Рішення № 101975024, 17.12.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2021
Номер справи
120/12936/21-а
Номер документу
101975024
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

17 грудня 2021 р. Справа № 120/12936/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Свентуха Віталія Михайловича, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в :

до Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю дій відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії з 01.01.2018 року на підставі довідки Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ХЛ63606 від 31.10.2019 року, виходячи із розміру посадового окладу 2730 гривень (тарифний розряд за посадою "4").

Ухвалою від 12.10.2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Даною ухвалою також надано відповідачу строк на подання відзиву.

02.11.2021 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, оскільки на виконання постанов Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" уповноваженим структурним підрозділом було надано довідку про розмір грошового забезпечення відповідно до якої позивачу було проведено перерахунок пенсії.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до наказу Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України (по особовому складу) від 19.08.2009 року № 78-пм позивача звільнено з військової служби у відставку з посади старшого радіотелеграфіста апаратної контролю короткохвильового та ультракороткохвильового радіозв`язку пункту контролю безпеки зв`язку (пересувного) вузла контролю безпеки зв`язку 9 пункту управління та контролю системою зв`язку та радіотехнічного забезпечення у військовому званні "старший солдат" за пунктом "в" частини 6 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" (за віком).

02.09.2009 року наказом командира військової частини А 2833 (по стройовій частині) № 153 від 02.09.2009 року, позивача виключено зі списків особового складу військової частини.

22.04.2021 року позивач звернулась до Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із письмовою заявою, в якій повідомила про невірне визначення Вінницьким обласним військовим комісаріатом найменування посади та відповідно визначення тарифного розряду в довідці ХЛ №63606 від березня 2018.

Окрім цього, також просила скласти та подати до Головного управління ПФУ у Вінницькій області оновлену довідку про розмір її грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, в якій на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" вказати розмір окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, виходячи з посади "старший радіотелеграфіст" та з тарифного розряду "4" для перерахунку пенсії з 01.01.2018 року.

За результатами розгляду вказаної заяви Вінницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки визнано факт допущеної помилки при складанні первинної довідки про розмір грошового забезпечення у 2018 році, а тому останнім складено та направлено до Головного управління ПФУ у Вінницькій області оновлену (уточнену) довідку про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії, в якій вказані розміри основних видів грошового забезпечення за посадою "ст. радіотелеграфіст апаратної контролю вузла контролю безпеки зв`язку", виходячи з тарифного розряду "4", а саме: посадовий оклад - 2730,00 грн., оклад за військовим званням - 600,00 грн., надбавка за вислугу років - 1332,00 грн. Всього грошового забезпечення - 4662,00 грн.

У червні 2021 року позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок її пенсії з урахуванням довідки про розмір грошового забезпечення №63606 від 31.10.2019 рок.

Однак, відповідачем відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача із урахуванням нової довідки про розмір його грошового забезпечення, посилаючись на те, що 05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, яким було визначено протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року. Натомість, інших нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії Урядом не приймалось.

Вважаючи наведені дії відповідача протиправними, позивач звернулась до суду із цим позовом.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Статтею 43 Закону № 2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Процитована норма статті 43 Закону міститься в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 року у справі № 826/3858/18.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, статтею 63 Закону від 09.04.1992 року № 2262-XII делеговано Кабінету Міністрів України право встановлювати умови, порядок та розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсії військовослужбовців, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, у зв`язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Порядок № 45).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 45 (у редакції Постанови № 103) призначені відповідно до Закону від 09.04.1992 року № 2262-XII, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 (в редакції Постанови № 103) передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до Положення про військові комісаріати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 року № 389, військові комісаріати забезпечують згідно із законодавством соціальний і правовий захист ветеранів військової служби (пенсіонерів) та забезпечують оформлення та подання документів органам Пенсійного фонду України для призначення (перерахунку) пенсій особам, звільненим з військової служби.

Тобто, на Вінницький обласний військовий комісаріат (Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.

Разом із тим, 21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 103, пунктами 1, 2 якої встановлено перерахувати з 01.01.2018 року пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 01.03.2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 року відповідно до Постанови № 704.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що набрання чинності 01.03.2018 року постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні частини 2 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону.

Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 Постанови № 103, позивач набула право на підвищення пенсії, починаючи з 01.01.2018 року (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Разом із тим, відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262- XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Так, право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року є беззаперечним, а передумовою для його проведення є оформлення довідки Вінницьким обласним військовим комісаріатом (Вінницьким обласним територіальним центом комплектування та соціальної підтримки).

05.03.2019 року набуло законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Відповідно до частини 2 статті 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Проте, на момент виникнення права на перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 року до 05.03.2019 року пункти 1, 2 Постанови № 103 були чинними та підлягали застосуванню до спірних правовідносин.

Водночас, визнання нечинними в подальшому пункту 2 Постанови №103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року по справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 року, не може мати наслідком неможливість застосування її положень щодо перерахунку пенсії, право на яке виникає до визнання нечинною цих пунктів Постанови №103, оскільки позивачу, з вини органів державної влади, було невірно проведено перерахунок пенсії з моменту виникнення у нього такого права - з 01.01.2018 року.

Вказане узгоджується з правовою позицією висловленою Верховним Судом в постанові від 06.08.2019 року у зразковій справі №160/3586/19 та в постанові від 17 грудня 2019 року у зразковій справі №160/8324/19.

Крім того, Верховний Суд в пункті 24 постанови від 06.08.2019 року у зразковій справі №160/3586/19, оцінюючи аргументи учасників, прийшов до висновку про безпідставність доводів відповідача на відсутність постанови Кабінету Міністрів України про встановлення умов та порядку перерахунку пенсії позивачу після визнання протиправними та нечинними пунктів 1,2 Постанови № 103, оскільки порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів У країни від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393". Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка набрала чинності з 01 березня 2018 року і є чинною на момент виникнення спірних правовідносин, встановлені розміри грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

За таких обставин, посилання відповідача на те, що у нього відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії за оновленою довідкою, з огляду на те, що п. 1,2 постанови № 103 втратили чинність з 05.03.2019 року, є безпідставними, адже факт визнання нечинними вказаних норм не позбавляє права позивача на перерахунок її пенсії з 01.01.2018 року у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

Таким чином, системний аналіз вище вказаних норм матеріального права дає підстави до обґрунтованого висновку про те, що з урахуванням змін в грошовому забезпеченні з прийняттям постанови № 704 - зміною у бік збільшення розміру грошового забезпечення, враховуючи положення пунктів 1, 2 постанови № 103, на підставі статтею 43, 51, 63 Закону № 2262-ХІІ та пункту 5 Порядку № 45 позивач набула право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року в частині основних розмірів грошового забезпечення за посадою "ст. радіотелеграфіст апаратної контролю вузла контролю безпеки зв`язку", виходячи з тарифного розряду "4", вказаних в оновленій (уточненій) довідці Вінницького обласного військового комісаріату від 31.10.2019 року №ХЛ63606 про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2018 року.

При цьому, в межах даної адміністративної справи суд зважає, що визначення чіткого тарифного розряду за посадою "старший радіотелеграфіст", з якої позивача було звільнено з військової служби, відповідає тарифному розряду "4" відповідно до Переліку посад рядового, сержантського і старшинського складу та відповідних їм військових звань і тарифних розрядів посад, затвердженого наказом Міністра оборони України від 13.12.2018 року № 627, а також Тимчасового переліку військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу та військовослужбовців-жінок і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців, затвердженим наказом Міністра оборони України від 27.05.2014 року (чинних на момент встановлення відповідного розряду).

Згідно Тарифної сітки розрядів, коефіцієнтів та посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (Додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704), тарифному розряду "4" відповідає коефіцієнт "1,55".

Тобто, Вінницьким обласним військовим комісаріатом при складанні та поданні довідки для перерахунку пенсії з 01.01.2018 на виконання Постанови № 704 та Постанови № 103, розрахунок грошового забезпечення мав бути здійснений, виходячи з найменування посади "старший радіотелеграфіст" та тарифного розряду "4", а саме: посадовий оклад - 2730,00 грн. (1,55 (тарифний коефіцієнт) х 1762,00 грн. (прожитковий мінімум).

Відповідно, на усунення виявленого недоліку, вказаний розмір тарифного розряду та посадового окладу позивача визначений Вінницьким обласним військовим комісаріатом в оновленій (уточненій) довідці № ХЛ63606 від 31.10.2019 року.

Таким чином позивач набула право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року виходячи з посадового окладу за "4" тарифним розрядом в розмірі 2730 грн.

З огляду на викладене суд доходить висновку про протиправність дій відповідача щодо відмови позивачу в перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення № ХЛ63606 від 31.10.2019 року, виданої Вінницьким обласним військовим комісаріатом, виходячи з розміру посадового окладу 2730 грн. (тарифний розряд за посадою "4").

Що ж до іншої позовної вимоги про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії із урахуванням нової довідки про розмір грошового забезпечення, то суд зазначає наступне.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права статтею 1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України від 23.02.2006 року № 3477-VI "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію і практику ЄСПЛ як джерело права.

Європейський суд з прав людини підкреслює особливу важливість принципу "належного урядування". Він передбачає, що в разі коли йдеться про питання загального інтересу, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справах "Беєлер проти Італії", "Онер`їлдіз проти Туреччини", "Megadat.com S.r.l. проти Молдови", "Москаль проти Польщі". Також, на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (рішення у справах "Лелас проти Хорватії", "Тошкуце та інші проти Румунії" і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах.

У рішенні від 31.07.2003 року у справі "Дорани проти Ірландії" Європейський суд з прав людини зазначив, що поняття "ефективний засіб" передбачає запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права. Причому, як наголошується у рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Салах Шейх проти Нідерландів", ефективний засіб - це запобігання тому, щоб відбулося виконання заходів, які суперечать Конвенції, або настала подія, наслідки якої будуть незворотними. При вирішенні справи "Каіч та інші проти Хорватії" (рішення від 17.07.2008 року) Європейський Суд з прав людини вказав, що для Конвенції було б неприйнятно, якби стаття 13 декларувала право на ефективний засіб захисту, але без його практичного застосування. Таким чином, обов`язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.

В даному випадку суд враховує, що оскільки позивач набула право на перерахунок пенсії виходячи з норм грошового забезпечення за займаною нею посадою на момент звільнення, однак уповноваженими органами державної влади при проведенні такого перерахунку було допущено помилку, яка мала наслідком врахування при перерахунку пенсії занижених розмірів грошового забезпечення, і виправляти таку помилку відповідач відмовляється, тому, на переконання суду, останнього слід зобов`язати вчинити відповідні дії з метою забезпечення права позивача на пенсійне забезпечення у відповідності до діючих законодавчих норм.

Таким чином належним способом захисту для відновлення порушених прав та інтересів позивача буде зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії позивача, з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до виданої Вінницьким обласним військовим комісаріатом оновленої довідки про розмір грошового забезпечення № ХЛ63606 від 31.10.2019 року, виходячи з посадового окладу в розмірі 2730 грн. (тарифний розряд за посадою "4"), надбавки за вислугу років - 1332,00 грн., окладу за військовим званням - 600 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб " № 704 від 30.08.2017 року, з урахуванням раніше виплачених сум.

За приписами пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, про наявність підстав для задоволення даного адміністративного позову.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Так, з урахуванням вказаної норми КАС України на користь позивача належить стягнути 908 грн. судових витрат, пов`язаних із сплатою судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд-

в и р і ш и в :

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку її пенсії починаючи з 01.01.2018 року на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення №ХЛ63606 від 31.10.2019 року, виданої Вінницьким обласним військовим комісаріатом, виходячи з розміру посадового окладу 2730 грн. (тарифний розряд за посадою "4").

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 починаючи з 01.01.2018 року, з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до виданої Вінницьким обласним військовим комісаріатом оновленої довідки про розмір грошового забезпечення №ХЛ63606 від 31.10.2019 року, виходячи з посадового окладу в розмірі 2730,00 грн. (тарифний розряд за посадою "4"), надбавки за вислугу років - 1332,00 грн., окладу за військовим званням - 600,00 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" № 704 від 30.08.2017 року, з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачений при зверненні до суду судовий збір в сумі 908 (дев`ятсот вісім) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21028, ЄДРПОУ 13322403).

Суддя Свентух Віталій Михайлович