
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про заміну сторони або третьої особи на правонаступника)
21 грудня 2021 року м. Житомир справа № 240/6152/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черняхович І.Е., розглянувши в порядку письмового провадження питання про заміну відповідача на його правонаступника в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги,
встановив:
В провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебувала справа №240/6152/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги.
За наслідками розгляду вказаної справи, судом прийнято рішення від 14 лютого 2020 року, яким позов задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації, яка призвела до ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з 17 липня 2018 року щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а також зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації здійснити з 17 липня 2018 року нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40 % від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року. Натомість, в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2021 року у справі №240/6152/19 заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду було задоволено та встановлено Управлінню праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації строк для подання звіту до Житомирського окружного адміністративного суду про виконання судового рішення у справі №240/6152/19 протягом п`ятнадцяти днів з дня набрання ухвалою суду законної сили.
22 лютого 2021 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 , в якій позивач зазначив, що станом на 19.02.2021 рішення суду від 14.02.2020 у справі №240/6152/19 залишається невиконаним, нараховані на його виконання кошти досі не виплачені. У зв`язку з цим ОСОБА_1 просив встановити Управлінню праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації новий строк для надання звіту про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 у справі №240/6152/19.
За наслідками розгляду зазначеної заяви, суд виніс ухвалу від 24 лютого 2021 року про встановлення нового строку подання звіту, якою зобов`язав Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації подати звіт про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.20 в адміністративній справі № 240/6152/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання провести перерахунок та виплату щомісячної грошової допомоги протягом тридцяти з дня отримання ухвали.
На виконання вищезазначеної ухвали до суду надійшов звіт від 23.07.2021 №08/3225 про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2020 в адміністративній справі № 240/6152/19. Однак вказаний звіт був наданий Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, а не Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації, яке є відповідачем у справі.
У зв`язку з цим, виникла необхідність у вирішенні питання щодо наявності відносин правонаступництва між Управлінням праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації та Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
Судом встановлено, що 16 грудня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій" № 1635-р, якою вирішив:
- здійснити реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих згідно з постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX “Про утворення та ліквідацію районів”, шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою, згідно з додатком 1;
- утворити районні державні адміністрації в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою, як нові юридичні особи публічного права згідно з додатком 2;
- здійснити реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих зазначеною постановою, шляхом їх приєднання до районних державних адміністрацій, утворених згідно з абзацом третім цього пункту, згідно з додатком 3.
Крім того, 16 грудня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1321, якою затверджено Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються (далі - Порядок №1321).
Вищезазначений Порядок №1321 визначає механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням або реорганізацією райдержадміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, у зв`язку із зміною адміністративно-територіального устрою України.
Дія цього Порядку поширюється на райдержадміністрації, які у зв`язку з прийняттям постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів" підлягають утворенню та/або реорганізації (п. 2 Порядку №1321).
Пунктом 4 Порядку №1321 визначено, що у випадку, якщо територія району, ліквідованого Верховною Радою України, включається до території новоутвореного району, в адміністративному центрі якого вже існує райдержадміністрація, райдержадміністрація, що діяла на території ліквідованого району, реорганізується шляхом її приєднання до райдержадміністрації, розташованої в адміністративному центрі новоутвореного району.
Відповідно до пункту 7 Порядку №1321 у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів, перехід повноважень, прав та обов`язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється.
Згідно з пунктом 8 Порядку №1321 у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів, перехід майна, майнових прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації.
Судом встановлено, що відповідно до розпорядження Олевської РДА Житомирської області від 30.12.2020 №1983 Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації було реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, структурний підрозділ якого - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, згідно Положення про Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, затвердженого розпорядженням голови Коростенської районної державної організації від 02.06.2020 № 104, забезпечує в районі реалізацію державної політики у сфері соціальної підтримки та надання соціальних послуг вразливим верствам населення, зокрема громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; організовує роботу з призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України.
04 січня 2021 року начальником Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації був виданий наказ №1 "Про створення комісії з реорганізації Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації".
На підставі передавального акту балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів всі зобов`язання Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області перед кредиторами, дебіторами, усі права та обов`язки, а також всі активи і пасиви шляхом приєднання перейшли до правонаступника - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
Таким чином, обов`язок щодо призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України, перейшли від Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА до Управління соціальної політики Коростенської РДА.
Відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
З огляду на наведені норми законодавства, суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни вибувшого відповідача Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області його правонаступника - Управління соціальної політики Коростенської РДА.
Керуючись статтями 52, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Замінити в адміністративній справі №240/6152/19 вибувшого відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації на його правонаступника – Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (вул. Франка, 5, м. Коростень, Житомирська обл., 11500, код 03192690).
Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя І.Е.Черняхович