Постанова № 101953889, 16.12.2021, Генічеський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
16.12.2021
Номер справи
653/3890/21
Номер документу
101953889
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 653/3890/21

Провадження № 3/653/2284/21

П О С Т А Н О В А

іменем України

16 грудня 2021 року м. Генічеськ

Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Мотонок Т.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу рибоохоронного патруля № 2 Азовського Басейнового управління Державного агентства рибного господарства, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер – не відомий, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 90 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

В провадження судді Генічеського районного суду Херсонської області надійшла справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 90 КУпАП.

При розгляді адміністративного матеріалу судом встановлено, що 22.11.2021 року о 07 год. 00 хв. ОСОБА_1 на Утлюкському лимані, в районі м. Генічеськ, Херсонської області, здійснював незаконний лов риби забороненими для любительського рибальства знаряддям лову, сіткою - екраном, не маючи спеціального дозволу на промисел, при цьому порушив п. 4.10, п.3.15 «Правил любительського та спортивного рибальства», ст. 63 ЗУ «Про тваринний світ» та незаконно виловив рибу морська голка тонкорила в кількості 3 особини, яка занесена до Червоної книги України, завдавши шкоди рибним ресурсам України на суму 1980 грн., тобто скоїв правопорушення передбачене ч. 2 ст. 90 КУпАП – порушення вимог, щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України.

Під час складання адміністративного протоколу у правопорушника було вилучено рибу – морська голка тонкорила в кількості 3 особини, яка передана на відповідальне збереження до ТОВ «МАЛ КОНФ» до вирішення справи по суті, а також вилучено заборонене знаряддя лову – «сітку - екран»: L-3м, h-1м, яч-24мм., яка знаходиться на зберіганні у відділі рибоохоронного патруля № 2 Азовського Басейнового управління Державного агентства рибного господарства до вирішення справи по суті.

У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, про дату та час розгляду справи, повідомлявся шляхом направлення SMS – повідомлення на номер телефону, який зазначений у протоколі про адміністративне правопорушення. Під час складання протоколу останній в графі «пояснення» свою вину визнав. Судові повістки не надсилались, у зв`язку з відсутністю в суді поштових марок. Причини неприбуття ОСОБА_1 не повідомив. Жодних клопотань на адресу суду не надходило.

Слід зазначити, що відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України» та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

У своїх рішеннях ЄСПЛ визначає правові підходи щодо розуміння порушення права особи на участь у судовому розгляді як з точки зору принципу процесуальної рівності, так й самої процесуальної поведінки сторони провадження, та наголошує, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження («Олександр Шевченко проти України», «Трух проти України», «Пономарьов проти України»).

За таких обставин, враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).

Також слід зазначити, що положення ст.268 КУпАП не містять заборони щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст.90 КУпАП, без обов`язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення № 031099/673 від 22.11.2021 року, а також описом водних живих ресурсів, знарядь лову, іншого майна, вилученого в порушника, розрахунком матеріального збитку, квитанцією про отримання речей і документів.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає вину ОСОБА_1 доведеною.

Окрім того, Держагентство рибного господарства просило суд, на підставі ст.40 КУпАП, стягнути зі ОСОБА_1 на користь держави завдану шкоду в розмірі 990 гривень.

Відповідно до ч.1 ст.40 КУпАП, якщо у результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то адміністративна комісія, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а суддя районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду - незалежно від розміру шкоди.

Згідно ч.3 ст.40 КУпАП в інших випадках питання про відшкодування майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, вирішується в порядку цивільного судочинства.

Оскільки правопорушенням було завдано шкоду саме Державі, а не громадянинові, підприємству, установі або організації, то збитки за даною постановою стягненню не підлягають; питання про стягнення з порушника заподіяної ним шкоди рибним ресурсам держави, відповідно до вимог ч.3 ст.40 КУпАП, може бути вирішено судом в порядку цивільного судочинства. При цьому, відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.141 ЦПК України у разі задоволення позову судові витрати покладаються на відповідача.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись, ст.ст. 40, 40-1, ч. 2 ст. 90, 283, 285 КУпАП, суддя –

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.90 КУпАП.

Застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 680 /шістсот вісімдесят / гривень на р/р UA628999980313090106000021112, код ЄДРПОУ 37959517, МФО 899998, УК у Генічес р-ні/Генічес р-н/21081100, Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.

У разі несплати правопорушником ОСОБА_1 штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню із правопорушника у примусовому порядку у подвійному розмірі, відповідно до ст.308 КУпАП.

Заборонені знаряддя лову – «сітку - екран»: L-3м, h-1м, яч-24мм., в кількості – 1 одиниця, що знаходяться на зберіганні у відділу рибоохоронного патруля № 2 Азовського Басейнового управління Державного агентства рибного господарства – конфіскувати та знищити.

Рибу морська голка тонкорила в кількості 3 особини, яку передано на відповідальне зберігання до ТОВ «МАЛ КОНФ» /м. Генічеськ, вул. Шуменська, 6/ - конфіскувати.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 /чотириста п`ятдесят чотири/ гривні 00 коп. на р/р UA738999980313181206000021112, ГУК у м. Києві/м. Київ/22030101, (код за ЄДРПОУ) 37959517, Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Код класифікації доходів бюджету 22030101, Відповідно до п. 5 З.У. «Про судовий збір»/.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга може бути подана до Херсонського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.

Постанова може бути пред`явлена _______2021 р.

Набрала чинності _______2021 р.

Суддя Генічеського районного суду Т. Я. Мотонок