Рішення № 101918137, 15.12.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.12.2021
Номер справи
380/19555/21
Номер документу
101918137
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/19555/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 грудня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брильовського Р.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, у якій просить суд:

- визнати протиправним рішення Відділу перерахунку пенсій № 2 Управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області № 913140151881 від 19.05.2021 р. та скасувати його.

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити ОСОБА_1 пенсію державного службовця згідно зі ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 з 21.10.2020 та здійснювати її обчислення і виплату, на підставі Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 р. № 622, із врахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) № 619 від 21.10.2020 р. та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) № 715 від 09.11.2020, виданих ОСОБА_1 Зарічанською сільською радою Жидачівського району Львівської області, та провести перерахунок і виплату різниці недоотриманих пенсійних виплат з 21.10.2020.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що з 05.01.2017 р. перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». 21.10.2020 позивач звернулася до відповідача із заявою про переведення її з пенсії за віком на пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993, зважаючи на відповідність встановленим законодавством України вимогам для отримання пенсійного забезпечення. Рішенням № 7 від 27.10.2020 р. відповідач відмовив у задоволенні її звернення. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 22.02.2021 у справі № 380/12611/20 (набрало законної сили 30.04.2021 р.) позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області було задоволено частково: визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №7 від 27.10.2020 року про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 (п/с №151881); зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати період роботи ОСОБА_1 з 05.07.2001 р. по 21.10.2020р. на посаді секретаря Зарічанської сільської ради Жидачівського району Львівської області до стажу, який дає право на призначення пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.10.2020 щодо переходу на інший вид пенсії (пенсію державного службовця), з урахуванням наданої у рішенні правової оцінки суду щодо підстав визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №7 від 27.10.2020. У задоволенні позовної вимоги про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити й здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 з 21.10.2020 р. пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначених у довідці Зарічанської сільської ради Жидачівського району Львівської області від 21.10.2020 року №№ 619, 620 відмовити. На виконання вказаного рішення суду, ГУ ПФ України у Львівській області 13.05.2021 р. повторно розглянуло подані документи ОСОБА_1 та рішенням № 913140151881 від 19.05.2021 р. відмовив у перерахунку пенсії з 21.10.2020 р. у зв`язку із недоцільністю. Обґрунтуванням такого рішення відповідач визначив те, що за результатами перерахунку розмір пенсії згідно з Законом України «Про державну службу» становитиме 1712,00 грн., в той час, коли пенсійна виплата за віком згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» складає 4391,77 грн.. При перерахунку було враховано період роботи заявниці з 05.07.2001 р. до 21.10.2020р. до стажу, який дає право на призначення пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу». Але не враховано сум заробітку, відображеного у довідках №№ 619, 620 від 21.10.2020.

Ухвалою суду від 11.11.2021 судом відкрито спрощене позовне провадження та розгляд справи вирішено проводити без повідомлення (виклику) осіб.

Представник відповідача через канцелярію суду подав відзив на позовну заяву. У задоволенні позову просить відмовити з наступних підстав. На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22.02.2021 у справі №380/12611/20 Відділом перерахунків пенсій №2 Управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області провело виконання, а саме: повторно розглянуто заяву ОСОБА_1 від 21.10.2020 щодо переходу на інший вид пенсії (пенсії державного службовця) відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" та зараховано період роботи з 05.07.2001 року по 31.10.2020 року до стажу, який дає право на призначення пенсії державного службовця відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" №3723 і переведено з 21.10.2020 року на інший вид пенсії (пенсію державного службовця) без врахування сум заробітків, відображених у довідках № 619, 620 від 21.10.2020 року. Розмір пенсії після проведеного перерахунку з 21.10.2020 згідно Закону України "Про державну службу" становитиме - 1712 грн., в той час коли пенсійна виплата за віком згідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" становить - 4391,77 грн. У зв`язку з цим, Відділом перерахунків пенсій №2 Управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області 19.05.2021 №913140151881 прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 21.10.2020 року. Зважаючи на вищевикладені обставини представник відповідача зазначив, що діяв в межах та спосіб встановлений чинним законодавством, а тому правових підстав для задоволення даного позову немає.

Відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засідання до суду не зверталися.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Перевіривши матеріали справи, з`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.

Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів справи, 05.01.2017 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

21.10.2020 позивач звернулася до відповідача із заявою про переведення її з пенсії за віком на пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р., зважаючи на відповідність встановленим законодавством України вимогам для отримання пенсійного забезпечення.

Рішенням № 7 від 27.10.2020 відповідач відмовив у задоволенні її звернення.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 22.02.2021 р. у справі № 380/12611/20 (набрало законної сили 30.04.2021) позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області було задоволено частково: визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №7 від 27.10.2020 року про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 (п/с №151881); зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати період роботи ОСОБА_1 з 05.07.2001 по 21.10.2020 на посаді секретаря Зарічанської сільської ради Жидачівського району Львівської області до стажу, який дає право на призначення пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.10.2020 р. щодо переходу на інший вид пенсії (пенсію державного службовця), з урахуванням наданої у рішенні правової оцінки суду щодо підстав визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №7 від 27.10.2020; у задоволенні позовної вимоги про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити й здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 з 21.10.2020 пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначених у довідці Зарічанської сільської ради Жидачівського району Львівської області від 21.10.2020 року №№ 619, 620 відмовлено.

На виконання вказаного рішення суду, ГУ ПФ України у Львівській області 13.05.2021 повторно розглянуло подані документи ОСОБА_1 та рішенням № 913140151881 від 19.05.2021 р. відмовив у перерахунку пенсії з 21.10.2020 р. у зв`язку із недоцільністю.

Обґрунтуванням такого рішення відповідач визначив те, що за результатами перерахунку розмір пенсії згідно з Законом України «Про державну службу» становитиме 1712,00 грн, в той час, коли пенсійна виплата за віком згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» складає 4391,77 грн.

При перерахунку було враховано період роботи заявниці з 05.07.2001 р. до 21.10.2020р. до стажу, який дає право на призначення пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» проте не враховано сум заробітку, відображеного у довідках №№ 619, 620 від 21.10.2020.

Не погодившись з таким перерахунком позивач звернулась до суду із позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.

Положеннями частини першої статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ (далі - Закон № 3723-ХІІ) визначено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

З аналізу викладеної норми слідує, що необхідною умовою для наявності в осіб, які мають не менш як 20 років стажу державної служби, права на пенсію відповідно до вказаної статті є досягнення такими особами певного віку, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку, наявність страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

При цьому вказаний вік визначається статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Отже, до 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII) право на пенсію державного службовця мали особи, які: а) досягли певного віку (передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та мають передбачений законодавством страховий стаж; б) мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Після 01.05.2016, відповідно до статті 90 Закону № 889-VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». При цьому законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.

Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII визнано такими, що втратили чинність, зокрема, Закон України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 року, № 52, ст. 490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Згідно пункту 12 Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України 1993 року, № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 року, № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 889-VІІІ передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу державної служби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VІІІ, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Так, відповідно до абзацу другого частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» до досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку, зокрема, 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622, затверджено Порядок призначення пенсій державним службовцям (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 4 Порядку пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державну службу»: рівнозначна посада - посада державної служби, що належить до однієї групи оплати праці з урахуванням юрисдикції державного органу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів» затверджено вичерпний перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці.

Постановою правління Пенсійного фонду України №1-3 від 17.01.2017 року були затверджені форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України №889-VII від 10 грудня 2015 року «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України №3723-XII від 16 грудня 1993 року «Про державну службу», зокрема:

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1993 р. встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Ст. 2 цього ж Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Згідно з ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 р. до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про загальнообов`язове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати, на які нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, має враховуватися при обчисленні розміру пенсії, оскільки як перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, а саме, за наведених обставин - стаття 41 Закону «Про загальнообов`язове державне пенсійне страхування».

Таким чином, оскільки позивач відповідно до записів з трудової книжки з 05.11.2015 до 24.11.2020 перебувала на посаді секретаря Зарічанської сільської ради Жидачівського району Львівської області, вона має право на обчислення пенсії державного службовця у порядку ст. 37 Закону України «Про державну службу» із врахуванням усіх складових її заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

А тому, для проведення розрахунку та підтвердження розміру заробітної плати, в порядку п. 5 Порядку № 662 та постанови Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 р. № 1-3 нею було надано довідки №№ 619 та 620 від 21.10.2020 р., які протиправно невраховані відповідачем.

Відповідно до пункту 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Зважаючи на вищевказане, дії відповідача щодо неврахування довідок про складові заробітної плати для обчислення і виплати ОСОБА_1 пенсії державного службовця після її звільнення з посади державної служби є неправомірними, що й призвело до прийняття незаконного та необгрунтованого оскаржуваного рішення про відмову ОСОБА_1 у переході на інший вид пенсії згідно із Законом України «Про державну службу» у зв`язку із недоцільністю, оскільки елементарні математичні операції на підставі відображеної у довідках інформації свідчать про вищий рівень пенсійної виплати згідно зі ст. 37 Закону України «Про державну службу», на яку має право позивачка, у порівнянні із отримуваною нею на сьогодні пенсією за віком згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Натомість, у процесі розгляду справи у суді, було встановлено неточності у довідці № 620 від 21.10.2020 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), на заміну якої було видано довідку № 715 від 09.11.2020 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією).

Позивачка звернулася з відповідною довідкою до відповідача, однак отримала усну відмову, зважаючи на те, що на той час було чинним Рішення № 7 від 27.10.2020 про відмову у переведенні її з пенсії за віком на пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993.

Відтак, судом враховуються пояснення позивача про те, що такі протиправні дії відповідача призвели до неправильного визначення розрахункового середнього заробітку та, відповідно, заниження основного розміру пенсії, що є порушенням прав позивача.

Відповідач, як суб`єкт владних повноважень не надав суду доказів неможливості призначити пенсію на підставі поданих позивачем документів.

Таким чином, необґрунтованими та безпідставними є висновки відповідача про те, що для призначення пенсії як державному службовцю ОСОБА_1 немає достатніх правових підстав, оскільки пенсія за віком є вищою, при цьому не наведено належних обґрунтувань неврахування довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби №619 та №620.

Відтак, позовні вимоги є обґрунтованими та підставними, позов підлягає до задоволення у повному обсязі.

Відповідно до вимог ч.1ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки в матеріалах справи наявна квитанція про сплату судового збору в сумі 1816,0 грн., відтак клопотання позивача про стягнення з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань судового збору підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 139, 242-246, 255, 293, 295, КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016,м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10 код ЄДРПОУ - 13814885) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Відділу перерахунку пенсій № 2 Управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області № 913140151881 від 19.05.2021 р.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016,м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10 код ЄДРПОУ - 13814885) призначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсію державного службовця згідно зі ст. 37 Закону України «Про державну службу» з 21.10.2020 р., та здійснювати її обчислення і виплату, на підставі Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 р. № 622, із врахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) № 619 від 21.10.2020 р. та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) № 715 від 09.11.2020 р., виданих ОСОБА_1 Зарічанською сільською радою Жидачівського району Львівської області, та провести перерахунок і виплату різниці недоотриманих пенсійних виплат з 21.10.2020 р. з врахуванням висновків суду викладених у мотивувальній частині рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Р.М. Брильовський