Постанова № 101963470, 15.12.2021, Ковпаківський районний суд м. Суми

Дата ухвалення
15.12.2021
Номер справи
592/15849/21
Номер документу
101963470
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 592/15849/21

Провадження № 3/592/3346/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 грудня 2021 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Костенко Владислав Геннадійович, розглянувши матеріали, які надійшли від Сумської митниці ДМС України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Московської області, громадянина РФ, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий 18.08.2017 ФМС 50002, посвідка на постійне місце проживання НОМЕР_2 , видана 13.05.2014 органом 7101, адреса в Україні: АДРЕСА_2 ,

за ч. 6 ст. 481 МК України,

ВСТАНОВИВ:

25.10.2021 о 22-07 год. в зону митного контролю митного поста «Бачівськ» Сумської митниці заїхав транспортний засіб «VOLKSWAGEN CRAFTER», р.н. НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_2 з чотирьма пасажирами. Під час проведення митного контролю даного транспортного засобу та внесення інформації до центральної бази даних ЄАІС ДФС про пасажирів вище вказаного транспортного засобу, відбулось спрацювання орієнтування у відношенні ОСОБА_1 , який у відповідності до інформації ЄАІС Держмитслужби України ввіз транспортний засіб, а саме причіп, реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN- НОМЕР_5 на митну територію України 07.11.2019 о 02-36 год. в зоні діяльності Сумської митниці ДФС (митниця ввезення UA805080) з метою особистого користування в режимі "Тимчасове ввезення до 1 року» та не вивіз по теперішній час, чим порушив встановлений ч. 1 ст. 380 МК України порядок ввезення транспортних засобів в режимі тимчасового ввезення, а саме перевищив строк тимчасового ввезення більше ніж на тридцять діб.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 6 ст. 481 МК України.

ОСОБА_1 до суду не з’явився. Будь-яких клопотань від нього не надходило.

Факт вчинення правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема: протоколом про порушення митних правил за №0234/80500/21 від 25.10.2021; письмовими поясненнями; витягами з АСМО «Інспектор», відповідно до яких ОСОБА_1 07.11.2019 ввіз транспортний засіб, а саме причіп, реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN- НОМЕР_5 на митну територію України та станом на 25.10.2021 не вивіз, за вчинення порушень митних правил за ст. 481 МК України не притягувався. Вказані докази в сукупності підтверджують обставини викладені у протоколі.

Так, з матеріалів провадження вбачається, що 07.11.2019 ОСОБА_1 в зоні діяльності Сумської митниці ДФС (митниця ввезення UA805080), в режимі «тимчасового ввезення до року», ввіз транспортний засіб, а саме причіп, реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN- НОМЕР_5 , на строк встановлений ч. 1 ст. 380 МК України, при цьому, порушив строк ввезення транспортного засобу більш ніж на тридцять діб.

25.10.2021 в зону митного контролю митного поста митного поста «Бачівськ» Сумської митниці заїхав транспортний засіб «VOLKSWAGEN CRAFTER», р.н. НОМЕР_3 , в якому в якості пасажира слідував громадянин РФ ОСОБА_1 ..

Під час проведення митного контролю було встановлено, що громадянин РФ ОСОБА_1 07.11.2019 ввіз в зоні діяльності Сумської митниці ДФС (митниця ввезення UA805080) в режимі «тимчасового ввезення до року» транспортний засіб, а саме причіп, реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN- НОМЕР_5 .

Зобов`язання про зворотнє вивезення вказаного транспортного засобу ОСОБА_1 порушив, оскільки станом на 25.10.2021 вказаний транспортний засіб ним не було вивезено за межі митної території України.

Своїми діями ОСОБА_1 перевищив встановлений ч. 1 ст. 380 МК України строк тимчасового ввезення транспортного засобу особистого користування, а саме, транспортного засобу, а саме причіпу, реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN- НОМЕР_5 , більше ніж на тридцять діб, у зв`язку з чим відносно нього було складено протокол про порушення митних правил за ч. 6 ст. 481 МК України.

Оскільки ОСОБА_1 ввіз на митну територію України транспортний засіб 07.11.2019 у митному режимі «тимчасове ввезення», зобов`язавшись при цьому вивезти вказаний транспортний засіб з митної території України, у встановлений ч. 1 ст. 380 МК України 30 – денний строк, але станом на 25.10.2021 не вивіз вказаний транспортний засіб, то таким чином ОСОБА_1 вчиняє дії по не вивезенню транспортного засобу, які є триваючими, так як такі дії розпочинаються з початку вчинення таких дій і продовжуються до їх виявлення або припинення.

ОСОБА_1 вчинював триваючі дії по не вивезенню транспортного засобу за межі митної території України, починаючи з часу ввезення його на митну територію України 07.11.2019 по 25.10.2021, тобто по час виявлення вчинення ним порушення митних правил.

Станом на 25.10.2021 ввезений ОСОБА_1 на митну територію України транспортний засіб, а саме причіп, реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN- НОМЕР_5 , з митної території України ним не вивезений.

Відповідно до ст. 380 МК України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року, цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов`язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.

На момент перетину кордону жодних підтверджуючих документів про наявність фактів аварії, дій обставин непереборної сили, або протиправних дій третіх осіб, що виключають адміністративну відповідальність за ст. 481 МК України ОСОБА_3 митним органам не надав.

Відповідно до ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.

Посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ст. 489 МК України).

Статтею 487 МК України передбачено, що провадження у справі про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Згідно із ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 508 МК України, у справі про порушення митних правил процесуальні дії проводяться з метою отримання доказів, необхідних для правильного вирішення цієї справи.

Частиною 6 ст. 481 МК України передбачена відповідальність за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

За вчинення правопорушення передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України передбачено адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

У відповідності до вимог ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюєтьсянаявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнямисвідків, поясненнямиособи, якапритягується довідповідальності; висновком експерта , іншими документами.

Відповідно до п. 2 Розділу 8 Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 №657 обставини непереборної сили - надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно-правового характеру, обов`язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події. Факт аварії чи дії обставин непереборної сили - часткове чи повне пошкодження (зіпсуття, знищення, втрата тощо) товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, або позбавлення можливості виконання відповідною особою передбачених законодавством України з питань державної митної справи або встановлених відповідним митним органом України вимог щодо вчинення відповідних дій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем.

Статтею 460 МК України визначено, що вчинення порушення митних правил, передбачених, в тому числі статтею 481 МК України, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої МК України.

Одночасно, обставин, передбачених ст. 460 МК України, з настанням яких діяння, передбачене ст. 481 МК України, не тягне за собою адміністративної відповідальності під час судового розгляду не встановлено, як не встановлено дії обставин непереборної сили, які стали причиною пропуску строку тимчасового ввезення на митну територію України транспортного засобу причіпу, реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN- НОМЕР_5 .

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді конфіскації.

На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 454 грн. 00 коп.

Керуючись ч. 6 ст. 481 МК України , ст. 40-1 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді конфіскації транспортного засобу, а саме причіпу, реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN- НОМЕР_5 .

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 грн. 00 коп. за реквізитами: отримувач – ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В.Г. Костенко