
Яготинський районний суд Київської області
Cправа №: 382/1475/21
3/382/694/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2021 року суддя Яготинського районного суду Київської області Кисіль О.А.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання АДРЕСА_1 готель « ІНФОРМАЦІЯ_2 », місце реєстрації АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 156, ч. 1 ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Яготинського районного суду Київської області з Відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за фактом вчинення адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 156, ч. 1 ст. 160 КУпАП.
25.11.2021 року до Яготинського районного суду Київської області надійшли протоколи про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 427128 від 04.11.2021 року, серії ВАБ № 427127 від 04.11.2021 року та матеріали до них про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156, ч. 1 ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в яких вказано, що 04.11.2021 року близько 10 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 в м. Яготин Київської області по вул. Вокзальній здійснювала торгівлю тютюновими виробами, а саме сигаретами, в невстановленому місці, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП.
Крім того, 04.11.2021 року близько 10 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 в м. Яготин Київської області по вул. Вокзальній здійснювала торгівлю тютюновими виробами, а саме сигаретами без марок акцизного податку, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Встановлено, що на розгляді судді Яготинського районного суду Київської області Кисіль О.А. знаходяться дві справи про адміністративне правопорушення, а саме передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП, ОСОБА_1 (єдиний унікальний номер судової справи 382/1475/21) та передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 (єдиний унікальний номер судової справи 382/1476/21).
Враховуючи те, що відносно ОСОБА_1 одночасно розглядаються два матеріали про адміністративне правопорушення, а саме у справі № 382/1475/21 провадження 3/382/694/21, у справі № 382/1476/21 провадження № 3/382/695/21, на підставі ст. 36 КУпАП вбачається за необхідне об`єднати зазначені справи в одну та об`єднаній справі присвоїти № 382/1475/21 провадження 3/382/694/21.
ОСОБА_1 на розгляд справи не з`явилася, про день та час розгляду спарви повідомлена належним чином, через канцелярію суду подала заяву про розгляд справи в її відсутність, вину визнала.
Частина 1 статті 9 КУпАП передбачає, що адміністративним порушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, тощо, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 статті 156 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за роздрібну або оптову, включаючи імпорт або експорт, торгівлю спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібну торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору.
Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв,тютюнових виробів та пального» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Згідно ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19грудня 1995 року № 481/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами або пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Згідно ст. 1 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1251, марки акцизного податку для алкогольних напоїв та тютюнових виробів (далі - марки) виготовляються з паперу вагою 70 +- 2,5 г/кв. метр і мають такі розміри:
- для алкогольних напоїв: довжина - 160 міліметрів +- 0,25 міліметра, ширина - 20 міліметрів +- 0,25 міліметра;
- для тютюнових виробів: довжина - 44 міліметри +- 0,25 міліметра, ширина - 20 міліметрів +- 0,25 міліметра.
Зразки марок розробляються Мінфіном разом з ДПС, Мінекономіки, СБУ, МВС, Мін`юстом та затверджуються Кабінетом Міністрів України.
За умовами ч. 1 ст. 160 КУпАП торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, підїздах, скверах та в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.
Під час розгляду справи встановлено, що 04.11.2021 року близько 10 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 в м. Яготин Київської області по вул. Вокзальній здійснювала торгівля тютюновими виробами, а саме сигаретами, в невстановленому місці, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП.
Дані обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 427127 від 04.11.2021 року, рапортом ДОП Відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області О.Сахна, копією паспорта, фото, довідками Відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (а.с. 1-10 т. 2).
Крім того, під час розгляду справи встановлено, що 04.11.2021 року близько 10 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 в м. Яготин Київської області по вул. Вокзальній здійснювала торгівля тютюновими виробами, а саме сигаретами без марок акцизного податку, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Дані обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 427128 від 04.11.2021 року, Актом вилучення від 04.11.2021 року, поясненнями ОСОБА_1 від 04.11.2021 року, копією паспорта, фото, довідками Відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (а.с. 2-10 т. 1).
Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, зокрема, протоколи про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 427128 від 04.11.2021 року, серії ВАБ № 427127 від 04.11.2021 року та матеріали до них, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого та наслідки правопорушення, приходить висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 156, ч. 2 ст. 160 КУпАП та є всі підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 9, 36, 40-1, ч. 1 ст. 156, ч. 2 ст. 160, 156, 251, 283, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 11, 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», Положенням про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1251,
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати справу № 382/1475/21 провадження 3/382/694/21 і справу № 382/1476/21 провадження № 3/382/695/21 в одну та об`єднаній справі присвоїти № 382/1475/21 провадження 3/382/694/21.
ОСОБА_1 , ідентифікаційний код ідентифікаційний код НОМЕР_1 , визнати винуватою у скоєнні адміністративного правопорушення:
- передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 34 (тридцять чотири) гривні без конфіскації предметів торгівлі.
- передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. з конфіскацією предметів торгівлі.
На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , остаточне стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. з конфіскацією предметів торгівлі, які вилучені згідно Акту вилучення від 04.11.2021 року, а саме:
- 21 пачку цигарок без акцизу, які знаходяться в Відділенні поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.
Реквізити для оплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК у Київ.обл./Яготинська міс./21081100, код ЄДРПОУ: 37955989, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) UA 678999980313010106000010860, код класифікації бюджету 21081100).
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп. (отримувач коштів: ГУК у Київ.обл./Яготинська міс./22030101, код ЄДРПОУ 37955989, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку (ІВАN) UA 788999980313101206000010860, код класифікаціїбюджету 22030101, Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); Відомча ознака: «00» без деталізації за відомчою ознакою).
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 294 КУпАП і може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Яготинський районний суд Київської області.
Суддя Кисіль О. А.