
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2021 р. № 520/16244/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області (вул. Лозова, буд .1,с. Курилівка,Куп`янський район, Харківська область,63730), в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області від 15.06.2021 р. № 570 “Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 стосовно затвердження проекту щодо землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та передачі земельної ділянки у власність”;
- зобов`язати відповідача затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею - 2,0000 га кадастровий номер 6323781000:04:000:0201, розташованої за межами населених пунктів на території Курилівської сільської ради, та надання у власність гр. ОСОБА_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішення відповідача від 15.06.2021 №570 «Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 стосовно затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та передачі земельної ділянки у власність» є протиправним та підлягає скасуванню.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 01.09.2021 відкрито спрощене провадження в порядку передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідачем 06.10.2021 надано відзив на позовну заяву, згідно якого останній просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Суддя у період з 08.11.2021 по 19.11.2021 перебував на лікарняному.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га, яку останнім отримано 08.03.2021, що підтверджується розташованим на заяві штампом про реєстрацію вхідної кореспонденції Курилівської сільської ради.
Позивач зазначив, що відповідач протягом встановленого чинним законодавством строку (1 місяць) вказану заяву не розглянув.
На підставі ч. 3 ст. 118 Земельного кодексу України позивачем, через його представника, було укладено договір з ТОВ «Земельний Радник» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 06.04.2021 року № 453/1, про що позивач повідомив відповідача.
Рішенням VII сесії VIII скликання Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області від 17.03.2021 № 255-VIII затверджено перелік земельних ділянок, право оренди на які підлягає продажу на земельних торгах у формі аукціону окремими лотами, згідно з додатком 1. Надано дозвіл Виконавчому комітету Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, зазначених в п.1 даного рішення, з метою продажу права оренди на неї на земельних торгах у формі аукціону.
Рішенням VII сесії VIII скликання Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області від 17.03.2021 № 257-VIII надано дозвіл виконавчому комітету Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, які розташовані за межами населеного пункту Глушківського старостинського округу Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області орієнтовною площею 70,00 га та 5,00 га, за цільовим призначенням 18:00 Землі загального користування, категорія земель – землі сільськогосподарського призначення для реєстрації комунальної власності та продажу права оренди на конкурентних засадах (земельних торгах).
За результатами розгляду заяви позивача від 05.03.2021 прийнято рішення ІХ сесії VIII скликання Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області від 21.04.2021 № 296, яким вирішено: відмовити гр. ОСОБА_1 в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2.0000 га, що розташована за межами населених пунктів Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області, в зв`язку з тим, що дана земельна ділянка не перебуває в комунальній власності Курілівської сільської ради Куп`янського району Харківської області.
08.06.2021 позивач на адресу відповідача направив Клопотання від 04.06.21 (додатки: проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, копія довіреності), в якому просив затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передати гр. ОСОБА_1 у власність земельну ділянку загальною площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, розташованої на території Курильвської сільської ради Куп`янського району Харківської області.
Рішенням ІХ сесії VIII скликання Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області від 15.06.2021 № 570 відмовлено ОСОБА_1 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, площею 2.0000 га календарний номер 6323781000:04:000:0201 розташовану за межами населених пунктів на території Курилівської сільської ради, та надання у власність, в зв`язку з тим, що на дану земельну ділянку коштами сільської ради розробляється проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки згідно рішення VII сесії VIII скликання Курилівської сільської ради від 17 березня 2021 року №257-VIII «Про надання дозволу виконавчому комітету Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для реєстрації комунальної власності та продажу права оренди на комунальних засадах (земельних торгах)».
Не погоджуючись із вказаним рішенням відповідача, вважаючи його протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Правовідносини у сфері забезпечення права на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави, раціонального використання та охорони земель регламентуються Земельним кодексом України.
Частиною 1 статті 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Згідно з частиною другою статті 116 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом (частина третя статті 116 Земельного кодексу України).
Згідно з частиною другою статті 123 Земельного кодексу України особа зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
Відповідно до положень частини 6 статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Згідно з частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін. У разі, якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Отже, законом встановлена можливість особи, зацікавленої в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання відповідний орган, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє відповідний орган.
Судом встановлено, що заяву позивача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га відповідач отримав 08.03.2021, що підтверджується розташованим на заяві штампом про реєстрацію вхідної кореспонденції Курилівської сільської ради.
Отже, термін розгляду вказаної заяви, на протязі якого відповідач мав надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні закінчився 08.04.2021.
Проте, договір № 453/1 з ТОВ «Земельний Радник» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, позивачем, через представника, укладено 06.04.2021 (пунктом 4.1 вказаного договору зазначено початок робіт – 06.04.2021 та їх закінчення – 06.05.2021), тобто з порушенням строку, передбаченого частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України для замовлення розроблення проекту землеустрою.
Таким чином, суд зазначає, що позивачем, передчасно укладено договір від 06.04.2021 № 453/1 з ТОВ «Земельний Радник» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що дає суду підстави прийти до висновку про незаконність розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області ОСОБА_1 .
Стосовно рішення ІХ сесії VIII скликання Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області від 21.04.2021 № 296 про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2.0000 га, що розташована за межами населених пунктів Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області, суд зазначає наступне.
Законом встановлено результат та строк розгляду клопотань про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, а саме відповідний орган може задовольнити таке клопотання або відмовити в його задоволенні у місячний строк з дня реєстрації клопотання.
Відмова може бути визнана обґрунтованою лише тоді, коли компетентним суб`єктом владних повноважень встановлюється невідповідність місця розташування об`єкта вимогам, зазначеним у Земельному кодексі Україні, які повинні бути затверджені у встановленому законом порядку або вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно - правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно - територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Відповідач рішенням ІХ сесії VIII скликання Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області від 21.04.2021 № 296 відмовив позивачу в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2.0000 га, що розташована за межами населених пунктів Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області, в зв`язку з тим, що дана земельна ділянка не перебуває в комунальній власності Курілівської сільської ради Куп`янського району Харківської області.
Надаючи оцінку вказаному рішенню, суд зазначає, що воно не містить у собі обґрунтувань визначених частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України стосовно підстав для відмови у задоволенні заяви позивача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою та вмотивованої відмови у його наданні, що є порушенням вказаної норми Земельного кодексу України.
За таких обставин, у відповідача не було законних підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства.
Окрім того, як вже судом встановлено та зазначалось вище, заяву позивача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га відповідач отримав 08.03.2021, що підтверджується розташованим на заяві штампом про реєстрацію вхідної кореспонденції Курилівської сільської ради. Рішення ІХ сесії VIII скликання Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області про відмову позивачу в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2.0000 № 296 прийнято 21.04.2021, тобто з порушенням місячного строку, передбаченого частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України.
Відповідно до ч.2 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З огляду на викладене, для ефективного захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправним та скасувати рішення ІХ сесії VIII скликання Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області від 21.04.2021 № 296 про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2.0000 га, що розташована за межами населених пунктів Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області; зобов`язати Курилівську сільську раду Куп`янського району Харківської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0000 га із земель сільськогосподарського призначення, розташовану за межами населених пунктів на території Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області, з урахуванням висновків суду.
Щодо позовних вимог визнати протиправним та скасувати рішення Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області від 15.06.2021 р. № 570 “Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 стосовно затвердження проекту щодо землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та передачі земельної ділянки у власність” та зобов`язати відповідача затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею - 2,0000 га кадастровий номер 6323781000:04:000:0201, розташованої за межами населених пунктів на території Курилівської сільської ради, та надання у власність гр. ОСОБА_1 , суд зазначає наступне.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Відповідно до частини вісімнадцятої статті 186 ЗК України Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, іншим суб`єктам, визначеним цією статтею, при погодженні та затвердженні документації із землеустрою забороняється вимагати: додаткові матеріали та документи, не включені до складу документації із землеустрою, встановленого Законом України "Про землеустрій"; надання погодження документації із землеустрою будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, погодження яких не передбачено цією статтею; проведення будь-яких обстежень, експертиз та робіт.
Кожен орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, інший суб`єкт, визначений цією статтею, розглядає та погоджує документацію із землеустрою самостійно та незалежно від погодження документації із землеустрою іншими органами.
Згідно зі статтею 25 Закону України "Про землеустрій" документація із землеустрою розробляється у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації, в тому числі у вигляді проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Статтею 30 Закону України "Про землеустрій" передбачено, що погодження і затвердження документації із землеустрою проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України, цим Законом.
У свою чергу, частиною 1 статті 186-1 Земельного кодексу України передбачено, що проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Відповідно до норм частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.
Згідно з частинами 1, 2 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
У відповідності до ч. 4 ст. 186-1 ЗК України розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а до органів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, - завірені ним копії проекту.
Згідно ч. 5 ст. 186-1 ЗК України органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов`язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов`язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.
Згідно частини шостої статті 186-1 ЗУ України підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.
Відповідно до частини десятої статті 118 ЗК України відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
Згідно частини восьмої статті 186-1 ЗК України, у висновку про відмову погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, має бути надано вичерпний перелік недоліків проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та розумний строк для усунення таких недоліків (який за письмовим проханням розробника проекту може бути продовжений).
Органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, може бути відмовлено у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки лише у разі, якщо не усунено недоліки, на яких було наголошено у попередньому висновку. Не можна відмовити у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з інших причин чи вказати інші недоліки.
Повторна відмова не позбавляє права розробника проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки усунути недоліки проекту та подати його на погодження.
Аналізуючи наведене, враховуючи передчасність укладання договору від 06.04.2021 № 453/1 ОСОБА_1 з ТОВ «Земельний Радник» та протиправність розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_1 , суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасування рішення Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області від 15.06.2021 р. № 570 “Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 стосовно затвердження проекту щодо землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та передачі земельної ділянки у власність”, а також зобов`язання відповідача затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею - 2,0000 га кадастровий номер 6323781000:04:000:0201, розташованої за межами населених пунктів на території Курилівської сільської ради, та надання у власність гр. ОСОБА_1 слід залишити без задоволення.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст. 139 КАС України.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області (вул. Лозова, буд .1,с. Курилівка, Куп`янський район, Харківська область,63730, ЄДРПОУ 04399170) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення ІХ сесії VIII скликання Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області від 21.04.2021 № 296 про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2.0000 га, що розташована за межами населених пунктів Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області.
Зобов`язати Курилівську сільську раду Куп`янського району Харківської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0000 га із земель сільськогосподарського призначення, розташовану за межами населених пунктів на території Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області, з урахуванням висновків суду.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М.Тітов