ А01ЛТ2056, А09ЛТ1939, В03ЛТ7304, Е06ЛТ9163, К08ЛТ6738, К09ЛТ1702, Л07ЛТ4467, Л10ЛТ5902, М11ЛТ3097, М11ЛТ3121, М11ЛТ3122, М11ЛТ3155, М11ЛТ3222, М12ЛТ1062, М12ЛТ1065, Н06ЛТ3853, Н06ЛТ3856, Н06ЛТ3870, Н07ЛТ4541, Н07ЛТ4544, Н08ЛТ9482, П12ЛТ2857, Р12ЛТ2816, С07ЛТ1774, С07ЛТ1775, С10ЛТ3631, С11ЛТ9027, 911Л438, Л07ЛТ4544;

– відсутня 1 одиниця БТР-70 № Ф06ЛТ0128.

Загальна сума нестачі відсутніх 60-ти одиниць зразків ОВТ складає 14 056 529,94 грн.

У відповіді наданої керівництвом ДП “МБТЗ” від 18.01.2019 № 158 вказано, що зазначені зразки бронетанкового озброєння на момент їх передачі на облік до Центру обліку надлишкового та списаного військового майна Збройних Сил України перебували у виробництві з метою проведення капітального ремонту та дослідно-конструкторських робіт.

Поряд з цим, керівництвом ДП “МБТЗ” не було представлено документів, які б підтверджували законність передачі зазначених виробів на виробництва (договорів (розпоряджень) на виконання капітального ремонту та дослідно-конструкторських робіт укладених між ДП “МБТЗ” та відповідною службою забезпечення органів військового управління Збройних Сил України). Також керівництвом ДП “МБТЗ” не було представлено акти вилучення комплектуючих елементів або актів зміни якісного (технічного) стану оформлені відповідно до вимог діючого на той момент законодавства.

В порушення вимог наказу Міноборони від 16.07.1997 № 300 “Про затвердження Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України” в формуляри на дане бронетанкове озброєння не були внесені відповідні зміни щодо вилучення основних складових техніки.

Таким чином, можливо дійти висновку, що зазначеними діями посадових осіб ДП “МБТЗ” було знищено (розукомплектовано) 60 одиниць бронетанкового озброєння чим нанесено збитки Міністерству оборони України на загальну суму 14 056 529,94 грн.

4. Виявлено, що БТР-60ПБ (ГАЗ-49Б) фактично являється експериментальним зразком з двигуном УТД-20.

5. Виявлено факт розукомплектування 663 од. наявного бронетанкового озброєння та техніки (Додаток № 10 до Акту інвентаризації). Виявлену нестачу військового майна, яке входить до складу бронетанкового озброєння та техніки, внесено в “Картки обліку некомплектності” (додаток 26 до Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України (пункт 29 розділу ІV)), у “Відомості нестачі військового майна” та до “Загальної відомості нестач військового майна на 132 одиниці БРДМ-2, 97 одиниць БТР-70, 432 одиниці БТР-60, 2 одиниці майстерень (2 од. корпусів БТР-70, 29 од. корпусів БРДМ-2, 30 од. корпусів БТР-60)1” (додаток № 10 до Акту інвентаризації). Загальна сума нестачі відсутнього майна, яке входить до складу бронетанкового озброєння та техніки складає 193 723 282,05 грн.

Головою комісії робилися неодноразово запити до ДП “МБТЗ” (за вихідними від 18.10.2018 року № 1631, від 10.01.2019 року № 74) щодо надання технічної документації та документів підтвердження некомплекту на бронетанкове озброєння та техніку. Керівництвом ДП “МБТЗ” за вихідними № 3405 від 08.11.2018 року, № 157 від 18.01.2019 та № 158 від 18.01.2019 надано відповідь та копії інвентаризаційного опису № 550.

Також встановлено нестачу стрілецької зброї на суму 15 949 604,44 грн. на виявлені лишки у виді корпусів (30 од. БТР-60, 29 од. БРДМ-2, 1 од. БТР-70) та на 1 одиницю корпусу БТР-70 (№К10РТ9028), який вказаний у Відомості щодо надлишкового військового майна, яке знаходиться на державному підприємстві “Миколаївський бронетанковий завод” м. Миколаїв та перебуває на обліку у Головному управлінні майна та ресурсів.

Виявлену нестачу внесено в “Загальну відомість нестач військового майна на 132 одиниці БРДМ-2, 97 одиниць БТР-70, 432 одиниці БТР-60, 2 одиниці майстерень (2 од. корпусів БТР-70, 29 од. корпусів БРДМ-2, 30 од. корпусів БТР-60)1” (додаток 10 до Акту інвентаризації).

Керівництвом ДП “МБТЗ” не було представлено документацію підтверджуючої законність виявленої нестачі (акти технічного стану оформлені під час здавання військової техніки на підприємство, картки обліку некомплектності, акти вилучення комплектуючих елементів або актів зміни якісного (технічного) стану оформлені відповідно до вимог діючого на той момент законодавства. Також в порушення вимог наказу Міноборони від 16.07.1997 № 300 “Про затвердження Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України” в формуляри на дане бронетанкове озброєння не були внесені відповідні зміни щодо вилучення основних складових техніки.

Таким чином, неможливо підтвердити законність розукомплектування та інвентаризаційна комісія дійшла висновку, що зазначеними діями посадових осіб ДП “МБТЗ” нанесено збитки Міністерству оборони України на загальну суму 209 672 886,49 грн.

6. Виявлено невідповідність фактичному якісному (технічному) стану військового майна, яке перебуває на оперативному обліку в Головному управлінні майна та ресурсів та знаходиться на території ДП “МБТЗ”. Фактичний якісний (технічний) стан військового майна відповідає V категорії,що відображено в Актах технічного стану.

У зв`язку з тим, що ДП “МБТЗ” відноситься до сфери управління державного Концерну “Укроборонпром”, розслідування щодо створення умов стосовно виявлених фактів нестачі та (знищення) розукомплектування військового майна, що знаходиться на території ДП “МБТЗ”, відносно посадових осіб зазначеного державного підприємства відповідно до вимог Порядку проведення службового розслідування у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 21.11.2017 № 608, не проводилось.

В ході досудового розслідування неодноразово призначались судові економічні експертизи до Миколаївського НДЕКЦ МВС України та Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України з метою встановлення чи підтверджується документально встановлена актом службового розслідування та актом інвентаризації майна нестача військового майна.

Однак, судовими експертами заявились клопотання про надання додаткових матеріалів.

В подальшому з метою отримання документів, які вказані у клопотанні експертів, направлялись відповідні запити та частину з них отримано та скеровано на адресу судових експертів.

Однак в подальшому, отримано з Миколаївського НДЕКЦ МВС Україниповідомлення про неможливість проведення судової експертизи, у зв`язку з ненаданням усіх необхідних документів, які необхідні для проведення експертизи.

Також в ході досудового розслідування було встановлено, що частина необхідних документів для проведення відповідної судової експертизи знищені.

Слідчим Третього слідчого відділу СУ ТУ ДБР у м. Миколаєві Бахтєєвим О.С. 21.10.2020 прийнято рішення щодо закриття кримінального провадження №42019150410000068 на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

20.05.2021 постановою заступника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону Цупка О.В. постанову слідчого про закриття кримінального провадження скасовано з зазначенням слідчих та процесуальних дій, які не були проведенні в ході досудового розслідування кримінального провадження.

Крім того встановлено, що на підставі матеріалів оперативного підрозділу Першого оперативного відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) ТУ ДБР у м. Миколаєві, внесені відомості до ЄРДР за № 62021150010000099 від 24.05.2021 за ч. 3 ст. 410 КК України за вищевказаними аналогічними фактами.

У зв`язку з чим, 01.06.2021 прокурором Миколаївської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Маковецьким Є.В. прийнято рішення про об`єднання вищевказаних кримінальних проваджень за №42019150410000068 та № 62021150010000099, об`єднаним матеріалам присвоєно №42019150410000068.

В ході досудового розслідування кримінального провадження проведено значний обсяг слідчих дій, проте для повного, об`єктивного та всебічного розслідування кримінального на теперішній час необхідно провести наступні слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні №42019150410000068 від 14.06.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 425 та ч. 3 ст. 410 КК України: отримати матеріали виконаного доручення від Першого оперативному відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) ТУ ДБР у м. Миколаєві; допитати в якості свідків посадових осіб Головного управління майна та ресурсів МОУ; допитати в якості свідків посадових осіб Центрального бронетанкового управління Озброєння Командування Сил логістики ЗС України; допитати в якості свідків військовослужбовців військової частини А1080; отримати відповіді на запити від ВЧ А1080 (м. Миколаїв), ДП «Миколаївський бронетанковий завод», Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України, Головного управління ДПС у Миколаївській області та Головного управління статистики у Миколаївській області, Південного територіального управління внутрішнього аудиту Департаменту внутрішнього аудити МОУ, Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області та ДК «Укроборонпром»; встановити місцезнаходження та в кого у володінні перебуваютьдокументи, які необхідні для проведення відповідних судових експертиз; шляхом тимчасових доступів до речей і документів, вилучити документи, які необхідні для проведення відповідних судових експертиз; у разі їх ненадання відповідними посадовими особами вищевказаних установ, вирішити питання щодо звернення з клопотаннями про проведення обшуків у вищевказаних установах ДП «Миколаївський бронетанковий завод», Головному управлінні майна та ресурсів МОУ, військовій частині А1080, Центральному бронетанковому управлінні Збройних Сил України та інших на теперішній час невстановлених установах, з метою відшукування документації, яка необхідна для проведення судових експертиз; встановити та допитати в якості свідків членів інвентаризаційних комісій з питань проведення інвентаризації та посадових осіб вищевказаних установ, з питань стану військового майна під час його приймання та умов його зберігання; встановити та допитати в якості свідків усіх осіб, які перебували на посадах директорів, бухгалтерів та інших відповідальних осіб за збереження військової техніки та майна ДП «МБТЗ» за весь період існування вказаного підприємства; встановити та допитати в якості свідків усіх осіб, з числах Міністерства оборони України, Збройних силУкраїни, підпорядкованих їм військових установ та військових частин, які передавали вищевказане військове майно та техніку до ДП «МБТЗ»; після завершення проведення державного фінансового аудиту діяльності ДП «Миколаївський бронетанковий завод», який проводиться Управлінням Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області, отримати матеріали даного аудиту та долучити їх до матеріалів кримінального провадження; після отримання усіх необхідних документів, призначити відповідні судові експертизи, зокрема економічну, військову та військового майна.

Відповідно до ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 410 КК України, є особливо тяжким злочином.

Ухвалою слідчого судді від 12.07.2021 р. строк досудового розслідування у криміальному провадженні було продовжено до 13.01.2022.

Враховуючи приписи ч. 1 ст. 217, ст. 219 КПК України, а також внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР 14.06.2019, винесення слідчим 21.10.2020 постанови про закриття кримінального провадження, а також в подальшому, зокрема, 20.05.2021 її скасування прокурором та відновлення досудового розслідування, в подальшому продовження строку досудового розслідування, строк досудового розслідування спливає 13.01.2022.

Проте, закінчити досудове розслідування до повідомлення особі про підозру не можливо, у зв`язку з тим, що для з`ясування обставин, що мають значення для повноти, всебічності розслідування кримінального провадження необхідно провести вищевказані слідчі дії.

Враховуючи те, що здійснити ці слідчі дії в передбачений законом строк не виявилося можливим з об`єктивних причин, беручи до уваги обсяг цих дій та їх тривалість, складність розслідуваного злочину, а за такого, клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні сприятиме досягненню виконання завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України та виконанню вимог ст. 9 КПК.

Керуючись ст.ст. 217, 219, 294, 295, 295-1, 376 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження №42019150410000068 від 14.06.2019 року за ч. 3 ст. 425 та ч. 3 ст. 410 КК України на дванадцять місяців, до 13.01.2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Т.А.Карташева