
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
15 грудня 2021 року м. Рівне №460/15569/21Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д.П. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Мельничук Тетяна Миколаївна,
відповідача: представники Черпак Микола Леонідович, Журавський Назар Миколайович,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Комунального підприємства "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради доЗдолбунівського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) про визнання протиправними та скасування постанов, -В С Т А Н О В И В:
Комунальне підприємство "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради (далі – КП «Здолбунівкомуенергія», позивач) звернулося до суду з позовом до Здолбунівського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Львів) (далі - Здолбунівський відділ ДВС у Рівненському районі Рівненської області Західного МУ МЮ (м. Львів), відповідач), в якому просить суд, з урахуванням уточненою позовної заяви: визнати протиправними та скасувати постанови про відкриття виконавчого провадження від 05.11.2021 у виконавчих провадженнях № 67414400, № 67414019, № 67413024, № 67412376 в частині стягнення виконавчого збору; визнати протиправною та скасувати постанову про арешт коштів боржника від 05.11.2021 у виконавчому провадженні № 67414400.
В обґрунтування своїх вимог позивачем зазначено, що 29 вересня 2021 року, в процесі виконання рішення суду, між Комунальним підприємством «Здолбунівкомуненергія» Здолбунівської міської ради та Акціонерним товариством «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» було укладено мирові угоди, які в подальшому були затверджені ухвалами Господарського суду Рівненської області від 21.10.2021 р. (у справах № 918/114/19 та № 918/487/19), від 22.10.2021 р. (у справі № 918/116/19) та від 27.10.2021 р. (у справі № 918/471/19). 05.11.2021 заступником начальника відділу ДВС у Рівненському районі Рівненської області Західного МУ МЮ (м. Львів) Журавським Н.М., згідно відповідних Мирових угод, керуючись вимогами п. 2 ч. 1 ст. 39, ст. 40 Закону України "Про виконавче провадження", було винесено постанови про закриття відповідних виконавчих проваджень. Цими ж постановами припинено чинність арешту майна боржника та скасовано інші заходи примусового виконання рішення. Водночас 05.11.2021 року, заступником начальника відділу ДВС у Рівненському районі Рівненської області Західного МУ МЮ (м. Львів) Журавським Н.М., на підставі статей 3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України "Про виконавче провадження" винесено постанови про відкриття виконавчих проваджень щодо стягнення виконавчого збору не стягнутого у закінчених виконавчих провадженнях. Крім того, на підставі ст.56 Закону України "Про виконавче провадження" відповідачем винесено постанову про арешт коштів КП "Здолбунівкомуненергія" в межах суми звернення стягнення з урахуванням виконавчого збору/основної винагороди приватного виконавця, витрат виконавчого провадження, штрафів. Позивач вважає постанови Здолбунівського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного МУ МЮ (м. Львів) про відкриття виконавчих проваджень про стягнення виконавчого збору №67414019, №67413024, №67412376, №67414400 від 05.11.2021 року та постанову про арешт коштів боржника № 67414400 від 05.11.2021 протиправними та такими, що підлягають скасуванню. Свою позицію підприємство мотивує тим, що приписами п. 6 ч. 5 ст. 27 Закону України "Про виконавче провадження", встановлено, що виконавчий збір не стягується за виконавчими документами про стягнення заборгованості, яка підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення" та Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу", а також згідно з постановами державних виконавців, винесеними до набрання чинності зазначеними законами. Згідно п. 3 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та на підставі рішень виконавчого комітету Здолбунівської міської ради № 260 від 24.12.2014 р, № 320 від 23.12.2015, № 293 від 28.12.2016, № 283 від 27.12.2017, № 294 від 26.12.2019, № 289 від 24.12.2019, Комунальне підприємство "Здолбунівкомуненергія" є підприємством комунальної форми власності і займається виробництвом, транспортуванням та розподіленням теплової енергії населенню, підприємствам та організаціям по м. Здолбунів та визначене виконавцем відповідних комунальних послуг. Відповідно до положень Статуту КП "Здолбунівкомуненергія" основною метою діяльності підприємства є задоволення суспільних потреб та потреб територіальної громади шляхом здійснення господарської діяльності, пов`язаної з виробництвом та постачанням теплової енергії та іншої діяльності з метою отримання прибутку в порядку, визначеному законодавством України. Згідно з п. 3.2. Статуту предметом господарської діяльності підприємства для реалізації зазначеної мети є виробництво теплової енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії населенню, організаціям, підприємствам, установам незалежно від форм власності згідно укладених договорів та угод, надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання. У відповідності до ст.1 Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу", заборгованість суб`єктів ринку природного газу, що підлягає врегулюванню відповідно до цього Закону це заборгованість постачальників природного газу, в тому числі підтверджена судовими рішеннями, які набрали законної сили, за договорами купівлі-продажу (постачання) природного газу для постачання побутовим споживачам (у тому числі суми неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ або за прострочення її сплати), не сплачена станом на розрахункову дату. На підставі Наказу Мінрегіону № 295 від 12.11.2021 Комунальне підприємство «Здолбунівкомуненергія» Здолбунівської міської ради включене до Реєстру теплопостачаючих та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості. Заборгованість КП "Здолбунівкомуненергія" перед АТ "НАК "Нафтогаз України", що було предметом стягнення у вищезгаданих виконавчих провадженнях № 59753430, № 60963341, № 61406262 та № 62090210 утворилася саме за спожитий природний газ, використаний станом на 1 червня 2021 року, а тому її врегулювання прямо підпадає під положення Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення". Таким чином, позивач вважає, що відповідач безпідставно виніс спірні постанови, що є підставою для задоволення позову.
Ухвалою судді від 22.11.2021 позовну заяву було залишено без руху. Після усунення недоліків, ухвалою суду від 09.12.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, призначено її до розгляду по суті за правилами статті 287 КАС України з викликом учасників справи на 15.12.2021. Встановлено відповідачу строк для подання до суду відзиву на адміністративний позов.
Відповідач, у строк встановлений судом, подав відзив на позов, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позову, оскільки станом на 05.11.2021, на момент закінчення виконавчих проваджень № 59753430, № 60963341, № 61406262, № 62090210 з підстав укладеної між сторонами мирової угоди, КП «Здолбунівкоменергія» не перебувало у Реєстрі теплопостачаючих та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості. Також вказав, що спірні постанови винесені у зв`язку із закінченням виконавчих проваджень по яких не стягнуто виконавчий збір. Відкриття виконавчого провадження з виконання постанови про стягнення виконавчого збору є обов`язком, а не правом державного виконавця. Крім того, вказав, що відповідно до статті 56 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем правомірно винесено постанову про арешт коштів боржника, а враховуючи, що позивачем заборгованість не сплачена, підстави для зняття арешту відсутні.
В судовому засіданні представники сторін повністю підтримали свої доводи та аргументи з підстав, наведених в заявах по суті справи. Представник позивача просила позов задовольнити повністю. Представники відповідача просили в задоволенні позовних вимог відмовити.
З`ясувавши доводи та аргументи учасників справи, встановивши обставини справи, перевіривши їх доказами, наданими сторонами на обґрунтування своїх вимог та заперечень, оцінивши їх у сукупності відповідно до вимог чинного законодавства, суд встановив та врахував таке.
На підставі рішень виконавчого комітету Здолбунівської міської ради № 260 від 24.12.2014, № 320 від 23.12.2015, № 293 від 28.12.2016, № 283 від 27.12.2017, № 294 від 26.12.2019, № 289 від 24.12.2019, Комунальне підприємство "Здолбунівкомуненергія" є підприємством комунальної форми власності і займається виробництвом, транспортуванням та розподіленням теплової енергії населенню, підприємствам та організаціям по м. Здолбунів та визначене виконавцем відповідних комунальних послуг.
Відповідно до положень Статуту КП "Здолбунівкомуненергія" основною метою діяльності підприємства є задоволення суспільних потреб та потреб територіальної громади шляхом здійснення господарської діяльності, пов`язаної з виробництвом та постачанням теплової енергії та іншої діяльності з метою отримання прибутку в порядку, визначеному законодавством України. Згідно з п. 3.2. Статуту предметом господарської діяльності підприємства для реалізації зазначеної мети є виробництво теплової енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії населенню, організаціям, підприємствам, установам незалежно від форм власності згідно укладених договорів та угод, надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання.
16.07.2019 Господарським судом Рівненської області видано наказ у справі № 918/114/19 про стягнення з КП «Здолбунівкомуненергія» на користь АТ «НАК «Нафтогаз України» 103131,28 грн. – пені, 132876,12 грн. – 3% річних, 500927,31 грн. – інфляційних втрат, 12600,99 грн. – судового збору.
06.11.2019 Господарським судом Рівненської області видано наказ у справі № 918/116/19 про стягнення з КП «Здолбунівкомуненергія» на користь АТ «НАК «Нафтогаз України» 590000,00 грн. – основного боргу, 97766,67 грн. – пені, 108423,10 грн. – 3% річних, 395811,89 грн. – інфляційних втрат, 23339,54 грн. – судового збору.
02.12.2019 Господарським судом Рівненської області видано наказ у справі № 918/471/19 про стягнення з КП «Здолбунівкомуненергія» на користь АТ «НАК «Нафтогаз України» 1904757,72 грн. – основного боргу, 85148,32 грн. – пені, 66131,95 грн. – 3% річних, 174545,35 грн. – інфляційних втрат, 34735,98 грн. – судового збору.
12.02.2020 Господарським судом Рівненської області видано наказ у справі № 918/487/19 про стягнення з КП «Здолбунівкомуненергія» на користь АТ «НАК «Нафтогаз України» 6338097,12 грн. – основного боргу, 317514,46 грн. – пені, 311420,96 грн. – 3% річних, 816776,01 грн. – інфляційних втрат, 121519,84 грн. – судового збору.
29 вересня 2021 року, в процесі виконання рішення суду, між Комунальним підприємством «Здолбунівкомуненергія» Здолбунівської міської ради та Акціонерним товариством «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (стягувачем у виконавчих провадженнях) було укладено мирові угоди, які в подальшому були затверджені ухвалами Господарського суду Рівненської області від 21.10.2021(у справах № 918/114/19 та № 918/487/19), від 22.10.2021 (у справі № 918/116/19) та від 27.10.2021 (у справі № 918/471/19).
05.11.2021 року, заступником начальника Здолбунівського відділу ДВС у Рівненському районі Рівненської області Західного МУ МЮ (м. Львів) Журавським Н.М., згідно відповідних Мирових угод, керуючись вимогами п. 2 ч. 1 ст. 39, ст. 40 Закону України "Про виконавче провадження", було винесено постанови про закриття відповідних виконавчих проваджень ВП №62090210, відкрите на підставі виконавчого документу виданого господарським судом по справі 918/116/19, ВП №59753430 відкрите на підставі виконавчого документу виданого господарським судом по справі 918/114/19, ВП №60963341 відкрите на підставі виконавчого документу виданого господарським судом по справі 918/471/19, ВП №61406262 відкрите на підставі виконавчого документу виданого господарським судом по справі 918/487/19. Цими ж постановами припинено чинність арешту майна боржника та скасовано інші заходи примусового виконання рішення.
Водночас 05.11.2021 року, заступником начальника Здолбунівського відділу ДВС у Рівненському районі Рівненської області Західного МУ МЮ (м. Львів) Журавським Н.М., на підставі статей 3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України "Про виконавче провадження" винесено постанови про відкриття виконавчого провадження у виконавчих провадженнях № 67414400, № 67414019, № 67413024, № 67412376 в частині стягнення виконавчого збору та постанову про арешт коштів КП "Здолбунівкомуненергія" в межах суми звернення стягнення з урахуванням виконавчого збору/основної винагороди приватного виконавця, витрат виконавчого провадження, штрафів.
Даючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.
Спірні правовідносини у даній справі, що стосуються умов і порядку виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, врегульовані Законом України від 02.06.2016 №1404-VIII "Про виконавче провадження" (надалі - Закон №1404-VІІІ).
Відповідно до статті 1 названого Закону, виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
За приписами пункту 1 частини першої статті 26 Закону №1404-VIII виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, зокрема, за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
Згідно з частиною п`ятою статті 26 Закону 1404-VІІІ виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.
Відповідно до частин першої, другої статті 27 Закону 1404-VІІІ виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України. Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає примусовому стягненню, поверненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом, заборгованості із сплати аліментів.
В свою чергу, положеннями пункту 6 частини п`ятої статті 27 Закону 1404-VІІІ передбачено, що виконавчий збір не стягується за виконавчими документами про стягнення заборгованості, яка підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення" та Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу", а також згідно з постановами державних виконавців, винесеними до набрання чинності зазначеними законами.
Крім того, частиною 3 статті 40 Закону 1404-VІІІ у разі закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 6, 9 (крім випадку, передбаченого частиною дев`ятою статті 27 цього Закону), 11, 14 і 15 частини першої статті 39 цього Закону, якщо виконавчий збір не стягнуто, державний виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня закінчення виконавчого провадження виносить постанову про стягнення виконавчого збору, яку виконує в порядку, встановленому цим Законом.
Разом з тим, статтею 1 Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» (набрав чинності 30.11.2016, далі - Закон № 1730, у редакції Закону № 1639 від 14.07.2021) визначено, зокрема, що заборгованість, що підлягає врегулюванню відповідно до цього Закону (далі - заборгованість), (до такої кредиторської заборгованості, зокрема, включається заборгованість, щодо якої ухвалено судове рішення про стягнення або затверджено мирову угоду):
кредиторська заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій перед постачальником природного газу, операторами газорозподільних систем, оператором газотранспортної системи та особою, що виконувала функції оператора газотранспортної системи до 31 грудня 2019 року включно, за спожитий природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії (у тому числі за договорами купівлі-продажу природного газу для власних потреб, що був використаний виключно для виробництва теплової та електричної енергії), надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води (у тому числі у разі заміни сторони у зобов`язанні та/або у разі правонаступництва), а також послуги з його розподілу і транспортування.
Також, у вказаній статті розкритий зміст процедури врегулювання заборгованості, як заходи, спрямовані на зменшення, списання та/або реструктуризацію заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, послуги з його розподілу та транспортування, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиту електричну енергію шляхом проведення взаєморозрахунків, реструктуризації та списання заборгованості.
У відповідності до частини першої статті 3 Закону № 1730 для участі у процедурі врегулювання заборгованості теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення включаються до реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.
З системного аналізу вказаних норм слідує, що врегулювання питання заборгованості здійснюється шляхом проведення взаєморозрахунків, реструктуризації та списання заборгованості. При цьому такі заходи вживаються виключно у відношенні до підприємств, включених до відповідного реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.
Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 12.11.2021 № 295 позивача включено до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі регулювання заборгованості за спожиті енергоносії суб`єктів господарювання.
Положеннями абзаців першого-другого частини першої статті 4 Закону № 1730 установлено, що взаєморозрахунки проводяться щодо врегулювання заборгованості з різниці в тарифах для погашення кредиторської заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, використаний для виробництва теплової енергії для населення, надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води населенню (без урахування розміру зобов`язань із сплати неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ), не погашеної на початок місяця, в якому укладається договір про організацію взаєморозрахунків, а в разі її відсутності - кредиторської заборгованості перед постачальником природного газу теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води іншим категоріям споживачів або операторами газотранспортної чи газорозподільної системи за послуги з розподілу або транспортування природного газу.
Частиною першою статті 5 Закону № 1730 передбачено, що реструктуризації підлягають кредиторська заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, використаний станом на 1 червня 2021 року для виробництва теплової та електричної енергії (у тому числі за договорами купівлі-продажу природного газу для власних потреб, що був використаний виключно для виробництва теплової та електричної енергії), надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, а також заборгованість за послуги з розподілу і транспортування природного газу та кредиторська заборгованість теплопостачальних організацій перед теплогенеруючими організаціями за теплову енергію, отриману для її подальшого постачання споживачам та/або надання відповідних комунальних послуг споживачам, які утворилися станом на 1 червня 2021 року (без урахування суми неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на таку заборгованість).
Згідно з частиною третьою статті 5 Закону № 1730 на реструктуризовану заборгованість не нараховуються неустойка (штрафи, пені), проценти річних, інфляційні нарахування, крім випадків повного або часткового нездійснення платежів за договором про реструктуризацію заборгованості, укладеним відповідно до цього Закону.
За приписами частини першої статті 7 Закону № 1730 на реструктуризовану заборгованість за спожитий природний газ, а також послуги з його розподілу та транспортування, а також за теплову енергію станом на 1 червня 2021 року неустойка (штраф, пеня), інфляційні нарахування, проценти річних не нараховуються.
Нараховані на заборгованість за спожитий природний газ, послуги з його розподілу та транспортування, а також за теплову енергію, отриману для її подальшого постачання споживачам та/або надання відповідних комунальних послуг, утворену станом на 1 червня 2021 року, неустойка (штраф, пеня), інфляційні нарахування, проценти річних не можуть бути предметом подальшого продажу та врегульовуються у такий спосіб:
підлягають списанню з дня набрання чинності цим Законом, якщо погашення основної частини боргу здійснено до 1 червня 2021 року або до моменту укладення договорів про реструктуризацію відповідно до статті 5 цього Закону, у тому числі шляхом проведення взаєморозрахунків відповідно до статті 4 цього Закону;
підлягають списанню, за умови повного виконання теплогенеруючими та теплопостачальними організаціями умов укладеного договору про реструктуризацію заборгованості.
З наведених норм слідує, що при врегулюванні заборгованості за правилами Закону № 1730 бере участь лише кредиторська заборгованість без урахування розміру зобов`язань із сплати неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ. Оскільки вказані штрафні санкції підлягають списанню.
Крім того, суми судового збору які підлягали стягненню згідно наказів Господарського суду Рівненської області, при врегулюванні заборгованості за правилами Закону № 1730, не беруть участі взагалі.
Отже, суми судового збору не є заборгованістю, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону № 1730.
Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що поняття заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону № 1730, включає в себе суми основного боргу перед постачальником природного газу теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, із урахування розміру зобов`язань із сплати інфляційних нарахувань та процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ. Однак суми судового збору перебувають поза межами поняття даної заборгованості.
При вказаних обставинах, суд приходить до висновку, що стягнення виконавчого збору з при примусовому виконанні виконавчих документів щодо стягнення судового збору має здійснюватися відповідачем у відповідності до вимог чинного законодавства з урахуванням того, що приписи пункту 6 частини п`ятої статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» на дані суми свою дію не поширюють.
Разом з тим, суд встановив, що КП "Здолбунівкомуненергія" є підприємством комунальної форми власності і займається виробництвом, транспортуванням та розподіленням теплової енергії населенню, підприємствам та організаціям по м. Здолбунів та визначене виконавцем відповідних комунальних послуг.
Також, КП "Здолбунівкомуненергія" 12.11.2021 включене до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії".
Листом КП "Здолбунівкомуненергія" вих. №09-1987 від 06.12.2021, який отримано відповідачем 07.12.2021, позивач повідомив останнього про факт включення з 12.11.2021 КП "Здолбунівкомуненергія" до Реєстру та надавав підтверджуючі документи.
Таким чином, на даний час відповідачу достовірно відомо про те, що у даному випадку заборгованість за виконавчими документами про стягнення заборгованості частково підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", а тому, відповідно до вимог пункту 6 частини п`ятої статті 27 Закону України "Про виконавче провадження", у даному випадку виконавчий збір не стягується.
Відтак підстави, передбачені частиною третьою статті 40 Закону України "Про виконавче провадження", для стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, що не був стягнутий на момент закінчення виконавчого провадження в частині заборгованості яка підлягає врегулюванню відповідно до Закону № 1730, в даному випадку відсутні.
За таких обставин постанови відповідача від 05.11.2021 про відкриття виконавчого провадження у виконавчих провадженнях № 67414400, № 67414019, № 67413024, № 67412376 в частині стягнення виконавчого збору та постанова про арешт коштів боржника від 05.11.2021 у виконавчому провадженні № 67414400, винесені не на підставі та не у спосіб, що визначені Законом України "Про виконавче провадження", та без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, у зв`язку з чим суд визнає дії відповідача щодо стягнення з КП "Здолбунівкомуненергія" виконавчого збору із сум заборгованості яка підлягає врегулюванню відповідно до Закону № 1730 протиправними та скасовує спірні постанови з мотивів їх незаконності.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
У зв`язку із задоволенням адміністративного позову, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Здолбунівського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Львів) витрати зі сплати судового збору на користь КП "Здолбунівкомуненергія" в сумі 18318,50 грн.
Керуючись статтями 241-246, 255, 270-272, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов Комунальне підприємство "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради до Здолбунівського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Львів) про визнання протиправними та скасування постанов, задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати постанови заступника начальника Здолбунівського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Львів) про відкриття виконавчого провадження від 05.11.2021 у виконавчих провадженнях № 67414400, № 67414019, № 67413024, № 67412376 в частині стягнення виконавчого збору та постанову про арешт коштів боржника від 05.11.2021 у виконавчому провадженні № 67414400.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Здолбунівського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Львів) на користь Комунального підприємства "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради судові витрати зі сплати судового збору в сумі 18318 (вісімнадцять тисяч триста вісімнадцять) грн. 50 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Днем подання апеляційної скарги є день її надходження до відповідного суду. Строк подання апеляційної скарги не може бути поновлено. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасники справи:
Позивач - Комунальне підприємство "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради (вул. Шкільна, 40 А, м. Здолбунів, Рівненська область, 35700. ЄДРПОУ/РНОКПП 30032555)
Відповідач - Здолбунівський відділ державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) (вул. В.Жука, 1, м. Здолбунів, Рівненська область, 35705. ЄДРПОУ/РНОКПП 34970716)
Повний текст рішення складений 15 грудня 2021 року
Суддя Д.П. Зозуля