
Справа № 206/5419/21
Провадження № 3/206/2246/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2021 року суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Кушнірчук Р.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП – НОМЕР_1 , громадянина України, керівника ПП «СКОРБОТА», мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, –
ВСТАНОВИВ:
30 листопада 2021 року до Самарського районного суду м. Дніпропетровська з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 .
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що за наслідками проведеної камеральної перевірки ПП «СКОРБОТА» (ЄДРПОУ – 21940612) з питань несвоєчасного подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати сум орендної плати за землю з юридичних осіб, виявлено, що ОСОБА_1 , обіймаючи посаду керівника, несвоєчасно подав до установи банку платіжні дорученя на перерахування належних до сплати сум орендної плати за землю з юридичних осіб за січень-лютий 2021 року по строку сплати до 02 березня, 30 березня 2021 року відповідно, чим порушив абз. «б» п. п. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 ПК України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, про поважні причини неявки до суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи від останнього не надходило.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходе до висновку про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення з огляду на наступне.
Кваліфікуючою ознакою адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП є неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Вказана норма є бланкетною, тобто відсилає до положень Податкового кодексу України.
Згідно з абз. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п. 4, 6 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України № 566 від 02 липня 2016 року, зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП. При викладенні обставин правопорушення у Протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається Протокол, та які положення законодавства порушено.
Відповідно до абз. «б» п. п. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 ПК України податкове зобов`язання за звітний рік з податку сплачується юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Відповідно до абз. 1, 2 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Згідно з ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, на підтвердження обставин викладених у протоколі про адміністративне правопорушення до матеріалів справи долучено витяг з акту про результати камеральної перевірки ПП «СКОРБОТА» з питання несвоєчасного подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати сум орендної плати за землю з юридичних осіб, з якого вбачається виключно те, що за результатами перевірки термінів сплати узгодженого грошового зобов`язання по орендній платі за землю з юридичних осіб встановлено порушення вимог, визначених п. 287.3 ст. 287 ПК України в частині несвоєчасного подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати сум по орендній платі за землю з юридичних осіб.
Таким чином в матеріалах справи відсутні взагалі будь-які докази на підтвердження допущення ОСОБА_1 порушення абз. «б» п. п. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 ПК України.
Зважаючи на те, що в матеріалах справи не міститься будь-яких належних, достовірних доказів щодо того, що ОСОБА_1 своїми діями допустив порушення абз. «б» п. п. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 ПК України, суд приходе до висновку про необхідність закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у зв`язку з відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 221, 247, 283-287, 294 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення розпочате відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП – закрити, у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в 10-денний строк з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду через Самарський районний суд м. Дніпропетровська.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Головуючий суддя Р.О. Кушнірчук