
Справа № 710/1776/21
Провадження № 3/710/1259/21
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.12.2021 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Симоненко О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , провідний спеціаліст землевпорядник Лип`янської сільської ради, паспорт НОМЕР_1 , виданий 26.02.2019 року, реєстраційний номер облікової картки платників податків – НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.1 ст. 1726 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 , будучи депутатом Лип`янської сільської ради Шполянського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування по типу «щорічна» за 2019 рік, а саме – 30.06.2020р., хоча законом встановлено граничний термін подачі 31.05.2020, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 1726 КУпАП .
ОСОБА_2 у судовому засіданні вину визнав. Пояснив, що дійсно несвоєчасно подав щорічну декларацію за 2019 рік.
Прокурор Шполянського відділу Звенигородської окружної прокуратури у судовому засіданні обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно з п.п. б п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є в тому числі – депутати місцевих рад.
Згідно з ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 961/ 29091) затверджено Форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування .
Відповідно до Закону України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби», розділ ХІІІ Прикінцевих положень Закону України « про запобігання корупції» доповнено пунктом 2-1 та встановлено, що декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 наведеного закону подаються до 01 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Згідно з ч. 1 ст.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Відповідно до абз.2 п.3 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутати місцевих рад зобов`язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" , за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Згідно з ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
У ході розгляду справи встановлено, що ОСОБА_2 був обраний депутатом Лип`янської сільської ради, що підтверджується рішенням Лип`янської сільської ради № 1-1/І «Про підсумки виборів депутатів та сільського голови і визнання їх повноважень » від 29.12.2018. Відповідно рішення Лип`янської сільської ради 1-1/20 від 20.11.2020 року «Про початок повноважень депутатів Лип`янської сільської ради», ОСОБА_2 відсутній у списку депутатів. Плосконос, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, подала Е-декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік – 30.06.2020, що підтверджується роздруківкою з даних Єдиного Державного Реєстру Декларацій, отриманої з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції «https:public.nazk.gov.ua», хоча законом передбачено, граничний термін подачі такої декларації до 01.06.2020.
Відповідальність за ч.1 ст.1726 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У ході судового розгляду справи особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, не було надано належних та допустимих доказів неможливості своєчасного подання декларації.
Вина ОСОБА_2 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами зокрема: протоколом №458/2021 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 26.11.2021 , роздрукованою електронною декларацією, рішенням Лип`янської сільської ради № 1-1/І «Про підсумки виборів депутатів та сільського голови і визнання їх повноважень » від 29.12.2018..
Обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_2 , у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлені.
З урахуванням особи порушника, обставин вчиненого адміністративного правопорушення, відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_2 слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу, в мінімальному розмірі встановленому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП на особу, яку притягнуто до адміністративної відповідальності покладається сплата судового збору.
Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1,ч.1 ст. 1726 КУпАП, суддя-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн, який стягнути в дохід держави за такими реквізитами (призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції», по за такими реквізитами ( по КЕКД 21081100, «Адміністративні штрафи та інші санкції», отримувач ГУК у Черк.обл./тг м. Шпола/21081100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача 37930566, МФО 899998, бюджетний рахунок UA 718999980313030106000023659).
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 1700,00 грн, відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , провідний спеціаліст землевпорядник Лип`янської сільської ради, паспорт НОМЕР_1 , виданий 26.02.2019 року, реєстраційний номер облікової картки платників податків – НОМЕР_2 , судовий збір в сумі 454,00 грн на користь Державної судової адміністрації України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795 (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), бюджетний рахунок UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Симоненко