Постанова № 10202970, 24.06.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2010
Номер справи
2а-3612/10/1870
Номер документу
10202970
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

<Копія >

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 червня 2010 р. Справа № 2а-3612/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Гелети С.М.

за участю секретаря судового засідання - Михайленко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Прокурора Ковпаківського району міста Суми в інтересах держави Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Дочірнього підприємства "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96" про стягнення фінансових санкцій ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Прокурор Ковпаківського району міста Суми в інтересах держави Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просить стягнути з відповідача - Дочірнього підприємства "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96" фінансові санкції в сумі 1020,00 грн.

Прокурор, представник позивача в судове засідання не зявилися, про дату, час та місце розгляду справи були повідомленні належним чином за останнім відомим місцем знаходження.

Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Таким чином, суд вважає, що сторони є належно повідомлені про дату, час та місце судового засідання, їх відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Державне підприємство „Національна енергетична компанія „Укренерго" підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності. Відокремлений підрозділ “ Держенергонагляд у Північному регіоні” є складовою частиною цілісної об'єднаної енергосистеми України, який утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської, Сумської областей України.

Відповідно до ст. 27 Закону України “Про електроенергетику, Постановою КМУ від 21.07.99р. № 1312 затверджено Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику (далі-Положення).

Дане Положення визначає порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на субєктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику.

Пунктами 7, 8 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акту перевірки субєкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та оформляється постановою даної інспекції.

Частина 4 статті 26 Закону встановлює, що споживач енергії несе відповідальність за невиконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно з законодавством. Субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за порушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з матеріалів справи, 24.02.2009р. державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Сумській області Костенко В.В. відповідно до ст.4 Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності", ст.9 Закону України "Про електроенергетику", статті 14 Закону України " Про теплопостачання" та Положення про державний енергетичний нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996р. № 929 в період 20.02.2009р., з 23.02.2009р. по 24.02.2009р. проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних обєктах Дочірнього підприємства "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96", щодо обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії, про що складено акт № 07/30-200 від 24.02.2009р., який отримано директором Дочірнього підприємства "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96" Стольна А.М. особисто, про що свідчить її підпис (а.с.19-21).

На підставі вказаного акту, державним інспектором з енергетичного нагляду Костенко В.В. директору Дочірнього підприємства "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96" видано припис від 24.02.2009р. № 07/30-200/1 з переліком заходів, спрямованих на усунення порушень і строків їх виконання, отриманий директором Дочірнього підприємства "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96" Стольна А.М., про що свідчить її підпис (а.с.22-23).

06.07.2009р. при перевірці відповідача на предмет виконання раніше виданого припису, встановлено факт його невиконання, про що складено акт-перевірки від 06.07.2009р. № 07/30-779 (а.с.24).

Відповідно до ст. 27 Закону, п. п. 7, 8 Положення, державний інспектор Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Сумській області виніс постанову від 21.07.2009р. №ОС 131/09-30 про накладення на Дочірнє підприємство "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96" штрафу у pозмipi 1020,00 грн. за несвоєчасне виконання припису №07/30-200/1 від 24.02.2009р., а саме: п. 5,7,10,11,18. (а.с.25), який направлений 24.07.2009р. поштовим повідомлення №322550 відповідачу і вручено 28.07.2009р. (а.с.26,27).

У зв'язку з тим, що підставою для накладення штрафу законодавство встановлює скоєння правопорушення, зокрема: ухилення, несвоєчасне виконання припису (неповне виконання припису), постанова від 21.07.2009р. № ОС 131/09-30 про накладення штрафу на відповідача була винесена при наявності підстав для накладення штрафу - скоєння відповідачем правопорушення, а саме: невиконання п.п.5,7,10,11,18, припису від 24.02.2009р. № 07/30-200/1, у встановлені приписом строки.

На час розгляду справи постанову відповідачем не виконано, відомостей про сплату суми штрафних санкцій не надходило.

Згідно ч.7 ст.27 Закону, санкції, передбачені частиною третьою цієї статті, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Так, п.6 Порядку накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312 встановлено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи за правопорушення (ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів) у розмірі до 1 (однієї) тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.10 Положення „Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. №1312 із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008року №970, суб'єкт господарювання за порушення законодавства в галузі електроенергетики повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що штраф за порушення законодавства про електроенергетику накладений на Дочірнє підприємство "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96"в межах повноважень позивача, із дотриманням граничних розмірів штрафів, передбачених Законом України “Про електроенергетику” і Положенням про порядок накладення на субєкти господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, застосований з чітким дотриманням процесуального порядку накладення штрафу, передбаченого цим Положенням на підставі акту перевірки від 06.07.2009р. № 07/30-779.

Враховуючи зазначене, розглянувши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Ковпаківського району міста Суми в інтересах держави Державного підприємства "Національного енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Дочірнього підприємства "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96" про стягнення фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96" (40013, м.Суми, вул.Лисенко,3, р/р 26004001317176 в ЗАТ "ОТП банк" м.Суми, МФО 300528, код 32317780) у доход державного бюджету (р/р 31119106700002 ГУДКУ у Сумській області м.Суми, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23636315, код платежу 21081100) штраф у сумі 1020 (одну тисячу двадцять) грн.00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя С.М. Гелета

Повний текст постанови складено та підписано 29.06.2010р.