Рішення № 101957696, 13.12.2021, Немишлянський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Фрунзенський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
13.12.2021
Номер справи
645/663/21
Номер документу
101957696
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 645/663/21

Провадження № 2/645/1013/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

13 грудня 2021 року м. Харків

Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Іващенко С.О.

секретар судового засідання – Костенко Л.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення суми грошової допомоги,

ВСТАНОВИВ:

Позивач Управління соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради звернувся до Фрунзенського районного суду м. Харкова з позовом до ОСОБА_1 та просить стягнути з відповідача залишок надмірно виплаченої грошової допомоги в розмірі 2278,44 грн., а також судові витрати.

Позивач в обґрунтування своїх вимог за позовом зазначав, що 22.11.2016 ОСОБА_1 , звернулась до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово – комунальних послуг. Відповідно п.2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №505 від 01.10.2014, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад, з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців. Згідно з рішенням Позивача від 28.03.2017 Відповідачу та членам її родини була призначена виплата адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначена з 22.11.2016 по 21.05.2017щомісячно в розмірі 1768,00 грн.

Після закінчення шестимісячного терміну призначеної допомоги ОСОБА_1 19.06.2017 звернулась до управління з новою заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення анти терористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

В заявах про призначення щомісячної адресної допомоги заявницею було вказано, що її дочка ОСОБА_2 та син ОСОБА_3 навчаються у ХЗОШ №35.

Відповідно до пункту 10 вищезазначеного Порядку уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.

З метою цільового використання бюджетних коштів та відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (зі змінами), управлінням було зроблено запит від 01.09.2017 № 4459 до ХЗОШ № 35 щодо навчання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

За інформацією ХЗОШ № 35 від 11.09.2017 № 360/01-33 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у школі не навчаються.

За інформацією ХЗОШ № 25 від 07.08.2017 № 02-05/542 ОСОБА_3 вибув 23.06.2017 у зв`язку із закінченням школи.

20.10.2017 управлінням було зроблено запит № 6939 до Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації стосовно встановлення місця навчання у закладах загальної середньої освіти Харківської області ОСОБА_2 ..

Згідно листа Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 13.11.2017 № 01-40/4591 станом на 07.11.2017 ОСОБА_2 у закладах загальної середньої освіти Харківської області не навчається.

Відповідно до пункту 11 уповноважений представник сім`ї, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня виникнення таких обставин.

Згідно підпункту 1 пункту 4 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365, 29.11.2017 було проведено додаткову перевірку факту проживання сім`ї ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 . На час відвідування сім`я ОСОБА_1 була відсутня, у зв`язку з чим, було залишено повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з`явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації.

06.12.2017 Управлінням було зроблено запит до Державної прикордонної служби щодо виїзду ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 за кордон, на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Згідно витягу щодо перетинання державного кордону в`їзд ОСОБА_2 стався 02.01.2018, що підтверджує її відсутність протягом всього періоду отримання допомоги.

16.02.2018 для вирішення питання погашення заборгованості та повернення коштів до Держбюджету надійшла заява від ОСОБА_1 щодо утримання переплати щомісячної адресної допомоги яка склала 5284,04 грн. в розмірі 100% до повного погашення.

У зв`язку з поданням недостовірних даних щодо дати переміщення ОСОБА_2 рішенням про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 15.03.2018 зроблено перерахунок в межах терміну призначення з урахуванням виплаченого на склад сім`ї: ОСОБА_1 не включена до розрахунку відповідно до постанови КМУ № 212 від 31.03.2015, ОСОБА_2 (дитина до 18 років) знята з оплати з 31.10.2016, ОСОБА_3 (дитина до 18 років) розмір допомоги 884,00 грн. з 22.11.2016 по 21.05.2017.

Згідно листа Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради 27.09.2017 № 8565-05 ОСОБА_3 взятий на облік, як внутрішньо переміщена особа з 20.09.2017.

16.03.2018 до Управління надійшов лист № 2703/6 Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради відповідно якого ОСОБА_1 та ОСОБА_2 взято на облік з 15.03.2018 у Немишлянському районі м. Харкова до Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб за адресою: АДРЕСА_2 .

У зв`язку зі зміною місяця проживання залишився залишок переплати щомісячної адресної допомоги.

Згідно повідомлення Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат № 1355 від 20.03.2018 залишок переплати щомісячної адресної допомоги за період з 22.11.2016 по 21.05.2017 після утримання склав 2278,44 грн..

У судове засідання представник позивача не з`явився, повідомлявся про дату та час слухання справи своєчасно та належним чином, надав суду заяву, якою просить розглядати справу за його відсутністю, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.

Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Відповідач у судове засідання не з`явилась, хоча про час, дату та місце слухання справи повідомлялась у встановленому законом порядку, у тому числі шляхом розміщення оголошення на офіційному сайті Судової влади, причини неявки суду не повідомляла, відзив на позовну заяву не надходив, а тому суд за згодою позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України.

Відповідно до ч.3 ст.128 ЦПК України судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик.

Відповідно до ч.4 ст.223 ЦПК Україна, у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасним існуванням умов, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України, відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Згідно ст.282 ЦПК України, за формою і змістом заочне рішення повинно відповідати вимогам, встановленим статтями 263 і 265 цього Кодексу, і, крім цього, у ньому має бути зазначено строк і порядок подання заяви про його перегляд.

Відповідно до ст.283 ЦПК України, відповідачам, які не з`явилися в судове засідання, направляється копія заочного рішення в порядку, передбаченому статтею 272 цього Кодексу.

Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, при визначенні цивільних прав і обов`язків особи чи при розгляді будь-якого кримінального обвинувачення, що пред`являється особі.

Ключовими принципами статті 6 є верховенство права та належне здійснення правосуддя. Ці принципи також є основоположними елементами права на справедливий суд.

Як вказує у своїх рішеннях Європейський Суд з прав людини, згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) від 9 грудня 1994 року, серія А, № 303А, п. 29). Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобовязаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення у справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року). Ще одне призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті. Крім того, вмотивоване рішення дає стороні можливість оскаржити його та отримати його перегляд вищестоящою інстанцією. Лише за умови винесення обґрунтованого рішення може забезпечуватись публічний контроль здійснення правосуддя (див. рішення у справі «Гірвісаарі проти Фінляндії» (Hirvisaari v. Finland), № 49684/99, п. 30, від 27 вересня 2001 року).

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав свобод чи законних інтересів.

Статтею 16 ЦК встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.

Особа вільна у виборі способу способі захисту цивільних прав судом.

Разом з тим, передбачені ст. ст. 12 і 13 ЦПК України засади змагальності та диспозитивності цивільного судочинства визначають основні правила, в межах яких мають діяти особи, що беруть участь у справі, та суд при вирішенні справи.

Згідно ч.3 ст.12 ЦПК України кожна сторона у цивільному судочинстві повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом, до яких дана справа не відноситься.

Суд, згідно ч.1 ст.13 ЦПК України, розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим законом випадках.

З огляду на вказані норми закону позивач, обравши певний спосіб захисту цивільного права перед судом, має довести, шляхом подання належних та допустимих доказів, що надані підприємствами - виробниками/виконавцями житлово-комунальних послуг відомості про заборгованість є неправомірними , які порушують, не визнають або оспорюють охоронювані законом його цивільні права.

Відповідач, зі свого боку, зобов`язаний довести обставини, посилаючись на які він заперечує проти позову.

Згідно позиції Верхового Суду України, що викладена у постанові Пленуму «Про судове рішення у цивільній справі» №14 від 18.12.2003 року «Про судове рішення у цивільній справі» вбачається, що оскільки правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів та осіб, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси, то суд повинен встановити, чи були порушені, невизнані або оспорені права, свободи та інтереси цих осіб, а якщо були, то вказати, чи є залучений у справі відповідач відповідальним за це.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Відповідно до ст. 4 цього Закону факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, зазначені у частині 1 цього Закону, на момент їх виникнення.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщеним осіб» довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.

Відповідно до пункту 5 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014року № 505 для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім`ї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою.

У ході судового розгляду встановлено, що ОСОБА_1 звернулась до управління соціального захисту населення з заявою від 22.11.2016 про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення анти терористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Згідно п.2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №505 від 01.10.2014, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи

державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених

пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним

особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад, з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку

включно, але не більше ніж на шість місяців.

Відповідно з рішенням Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району від 28.03.2017 була призначена виплата адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на склад сім`ї: ОСОБА_2 (дитина до 18 років) розмір допомоги 884,00 грн., ОСОБА_3 (дитина до 18 років) розмір допомоги 884,00 грн. допомога призначена з 22.11.2016 по 21.05.2017 щомісячно в розмірі 1768,00 грн..

Відповідно до п. 10 Постанови КМУ № 505 від 01.10.2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.

19.06.2017 ОСОБА_1 звернулась до управління з новою заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення анти терористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

В заявах про призначення щомісячної адресної допомоги заявницею було вказано, що її дочка ОСОБА_2 та син ОСОБА_3 навчаються у ХЗОШ №35.

Відповідно до пункту 10 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 (зі змінами та доповненнями) уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.

Як вбачається з листа ХЗОШ № 35 від 11.09.2017 № 360/01-33 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у школі не навчаються та ХЗОШ № 25 від 07.08.2017 № 02-05/542 ОСОБА_3 вибув 23.06.2017 у зв`язку із закінченням школи.

Згідно листа Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 13.11.2017 № 01-40/4591 станом на 07.11.2017 ОСОБА_2 у закладах загальної середньої освіти Харківської області не навчається.

Відповідно до пункту 11 уповноважений представник сім`ї, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня виникнення таких обставин.

Згідно акту обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 29.11.2017 додаткової перевірки факту проживання сім`ї ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , на час відвідування сім`я ОСОБА_1 була відсутня, у зв`язку з чим, було залишено повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з`явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації.

Згідно витягу щодо перетинання державного кордону в`їзд ОСОБА_2 стався 02.01.2018, що підтверджує її відсутність протягом всього періоду отримання допомоги.

Як вбачається з листа № 2703/6 Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради відповідно якого ОСОБА_1 та ОСОБА_2 взято на облік з 15.03.2018 у Немишлянському районі м. Харкова до Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб за адресою: АДРЕСА_2 .

Згідно повідомлення Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат № 1355 від 20.03.2018 залишок переплати щомісячної адресної допомоги за період з 22.11.2016 по 21.05.2017 після утримання склав 2278,44 грн..

Відповідно до п. 11 Постанови КМУ № 505 від 01.10.2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», уповноважений представник сім`ї, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин. Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім`ї на вимогу уповноваженого органу. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.

Оцінивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, як такі, що знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду справи.

Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ч. 6 ст. 141 ЦПК України, судові витрати суд стягує з відповідача на користь держави.

Виходячи з викладеного та керуючись ст.ст. 1, 2, 4, 5, 12, 13, 76-89, 141, 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Управління соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення суми грошової допомоги – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради на рахунок Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (банк отримувача ДКСУ м. Київ; МФО 820172, код ОКПО 03195694; UA368201720343110010000042876) залишок надмірно виплаченої грошової допомоги в розмірі 2278,44 грн. (дві тисячі двісті сімдесят вісім грн.. 44 коп.), з яких:

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради витрати по сплаті судового збору у розмірі 2270,00 грн.

Відповідачем протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення відповідно до вимог ст.ст. 284-285 ЦПК України.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення може бути оскаржене позивачем в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складення повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Фрунзенський районний суд м. Харкова.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом зазначених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач - Управління соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради, код ЄДРПОУ 25864181, юридична адреса: 61121 м. Харків, пр-т Тракторобудівників, б, 144;

Відповідач – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 .

Повний текст рішення складено 16.12.2021.

Суддя-