
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/10445/21
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петрової Л.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, треті особи: Акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк", Кобеляцька міська рада Полтавського району Полтавської області, Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство соціальної політики України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
08 вересня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, треті особи: Кобеляцька міська рада Полтавського району Полтавської області, Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство соціальної політики України, АТ КБ "ПРИВАТБАНК" про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, а саме просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо нарахування та виплати позивачу разової грошової допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідеміологічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у розмірі 8000 грн;
- зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві та ГУ ПФУ в Полтавській області нарахувати та виплатити позивачу на її р/р № НОМЕР_1 , разову грошову допомогу застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідеміологічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у розмірі 8000 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначила про своє звернення засобами Єдиного державного веб-порталу Дія із заявою про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2 в порядку ст. 3 Закону України від 30.03.2021 № 1358-ІХ «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2», надала додатково необхідні документи, зокрема довідку АТ КБ «Приватбанк» із реквізитами для перерахування грошових коштів. В установлені законодавством строки допомоги не отримала. На її звернення відповідач повідомив про неможливість надання допомоги у зв`язку із поверненням платежу за неналежних реквізитів отримувача. Позивач вважає відмову відповідачів провести перерахунок допомоги на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів протиправною.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.09.2021 позов залишено без руху.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11.10.2021; призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
25.10.2021 до суду подано ГУ ПФУ в Полтавській області відзив на позов в якому зазначено, що станом на 22.10.2021 в реєстрі застрахованих осіб заява позивача про надання допомоги на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів перебуває в статусі «Платіж не виконано із-за неналежних реквізитів отримувача. Платіж повернуто.» Дата набуття статусу – 08.06.2021. Зазначено, що зарахування допомоги на банківський рахунок (за стандартом IBAN) здійснюється за умови збігу інформації про банківський рахунок, відкритий на ім`я застрахованої особи. Не зараховані суми коштів допомоги не пізніше ніж протягом наступного операційного дня після надходження коштів повертаються банками до АТ «Ощадбанк» для їх повернення ПФУ із зазначенням причини не зарахування коштів. Управління зазначає, що ним не було порушено чинне законодавство, а саме з вини позивача не було зараховано кошти. Крім того, зазначено, що Пенсійний фонд лише здійснює перерахування коштів для виплати допомоги за списками та виплату допомоги, тому не є належним відповідачем у справі.
09.11.2021 від Міністерства цифрової трансформації України надійшли письмові пояснення на позов в яких зазначено, що ОСОБА_1 було сформовано заяву на отримання допомоги застрахованій особі на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів через Портал Дія – 24.04.2021. На гарячу лінію органів Пенсійного фонду позивач звернулась з питанням щодо отримання допомоги застрахованим особам вперше лише – 12.06.2021 та 23.06.2021 позивач отримала відповідь, що за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування її заява станом на 23.06.2021 перебуває в статусі «Платіж не виконано із-за неналежних реквізитів отримувача. Платіж повернуто.». За інформацією, отриманою від ДП «Дія» листом від 01.1.2021 №2041/07-09 за даними журналу аудиту подій, що відбулися в інформаційно-телекомунікаційній системі ОСОБА_2 , наявна інформація щодо заяви №20210424-1546915, сформованої 24.04.2021 ОСОБА_1 Датою надання Міністерством цифрової трансформації України до Пенсійного фонду України списків на виплату одноразової матеріальної допомоги на підставі поданих заяв у тому числі і відомості про заяву – 25.04.2021. Дата надання Пенсійним фондом України статусу про результат розгляду заяви «На вказаний вами рахунок не вдалося зарахувати виплату» - 11.06.2021, про що користувача проінформовано наступним повідомленням: «Сталася помилка при зарахуванні матеріальної допомоги. На вказаний вами рахунок не вдалося зарахувати виплату». Номер банківського рахунку (за стандартом IBAN), який зазначений у заяві НОМЕР_2 . Зазначено, що відповідно до довідки АТ КБ «ПРИВАТБАНК» від 01.07.2021, доданої до позовної заяви вбачається, що у зв`язку з переходом банку на єдине МФО рахунок НОМЕР_2 закрито та відкрито новий. Проте в цій довідці зазначено, що АТ КБ «ПРИВАТБАНК» до 01.06.2021 здійснював переадресацію за закритими рахунками Полтавського ГРУ».
16.11.2021 до суду надійшли письмові пояснення Міністерства соціальної політики України в яких зазначено, що Міністерство соціальної політики України не порушувало прав позивача.
Розгляд даної справи, відповідно до статті 258, частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов наступних висновків.
ОСОБА_1 , використовуючи Єдиний державний веб-портал електронних послуг «Портал Дія», подала заяву в розумінні статті 3 ЗУ «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2». До заяви додала необхідний перелік документів та довідку за реквізитами АТ КБ «ПРИВАТБАНК», що не заперечується учасниками справи.
Грошових коштів на виконання даної заяви на вказаний в заяві рахунок позивач не отримала, що не заперечується відповідачем.
12.06.2021 направлено представником позивача на Урядову «гарячу лінію» запит щодо виплати допомоги.
Листом ГУ ПФУ в Полтавській області від 05.07.2021 надано відповідь на адвокатський запит та зазначено, що за результатами розгляду звернення встановлено, що станом на 05.07.2021 за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування заява позивача на отримання допомоги на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів застрахованої особи ОСОБА_1 перебуває в статусі «Платіж не виконано із-за неналежних реквізитів отримувача. Платіж повернуто.» Дата набуття даного статусу – 08.06.2021.
Таким чином, станом на дату звернення позивача до суду допомога позивачеві як застрахованій особі на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2 в порядку Закону України від 30.03.2021 № 1358-ІХ «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» не перерахована.
Надання допомоги застрахованим особам на період здійсненню протиепідемічних заходів здійснюється відповідно до Закону України від 30.03.2021 №1358-ІХ «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» (далі - Закон №1358-ІХ) та Порядку надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.04.2021 р. №328 (далі - Порядок №328).
Відповідно до положень статті 1 Закону України №1358-ІХ допомога застрахованим особам - виплата з Державного бюджету України та з місцевих бюджетів у зв`язку із втратою частини заробітної плати найманими працівниками суб`єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження у 2021 році, починаючи з лютого, обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території окремих адміністративно-територіальних одиниць гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов`язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та у зв`язку із втратою частини доходу фізичними особами - підприємцями, економічна діяльність яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
Застрахована особа має право на отримання допомоги на підставі самостійного звернення такої фізичної особи та має бути найманим працівником суб`єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, або фізичною особою - підприємцем, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, що передбачено частиною 1 ст. 2 Закону України №1358-ІХ.
Надання допомоги застрахованим особам здійснюється на підставі заяви застрахованої особи, поданої нею в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, що передбачено ст. 3 Закону України №1358-ІХ. Так, застрахована особа має право звернутися із заявою про надання допомоги застрахованим особам протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
У заяві про надання допомоги застрахованим особам заявниками зазначаються:
- прізвище, ім`я, по батькові (за наявності) особи, її дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
- адреса реєстрації місця проживання заявника;
- номер банківського рахунка заявника для виплати допомоги - за стандартом IBAN;
- підтвердження відповідності застрахованої особи вимогам цього Закону;
- надання згоди заявником на обробку персональних даних відповідно до закону.
Порядок подання та форма заяви про надання допомоги застрахованим особам на період запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), визначений Кабінетом Міністрів України у Постанові «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» якою, зокрема, затверджений Порядок №328.
Відповідно до пункту 3 Порядку №328 допомога надається у 2021 році одноразово у сумі 8 тис. гривень.
Пунктами 9, 10 Порядку №328 встановлений обов`язок Пенсійного фонду України для перевірки інформації, зазначеної застрахованою особою в заяві, на підставі відомостей, що обробляються у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування про застрахованих осіб та на підставі інформації ДПС про страхувальників, яка поновлюється щомісяця до 5 числа, формувати та передати Мінцифри інформацію про застрахованих осіб, зазначених у пунктах 2 і 4 цього Порядку, що містить актуальні відомості на дату та час її формування.
Порядок інформаційної взаємодії реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування та Порталу Дія, структура та формат інформації, зазначеної в цьому пункті і пункті 11 цього Порядку, що передається, механізм та канали інформаційного обміну, процедури взаємодії інформаційних систем, обліку інформаційних файлів визначаються Мінцифри разом з Пенсійним фондом України.
Перевірка інформації, зазначеної застрахованою особою в заяві, проводиться під час формування та подання заяви щодо відповідності умовам надання допомоги, передбаченим Законом, з використанням програмних засобів Порталу Дія, у тому числі шляхом автоматичного порівняння з інформацією, переданою згідно з пунктом 9 цього Порядку, про страхувальників та застрахованих осіб.
У разі виявлення під час формування та подання заяви невідповідності застрахованої особи або її страхувальника умовам надання допомоги, передбаченим Законом, а також у разі, коли зазначена у заяві інформація не підтверджується відомостями, переданими Пенсійним фондом України до Мінцифри у порядку, визначеному пунктом 9 цього Порядку, інформація про це повідомляється особі програмними засобами Порталу Дія або мобільного додатка Дія автоматично.
З матеріалів справи не встановлено та відповідачем не зазначалося про виявлення невідповідностей у заяві позивача про надання допомоги та про повідомлення позивача щодо виявлених невідповідності у спосіб, визначений Порядком №328.
Тобто, невідповідності застрахованої особи умовам надання допомоги, передбаченим Законом, виявлено не було, але в строк до 08.06.2021 не була виконана.
Лише на письмове звернення до ГУ ПФУ в Полтавській області позивача було повідомлено, що заява на отримання допомоги на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів перебуває в статусі «Платіж не виконано із-за неналежних реквізитів отримувача. Платіж повернуто».
Терміни та порядок дій для перерахування сум допомоги на користь застрахованих осіб передбачені пунктом 15 Порядку 328, за яким перерахування допомоги проводиться АТ "Ощадбанк" на банківський рахунок (за стандартом IBAN) у банку, в якому відкрито рахунок, зазначений у заяві.
Зарахування допомоги на банківський рахунок (за стандартом IBAN) банками, в яких відкритий рахунок, зазначений у заяві, здійснюється за умови збігу інформації про банківський рахунок, відкритий на ім`я застрахованої особи, прізвища, імені, по батькові (за наявності) такої особи, реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності) та відсутності у банку даних про смерть застрахованої особи, набрання законної сили рішенням суду про визнання її безвісно відсутньою або оголошення померлою.
Незараховані суми коштів допомоги не пізніше ніж протягом наступного операційного дня після надходження коштів повертаються банками до АТ "Ощадбанк" для їх повернення Пенсійному фонду України протягом одного операційного дня після надходження коштів від банків. Одночасно АТ "Ощадбанк" подає Пенсійному фонду України інформацію в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису про прізвище, власне ім`я, по батькові (за наявності) одержувача, банківський рахунок (за стандартом IBAN), причини незарахування, суму і дату повернення коштів на рахунок Пенсійного фонду України.
Тобто відповідач у визначені Порядком 328 терміни мав інформацію щодо причин незарахування допомоги позивачеві, дати і суми коштів, що повернулися на рахунок відповідача.
Пунктом 11 Порядку 328 передбачено, що списки на виплату допомоги формуються Мінцифри на підставі поданих заяв після перевірки інформації згідно з пунктами 9 і 10 цього Порядку та надаються Пенсійному фонду України один раз на день не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після дня подання заяви застрахованою особою.
Не підлягають включенню до списків на виплату допомоги застраховані особи, заяви яких подані повторно, щодо яких на момент звернення відсутня інформація про не зарахування допомоги за попереднім зверненням.
З наведеного випливає про можливість повторного звернення з метою отримання допомоги застрахованою особою, якщо наявна інформація про не зарахування допомоги за попереднім зверненням.
За змістом пунктів 12, 13 Порядку 328 пенсійний фонд України надсилає Мінсоцполітики заявку на перерахування коштів для виплати допомоги наступного робочого дня після одержання списків на виплату допомоги від Мінцифри, але не пізніше 25 грудня 2021 року. Кошти для виплати допомоги перераховуються Мінсоцполітики на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий в АТ "Ощадбанк".
Суд звертає увагу на те, що відповідачем у листі ГУ ПФУ в Полтавській області від 05.07.2021 №1600-0505-8/46660 зазначено, що відповідно до Порядку №328, застрахована особа має право звернутися із заявою про надання допомоги лише протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідно адміністративно-територіальної одиниці «червоної зони», по Полтавській області даною послугою можна було скористатися включно до 18.05.2021 року.
Як вбачається з матеріалів справи, в інформаційно-телекомунікаційній системі ОСОБА_2 , наявна інформація щодо заяви №20210424-1546915, сформованої 24.04.2021 ОСОБА_1 Датою надання Міністерством цифрової трансформації України до Пенсійного фонду України списків на виплату одноразової матеріальної допомоги на підставі поданих заяв у тому числі і відомості про заяву – 25.04.2021.
Таким чином, позивачем подано заяву у межах строку встановленого Порядком №328.
Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно до довідки наданої до матеріалів позову АТ КБ «Приватбанк» від 01.07.2021 №LPC8U3N0VMO3F6G2, яка видана позивачу, зазначено, що у зв`язку з переходом на єдине МФО АТ КБ «Приватбанк», з 20.02.2021 відповідно до рішення Наглядової ради Криворізька філія, Полтавське ГРУ та Київське ГРУ ПриватБанку переходять на єдиний МФО ПриватБанку – 305299, у зв`язку з чим закрито рахунок: НОМЕР_2 , валюта UAH, відкрито рахунок НОМЕР_1 , валюта UAH. Зазначено, що до 01.06.2021 АТ КБ «Приватбанк» здійснював переадресацію за закритими рахунками Полтавського ГРУ».
З аналізу викладеного, судом встановлено про відсутність дій з боку позивача, що могли слугувати причиною для відмови у виплаті на користь позивача допомоги застрахованим особам на період здійснення протиепідемічних заходів відповідно до Закону України від 30.03.2021 №1358-ІХ «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2», оскільки заяву позивачем було подано – 24.04.2021.
Відповідно, позов в частині вимоги визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо нарахування та виплати позивачу разової грошової допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідеміологічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у розмірі 8000 грн, підлягає задоволенню.
Стосовно вимог ОСОБА_1 про зобов`язання перерахувати грошові кошти згідно заяви про надання допомоги застрахованим особам в сумі 8000,00 грн, суд зазначає таке.
За своєю правовою природою, відповідно до норм чинного законодавства, повноваження відповідача щодо прийняття рішень та внесення до них змін є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу.
Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.
Отже, дискреційне право органу виконавчої влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.
Наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави та особам уповноважених на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.
Згідно Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Адміністративний суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.
Аналіз норм Кодексу адміністративного судочинства України свідчить про те, що завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень, оскільки ключовим його завданням є здійснення правосуддя.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, позовні вимоги щодо зобов`язання відповідача перерахувати грошові кошти на користь позивача, з огляду на втручання в дискреційні повноваження відповідача, є такими, що виходять за межі завдань адміністративного судочинства, а тому задоволенню не підлягають.
Отже, адміністративний позов ОСОБА_1 необхідно задовольнити частково, зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з урахуванням висновків суду.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню частково, суд вважає за необхідне судовий збір у розмірі 454,00 грн стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 13967927), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 42098368), треті особи: Акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк" (вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570), Кобеляцька міська рада Полтавського району Полтавської області (вул. Касьяна, 29, м. Кобеляки, Полтавська область, 39200, код ЄДРПОУ 04057304), Міністерство цифрової трансформації України (вул. Ділова, буд. 24, м. Київ, 02000, код ЄДРПОУ 43220851), Міністерство соціальної політики України (вул. Еспаланадна, буд. 8/10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 37567866) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо не виплати ОСОБА_1 допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з урахуванням висновків суду.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в розмірі 454,00 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Л.М. Петрова