Постанова № 10203577, 30.06.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2010
Номер справи
2-а-4431/10/2270
Номер документу
10203577
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-4431/10/2270

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 червня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіСвятецького В.В.

при секретаріРозумняк О.В.

за участі:прокурора Грамчук Т.А.

представника позивача Молявчик О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Прокурора Деражнянського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі <3-тя особа >до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Перемога" <3-тя особа >про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

В обґрунтування своїх позовних вимог прокурор посилається на те, що станом на 05.03.2010 року у відповідача склалась заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі, яка не охоплена позовною роботою, в сумі 2563,63 грн.

Тому прокурор просить суд стягнути з СТОВ „Перемога", на користь управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі 2563,63 грн. заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги в повному обсязі, та просять їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про дату та час розгляду справи, а тому суд на підставі вимог ст. 128 КАС України визнає правильним справу розглянути у відсутності представника відповідача, на підставі наявних доказів.

Суд, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно з законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Згідно пункту 1 статті 14 зазначеного Закону страхувальниками відповідно до цього закону є роботодавці і підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту( або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Статтею 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що Пенсійний Фонд є органом, який проводить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасно і в повному обсязі фінансування на виплату пенсій.

Частиною 1 пункту 7 статті 64 Закону визначено, що виконавча дирекція Пенсійного Фонду та її територіальні органи мають право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.

Відповідно до пункту 6 статті 20 даного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Статтею 106 Закону передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески та сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного Фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені і застосуванням фінансових санкцій.

Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

У разі якщо страхувальник, який отримав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до суду, передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

СТОВ „Перемога" відповідно до пункту 1 статті 15 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є страхувальником і як страхувальник набуває статусу платника страхових внесків з дня його реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.

Станом на 05.03.2010 року у відповідача склалась заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі, яка не охоплена позовною роботою, в сумі 2563,63 грн. Сума заборгованості підтверджується розрахунками сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2009 року, січень 2010 року, та картками особових рахунків.

Відповідачу виставлено вимогу про сплату боргу ЖО-718, отримання СТОВ „Перемога" зазначеної вимоги про сплату заборгованості підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Проте протягом 10 днів із дня її отримання він не сплатив зазначену у вимозі суму, не оскаржив її до суду.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Тому, керуючись Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ст.ст. 7, 8, 9, 11, 71, 86, 158- 163, 167, 254 України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Перемога" с. Згарок Деражнянського району (код ЄДРПОУ 03788201) в користь управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2009 року та січень 2010 року в сумі 2563 (дві тисячи пятсот шістдесят три) гривні 63 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 01 липня 2010 року

<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >В.В. Святецький

< для копії >< для копії >