Рішення № 101991671, 17.12.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.12.2021
Номер справи
640/2449/21
Номер документу
101991671
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2021 року м. Київ № 640/2449/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Донця В.А., розглянув у спрощеному позовному провадженні без виклику повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про визнання протиправною відмови, зобов`язання вчинити дії.

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про:

1) визнання протиправною відмову Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України у зарахуванні пільгової вислуги років підполковнику поліції ОСОБА_1 головному оперуповноваженому-інспектору відділу запобігання майновим злочинам управління протидії корупції Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України до його календарної вислуги років та до стажу служби в поліції.

2) зобов`язання Департаменту внутрішньої безпеки національної поліції України:

- здійснити перерахунок та зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_1 головному оперуповноваженому-інспектору відділу запобігання майновим злочинам управління протидії корупції Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відповідно до статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за період з 30.07.2002 до 06.11.2015 у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів;

- здійснити перерахунок підполковнику поліції ОСОБА_1 головному оперуповноваженому-інспектору відділу запобігання майновим злочинам протидії корупції Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" стажу служби в поліції, яка дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 30.07.2002 до 06.11.2015 у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів та встановити надбавку за стаж служби з урахуванням періоду пільгової вислуги років.

Ухвалою суду від 08.02.2021 відкрито провадження в адміністративній справі, постановлено здійснювати судовий розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено строки для подання заяв по суті та доказів.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відмова відповідача в зарахуванні пільгової вислуги років до календарної вислуги років, а також встановленні надбавки за вислугу років з урахуванням пільгової вислуги років, сформованої за період з 30.07.2002 до 06.11.2015 у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів, та наданні додаткової оплачуваної відпустки відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" є противоправною.

Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України проти задоволення позовних вимог заперечив з підстав викладених у відзиві, додатково зазначив, що вислуга років у пільговому обчисленні станом на 27.01.2021 становить 04 роки 05 місяців 28 днів та застосовується при призначенні пенсії після набуття права на пенсію, водночас відповідно до пункту "а" абзацу 1 статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" підстави для призначення пенсії відсутні.

Розглянувши заяви по суті, дослідивши письмові докази, суд установив.

Відповідно до Витягу з послужного списку особової справи підполковника поліції ОСОБА_1 останній: з 30.07.2002 по 06.11.2015 - проходив службу в органах внутрішніх справ; з 07.11.2015 по теперішній час - проходить службу в Національній поліції України.

ОСОБА_1 звернувся з рапортом від 18.01.2021 до начальника Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України яким просив: здійснити перерахунок відповідно до статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за період з 30.07.2002 до 27.07.2011 у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів; здійснити перерахунок відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" стажу служби в поліції, яка дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 28.07.2001 до 10.04.2015 у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів та встановити надбавку за стаж служби з урахуванням періоду пільгової вислуги років; встановити відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" надбавку за стаж служби в поліції із урахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 30.07.2002 по 27.07.2011 у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів.

Листом від 29.01.2021 №Л-7о/п/42-02/01-21 Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України повідомив позивача, що станом на 27.01.2021 вислуга років становить 18 календарних років 05 місяців 27 днів та відповідно до пункту "а" абзацу першого статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" підстави для призначення пенсії за вислугу років відсутні, вирішити позитивно питання щодо зарахування до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислуги в пільговому обчисленні, сформованої за період служби з 30.07.2002 до 27.07.2011 у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів та здійснення відповідного перерахунку наразі неможливо.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови у зарахуванні пільгової вислуги років до календарної вислуги років та до стажу служби в поліції, позивач звернувся до суду.

Вирішуючи спір, суд виходить з такого.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначені Законом України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VIII.

Відповідно до частини першої статті 59 Закону України "Про національну поліцію" служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.

Згідно зі статтею 78 Закону України "Про національну поліцію" стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки (частина перша). До стажу служби в поліції зараховуються: служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту; служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду; час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції; час роботи в органах прокуратури і суду осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих; дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР (пункти 1-6 частини другої).

Відповідно до витягу з послужного списку особової справи підполковника поліції ОСОБА_1 останній проходив службу в органах внутрішніх справ:

з 30.07.2002 по 30.01.2004 - оперуповноважений відділу ДСБЕЗ Єнакіївського міського відділу УМВС України в Донецькій області;

з 30.01.2004 по 26.05.2006 - дільничний інспектор міліції відділу дільничних інспекторів міліції Жданівського міського відділу УМВС України в Донецькій області;

з 26.05.2006 по 05.03.2007 - оперуповноважений групи ДСБЕЗ Жданівського міського відділу УМВС України в Донецькій області;

з 05.03.2007 по 27.07.2011 - оперуповноважений відділу боротьби у вугільній промисловості та сфері над користування УБСБЕЗ Головного управління МВС України в донецькій області;

з 27.07.2011 по 23.08.2011 - оперуповноважений відділу боротьби у вугільній промисловості та сфері над користування УДСБЕЗ Головного управління МВС України в Донецькій області;

з 23.08.2011 по 29.10.2012 - старший оперуповноважений спецвідділу боротьби зі злочинами у вугільній промисловості та сфері над користування УДСБЕЗ Головного управління МВС України в Донецькій області;

з 29.10.2012 по 28.11.2014 - оперуповноважений спецвідділу боротьби зі злочинами у вугільній промисловості та сфері над користування УДСБЕЗ Головного управління МВС України в Донецькій області;

з 28.11.2014 по 23.03.2015 - старший оперуповноважений спецвідділу боротьби зі злочинами у вугільній промисловості та сфері над користування УДСБЕЗ Головного управління МВС України в Донецькій області;

з 23.05.2015 по 15.06.2015 - оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами в паливно-енергетичному комплексі та вугільній галузі УДСБЕЗ Головного управління МВС України в Донецькій області;

з 15.06.2015 по 06.11.2015 - старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу протидії злочинам у паливно-енергетичному комплексі та вугільній сфері УПЗСЕ Головного управління МВС України в Донецькій області.

З урахуванням наведеного, право позивача на зарахування при обчисленні вислуги років на пільгових умовах часу проходження служби на посаді дільчого інспектора та в спеціальних підрозділах органів внутрішніх справ визначаються за тими правилами, які були чинними на момент виникнення відповідного права.

Абзацом 3 пункту 1 "Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393, встановлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Згідно з підпункту "в" пункт 3 цього Порядку до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця: час проходження служби особами начальницького складу органів внутрішніх справ у підрозділах боротьби з економічною злочинністю за переліком посад і на умовах, що визначаються Міністерством внутрішніх справ; час проходження служби особами начальницького складу органів внутрішніх справ на посадах дільничних, старших дільничних інспекторів міліції та працівників підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції (крім центрального апарату Міністерства внутрішніх справ).

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.07.2006 №722 затверджено Перелік посад начальницького складу підрозділів боротьби з економічною злочинністю органів внутрішніх справ, за якими зараховується час проходження служби на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за півтора місяця", до якого включено посаду "оперуповноважений".

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.05.2008 №250 затверджено Перелік посад дільничних, старших дільничних інспекторів міліції та працівників підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції (крім центрального апарату Міністерства внутрішніх справ), час проходження служби на яких зараховується до вислуги років для призначення пенсій на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця", до якого включено посаду "дільничний інспектор міліції".

Як установлено судом, позивач проходив службу в органах внутрішніх справ з 30.07.200 по 30.01.2004 - на посаді оперуповноваженого відділу ДСБЕЗ Єнакіївського міського відділу УМВС України в Донецькій області, з 30.01.2004 по 26.05.2006 - на посаді дільничного інспектора міліції відділу дільничних інспекторів міліції Жданівського міського відділу УМВС України в Донецькій області, з 26.05.2006 по 05.03.2007 - на посаді оперуповноваженого групи ДСБЕЗ Жданівського міського відділу УМВС України в Донецькій області, з 05.03.2007 по 27.07.2011 - на посаді оперуповноваженого відділу боротьби у вугільній промисловості та сфері над користування УБСБЕЗ Головного управління МВС України в Донецькій області.

Отже, враховуючи правове регулювання та встановлені обставини період служби позивача з 30.07.2002 по 27.07.2011 обчислюється із розрахунку один місяць за півтора місяці служби.

В обґрунтування підстав для обчислення періоду служби з 30.07.2002 по 06.11.2015 із розрахунку один місяць служби за півтора місяці, позивач посилається на постанову Кабінету Міністрів України від 22.06.2005 №497 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей", наказ Міністерства внутрішніх справ України від 20.07.2006 №722 "Про затвердження Переліку посад начальницького складу підрозділів боротьби з економічною злочинністю органів внутрішніх справ, за якими зараховується час проходження служби на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за півтора місяця" та постанову Кабінету Міністрів України від 17.11.2004 №1525 "Про доповнення пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 29.05.2008 №250 "Про затвердження Переліку посад дільничних, старших дільничних інспекторів міліції та працівників підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції (крім центрального апарату Міністерства внутрішніх справ), яким час проходження служби зараховується на пільгових умовах".

Згідно з довідкою Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України від 04.11.2020 №356 виданою ОСОБА_1 про те, що в матеріалах його особової справи зазначено, що з 30.07.2002 по 06.11.2015 останній проходив службу в органах внутрішніх справ та з 07.11.2015 до теперішнього часу проходить службу в Національній поліції України. Вислуга років станом на 04.11.2020 становить у пільговому обчисленні (без урахування календарної вислуги) - 04 роки 05 місяців 28 днів.

За змістом пункту "а" частини першої статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку , якщо вони звільнені зі служби: - до 30 вересня 2011 року і на день звільнення мають вислугу 20 років і більше (з урахуванням дати звільнення та стажу).

Відповідно до статті 17-1 цього Закону порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Аналіз наведених правових норм у поєднанні з положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" дає підстави для висновку, що визначальною підставою у питанні можливості пільгового обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років, є наявність законодавчого регулювання, яке передбачає включення зазначеного періоду (строку) до стажу роботи працівників певної категорії для реалізації цими особами права на призначення різних видів пенсій, чи інших соціальних виплат. Основним актом, на підставі якого здійснюється таке регулювання є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Можливість пільгового обчислення періоду проходження військової служби є похідною від визначальної підстави і має пов`язуватися не з категорією працівників, що реалізують право на пенсію за вислугу років, а зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті проходження військової служби в певний, визначений у законодавчому порядку період часу. Така можливість передбачена "Порядком обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України встановлено від 17.07.1992 №393. До актів правового регулювання умов і порядку призначення пенсій за вислугу років належать і ті правові акти, які передбачають пільгове (кратне) обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, що дає право на призначення й отримання різних видів пенсій та соціального забезпечення (наприклад, постанова Верховного Суду від 27.06.2018 у справі №750/9775/16-а).

Також суд звертає увагу, що Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов`язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов`язана з ризиком для життя і здоров`я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).

Таким чином, пільгова вислуга має враховуватися при призначенні пенсій згідно з пунктом "а" частини першої статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".

Як уже вказувалось, листом від 29.01.2021 №Л-7о/п/42-02/01-21 відповідач повідомив позивача про неможливість вирішити позитивно питання щодо зарахування до календарної вислуги років, яка дає право на призначення йому пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за період служби з 30.07.2002 по 27.07.2011, у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів та здійснення відповідного перерахунку.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог щодо визнання протиправною відмови відповідача у зарахуванні пільгової вислуги років позивача до його календарної вислуги років та до стажу служби в поліції, зобов`язавши здійснити відповідний перерахунок.

Відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки. До стажу служби в поліції зараховуються, зокрема: служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду. Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення. Порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.

З огляду на зазначене, оскільки стаж служби позивача в період з 30.07.2002 по 27.07.2011, в пільговому обчисленні у розмірі 04 роки 05 місяців 28 днів підлягає зарахуванню до вислуги років відповідно до пункту 3 "Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України встановлено від 17.07.1992 №393, то він відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" мав бути врахований до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки.

У рапорті від 18.01.2021 позивач просив, у тому числі, здійснити перерахунок відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" його стажу служби в поліції, який дає право на встановлення йому надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 28.07.2001 по 10.04.2015, у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів та встановити йому відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" надбавку за стаж служби в поліції із урахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 30.07.2002 до 27.07.2011, у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів.

З огляду на зазначене, враховуючи висновки суду щодо наявності підстав для врахування до стажу служби позивача в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки період пільгової вислуги років, сформованої за період з 30.07.2002 до 27.07.2011, у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів, суд дійшов висновку про наявність підстав для зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та зарахувати позивачу відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" стаж служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 30.07.2002 по 27.07.2011, у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів та встановити надбавку за стаж служби з урахуванням періоду пільгової вислуги років.

Зазначений позивачем період з 30.07.2002 по 06.11.2015 є помилковим, оскільки це загальний період в якому позивач проходив службу в органах внутрішніх справ, а періодом проходження служби позивачем, який зараховується на пільгових умовах є - 30.07.2002 по 27.07.2011, що підтверджується довідкою Національної поліції України від 04.11.2020 №556.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також письмові доводи сторін, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.

Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Як убачається з матеріалів справи, позивач звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 13 статті 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (посвідчення учасника бойових дій від 16.05.2016 серії НОМЕР_1 ).

Оскільки сторонами не надано доказів понесення судових витрат, такі витрати розподілу та присудженню не підлягають.

Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України у зарахуванні пільгової вислуги років підполковнику поліції ОСОБА_1 головному оперуповноваженому-інспектору відділу запобігання майновим злочинам управління протидії корупції Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України до його календарної вислуги років та до стажу служби в поліції.

Зобов`язати Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України здійснити перерахунок та зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_1 головному оперуповноваженому-інспектору відділу запобігання майновим злочинам управління протидії корупції Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відповідно до статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні за період з 30 липня 2002 року по 27 липня 2011 року в загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів.

Зобов`язати Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України здійснити перерахунок підполковнику поліції ОСОБА_1 головному оперуповноваженому-інспектору відділу запобігання майновим злочинам управління протидії корупції Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 30 липня 2002 року по 27 липня 2011 року у загальній кількості 04 роки 05 місяців 28 днів та встановити надбавку за стаж служби з урахуванням періоду пільгової вислуги років.

У задоволенні решти позову відмовити.

Судові витрати розподілу не підлягають.

Позивач - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ).

Відповідач - Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України (ідентифікаційний номер 40116086, місцезнаходження: 01601, місто Київ, вулиця Академіка Богомольця, будинок 10).

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя В.А. Донець