
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2021 року м. Київ № 640/22860/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірій Р.О., вирішивши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу
за позовом ПрАТ"Макрохім"
до Головного управління Державної податкової служби у Київській області, Державної податкової служби України
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
прийняв до уваги наступне:
Приватне акціонерне товариство "МАКРОХІМ" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Головного управління Державної податкової служби у Київській області, Державної податкової служби України, в якій просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0268900902 від 12.04.2021.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вважає податкове повідомлення-рішення протиправним та такими, що прийняте відповідачем з неправильним застосуванням норм чинного законодавства, висновки акту перевірки, на підставі якого винесене оскаржуване податкове повідомлення-рішення спростовуються фактичними обставинами. ПрАТ «Макрохім» просить скасувати податкове повідомлення-рішення, оскільки, пальне зберігалось у споживчій тарі, а для подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового необхідна наявність на акцизному складі резервуарів для зберігання пального, які обладнані рівномірами-лічильниками.
Ухвалою суду від 09.09.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
27.09.2021 відповідачем 1 через канцелярію суду подано відзив на позовну заяву в якому зазначено про те, що в ході проведення фактичної перевірки встановлено, що позивачем не подавалися довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання\відпуску) та залишків пального на акцизному складу пального за період 01.04.2020 по 26.02.2021 до територіального органу ДПС, чим порушено вимоги п.п. 230.1.3 п.230.1 ст. 230 Податкового кодексу України.
27.09.2021 через канцелярію суду представником відповідача 1 подано клопотання про заміну ГУ ДПС у Київській області належним відповідачем.
08.11.2021 протокольною ухвалою суд відмовив у задоволенні клопотання про заміну ГУ ДПС у Київській області на ГУ ДПС у м. Києві.
В судовому засіданні представник позивача просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
23.11.2021 протокольною ухвалою суд ухвалив продовжити розгляд справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши сторін всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ПрАТ «Макрохім» 17.03.2016 зареєстровано платником акцизного податку з реалізації пального, та 25.06.2019 внесено запис до Реєстру. Також, ПрАТ «Макрохім» отримано ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі від 01.07.2019 реєстраційний №990514201900157, Серія АЖ № 078826, терміном дії з 01.07.2019 до 01.07.2024, за адресою фактичного провадження діяльності: Київська область, м. Бровари, вул. Щолківська, 8.
У період з 26.02.2021 року до 05.03.2021 року Головне управління ДПС у Київській області провело фактичну перевірку ПрАТ «МАКРОХІМ» з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС. Згідно наказу від 01.02.2021р. № 167-П про проведення перевірки за період з 01.04.2020р. по 26.02.2021р. Відповідачем - 1 перевірялися питання щодо:
наявності передбачених законодавством ліцензій, необхідних для здійснення діяльності з в виробництва, зберігання та обігу пального;
дотримання вимог до документів, що були надані платником податків, як додатків до заяви на отримання ліцензій;
фактів здійснення діяльності із виробництва, зберігання та обігу пального без отримання відповідних ліцензій за період перевірки;
повноти обліку операцій з пальним на місцях його виробництва, зберігання та реалізації та його організації у відповідності до вимог чинних нормативно-правових актів;
дотримання порядку обладнання акцизних складів передбаченими законодавством засобами вимірювальної техніки;
дотримання вимог нормативних документів щодо надання інформації органам ДПС про фактичні залишки та обсяги реалізації пального;
проведення інвентаризації залишків пального;
інших питань щодо виробництва та обігу пального, перевірка яких відноситься до компетенції органів ДПС, що можуть бути перевірені у ході проведення фактичної перевірки.
За результатами проведеної перевірки складено Акт від 05.08.2021 № 2940/10-36-09-00-10/24720905 про результати фактичної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС.
Контролюючий орган прийшов до висновку про порушення податкового законодавства ПрАТ «МАКРОХІМ» у зв`язку із тим, що «інформація про добові обсяги залишків пального, що знаходились на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці щодо добового обсягу отриманого та реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці за кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД на акцизному складі у літрах, приведених до температури 15° С, зазначається в таблиці 6 Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (далі - Довідка 2). Разом з тим, ПрАТ «Макрохім» така Довідка 2 за період з 01.04.2020р. по 26.02.2021р. до територіального органу ДПС не подавалась, чим порушено вимоги п.п. 230.1.3 п. 230.1 cт. 230 Податкового кодексу України».
Податковим повідомленням-рішенням № 026890902 від 12.04.2021 року нараховано штраф у розмірі 332 000 грн. у зв`язку із тим, що ПрАТ «Макрохім» до територіального органу ДПС не подавалась Довідка 2 за період з 01.04.2020р. по 26.02.2021р., чим порушено вимоги п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПКУ. Штраф нараховано за кожен день неподання такої довідки.
Позивач не погодився із вищевказаним рішенням ГУ ДПС у Київській області та скориставшись правом на адміністративне оскарження 21.04.2021 року звернувся із скаргою на податкове повідомлення-рішення від 12.04.2021р. №0268900902 до ДПС України.
09.08.2021 року Позивач отримав рішення про результати розгляду скарги від 05.08.2021 року № 17984/6/99-00-06-03-01-06 яким вищевказана скарга Позивача була залишена без задоволення, а податкове повідомлення-рішення від 12.04.2021 року №0268900902 без змін.
ПрАТ «Макрохім» ознайомившись з рішенням про результати розгляду скарги від 05.08.2021 року № 17984/6/99-00-06-03-01-06 вважає, що Відповідач - 1 помилково прийшов до висновків зазначених у вищевказаному рішенні, а Відповідач -2 не врахувавши всіх обставин, прийняв необґрунтоване податкове повідомлення-рішення № 0268900902 від 12.04.2021 року, звернувся з даним позов до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов`язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податкового кодексу України у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин.
Відповідно до п. п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України закріплено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Порядок проведення фактичних перевірок врегульований положеннями статтею 80 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. п. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України фактична перевірка може проводитися у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.
Пунктом 80.4. ст. 80 Податкового кодексу України передбачено, що перед початком фактичної перевірки, з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, посадовими особами контролюючих органів на підставі п. п. 20.1.10 п. 20.1 ст. 20 цього Кодексу може бути проведена контрольна розрахункова операція.
Відповідно до п. п. 20.1.11 п. 20.1. статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити контрольні розрахункові операції до початку перевірки платника податків щодо дотримання ним порядку проведення готівкових розрахунків та застосування реєстраторів розрахункових операцій. Товари, отримані службовими (посадовими) особами контролюючих органів під час проведення контрольної розрахункової операції, підлягають поверненню платнику податків у непошкодженому вигляді. У разі неможливості повернення такого товару відшкодування витрат здійснюється відповідно до законодавства з питань захисту прав споживачів.
Під час проведення перевірки посадовими особами, які здійснюють таку перевірку, може проводитися хронометраж господарських операцій. За результатами хронометражу складається довідка, яка підписується посадовими особами контролюючого органу та посадовими особами суб`єкта господарювання або його представника та/або особами, що фактично здійснюють господарські операції (п. 80.8 ст. 80 Податкового кодексу України).
Підпункт 14.1.264 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України передбачає, що хронометраж - процес спостереження за веденням господарської діяльності платника податків, який здійснюється під час проведення фактичних перевірок та застосовується контролюючими органами з метою встановлення реальних показників щодо діяльності платника податків, яка здійснюється на відповідному місці її провадження.
Податковий орган згідно з п. п. 20.1.9 п. 20.1.9 ст. 20 Податкового кодексу України має право вимагати під час проведення перевірок від платників податків, що перевіряються, проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки.
Аналіз зазначених положень дає підстави для висновку, що змістом (особливістю) фактичної перевірки є, на відміну від документальної перевірки, оцінка фактичного стану речей (товарів, працівників, коштів тощо). При цьому перевірка дотримання суб`єктом господарювання вимог закону оцінюєтеся на поточний момент (фактичний момент перевірки). Саме тому законодавством передбачено право перевіряючим прийти на перевірку без попередження у будь-яку годину доби, згідно робочого графіка підприємця.
У супереч наведеним нормам Податкового Кодексу України у випадку, що розглядається, фактична перевірка здійснення з порушення встановленого порядку. Так, податковим органом не перевірено залишки пального на акцизному складі, не встановлено (тип)вид пального, об`єми тари в яких зберігалося пальне. Зазначені обов`язкові для наступної оцінки дані не відображені в акті перевірки. Перевірка даних (про фактичні залишки пального за минулий період) відображена в акті, носить характер документальної перевірки, а тому не може слугувати підставою для розрахунку штрафних санкцій тому, що лише реалізація пального в тарі понад 5л. вимагає додаткового обліку (п. 14.1.212. Податкового Кодексу України). Ці обставини відповідачем не встановлювались.
У той же час суд відхиляє доводи позивача про звільнення підприємства - розпорядника акцизного складу від подання звітності при відсутності у них встановлених та зареєстрованих відповідно до Наказу Міністерства фінансів від 27.11.2018 №944 витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі.
Відповідно до п. п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 ПК України особи, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов`язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, постійних представництв, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.
Відповідно до п. п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 ПК України акцизний склад - це: а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Підпунктом 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що розпорядник акцизного складу - суб`єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб`єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу;
Відповідно до п. п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України розпорядники акцизних складів зобов`язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C.
Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники про:
обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, встановлених на таких резервуарах, розташованих на такому акцизному складі;
добовий обсяг реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального наливом з акцизного складу на підставі показників витратомірів-лічильників, встановлених на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на такому акцизному складі;
добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Фактичні показники витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15 С, крім показників паливо-роздавальних колонок та/або оливо-роздавальних колонок, які виконують функції витратомірів-лічильників.
Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв`язку у формі електронних документів, які затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Постановою КМУ від 22.11.2017 № 891 (постанова внесена до Єдиного державного реєстру нормативних актів) а саме в п. 5 визначено, що електронні документи для наповнення Реєстру, які формуються розпорядниками акцизних складів та надсилаються до Реєстру за кожним місцем розташування акцизного складу, містять:
8) інформацію про такі ознаки акцизного складу: акцизний склад, на якому здійснюється виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнаний витратомірами та рівнемірами;
9) інформацію про обсяги залишків пального, що розташовані на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці;
Підпунктом 3 пункту 6 Постанови КМУ від 22.11.2017 № 891 визначено, що на кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД формуються показники про:
добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Наказом Міністерства фінансів від 27.11.2018 №944 (наказ внесено до Єдиного державного реєстру нормативних актів) затверджено формат даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі
Відповідно до пункту 1 розділу І Наказу №944 єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр) - це електронна база даних, яка містить податкову інформацію про наявність у розпорядників акцизних складів витратомірів та рівнемірів, їх серійні (ідентифікаційні) номери, відомості щодо резервуарів та акцизних складів, на яких встановлені витратоміри і рівнеміри, а також облікові дані щодо обсягів обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у розрізі резервуарів та акцизних складів.
Згідно пункту 1 розділу II Наказу N 944, реєстр складається із записів з посиланням на електронні документи, які подаються у вигляді таких форм:
довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (далі - Довідка 1);
довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (далі - Довідка 2).
Відповідно до пункту 5 розділу II Наказу N 944, надсилання довідок до Реєстру:
- основна Довідка 1 надсилається окремо щодо кожного акцизного складу пального одноразово;
- основна Довідка 2 формується після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та надсилається не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою;
- коригуюча довідка подається не частіше одного разу на добу;
- коригуючі довідки формуються і надсилаються протягом трьох календарних днів з дати виявлення помилки (помилок) у наданій у довідках інформації.
Довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального містить таблицю 6 в якій відображається інформація про обсяги залишків пального, що знаходиться на акцизному складі в трубопроводах, тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг отриманого та реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці за кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД на акцизному складі (літри, приведені до температури 15 С).
За приписами п. 128-1.3 ст. 128-1 Податкового кодексу України незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1 000 гривень за кожний неподаний електронний документ.
У зв`язку з тим, що позивачем довідок про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального електронними засобами зв`язку у формі електронних документів подано не було, суд погоджується з висновками відповідача в цій частині.
З матеріалів справи встановлено, що позивач отримав ліцензію на право оптової торгівлі пальним , за наявності місць оптової торгівлі Серія АЖ № 078826 термін дії якої становить до 01.07.2024, відповідно до підпункту 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України є розпорядником акцизного складу. Позивачем не спростовується факт наявності зареєстрованого акцизного складу на якому зберігається пальне в тарі: балонах, упаковці.
Посилання позивача на п.п. 230.1.2 п. 230.1 статті 230 ПК, а саме що акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками не звільняє останнього від виконання зобов`язання формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C., як розпорядника акцизного складу.
У відповідності до частини 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно із частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані докази, а також доводи стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
За таких умов, судовий збір, сплачений позивачем, стягується відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України на його користь за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі - Державної податкової служби України.
Керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов ТОВ «МАКРОХІМ» Головного управління Державної податкової служби у Київській області, Державної податкової служби України - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0268900902 від 12.04.2021.
3. Стягнути на користь акціонерного товариства «МАКРОХІМ» ( 01133, м. Київ, вул. Верхня, буд. 3, ЄДРПОУ 24720905) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України ( 04053, м. Київ, Львівська площа, 8, ЄДРПОУ 43005393) понесені ним судові витрати у розмірі 4980 (чотири тисячі дев`ятсот вісімдесят) гривень 00 копійок.
Рішення набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 272 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням особливостей визначених ст. 272 цього Кодексу.
Суддя Р.О. Арсірій