Постанова № 10199994, 21.06.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2010
Номер справи
2а-2717/10/0870
Номер документу
10199994
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2010 року о 14 год. 32 хв. Справа № 2а-2717/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіСтрельнікової Н.В.

при секретаріГорбовій І.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Казенного підприємства «Запорізький титано-магнієвий комбінат»,

м. Запоріжжя

до:Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області,

м. Вільнянськ Запорізької області

провизнання недійсним податкового повідомлення-рішення,

за участю представників сторін:

від позивача: Шонія М.В., довіреність № 27 від 16.06.2010 р.

від відповідача: Головченко І.С., довіреність № 127/10 від 25.01.2010 р.

ВСТАНОВИВ:

Казенне підприємство «Запорізький титано-магнієвий комбінат» звернувся із адміністративним позовом до Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області, в якому просить суд визнати недійсним податкове повідомлення-рішення № 0001381503/0 від 09.04.2010 р. про застосування штрафних санкцій в розмірі 6851,50 грн. В обґрунтування позову посилається на те, що КП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» за 4 квартал 2009 р. нарахувало до сплати збір за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 68558,32грн., яке підлягало сплаті за строком 19.02.2010 р., однак було оплачено підприємством лише 10.03.2010 р. (тобто із затримкою платежу на 19 днів). Не погоджуючись із оскаржуваним рішенням позивач вважає, що сума нарахованих Вільнянською МДПІ Запорізької області штрафних санкцій не відповідає встановленому п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» розміру.

В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги з підстав, викладених у позові.

Відповідач позовні вимоги не визнає. В письмових запереченнях від 31.05.2010 р. вих. № 1924/10/10-022 посилається на те, що актом невиїзної документальної перевірки було встановлено несвоєчасну сплату КП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» збору за забруднення навколишнього природного середовища. Вказує, що в акті зазначено сплачену підприємством суму податкового боргу, оскільки розмір санкцій нараховується саме виходячи із вказаної суми, а не податкового зобовязання визначеного платником податків у розрахунку. Зазначає, що внаслідок сплати КП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» на рахунок збору за забруднення 68558,32 грн., податковим органом було здійснено розподіл сплаченої платіжним доручення № 106 від 10.03.2010 р. суми на погашення існуючого податкового боргу в розмірі 68514,99 грн. та погашення пені, нарахованої за несвоєчасну сплату податкового зобовязання в сумі 43,33 грн. На підставі викладеного, вважає позовні вимоги не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив з підстав викладених вище.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

01 квітня 2010 року Вільнянською МДПІ Запорізької області проведено невиїзну документальну перевірку КП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» з питання несвоєчасності сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік, за результатами якої складено акт № 281/15-00194731.

Перевіркою встановлено , що в порушення вимог п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платником несвоєчасно сплачено збір за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік згідно розрахунку № 24330 від 08.02.2010 р. в сумі 68558,32 грн., а саме платіжним дорученням № 106 від 10.03.2010 р. в сумі 68514,99 грн., тобто із затримкою в 19 днів.

В додатку до акту перевірки «Розрахунок штрафних санкцій» вказано, що сума штрафних санкцій в розмірі 10% складає 6851,50 грн.

09 квітня 2010 р. Вільнянською МДПІ Запорізької області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001381503/0 згідно якого на підставі п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» КП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» нараховано штраф у розмірі 10% в сумі 6851,50 грн.

Не погоджуючись із прийнятим податковим повідомленням-рішенням КП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» звернулося до суду.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю, виходячи з наступного.

КП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» подано до Вільнянської МДПІ податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік № 24330 від 08.02.2010 р., згідно якого підприємство самостійно визначило розмір збору, який підлягає сплаті до бюджету 68558,32 грн.

Відповідно до п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 5.3.1. Закону України від 21.12.2000 р. № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (надалі за текстом Закон України № 2181), платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Тобто, платіж мав бути сплачений платником не пізніше 19.02.2010 р. в сумі 68558,32 грн.

Із матеріалів справи вбачається, що платіжним дорученням № 106 від 10.03.2010 р. на суму 68558,32 грн. та призначенням платежу «Плата за забруднення навколишнього середовища за ІV квартал 2009 р.» КП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» перерахувало кошти до бюджету.

Таким чином, затримка оплати сталася саме на 19 днів, як про це і зазначено в акті перевірки Вільнянської МДПІ Запорізької області № 281/15-00194731 від 01.04.2010 р.

В акті перевірки податковим органом вказано, що платіжним дорученням № 106 від 10.03.2010 р. позивачем фактично було сплачено 68514,99 грн.

Із пояснень відповідача судом встановлено, що оскільки на рахунку підприємства по збору за забруднення навколишнього природного середовища станом на 01.02.2010 р. обліковувалась переплата в сумі 43,33 грн., то на вказану суму податковий борг менший від суми податкового зобовязання. Саме тому в акті перевірки була вказана фактична сума сплаченого податкового боргу 68514,99 грн., на яку згідно вимог п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181 нараховується штраф за несвоєчасну сплату.

Підпунктом 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181 передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Як вірно зазначено в додатку до акту перевірки № 281/15-00194731 від 01.04.2010 р. сума штрафних санкцій в розмірі 10% складає 6851,50 грн.

Частиною 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2)з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3)обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4)безсторонньо (неупереджено);

5)добросовісно;

6)розсудливо;

7)з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дескримінації;

8)пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9)з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10)своєчасно, тобто проятгом розумного строку.

Частиною 2 ст. 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що Вільнянська МДПІ Запорізької області дійшла вірного висновку про кількість днів прострочення узгодженого зобовязання та застосувала до КП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» передбачений п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181 штраф у розмірі 10%.

З огляду на викладене, підстави для скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення № 0001381503/0 від 09.04.2010 р. відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 159-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Казенного підприємства «Запорізький титано-магнієвий комбінат» до Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення, відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

СуддяН.В. Стрельнікова

Постанова складена у повному обсязі 25.06.2010 р.