Рішення № 102029474, 14.12.2021, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2021
Номер справи
500/4843/21
Номер документу
102029474
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/4843/21

14 грудня 2021 рокум. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючого судді Баб`юка П.М.

за участю:

секретаря судового засідання Косюк О.П.

представника позивача Стадника В.О.,

представника відповідача Цимбалюк Ю.М.,

представника третьої особи Пограничної М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вишнівецької селищної ради третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Відділ освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради про скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Вишнівецької селищної ради, Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради в особі Відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради, в якому просить:

скасувати рішення Рішенням восьмої сесії восьмого скликання Вишнівецької селищної ради від 04.03.2021 року №364 “Про затвердження складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради” із змінами від 20 травня 2021 року №521;

скасувати рішення конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи Ш ступенів Вишнівецької селищної ради від 23 червня 2021 року, протокол №2;

зобов`язати Вишнівецьку селищну раду затвердити новий склад конкурсної комісії з дотриманням вимог ст. 39 Закону України "Про повну загальну середню освіту" та провести повторний конкурс на посаду директора Великовікнинської загальноосвітньої школи Ш ступенів Вишнівецької селищної ради.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 23.06.2021 року конкурсною комісією з проведення конкурсу на посаду директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради прийнято рішення визнати переможцем конкурсного відбору на посаду директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради - ОСОБА_2 .

Однак, позивач вважає, що рішення, прийняте за результатами конкурсу, порушує його права, як претендента на конкурсну посаду, адже, на його думку, конкурсна комісія сформована із порушенням вимог Закону України “Про повну загальну середню освіту”. Зокрема, при створенні комісії порушений принцип паритетності, оскільки, на виконання вимог частини 4 статті 39 Закону України "Про повну загальну середню освіту" Вишнівецька селищна рада повинна була включити до комісії представників: депутатів по 1 кандидату від кожної фракції; обласної державної адміністрації в особі державних службовців управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації чи представників державної служби якості освіти в Тернопільській області; громадських об`єднань керівників закладів освіти, професійних об`єднань педагогічних працівників, районної (міської) профспілкової організації а також експертів, фахівців у сфері.

Звертає увагу суду на те, що формування членів комісії має відбуватись на паритетних засадах тобто рівної кількості від всіх сторін. Однак, принцип паритетності та вимоги ч.4 ст. 39 Закону України “Про повну загальну середню освіту” були порушені, адже рішенням восьмої сесії восьмого скликання Вишнівецької селищної ради від 04.03.2021 №364 “Про затвердження складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради були включені: 2 депутата селищної ради; голова Вишнівецької селищної ради; начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради; головний спеціаліст відділу моніторингу, позапланового контролю та взаємодії з органами місцевого самоврядування; експерт у сфері загальної середньої освіти. Окрім того, зазначає, що до членів комісії не було включено представників відповідних громадських організацій.

Рішенням одинадцятої сесії восьмого скликання Вишнівецької селищної ради від 20 травня 2021 року №521 «Про внесення змін до рішення сесії від 04.03.2020 року №364», відповідно до якого до складу конкурсної комісії були включені: Голова Вишнівецької селищної ради; головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради; головний спеціаліст відділу моніторингу, позапланового контролю та взаємодії з органами місцевого самоврядування; головний спеціаліст відділу моніторингу, позапланового контролю та взаємодії з органами місцевого самоврядування; експерт у сфері загальної середньої освіти; голова громадської організації “Цвіт”. Позивач звертає увагу на те, що принцип паритетності тут також був порушений. Окрім того, були виключені депутати селищної ради, а було включено головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради, яка не є ні депутатом ні посадовою особою органу державної влади.

Також, позивач зазначає, що всупереч частині 4 статті 39 Закону України "Про повну загальну середню освіту" перед початком проведення конкурсу не перевірено інформацію щодо членів комісії про наявність судимості чи накладення адміністративного стягнення за вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення.

Позивач вказує, що оскільки конкурсну комісію було сформовано з порушенням вимог чинного законодавства, то будь-які рішення, прийняті такою комісію, є протиправними і не можуть породжувати відповідні правові наслідки, навіть за умови наявності підстав для їх прийняття та дотримання визначеної у законі або іншому нормативно-правовому акті процедури.

Ухвалою суду від 12.07.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено судове засідання.

Вишнівецька селищна рада подала 07.09.2021 відзив на позовну заяву (аркуші справи 49-52), в якому, заперечуючи проти позовних вимог, зазначила, що Вишнівецькою селищною радою (засновником закладу освіти) був сформований склад конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради кількості 6 чоловік по 2 представники із кожної групи пропонованої законом. Отже, принцип паритетності при формуванні складу конкурсної комісії був дотриманий. Вважає, що порушення яке допустила Вишнівецька селищна рада, включивши склад конкурсної комісії посадових осіб органу місцевого самоврядування (засновника), не депутатів Вишнівецької селищної ради є неістотним і таким, що не вплинуло на результат проведення конкурсу на заміщення посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради.

Також, звертає увагу суду на те, що при прийнятті документів від кандидатів у члени конкурсної комісії ними подавалися заяви, що підтверджують відсутність у даних осіб судимостей або накладених адміністративних стягнень за вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення. Наявність таких заяв вважає достатнім доказом відсутності судимостей та накладених стягнень членів конкурсної комісії, оскільки Закон України "Про загальну середню освіту" не встановлює обов`язку та не зазначає іншого встановленого чинним законодавством способу підтвердження відсутності у членів Конкурсної комісії судимостей або накладених адміністративних стягнень за вчинень корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушень.

На думку відповідача, відсутні підстави для визнання протиправним та скасування рішення ради від 04.03.2021 №364 зі змінами, внесеними 20.05.2021; рішення конкурсної комісії від 23.06.2021, оформленого протоколом №2. А відповідно, відсутні підстави для задоволення позовних вимог щодо зобов`язання Вишнівецької селищної ради затвердити новий склад конкурсної комісії з дотриманням вимог ст. 39 Закону України "Про повну загальну середню освіту" та повторно провести конкурс на посаду директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради.

Відзив аналогічного змісту надійшов від Відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради, в особі якого виступає Конкурсна комісія з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради.

Позивач 11.11.2021 подав пояснення, аналогічні висловленим у позовній заяві, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд задовольнити.

Ухвалою суду від 18.11.2021, за згодою учасників справи, змінено процесуальний статус Відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради, в особі якого виступає Конкурсна комісія з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради із відповідача на третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

Відповідно, після постановлених судом ухвал процесуальний склад учасників справи наступний: позивач - ОСОБА_1 , відповідач - Вишнівецька селищна рада, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, виступає на стороні відповідача - Відділ освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі, з мотивів, викладених у позовній заяві, та поясненнях, наданих під час розгляду справи, просив їх задовольнити.

Представник відповідача заперечив проти задоволення позову з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву, просив у задоволенні позовних вимог відмовити.

Представник третьої особи заперечив проти задоволення позову з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву, просив у задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що рішенням восьмої сесії восьмого скликання Вишнівецької селищної ради від 04.03.2021 №364 “Про затвердження складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради” затверджено склад конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради:

ОСОБА_3 - голова Вишнівецької селищної ради;

Погранична Марія Василівна - начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради;

Сороколіт Юлія Володимирівна - головний спеціаліст відділу моніторингу, позапланового контролю та взаємодії з органами місцевого самоврядування;

ОСОБА_4 - експерт у сфері загальної середньої освіти;

ОСОБА_5 - депутат Вишнівецької селищної ради;

ОСОБА_6 - депутат Вишнівецької селищної ради (аркуші справи 6-8).

Рішенням одинадцятої сесії восьмого скликання Вишнівецької селищної ради від 20.05.2021 №521 внесено зміни до рішення від 04.03.2021 №364 та затверджено новий склад комісії:

Кравець Володимир Васильович - голова Вишнівецької селищної ради;

Гикава Наталія Володимирівна - провідний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради;

Сороколіт Юлія Володимирівна - головний спеціаліст відділу моніторингу, позапланового контролю та взаємодії з органами місцевого самоврядування;

Задорожна Олександра Михайлівна - головний спеціаліст відділу моніторингу, позапланового контролю та взаємодії з органами місцевого самоврядування;

ОСОБА_4 - експерт у сфері загальної середньої освіти;

Якубовська Руслана Петрівна - голова громадської організації "Цвіт" (аркуші справи 9-10).

Конкурсною комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради 23.06.2021 прийнято рішення, що оформлене протоколом №2, яким постановлено визнати переможцем конкурсу на заміщення посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради - ОСОБА_2 (аркуш справи 17-21).

Позивач, не погоджуючись із такими рішеннями відповідача, вважаючи їх протиправними, звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає таке.

Згідно з ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Законом, який визначає правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи загальної середньої освіти є Закон України “Про повну загальну освіту” від 16.01.2020 № 463-IX (далі - Закон № 463-IX).

Так, обрання, призначення на посаду та звільнення з посади керівника закладу загальної середньої освіти визначені ст. 39 Закону №463-IX.

Відповідно до ч.1 ст. 39 Закону №463-IX керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти обирається на посаду за результатами конкурсу, що проводиться відповідно до вимог цього Закону та положення про конкурс, затвердженого засновником або уповноваженим ним органом (посадовою особою). Керівник приватного, корпоративного закладу загальної середньої освіти обирається та призначається на посаду засновником (засновниками) відповідно до установчих документів закладу освіти.

За приписами ч. 2 ст. 39 Закону №463-IX рішення про проведення конкурсу приймається засновником державного чи комунального закладу загальної середньої освіти або уповноваженим ним органом (посадовою особою):

одночасно з прийняттям рішення про утворення нового закладу загальної середньої освіти;

не менше ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору, укладеного з керівником закладу загальної середньої освіти;

не пізніше десяти робочих днів з дня дострокового припинення договору, укладеного з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, чи визнання попереднього конкурсу таким, що не відбувся.

Положеннями ч.4 ст.39 Закону № 463-IX встановлено, що для проведення конкурсу засновник формує та затверджує конкурсну комісію чисельністю від 6 до 15 осіб, до складу якої на паритетних засадах входять представники:

засновника (посадові особи органу державної влади чи депутати відповідного представницького органу місцевого самоврядування (не більше однієї особи від однієї фракції чи групи);

відповідної місцевої державної адміністрації чи територіального органу центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти (державні службовці);

інститутів громадянського суспільства (громадських об`єднань керівників закладів освіти, професійних об`єднань педагогічних працівників, районної (міської) профспілкової організації та інших громадських формувань, а також експертів, фахівців у сфері загальної середньої освіти тощо).

Вимоги до членів конкурсної комісії та порядок її формування визначаються положенням про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.

До складу конкурсної комісії не може бути включена особа, яка:

визнана в установленому законом порядку недієздатною або цивільна дієздатність якої обмежена;

має судимість або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення;

відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" є близькою особою учасника конкурсу або особою, яка може мати конфлікт інтересів.

У роботі конкурсної комісії з правом дорадчого голосу можуть брати участь представники органів громадського самоврядування закладу освіти, на посаду керівника якого оголошено конкурс.

Члени конкурсної комісії зобов`язані:

брати участь у роботі конкурсної комісії та голосувати з питань порядку денного;

заявляти самовідвід у разі наявності чи настання підстав, передбачених цією статтею, що унеможливлюють їх участь у складі конкурсної комісії.

Конкурсна комісія є повноважною за умови присутності на засіданні не менше двох третин її затвердженого складу. Конкурсна комісія приймає рішення більшістю голосів від її затвердженого складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії.

Рішення конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується всіма присутніми членами конкурсної комісії та оприлюднюється на офіційному вебсайті засновника протягом наступного робочого дня з дня проведення засідання конкурсної комісії.

Конкурсна комісія та її члени діють на засадах неупередженості, об`єктивності, незалежності, недискримінації, відкритості, прозорості, доброчесності. Не допускаються будь-які втручання в діяльність конкурсної комісії, тиск на членів комісії та учасників конкурсу.

У відповідності до ч. 8 ст. 39 Закону 463-IX конкурсний відбір переможця конкурсу здійснюється за результатами:

перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти, зокрема цього Закону, Закону України "Про освіту" та інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти;

перевірки професійних компетентностей шляхом письмового виконання ситуаційного завдання;

публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії в межах змісту конкурсного випробування.

Перелік питань для перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Форма перевірки знання законодавства (письмове чи комп`ютерне тестування), зразок ситуаційного завдання та критерії їх оцінювання визначаються у положенні про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.

Засновник зобов`язаний забезпечити відеофіксацію та (за можливості) відеотрансляцію конкурсного відбору з подальшим оприлюдненням на своєму офіційному вебсайті відеозапису протягом одного робочого дня з дня його проведення.

Матеріалами справи встановлено та не заперечувалося учасниками процесу, що позивач був допущений до конкурсу, жодних перешкод у прийнятті участі у конкурсі на заміщення вакантної посади директора не було.

Судом встановлено, що під час проведення конкурсу 08.06.2021 присутніми були п`ять із шести членів комісії, таким чином, конкурсна комісія є повноважною та прийняла рішення більшістю голосів від її затвердженого складу.

Під час дослідження протоколу №2 засідання Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради від 08.06.2021 встановлено, що за підсумками голосування п`яти членів комісії, конкурсна комісія шляхом прийняття рішення більшістю голосів (одноголосно "за") вирішила визнати ОСОБА_2 переможцем конкурсного відбору на заміщення вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради.

Відповідно до протоколу №2 від 08.06.2021:

- за результатами письмового тестування кандидати набрали такі бали:

ОСОБА_1 - 25 балів;

ОСОБА_2 - 27 балів;

- за результатами розв`язання ситуаційного завдання:

ОСОБА_1 - 3,4 бали;

ОСОБА_2 - 3,8 бали;

- за результатами представленої презентації:

ОСОБА_1 - 4,8 бали;

ОСОБА_2 - 7,4 бали.

Таким чином, за результатами конкурсу загальна кількість балів наступна: ОСОБА_1 - 25+3,4+4,8=33,8 бали; ОСОБА_2 - 27+3,8+7,4=38,2 бали.

Враховуючи наведене, ОСОБА_2 є першою за рейтингом та переможцем конкурсу, як і визначено протоколом №2 від 08.06.2021.

Будь-яких зауважень щодо членів конкурсної комісії, порядку та процедури проведення конкурсу, а також щодо правильності оцінювання та підрахунку голосів від позивача під час проведення конкурсу не надходило.

Щодо посилання позивача на неповноважний склад сформованої конкурсної комісії та відповідно протиправність всіх прийнятих нею рішень суд зазначає наступне.

В силу ч. 4 ст. 39 Закону № 463-IX конкурсна комісія має бути чисельністю від 6 до 15 осіб.

Судом встановлено, що рішенням одинадцятої сесії восьмого скликання Вишнівецької селищної ради від 20.05.2021 №521 внесено зміни до рішення від 04.03.2021 №364 та затверджено остаточний склад комісії в кількості шість чоловік (аркуші справи 9-10).

Позивач зазначає, що порушено принцип паритетності у відповідності до ч. 4 ст.39 Закону №463-IX, адже зі складу виключено депутатів селищної ради, включено головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради, яка не є ні депутатом ні посадовою особою органу державної влади.

Суд зазначає, що Вишнівецькою селищною радою (засновником закладу освіти) був сформований склад конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Великовікнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишнівецької селищної ради кількості 6 чоловік по 2 представники із кожної групи пропонованої законом, а саме:

2 представники від засновника:

ОСОБА_3 - голова Вишнівецької селищної ради;

Гикава Наталія Володимирівна - провідний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради.

2 представники від територіального органу центрального органу виконавчої влади забезпечення якості освіти:

Сороколіт Юлія Володимирівна - головний спеціаліст відділу моніторингу позапланового контролю та взаємодії з органами місцевого самоврядування Державної служби якості освіти;

Задорожна Олександра Михайлівна - головний спеціаліст відділу моніторингу позапланового контролю та взаємодії з органами місцевого самоврядування Державної служби якості освіти;

2 представники інститутів громадянського суспільства:

Яковлева Валентина Феодосіївна - експерт у сфері загальної середньої освіти;

Якубовська Руслана Петрівна - голова громадської організації "Цвіт".

Отже, Вишнівецькою селищною радою було дотримано принципу паритетності при формуванні складу конкурсної комісії, проте у складі конкурсної комісії від засновника були включені посадові особи органу місцевого самоврядування (засновника), а не депутати Вишнівецької селищної ради.

В межах свого представництва і не перевищуючи його, Вишнівецька селищна рада дійсно вирішила питання про участь у роботі комісії від засновника двох посадових осіб селищної ради, які не є депутатами ради.

Однак, з наданих доказів не вбачається того, що такий склад конкурсної комісії безпосередньо впливає на права позивача, обмежує їх або спричиняє будь-які інші негативні наслідки.

Крім цього, та обставина, що до складу конкурсної комісії від засновника входять особи, які не є депутатами сільської ради, може порушувати права депутатів Вишнівецької селищної ради на участь у роботі комісії, однак, не впливає на права та інтереси позивача як учасника конкурсу.

Таким чином, суд не погоджується з твердженням позивача про порушення паритетних засад при формуванні складу конкурсної комісії, оскільки до складу комісії уведені представники усіх трьох "квот" в рівній кількості (по дві особи).

Крім цього, будь-які зауваження щодо складу комісії позивач під час конкурсу не висловлював, а про протиправність її формування зазначив лише після визначення переможця шляхом подання даного позову (через три місяці з моменту створення комісії).

Позивач також зазначає, що всупереч частині 4 статті 39 Закону 463-IX перед початком проведення конкурсу не перевірено інформацію щодо членів комісії про наявність судимості чи накладення адміністративного стягнення за вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення.

За правилами ч. 4 ст.39 Закону 463-IX до складу конкурсної комісії не може бути включена особа, яка, серед іншого, має судимість або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення.

Судом встановлено, що при прийнятті документів від кандидатів у члени конкурсної комісії ними подавались заяви, що підтверджують відсутність у даних осіб судимостей або накладених адміністративних стягнень за вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення (аркуші справи 68-73).

Наявність таких заяв є достатнім доказом відсутності судимостей та накладених стягнень членів Конкурсної комісії, оскільки Закон 463-IX не встановлює обов`язку та не зазначає іншого встановленого чинним законодавством способу підтвердження відсутності у членів конкурсної комісії судимостей або накладених адміністративних стягнень за вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення.

Судом не встановлено, що обставини (підстави позову) вказані позивачем у заявах по суті справи вплинули на правомірність рішення конкурсної комісії про визначення переможця конкурсу на посаду директора Великовікнинської загальноосвітньої школи Ш ступенів Вишнівецької селищної ради, оформленого протоколом №1 від 23 червня 2021 року. Також відсутні докази, що дії чи рішення відповідача (в тому числі комісії) в процесі оголошення, проведення конкурсу та встановлення його результатів призвели до порушення прав та інтересів позивача як учасника курсу.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих доказів, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Відповідно до правил ст. 139 КАС України повернення судових витрат позивачу, якому відмовлено у задоволенні позову не передбачено.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Вишнівецької селищної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Відділ освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради про визнання протравними і скасування рішень, зобов`язання затвердити новий склад комісії та провести повторний конкурс, - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 20 грудня 2021 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 );

відповідач:

- Вишнівецька селищна рада (місцезнаходження/місце проживання: вул. Грушевського 6,смт. Вишнівець,Збаразький район, Тернопільська обл.,47313, код ЄДРПОУ/РНОКПП 04396420);

третя особа:

- Відділ освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради (місцезнаходження/місце проживання: вул. Грушевського 6,смт. Вишнівець,Збаразький район, Тернопільська обл.,47313, код ЄДРПОУ/РНОКПП 41226998) .

Головуючий суддя Баб`юк П.М.