Постанова № 10200231, 23.06.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2010
Номер справи
2а-3229/10/0870
Номер документу
10200231
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2010 року <Текст >Справа № 2а-3229/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі Скачковій Т.В., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:

за заявою: Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя,

до: Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСАР»,

про: стягнення податкової заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСАР», в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету у Жовтневому районі м. Запоріжжя суму податкової заборгованості з податку на додану вартість та податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 3876 грн.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач зазначає, що податкова заборгованість ТОВ «РОСАР» перед бюджетом виникла у результаті проведеної податковим органом невиїзної документальної перевірки та не сплати відповідачем самостійно визначених зобов'язань згідно поданих розрахунків суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Позивач у позові посилається на те, що несплата відповідачем податкових зобов'язань шкодить поповненню прибуткової частини бюджету, перешкоджає проведенню державної фінансової політики в частині розподілення бюджетних коштів, тягне недостатнє фінансування державою бюджетної сфери.

Позивач у судове засідання не з'явився, подавши до суду клопотання про розгляд справи у за відсутності представника.

Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не відомі. Про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином. Письмові заперечення на позов та документи на їх обґрунтування до суду не надходили.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Відповідно до довідки Головного управління статистики у Запорізькій області № 15-7/861 від 01.03.2010, Товариство з обмеженою відповідальністю «РОСАР» (ідентифікаційний код 25484737) зареєстроване 29.10.1996 Виконавчим комітетом Запорізької міської ради, місцезнаходження: м. Запоріжжя, вул. Запорізька, буд. 2, кв. 36.

Судом встановлено, що 19.04.2010 ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя складено акт № 224/16/25484737 про результати невиїзної документальної перевірки ТОВ «РОСАР». За результатами проведеною перевірки, податковим органом були встановлені порушення податкового законодавства з боку відповідача, а саме: п.п. 4.1.4 п 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» -несвоєчасність подання податкової звітності.

На підставі встановлених перевіркою порушень, ДПІ у Жовтневому районі прийняті податкові повідомлення-рішення № 0002511600/0 від 19.04.2010, яким до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 2210 грн., та № 0002501600/0 від 19.04.2010 на суму 170 грн. Зазначені податкові повідомлення-рішення були направлені поштою відповідачу, проте були повернуті у зв'язку з відсутністю товариства за юридичною адресою. Відповідно до акту № 57/16 від 23.04.2010, податкові повідомлення-рішення № 0002501600/0 та № 0002511600/0 розміщені на дошці податкових повідомлень.

Відомостей про оскарження відповідачем зазначених повідомлень-рішень у адміністративному чи судовому порядку суду не надано.

Крім цього, відповідачем поданий до податкового органу розрахунок № 5522 суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2008 рік, яким ТОВ «РОСАР» самостійно визначило суму податку до сплати у розмірі 6312 грн. Зазначена сума податкового зобов'язання, відповідно до розрахунку, підлягала сплаті щоквартально рівними частками по 25 % від суми (1578 грн.)

Як зазначає у позовній заяві позивач, що також підтверджується наявними в матеріалах справи обліковими картками платника податку, за відповідачем станом на 17.05.2010 обліковується податковий борг у розмірі 3876 грн.

З метою зобов'язання відповідача сплатити до бюджету суму податкової заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, ДШ у Жовтневому районі м. Запоріжжя були виставлені податкові вимоги № 1/137 від 19.01.2009 та № 2/529 від 27.04.2009. Вказані вимоги були направлені відповідачу, про що свідчать копії поштових повідомлень у матеріалах справи, проте були повернуті поштою у зв'язку з відсутністю адресата, про що свідчать акти № 88/09 від 23.03.2009 та № 140/09 від 27.04.2009.

Відповідно до п. 1 та п. З ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Згідно п.п. 4.1.4 п. 4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно до п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 2 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до положень п. 3.1.1. ст. З Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає, що відповідачем по справі не виконувались обов'язкові вимоги податкового законодавства, а саме не сплачена у повному обсязі сума податкової заборгованості, тому адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСАР» про стягнення податкової заборгованості є таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 158-163, ч. 4 ст. 167 КАС України, п.п. 4.1.4 п. 4 ст. 4, п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСАР» (69063, м. Запоріжжя, вул. Запорізька, буд. 2, кв. 36,) на користь Державного бюджету у Жовтневому районі м. Запоріжжя (роз. рахунок 31112029700003, код платежу 14010100, ЄДРПОУ 34677124, ГУДКУ

в Запорізькій області, МФО 813015) суму податкової заборгованості у розмірі 3876 (три тисячі вісімсот сімдесят шість) гривень.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя Л.О. Нестеренко

Постанова виготовлена у повному обсязі 25.06.2010