
Справа № 369/16469/21
Провадження № 3/369/9485/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
23.11.2021 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Козак Ірина Адамівна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла з ГУ ДПС в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , який працює на посаді головного бухгалтера ТОВ «ЛЕОН-СЕРВІС ПЛЮС», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП),
встановила:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 4925/10-36-07-01, 09 листопада 2021 року, при проведенні органами ГУ ДПС у Київській області документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ЛЕОН-СЕРВІС ПЛЮС» (податковий номер 30181253), яке знаходиться за адресою: вул. Господарська, 1 А, с. Святопетрівське, Бучанський район, Київська область, головним бухгалтером якого є ОСОБА_1 , виявлені порушення в частині ведення бухгалтерського та податкового обліку, а саме, порушено: Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» від 16.07.1999 № 996-ХІV (зі змінами та доповненнями), Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, зареєстрованого в Міністерства юстиції України 05.06.1995 № 168/704, наказу Міністерства фінансів України від 10.08.2000 № 193 «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» зареєстрованого у Міністерства юстиції України 19.01.2000 за № 27/4248 (зі змінами) та всупереч вимоги п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України, відображено витрати на загальну суму 1665928 грн в бухгалтерському обліку по рахунку 93 «Витрати на збут», віднесено до складу рядка 2150 «Витрати на збут» Звіту про фінансові результати (Звіту на сукупний дохід) (форма № 2) та податкової декларації з податку на прибуток без відповідного документального підтвердження за 2020 рік, що призвело до заниження податку на прибуток в сумі 299867 грн, чим порушено: п. 44.1 п. 44.2 п. 44.3 ст. 44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток у періоді, що перевірявся на загальну суму 299867 грн, у тому числі за 2020 рік в сумі 299867 грн та порушено п. 46.2 с. 46, п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» від 16.07.1999 № 996-ХІV (зі змінами та доповненнями) в частині оприлюднення річної фінансової звітності без аудиторського звіту, чим ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що справа про адміністративне правопорушення № 369/16469/21, щодо ОСОБА_1 підлягає поверненню до ГУ ДПС в Київській області для доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують адміністративну відповідальність, чи заподіяну майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Протокол про адміністративне правопорушення є одним із тих доказів, який у сукупності з іншими доказами по справі, дає підстави суду вважати винуватість особи, яка притягується до адміністративної відповідальності доведеною повністю і беззаперечно, за умови визнання таких доказів належними і допустимими.
Суд наголошує, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом».
Протоколом про адміністративне правопорушення фіксуються обставини вчиненого правопорушення, які повинні бути підтверджені іншими доказами і які мають бути долучені до протоколу.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 4925/10-36-07-01 від 09 листопада 2021 року, складеного на ім`я ОСОБА_1 , він складений на підставі акту № 18839/10-36-07-01/30181253 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ЛЕОН-СЕРВІС ПЛЮС» (податковий номер 30181253) від 09.11.2021, однак в матеріалах справи відсутній вищевказаний акт, та будь-які інші докази, що перешкоджає відповідно до ст. 245 КУпАП розглянути справу своєчасно, всебічно, повно, об`єктивно та з`ясувати усі обставини справи.
Враховуючи вищевикладене, у зв`язку з необхідністю належного оформлення, суд повертає матеріали даної справи про адміністративне правопорушення для доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись ст. 245, 256, 251, 278, 280, 283 КУпАП,
постановила:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення № 4925/10-36-07-01 від 09 листопада 2021 року) повернути до ГУ ДПС в Київській області (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5а) для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І. А. Козак