
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про витребування доказів
21 грудня 2021 року м. Житомир справа № 240/6152/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черняхович І.Е., розглянувши у порядку письмового провадження з власної ініціативи питання про витребування доказів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги,
встановив:
В провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебувала справа №240/6152/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги.
За наслідками розгляду вказаної справи, судом прийнято рішення від 14 лютого 2020 року, яким позов задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації, яка призвела до ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з 17 липня 2018 року щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а також зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації здійснити з 17 липня 2018 року нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40 % від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року. Натомість, в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2021 року у справі №240/6152/19 заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду було задоволено та встановлено Управлінню праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації строк для подання звіту до Житомирського окружного адміністративного суду про виконання судового рішення у справі №240/6152/19 протягом п`ятнадцяти днів з дня набрання ухвалою суду законної сили.
22 лютого 2021 року до суду надійшла заява, в якій ОСОБА_1 зазначив, що станом на 19.02.2021 рішення суду від 14.02.2020 у справі №240/6152/19 залишається невиконаним, нараховані на його виконання кошти досі не виплачені. У зв`язку з цим, ОСОБА_1 просив встановити Управлінню праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації новий строк для надання звіту про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 у справі №240/6152/19.
За наслідками розгляду зазначеної заяви, суд виніс ухвалу від 24 лютого 2021 року про встановлення нового строку подання звіту, якою зобов`язав Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації подати звіт про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.20 в адміністративній справі № 240/6152/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання провести перерахунок та виплату щомісячної грошової допомоги протягом тридцяти з дня отримання ухвали.
06 квітня 2021 року на електронну пошту суду від ОСОБА_1 надійшло клопотання, в якому позивач просив відмовити Управлінню праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в прийнятті звіту про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.20 в адміністративній справі № 240/6152/19 та накласти на керівника Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації штраф у розмірі 45400,00 гривень за невиконання рішення суду.
В обгрунтування поданого клопотання ОСОБА_1 зазначив, що рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.20 в адміністративній справі № 240/6152/19 Управлінням праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації не виконано, нараховані кошти йому досі не виплачено, що є грубим порушенням законодавства.
На виконання ухвали від 24 лютого 2021 року до суду надійшов звіт від 23.07.2021 №08/3225 про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 в адміністративній справі № 240/6152/19. Однак вказаний звіт був наданий не Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації, а його правонаступником - Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
У зв`язку з цим, ухвалою суду від 21.12.2021 замінено у справі №240/6152/19 вибувшого відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації на його правонаступника - Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
В поданому до суду звіті від 23.07.2021 №08/3225 Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області зазначило, що на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 в адміністративній справі № 240/6152/19 ОСОБА_1 було нараховано щомісячну грошову допомогу, передбачену статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 14796,72 гривень. Однак, з приводу виплати вказаних коштів у звіті було повідомлено, що згідно паспорту бюджетної програми на 2021 рік видатки Управлінню соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області на зазначені цілі передбачені не були. Погашення заборгованості за рішенням судів здійснюється Казначейством за сформованою черговістю в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845.
Частиною 4 статті 9 КАС України передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з частиною 4 статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом вказаного звітом від 23.07.2021 №08/3225, суд дійшов висновку, що для вирішення питання щодо виконання/невиконання Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області рішення суду від 14.02.2020 у справі № 240/6152/19 необхідно витребувати у відповідача додаткові докази, а саме:
- інформацію про те, за який період ОСОБА_1 було нараховано щомісячну грошову допомогу, передбачену статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в розмірі 14796,72 гривень;
- інформацію про те, який розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб був застосований при нарахуванні ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги в розмірі 14796,72 гривень;
- інформацію про те, які заходи вживались Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області для забезпечення виплати ОСОБА_1 грошової допомоги в розмірі 14796,72 гривень, нарахованої на виконання рішення суду від 14.02.2020 у справі № 240/6152/19;
- інформацію про те, чи поставлений ОСОБА_1 на чергу (якщо так, то під яким номером) для здійснення Казначейством виплати йому коштів, нарахованих на виконання рішення суду, за відповідною бюджетною програмою призначеною для забезпечення виконання рішень суду.
Частиною 8 статті 80 КАС України встановлено, що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Керуючись статтями 9, 72, 77, 79, 80, 243, 248, 250, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Витребувати в Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області:
- інформацію про те, за який період ОСОБА_1 на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 у справі №240/6152/19 було нараховано щомісячну грошову допомогу, передбачену статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в розмірі 14796,72 гривень;
- інформацію про те, який розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб був застосований при нарахуванні ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги в розмірі 14796,72 гривень;
- інформацію про те, які заходи вживались Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області для забезпечення виплати ОСОБА_1 грошової допомоги в розмірі 14796,72 гривень, нарахованої на виконання рішення суду від 14.02.2020 у справі № 240/6152/19;
- інформацію про те, чи поставлений ОСОБА_1 на чергу (якщо так, то під яким номером) для здійснення Казначейством виплати йому коштів, нарахованих на виконання рішення суду, за відповідною бюджетною програмою призначеною для забезпечення виконання рішень суду.
Зобов`язати Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області надати до суду витребувану інформацію з відповідними підтверджуючими її документами в строк до 10 січня 2022 року.
Попередити Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, що невиконання ухвали суду про витребування доказів може мати наслідком застосування заходів процесуального примусу, передбачених статтями 145, 149 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя І.Е.Черняхович