Постанова № 10197472, 04.02.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.02.2010
Номер справи
2а-9050/09/10/0170
Номер документу
10197472
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

04.02.10Справа №2а-9050/09/10/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді - Кудряшової А.М.,

при секретарі - Беловій Ю.Г.,

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - Лавренюк М.А., протокол № 8 від 26.12.2007 р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим

до Відкритого акціонерного товариства "Сімферопольський ремонтно-механічний завод"

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного Автономної Республіки Крим звернулося з позовом Управління ПФУ в Київському районі м. Сімферополь АР Крим до ВАТ "Сімферопольський ремонтно-механічний завод" про стягнення на користь УПФУ в Київському районі м. Сімферополя АРК заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах, за липень 2009 року в розмірі 4088,63 гривень.

Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи за відсутності його представника та зазначив, що сума заборгованості станом на 03.02.2010 року відповідачем не погашена, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Суд, приймаючи до уваги клопотання позивача, враховуючі думку представника відповідача, керуючись ч.3 ст. 122, ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності представників позивача.

У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечувала, заявивши, що відповідач не згодний з позовом, так як не зрозумілі відомості про пенсії, розмір стажу, що зазначені у розрахунку за липень 2009 року. Відповідач не заперечуючи проти обовязку відшкодувати пільгові пенсії, не погоджується з розрахунком стажу пенсіонера ОСОБА_2 Інших заперечень проти позову, а також стосовно обґрунтованості виплати пенсій іншим пенсіонерам, представник відповідача суду не навела.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 за № 442/6730, (далі - Положення про Управління Фонду) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, останнє, відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Отже, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки

Таким чином, управління Пенсійного фонду в Київському районі м. Сімферополь АРК, реалізуючі свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як субєкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.

Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з пунктом 4 частини 1 якої компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З зазначених підстав, спір, що виникає між фізичним, юридичними особами та органами Пенсійного фонду України, у тому числі стосовно відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій являється публічно правовим та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі Закон) всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Відкрите акціонерне товариство "Сімферопольський ремонтно-механічний завод" (код ЄДРПОУ 00901499, юридична адреса: 95022, м. Сімферополь, вул. Самохвалова, б.10) являється юридичною особою, зареєстрованою 03.01.1997 року виконавчим комітетом Сімферопольської міської Ради народних депутатів згідно зі свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності юридичної особи від 21.01.1997 року (а.с.6), Довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АА № 006927 (а.с.7).

Судом встановлено, що ВАТ "Сімферопольський ремонтно-механічний завод" зареєстроване в Управлінні ПФУ в Київському районі м.Сімферополь АР Крим (а.с.5), отже, відповідач являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Судом встановлено, що ВАТ "Сімферопольський ремонтно-механічний завод" є правонаступником Сімферопольського ремонтного заводу «Укрремтрест», проти чого відповідач не заперечує, що також підтверджується довідками про встановлення пільгового стажу працівникам.

Перевіряючи наявність законодавчо встановленого обовязку у ВАТ "Сімферопольський ремонтно-механічний завод" для відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 судом встановлено наступне.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" виплата пенсій здійснюється за рахунок коштів ПФУ. Відшкодуванню підлягають витрати ПФУ на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених згідно п.б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до розділу 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Таким чином, суд зазначає, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п. "б""з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно пункту 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах:

а) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

б) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2004 році;

30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році;

40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році;

50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році;

60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році;

70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році;

80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році;

90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році;

100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.

Згідно з п.6.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 6.4. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Судом встановлено, що 14.07.2009 року Управління ПФУ в Київському районі м.Сімферополь АР Крим надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"- "з"ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за липень 2009 року.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за липень 2009 року, ВАТ "Сімферопольський ремонтно-механічний завод" зобовязано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Київському районі м.Сімферополь АР Крим фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянам ОСОБА_2 в розмірі 954,74 гривень, ОСОБА_4 в сумі 915,77 гривень, ОСОБА_5 в сумі 1064,12 гривень, ОСОБА_6 в розмірі 482,90 гривень, ОСОБА_7 в розмірі 90,07 гривень, на загальну суму 3507,59 гривень. При цьому у липні 2009 року за період з дати призначення пенсії до дати формування розрахунку відповідач повинен сплатити ще суму 581,04 гривень, у звязку з чим загальна сума, яка підлягає відшкодуванню Управлінню Пенсійного фонду в Київському районі м.Сімферополь АР Крим за фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії у липні 2009 року становить 4088,63 гривень.

Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 15.07.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.4).

Судом перевірена обґрунтованість призначення пільгових пенсій стосовно кожного пенсіонера.

Судом встановлено, що ОСОБА_7 з 29.10.1974 року до 23.07.1979 року, а також з 26.10.1987 року до 27.06.1989 року працював електромонтажником та електрозварником Сімферопольському ремонтному заводі «Укрремтрест» (ВАТ "Сімферопольський ремонтно-механічний завод"), що підтверджується довідками відповідача № 505-10 від 22.06.2007 року.

Суд зазначає, що 13.06.2007 року ОСОБА_7 відповідачем була видана довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії. В довідці зазначено, що ОСОБА_7 працював повний робочий день з 21.03.1977 року по 23.07.1979 року, а також з 26.10.1987 року до 27.06.1989 року електрозварником та виконував роботи з електрозварки на автоматичних та полу автоматичних машинах, дугову зварку. В довідці вказано, що вказаний період праці ОСОБА_7 зараховується до стажу, який дає право на пенсію відповідно до Списку № 2 розділу ХХХII загальні професії Постанови Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173 та складає відповідно 2 роки 4 місяці 2 дні та 1 рік 8 місяців 1 день.

Факт обґрунтованості видачі зазначеної довідки підтверджується актом перевірки достовірності даних по стажу, наданих ВАТ «СРМЗ» до управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя для призначення пенсії від січня 2008 року.

Відповідно до розпорядження УПФУ в Київському районі м. Сімферополя від 20.10.2008 року № 148890 ОСОБА_7 призначена пенсія за списком № 2 в розмірі 548,78 гривень.

Згідно довідки УПФУ в Київському районі м. Сімферополя від 10.08.2009 року фактично ОСОБА_7Є, у липні 2009 року виплачена пенсія в розмірі 563,62 гривень.

Перевіряючи зазначені відомості з розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за липень 2009 року судом встановлено наступне.

1.Пенсія ОСОБА_7 за списком № 2 призначена обґрунтовано згідно п. б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", на підставі відомостей відповідача, які були підтверджену актом перевірки.

2.Місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій в сумі 563,62 гривень визначений вірно.

3.Стаж роботи на даному підприємстві та частка плати підприємства також визначені обґрунтовано, при цьому врахований був не весь відпрацьований стаж, а лише його частка при цьому повністю врахований стаж з 26.10.1987 року до 27.06.1989 року, та частково в частині, що не вистала з 21.03.1977 року по 23.07.1979 року, що підтверджується розрахунком стажу УПФУ в Київському районі м. Сімферополя.

4.Таким чином, місячний розмір витрат на виплату та доставку пенсії ОСОБА_7 в розмірі 90,07 гривень визначений позивачем вірно.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 з 30.06.1980 року до 22.12.1994 року працював газоелектрозварником, електрозварником, електрогазозварником на Сімферопольському ремонтному заводі «Укрремтрест» (ВАТ "Сімферопольський ремонтно-механічний завод"), що підтверджується довідкою відповідача № 2134-10 від 29.07.2004 року.

Суд зазначає, що 29.07.2004 року ОСОБА_5 відповідачем була видана довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії. В довідці зазначено, що ОСОБА_5 працював повний робочий день з 30.06.1980 року до 22.12.1994 року газоелектрозварником, електрозварником, електрогазозварником. В довідці вказано, що вказаний період праці ОСОБА_5 зараховується до стажу, який дає право на пенсію відповідно до Списку № 2 розділу 33 «Загальні професії», індекс 33 Постанови Кабінету Міністрів України № 36 від 16.01.2003 року. Загальний пільговий стаж складає 14 років 5 місяців 22 дні.

Відповідно до розпорядження УПФУ в Київському районі м. Сімферополя від 01.07.2008 року ОСОБА_5 призначена пенсія за списком № 2 у липні 2009 року в розмірі 1064,12 гривень.

Згідно довідки УПФУ в Київському районі м. Сімферополя від 10.08.2009 року фактично ОСОБА_5 у липні 2009 року виплачена пенсія в розмірі 1064,12 гривень.

Перевіряючи зазначені відомості з розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за липень 2009 року судом встановлено наступне.

1.Пенсія ОСОБА_5 за списком № 2 призначена обґрунтовано згідно п.б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", на підставі відомостей відповідача.

2.Місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій в сумі 1064,12 гривень визначений вірно.

3.Стаж роботи на даному підприємстві та частка плати підприємства також визначені обґрунтовано, при цьому врахований був весь відпрацьований стаж, так як пільговий стаж пенсіонер отримав виключно під час роботи у відповідача, що підтверджується розрахунком стажу УПФУ в Київському районі м. Сімферополя.

4.Таким чином, місячний розмір витрат на виплату та доставку пенсії ОСОБА_5 в розмірі 1064,12 гривень визначений позивачем вірно.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 з 01.07.1976 року до 24.09.1998 року працював на Сімферопольському ремонтному заводі «Укрремтрест» (ВАТ "Сімферопольський ремонтно-механічний завод"), що підтверджується довідкою відповідача № 863/83-96 від 13.11.2007 року.

Суд зазначає, що відповідачем була видана довідка 13.11.2007 року ОСОБА_2 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії. В довідці зазначено, що ОСОБА_2 працював повний робочий день з 01.07.1976 року до 30.11.1981 року, з 01.07.1986 року до 24.09.1998 року електрозварником, з 01.12.1981 року до 30.06.1986 року, 02.03.1999 року до 07.10.1999 року елекрогазосварником. В довідці вказано, що вказаний період праці ОСОБА_5 зараховується до стажу, який дає право на пенсію відповідно до Списку № 2 розділу 33 «Загальні професії», підрозділ 23200000 Постанови Кабінету Міністрів України № 162 від 11.03.1994 року. Пільговий стаж складає 5 років, 4 місяця 29 днів, 4 роки 5 місяців 19 днів, 11 років 8 місяців 4 дні.

Відповідно до розпорядження УПФУ в Київському районі м. Сімферополя від 01.07.2008 року ОСОБА_2 призначена пенсія за списком № 2 у липні 2009 року в розмірі 954,74 гривень

Згідно довідки УПФУ в Київському районі м. Сімферополя від 10.08.2009 року фактично ОСОБА_2 у липні 2009 року виплачена пенсія в розмірі 954,74 гривень.

Перевіряючи зазначені відомості з розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за липень 2009 року судом встановлено наступне.

1.Пенсія ОСОБА_2 за списком № 2 призначена обґрунтовано згідно п.б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", на підставі відомостей відповідача.

2.Місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій в сумі 954,74 гривень визначений вірно.

3.Стаж роботи на даному підприємстві та частка плати підприємства також визначені обґрунтовано, при цьому врахований був весь відпрацьований стаж, так як пільговий стаж пенсіонер отримав виключно під час роботи у відповідача, що підтверджується розрахунком стажу УПФУ в Київському районі м. Сімферополя.

4.Таким чином, місячний розмір витрат на виплату та доставку пенсії ОСОБА_2 в розмірі 954,74 гривень визначений позивачем вірно.

Судом встановлено, що ОСОБА_6 з 23.06.1976 року до 09.07.1983 року працював електрозварником на Сімферопольському ремонтному заводі «Укрремтрест» (ВАТ "Сімферопольський ремонтно-механічний завод"), що підтверджується довідкою відповідача № 3/1 від 05.12.2005 року.

Суд зазначає, що ОСОБА_6 відповідачем була видана довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії. В довідці зазначено, що ОСОБА_6 працював повний робочий день з 23.06.1976 року до 09.07.1983 року електрозварником. В довідці вказано, що вказаний період праці ОСОБА_6 зараховується до стажу, який дає право на пенсію відповідно до Списку № 2 розділу ХХХII загальні професії Постанови Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173 та складає відповідно 7 років 16 днів.

Відповідно до розпорядження УПФУ в Київському районі м. Сімферополя від 01.07.2008 року ОСОБА_6 призначена пенсія за списком № 2 в розмірі 1123,36 гривень.

Згідно довідки УПФУ в Київському районі м. Сімферополя від 10.08.2009 року фактично ОСОБА_6 у липні 2009 року виплачена пенсія в розмірі 1132,23 гривень.

Перевіряючи зазначені відомості з розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за липень 2009 року судом встановлено наступне.

1.Пенсія ОСОБА_6 за списком № 2 призначена обґрунтовано згідно п.б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", на підставі відомостей відповідача.

2.Місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій в сумі 1132,23 гривень визначений вірно.

3.Стаж роботи на даному підприємстві та частка плати підприємства також визначені обґрунтовано, при цьому врахований був не весь відпрацьований стаж, а лише його частка в розмірі 5 років 4 місяців, що підтверджується розрахунком стажу УПФУ в Київському районі м. Сімферополя.

4.Таким чином, місячний розмір витрат на виплату та доставку пенсії ОСОБА_6 в розмірі 482,90 гривень визначений позивачем вірно.

Проаналізувавши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд погоджується з призначенням позивачем пенсій ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 саме на підставі п.б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", у звязку з чим суд зазначає наступне.

Відповідно до п.б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року № 1788 XII на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:

чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.

Суд підкреслює, що відповідач наданими довідками про особливий характер та умови праці для призначення пенсії на пільгових умовах самостійно підтвердив умови та характер праці всіх працівників на посадах, що зараховується до стажу, який дає право на пенсію відповідно до Списку № 2 розділу ХХХII загальні професії Постанови Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173.

Крім того, судом встановлено, що відповідно до п.б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року № 1788 XII на момент призначення пільгової пенсії всі працівники досягли 55 років та мали стаж роботи не менше 25 років, з яких не менш 12 років 6 місяців за Списком № 2, що підтверджується розрахунками стажу, зроблених позивачем, які знаходиться в матеріалах справи.

Більш того, судом встановлено, що праця ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 у відповідача передбачена Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 р. N 162, який був чинним на момент отримання позивачем права на пенсію на пільгових умовах, Списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 р. N 36, який діяв на момент призначення їм пенсії та є діючим на час розгляду справи.

Отже, суд приходить до висновку, що позивачем правомірно призначено пенсію праці нивкам на підставі п.б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Судом встановлено, що пенсію ОСОБА_4 призначив та виплачує Управління Пенсійного фонду в Центральному районі м. Сімферополя, позивач лише здійснює відшкодування таких витрат, оскільки стягнення здійснюється саме тим фондом, за місцем якого розташоване підприємство, на яке покладений обовязок відшкодувати пенсію. При цьому у позивача відсутні будь-які документи, що підтверджують обґрунтованість призначення такої пільгової пенсії.

Оскільки відповідач не оспорює законність призначення та виплати пенсії Управлінням Пенсійного фонду в Центральному районі м. Сімферополя і це питання не є предметом розгляду зазначеної справи, позовні вимоги щодо відшкодування витрат на пенсію ОСОБА_8 в розмірі 915,77 гривень також підлягають задоволенню.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач повинен був відшкодувати позивачеві за списком № 2 витрати за виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 4088,63 гривень, що підтверджується також карткою особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком 2, оскільки всі пільгові пенсії призначені обґрунтовано, місячний розмір витрат, стаж роботи на підприємстві, частка плати підприємства розраховані вірно.

Суд погоджується з доводами відповідача в тій частині, що стаж роботи на підприємстві ОСОБА_2 в розрахунку відображений невірно.

Дійсно, в розрахунку має буде відображений стаж його роботи у відповідача з розрахунку 12,06 років, а ні 7,04 років, але, приймаючи до уваги, що зазначена помилка на правильність розрахунків не вплинула, так як частка відповідача визначена у розмірі 100 % обґрунтовано, підстави для відмови в задоволенні позову з цих причин відсутні.

Інших причин, чому розрахунок позивача не відповідає дійсності, відповідачем не наведено, а в судовому засіданні інших помилок не встановлено.

Згідно з пунктом 6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Таким чином, відповідач повинен відшкодувати понесені позивачем витрати на виплату та доставку пенсій за липень 2009 року до 25.04.2009 року.

Приймаючи до уваги, що відповідачем сума боргу по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 4088,63 гривень за липень 2009 року не погашена в повному обсязі, вона підлягає стягненню з відповідача, та позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Під час судового засідання, яке відбулось 04.02.2010 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено у повному обсязі 11.02. 2010 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Сімферопольський ремонтно-механічний завод" (код ЄДРПОУ 00901499, юридична адреса: 95022, м. Сімферополь, вул. Самохвалова, б.10) на користь Управління Пенсійного фонду в Київському районі м. Сімферополь АР Крим заборгованість по фактичним витратам на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за липень 2009 року у сумі 4088 (чотири тисячі вісімдесят вісім) гривень 63 копійки.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського адміністративного апеляційного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Кудряшова А.М.