Постанова № 101997443, 29.10.2021, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.10.2021
Номер справи
760/28673/21
Номер документу
101997443
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №760/28673/21

Провадження №3/760/11022/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2021 року м. Київ

Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Аксьонова Н.М. з участю представника Київської митниці Державної митної служби України Келеберденка В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: Україна, м. Київ, місце проживання (реєстрації): АДРЕСА_1 , працює: турагент в туристичній компанії ROKET TRAVEL, паспорт громадянки України для виїзду за кордон № НОМЕР_1 , виданий 05.10.2020 року орган, що видав: 8032, телефон громадянки: НОМЕР_2 , ІПН НОМЕР_3 ,

за порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України,

В С Т А Н О В И В :

01 жовтня 2021 року о 17 год. 40 хв. ОСОБА_1 , яка прибула до України з Італії м. Мілан, авіарейсом PS 312 компанії «МАУ», перебуваючи в зоні митного контролю залу «Приліт» терміналу «А» ДП МА «Бориспіль» та обравши формою проходження митного контролю проходження через «зелений коридор», порушила встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, перемістила через митний кордон України товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму через митний кордон України, встановлену ч.1 ст.374 МК України - ввезла у ручній поклажі товар, сумарна фактурна вартість якого перевищує 1000 євро та становить 4550 євро, а саме

- чоловічий ремінь «HERMES», вартістю 3100 євро, згідно з чеком про розрахунок банківським терміналом в магазині «HERMES» від 30.09.2021 року;

- жіночі хустинки «HERMES», 2 шт., вартістю 1450 євро, згідно з чеком про розрахунок банківським терміналом в магазині «HERMES» від 29.09.2021 року.

Відповідно до ст.366 МК України двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Як вбачається з наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку виконання митних формальностей на повітряному транспорті» № 671 від 03.08.2018 року, перетин особою (громадянином), що переміщує товари через митний кордон - «зеленої лінії», яка позначає початок «зеленого коридору», вказує, що для проходження митного контролю особою (громадянином) обрано «зелений коридор», і декларування переміщуваних товарів здійснюється шляхом вчинення дій.

Відповідно до ст. 374 МК України товари, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через держав ний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 1000 євро, але загальна фактурна вартість не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро.

З частини фактурної вартості, що перевищує 1000 євро, ОСОБА_1 було сплачено митні платежі у сумі 35015,04 грн. за уніфікованою митною квитанцією МД-1 серія РА № 388141 від 01.10.2021 року.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила порушення митних правил, передбачене ст.471 МК України, а саме порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму через митний кордон України.

В судовому засіданні представник митного органу підтримав позицію митного органу та обставини, викладені в протоколі про порушення митних правил, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

ОСОБА_1 до суду не з`явилася, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце судового засідання.

Як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Як зазначено у рішенні Європейського Суду з прав людини в справі «Пономарьов проти України», сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

З урахуванням вимог ст.526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

Заслухавши представника митного органу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.471 МК України, доведена наявними у справі доказами.

Її вина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими судом письмовими доказами, зокрема

- протоколом про порушення митних правил №3546/10000/21 від 01 жовтня 2021 року (а.с.2-6),

- протоколом опитування від 01 жовтня 2021 року (а.с.7-9),

- копії квитанцій про оплату товару (а.с.11),

- копією уніфікованої митної декларації МД-1 серія РА № 388141 від 01.10.2021 року (а.с.16),

- актом про проведення огляду ручної поклажі та багажу №93 від 01 жовтня 2021 року (а.с.17).

Санкція статті, за якою кваліфіковані дії ОСОБА_1 , передбачає накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження, встановлено статтями 196, 197 МК України.

Перелік товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, визначений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України» №436 від 21 травня 2012 року.

Враховуючи викладене, а також характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, відсутність обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність, необхідно застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил, оскільки на такі предмети не встановлено заборони чи обмеження щодо переміщення їх через митний кордон України.

Крім того, на підставі ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01 січня 2021 року становить 454 грн.

Керуючись ст.33, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 489, 495, 497-498, 527-529 Митного кодексу України,

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винною ОСОБА_1 у порушенні митних правил, передбачених ст.471 Митного кодексу України.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень без конфіскації товару.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.

Штраф за порушення митних правил для зарахування до Державного бюджету необхідно сплатити за такими реквізитами:

- Отримувач: ГУК у м.Києві/ Солом`янський район/ 21081100, код ЄДРПОУ: 37993783; МФО: 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р № UA568999980313040106005026010, призначення платежу: номер справи про ПМП №___, П.І.Б. (порушника).

Судовий збір необхідно сплатити за такими реквізитами:

- рахунок UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 .

Постанова може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Солом`янського

районного суду м. Києва Н.М. Аксьонова