
Справа №345/5116/21
Провадження № 3/345/1458/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.12.2021 м.Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Мигович О.М., розглянувши матеріали які надійшли від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , приватного підприємця, громадянина України, за ч.1 ст.164 КУпАП -
В С Т А Н О В И В :
що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 КУпАП.
Так, гр. ОСОБА_1 проводив господарську діяльність без отримання ліцензії на провадження виду діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до Закону, а саме: здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявної ліцензії, чим порушив ст.15 Закону України» Про державне регулювання виробництва та обігу етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, у вчиненому розкаявся, просив суворо не карати.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Так, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зіст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1ст.164 КУпАП, полягає у провадженні господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.
Під господарською діяльністю слід розуміти будь-яку діяльність особи, спрямованої на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.
Згідно п.7 ч.1ст.7 Закону України від 02.03.2015 року «Про ліцензування видів господарської діяльності», ліцензуванню підлягають, зокрема: виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами і пальним, зберігання пального, яка ліцензується відповідно до Закону України"Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального".
За змістом ст. 3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" ліцензії на право виробництва пального видаються, призупиняються та анулюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається певний перелік документів.
Відповідно до ч. 2ст. 55 Господарського кодексу України суб`єктами господарювання є: 1) господарські організації юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 є фізичною особою - підприємцем.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 , його вина у вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.164 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 1347 від 12.11.2021 (а.с.2), актом ( довідкою) 090611 від 17.09.2021 (а.с.3-4), поясненням ОСОБА_2 (а.с.5), актом про неявку ФОП ОСОБА_1 для складання протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.6-7), актом відмови від підпису та отримання другого примірника акту фактичної перевірки (а.с.8).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАп, які виразились у торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії.
При накладенні стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи всі обставини справи та особу ОСОБА_1 , а також враховуючи завдання КУпАП про виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституціїі законів України, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу без конфіскації .
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст. 40 – 1 ч. 1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 є особою з інвалідністю 2-ї групи, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 , судовий збір слід віднести за рахунок держави.
Керуючись ст. ст. 40 – 1 ч. 1, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.164КУпАП і обрати стягнення - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, без конфіскації (Код обл.09 Отримувач : Калуське УК/Калуський район/21081100 Код отримувача ЄДРПОУ 37824037 Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат. ) Номер рахунку (IBAN) UA658999980313050106000009187 Код класифікації доходів бюджету 21081100 Найменування коду класифікації доходів бюджету Адміністративні штрафи та інші санкції Наявність відомчої ознаки: «00» Без деталізації за відомчою ознакою
Судовий збір в розмірі 454 грн. віднести за рахунок держави.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд Івано- Франківської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: