Рішення № 101916542, 15.12.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.12.2021
Номер справи
160/17389/21
Номер документу
101916542
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 грудня 2021 року Справа № 160/17389/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лозицької І.О.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Постач Сервіс» до Дніпровської митниці про визнання протиправним та скасування рішень,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Постач Сервіс» з позовом до Дніпровської митниці Держмитслужби, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Дніпровської митниці від 09.09.2021 року №00000014/7.5-19, яким ТОВ «Постач Сервіс» збільшено суму грошового зобов`язання за платежем «мито на товари, що ввозяться суб`єктом підприємницької діяльності» на загальну суму 18 222,65 грн. (за податковим зобов`язаннями - 14 578,12 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 3644,53 грн.);

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 09.09.2021 року №00000013/7.5-19, яким ТОВ «Постач Сервіс» збільшено суму грошового зобов`язання за платежем «податок на додану вартість» на загальну суму 91 113,00 грн. (за податковим зобов`язаннями - 72 890,56 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 18 222,64 грн.)

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем, на підставі наказу Дніпровської митниці від 20.07.2021 року №72, було проведено документальну невиїзну перевірку дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «Постач Сервіс» вимог законодавства України з питань митної справи. За результатами проведеної перевірки 20.08.2021 року відповідачем складено акт №0006/21/7.5-19/33575365.

Позивач зазначає, що підставою для висновку про порушення положень Митного кодексу України та Податкового кодексу України, стали лист митних органів Республіки Польщі від 06.10.2020 року №2401-ІОА.4331.2.2020.МК та лист від 25.05.2021 року №2401-ІОА.4331.74.2021.JP, в якому нібито зазначено, що експортер товарів не має права на пільговий режим оподаткування товарів на підставі сертифікатів EUR 1№0454041, EUR 1№0452521, EUR 1№0153687, EUR 1№0417741, EUR 1№0152498, EUR 1№0152496, EUR 1№0152829, EUR 1№0138397, EUR 1№0138396, EUR 1№00101451 та не подав жодних доказів чи документів, які дозволяють застосування преференції.

Позивач зазначає, що на виконання положень міжнародного законодавства ним для підтвердження імпортованого товару надано митниці сертифікати з перевезення (походження) товару форми EUR 1. Таким чином, позивач при ввезенні товару надав митному органу усі необхідні документи для визначення митної вартості імпортованого товару та країни походження вказаного товару. Позивач також зазначає, що жодних зауважень до наданих документів та ввезеного товару у митниці станом на дату ввезення не було.

Позивач вважає, що не має ознаки порушень, які зазначені в акті перевірки, висновки, викладені в акті перевірки є безпідставними, необґрунтованими, а відтак податкові повідомлення-рішення від 09.09.2021 року №00000014/7.5-19, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання за платежем «мито на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності» на загальну суму 18 222,65 грн. та від 09.09.2021 року №00000013/7.5-19, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання за платежем «податок на додану вартість» на загальну суму 91 113,20 грн., є протиправними та підлягають скасуванню.

Ухвалою суду від 29.09.2021 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, а також встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позов та докази на його обґрунтування.

20.10.2021 року відповідачем засобами електронного зв`язку було направлено до суду заяву про заміну сторони.

В обґрунтування заяви відповідач зазначає, що за змістом позовної заяви відповідачем у справі зазначено Дніпровську митницю Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43350935), яка на теперішній час знаходиться на стадії припинення, у зв`язку з реорганізацією митних органів шляхом їх приєднання до Державної митної служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2021 року № 895.

Суд вважає за необхідне допустити у даній справі заміну відповідача Дніпровської митниці Держмитслужби (ЄДРПОУ 43350935) його правонаступником Дніпровською митницею (ЄДРПОУ ПВ 43971371; вул. Ольги княгині, будинок 22, м. Дніпро, 49038) з огляду на наступне.

Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 № 855 було утворено як юридичну особу публічного права Дніпровську митницю Держмитслужби.

Дніпровська митниця Держмитслужби (ЄДРПОУ 43350935) з 02.11.2020р. знаходиться в стані припинення у зв`язку із реорганізацією.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020р. № 895 вирішено реорганізувати територіальні органи Державної митної служби шляхом їх приєднання до Державної митної служби, у томі числі Дніпровську митницю Держмитслужби.

Наказом Держмитслужби від 19.10.2020р. № 460 утворено територіальні органи як відокремлені підрозділи Державної митної служби України, у тому числі Дніпровську митницю.

Наказом Держмитслужби від 29.10.2020р. № 489 затверджено Положення про Дніпровську митницю.

Відповідно до наказу Держмитслужби від 30.06.2021р. № 472 з 01.07.2021 розпочато діяльність Дніпровської митниці як відокремленого підрозділу Державної митної служби України.

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань за ЄДРПОУ 43115923 зареєстрована Державна митна служба України, та у її складі Дніпровська митниця (ЄДРПОУ ВП 43971371).

Відповідно до підпунктів 56, 57, 58 пункту 4 Положення про Дніпровську митницю, затвердженого наказом ДМС України від 29.10.2020р. № 489, Митниця відповідно до покладених на Держмитслужбу завдань здійснює у зоні своєї діяльності окремі делеговані повноваження Держмитслужби, а також повноваження визначені законодавчими та іншими нормативно-правовими актами: забезпечує здійснення митного контролю та митного оформлення товарів; забезпечує правильність заповнення та використання митних декларацій, внесення до них змін та визнання декларацій недійсними; здійснює митний контроль та виконує митні формальності щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перемішуються через митний кордон України.

Підпунктами 21, 22 пункту 5 Положення про Дніпровську митницю визначено, що Митниця з метою виконання повноважень бере участь у судових справах та судових процесах (у порядку самопредставництва Митниці) через начальника Митниці, а також без окремого доручення начальника Митниці через його заступників та посадових осіб самостійних структурних підрозділів Митниці, відповідно до положень про такі підрозділи, які забезпечують самопредставництво інтересів Митниці в судах без окремого доручення начальника Митниці; представляє свої інтереси та інтереси Держмитслужби в усіх без виключення судах (місцевих (цивільних, адміністративних, господарських, кримінальних); апеляційних (цивільних, адміністративних, господарських, кримінальних); Верховному Суді (Великій Палаті Верховного Суду, Касаційному адміністративному суді, Касаційному господарському суді, Касаційному цивільному суді, Касаційному кримінальному суді), з усіма відповідними правами та обов`язками наданими законодавством для учасників судового процесу.

Митниця здійснює свої повноваження (у тому числі й окремі делеговані повноваження Держмитслужби) як безпосередньо, так і через митні пости, які є структурними підрозділами Митниці (пункт 7 Положення про Дніпровську митницю).

Митниця утворюється як територіальний орган Держмитслужби без статусу юридичної особи, має окремий баланс, майно, печатку та бланк із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, інші печатки і штампи, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, та банках (пункт 16 Положення про Дніпровську митницю).

Таким чином, під час розгляду заяви судом встановлені обставини процесуального правонаступництва.

Статтею 52 КАС України встановлено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни відповідача його правонаступником у зв`язку із проведеною реорганізацією.

Заперечуючи проти позову, відповідач надав свій відзив на позов, який долучений до матеріалів справи.

В обґрунтування свої позиції відповідач зазначає, що з метою належного контролю за правомірності визначення країни походження товарів, які оподатковуються преференційними ставками мита Львівською митницею ДФС були направлені звернення до Державної фіскальної служби України (лист від 14.02.2019 року №679/8/13-70-19/41) та Галицькою митницею Держмитслужби від 17.11.2020 року №7.4-1-15/4/29261 для подальшого направлення митним органам Республіки Польщі з метою здійснення перевірки сертифікатів з перевезення EUR.1.

Відповідач зазначає, що митні органи Республіки Польща повідомили Державну митну службу України, що експортер товарів не надав жодних доказів чи документів, які дозволяють застосування преференції та не має право на пільговий режим оподаткування товарів на підставі сертифікатів.

Відповідач вважає, що дії митного органу відповідають вимогам чинного законодавства, а тому просить відмовити в задоволенні позову.

Позивачем до суду було надано відповідь на відзив, яку долучено до матеріалів справи.

В обґрунтування відповіді на відзив позивач звертає увагу, як у вказаному листі уповноважених органів Польщі, так і в акті перевірки відсутня будь-яка інформація про не підтвердження уповноваженими органами Польщі автентичності наданих для здійснення митного оформлення товару сертифікатів з перевезення (походження) товару форми EUR.1.

Більше того, як вбачається з тексту листа уповноважених органів Польщі від 25.05.2021 року перевірка показала, що сертифікати вірні та автентичні.

Також, позивач зазначає, що до відзиву долучено лише примірник листа уповноважених органів Польщі від 25.05.2021 року №2401-ІОА.4331.74.2021.JP викладений іноземною мовою. Офіційний переклад змісту вказаного листа в матеріалах справи відсутній, що вказує на той факт, що такий переклад відповідачем не здійснювався. Крім того позивач зазначає, що сертифікати з перевезення (походження) товару форми EUR.1, на підставі яких було ввезено товари позивачем не є відкликаними чи анульованими. Позивач вважає, що посадові особи відповідача не мали ні підстав, ні повноважень для проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ «Постач Сервіс» та простить суд задовольнити позов в повному обсязі.

Дослідивши всі документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Постач Сервіс» за митними деклараціями від 19.01.2018 року №UA209140/2018/103231, від 19.02.2018 року №UA209140/2018/110646, від 16.04.2018 року №UA209140/2018/123779, від 24.07.2018 року №UA209140/2018/149014, від 30.07.2018 року №UA209140/2018/150419, від 02.08.2018 року №UA209140/2018/151690, від 16.10.2018 року №UA209140/2018/173035, від 26.11.2018 року №UA209140/2018/185565, від 10.12.2018 року №UA209140/2018/189617, від 26.03.2019 року №UA209140/2019/125400, від 22.04.2019 року №UA209140/2019/134603, від 18.11.2019 року №UA209140/2019/203641, від 13.01.2020 року №UA209140/2020/001610 та від 23.03.2020 року №UA209140/2020/025745 здійснило митне оформлення товару згідно контракту від 23.03.2017 року №PTU-03/2017 на поставку товару, укладеного з Польською компанією EUROSNAB Spolka z ograniczona odpowiedzialnc (продавець).

За умовами контракту від 23.03.2017 року №PTU-03/2017 EUROSNAB Spolka z ograniczon aodpowiedzialnc (продавець) зобов`язується поставити товар, а Товариство з обмеженою відповідальністю «Постач Сервіс» (покупець) прийняти та оплатити його на умовах, визначених у цьому контракті (п. 1.1).

Орієнтована сума контракту становить: 500 000 (п`ятсот тисяч) ЄВРО. Загальна остаточна сума контракту становить сума всіх специфікацій, які будуть підписані сторонами протягом терміну дії цього контракту. Вартість одиниці товару вказана в специфікації до цього контракту (п. 2.2).

Перевіркою правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів за митними деклараціями встановлено наступне.

Товар імпортовано ТОВ «Постач Сервіс» на підставі контракту від 23.03.2017 року №PTU-03/2017, укладеного між ТОВ «Постач Сервіс» та компанією «EUROSNABSp.z.o.o.» (Польща), та випущено у вільний обіг.

Відправником/експортером товару є «EUROSNABSp.z.o.o.» (Польща), 43-300, Bselsko - Biata. ul. Michalowicza, 24/11, Poland. Одержувачем і особою відповідальною за фінансове врегулювання: є підприємство імпортер - ТОВ «Постач Сервіс» (код ЄДРПОУ 33575365, адреса імпортера: 49052, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Універсальна, 11, кв. 61, України).

ТОВ «Постач Сервіс» із застосуванням умов вільної торгівлі в рамках угоди та відповідно наданим документам було оформлено у митному режимі імпорту за електронними митними деклараціями наступну сировину:

- за митною декларацією від 19.01.2018 року №UA209140/2018/103231 Товар №1: «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE таLLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки до 60 мкр. - 19 880 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва PL» (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 50 ВЕ/50, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_1 / НОМЕР_2 . Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 19 9000 кг, вага нетто - 19 880 кг. Валюта EUR. Курс валюти 35,2095300. Ціна товару 2 783,20 ЄВРО. Митна вартість 107 994,39 грн., Торгова країнаPL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 19.02.2018 року №UA209140/2018/103231 Товар №1: «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE таLLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки до 30 мкр. - 21 745 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва PL» (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 37 ВЕ/37/, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_17 / НОМЕР_3 . Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 21 765 кг, вага нетто - 21 745 кг. Валюта EUR. Курс валюти 33,64144400. Ціна товару 1 304,70 ЄВРО. Митна вартість 83 760,55 грн., Торгова країнаPL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 16.04.2018 року №UA209140/2018/123779 від Товар №1: «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE та LLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки до 60 мкр. - 14 569 кг;Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE таLLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки до 30 мкр. - 3 698 кг; ; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва PL» (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 48 ВЕ/48/, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_4 / НОМЕР_5 , на загальну суму за рахунком 14 228,78 PLN та на загальну митну вартість 119 925,70 грн. Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 18 286 кг, вага нетто - 18 267 кг. Курс валюти 7,704918. Ціна товару 13 973,79 PLN. Митна вартість 115 899,48 грн., Торгова країнаPL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 16.04.2018 року №UA209140/2018/123779 Товар №2: «Відходи, полімерів пропилену: відходи, полімерів пропилену, кольорову, мікс - 593 кг; (забруднені та рвані біг беги), для подальшої переробки в якості вторинних сировини. Виробник - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробник EU» (графа 31, товар №2, код товару 3915 90 11 00), місце 2 ВЕ/2/, на умовах поставки товару FCAPLLubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_4 / НОМЕР_5 . Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 90 11 00, вага брутто - 594 кг, вага нетто - 593 кг. Курс валюти 7.704918. Ціна товару 256,99 PLN. Митна вартість 4 026,22 грн., Торгова країнаPL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 24.07.2018 року №UA209140/2018/149014 Товар №1: «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE та LLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки від 60 мкр. - 21 934 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва EU» (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 39 ВЕ/39/, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_18 / НОМЕР_6 . Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 21 990 кг, вага нетто - 21 934 кг. Курс валюти 7,173252. Ціна товару 23 688,72 PLN. Митна вартість 192 925,16 грн., Торгова країна PL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 30.07.2018 року №UA209140/2018/150419 Товар №1: «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE та LLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки від 60 мкр. - 21 000 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва EU» (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 35 ВЕ/35/, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_19 / НОМЕР_7 . Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 21 010 кг, вага нетто - 21 000 кг. Курс валюти 7,248765. Ціна товару 22 680,00 PLN. Митна вартість 184 401,99 грн., Торгова країна PL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 02.08.2018 року №UA209140/2018/151690 Товар №1: «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE та LLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки від 60 мкр. - 21 834 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва EU» (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 44 ВЕ/44/, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_20 / НОМЕР_8 . Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 21 844 кг, вага нетто - 21 834 кг. Курс валюти 7,381767. Ціна товару 23 580,72 PLN. Митна вартість 183 067,38 грн., Торгова країна PL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 16.10.2018 року №UA209140/2018/173035 Товар №1: «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE та LLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки до 60 мкр. - 18 130 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва EU» (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 42 ВЕ/42/, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_21 / НОМЕР_9 на загальну суму 2 769,20 EURта на загальну митну вартість 105 934,07 грн. Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 18 135 кг, вага нетто - 18 130 кг. Курс валюти 32,324259. Ціна товару 2 538,20 ЄВРО. Митна вартість 93 957,76 грн., Торгова країна PL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 16.10.2018 року №UA209140/2018/173035 Товар №2 «Відходи, полімерів пропилену: відходи, полімерів пропилену, кольорову, мікс - 1 650 кг; (забруднені та рвані біг беги), для подальшої переробки в якості вторинних сировини. Виробник - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробник EU» (графа 31, товар №2, код товару 3915 90 11 00), місце 4 ВЕ/4/, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_10 / НОМЕР_9 . Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 90 11 00, вага брутто - 1 655 кг, вага нетто - 1 650 кг. Курс валюти 32,324059. Ціна товару 231,00 ЄВРО. Митна вартість 11 976,31 грн., Торгова країна PL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 26.11.2018 року №UA209140/2018/185565 Товар №1: «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE та LLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки до 60 мкр. - 18 860 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва EU» (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 38 ВЕ/38/, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_22 / НОМЕР_11 . Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 18 870 кг, вага нетто - 18 860 кг. Курс валюти 32,324259. Ціна товару 2 640,40 ЄВРО. Митна вартість 95 314,72 грн., торгова країна PL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 10.12.2018 року №UA209140/2018/189617 Товар №1: «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE та LLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки до 60 мкр. - 22 220 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва EU» (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 54 ВЕ/54/, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_12 / НОМЕР_23. Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 22 230 кг, вага нетто - 22 220 кг. Курс валюти 7,375906. Ціна товару 13 332,00PLN. Митна вартість 110 335,58 грн., торгова країна PL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 26.03.2019 року №UA209140/2019/125400 Товар№1 «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE та LLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки до 30 мкр. - 21 380 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва EU» (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 51 ВЕ/51/, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_24 / НОМЕР_13 . Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 21 390 кг, вага нетто - 21 380 кг. Курс валюти 7,089597. Ціна товару 5 558,80 PLN. Митна вартість 82 020,58 грн., торгова країна PL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 22.04.2019 року №UA209140/2019/134603 Товар№1 «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE та LLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки до 60 мкр. - 21 890 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва EU» (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 46 ВЕ/46/, на умовах поставки товару FCAPL Lubliniec, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_25 / НОМЕР_14 . Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 21 900 кг, вага нетто - 21 890 кг. Курс валюти 7,060888. Ціна товару 14 228,50PLN. Митна вартість 108 465 грн., Торгова країна PL, Польща, країна походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 13.01.2020 року №UA209140/2020/001610 Товар№1 «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE та LLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий, завтовшки до 80 мкр. - 20 740 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва EU», місце 40 ВЕ/40/, на умовах поставки товару DAPUAЛьвів, автомобільним транспортним засобом SB 6604 T / SB 5688 P. Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 20 750 кг, вага нетто - 20 740 кг. Курс валюти 26,587400. Ціна товару 6 947,90 ЄВРО. Митна вартість 184 726,60 грн. Торгова країни PL, Польща, Країни походження EU. (преференція 410);

- за митною декларацією від 23.03.2020 року №UA209140/2020/025745 Товар№1 «Відходи, обрізки, та лом із полімерів етилену з LDPE та LLDPE (ПЕ ВТ та ПЕ ЛВТ) змішаний, кольоровий місктовстих плівок 60-80 мкр, забруднення до 30% - 20920 кг; для подальшої переробки в якості вторинної сировини. Складається із зламаних та зношених виробів із поліетилену у вигляді обривків, шматків різного розміру і форми, прозорих, брудних, рваних, кручених поліетиленових обрізків, сміттєвих пакетів, які були у вжитку та піддавались деформації. Виробних - немає даних. Торгівельна марка - немає даних. Країни виробництва EU», (графа 31, товар №1, код товару 3915 10 00 00), місце 33 ВЕ/33/, на умовах поставки товару DAP UA Львів, автомобільним транспортним засобом НОМЕР_15 / НОМЕР_16 . Код товару згідно з УКТЗЕД 3915 10 00 00, вага брутто - 20 930 кг, вага нетто - 20 920 кг. Курс валюти 6,553100. Ціна товару 941,40PLN. Митна вартість 92 672,05 грн. Торгова країни PL, Польща, Країни походження EU. (преференція 410).

Судом встановлено, що митне оформлення товару було здійснено за основним методом із застосуванням преференції по сплаті ввізного мита «410» в рамках угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони від 27.07.2014 року ратифікованої Законом України від 16.09.2014 № 1678-VII (далі - Угода).

Пільга «410» (преференція по сплаті ввізного мита «410») на товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄЄ [Абзац перший частини першої статті 29 додатка 1-А «Тарифний графік України» до глави 1 розділу IV «Торгівля та питання, пов`язані з торгівлею» (скасування мит) Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони], яка встановлена розділом IV Застосування тарифних пільг (тарифних преференцій) згідно з класифікатору звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затверджений Наказом Міністерства _ фінансів України 20.09.2012р. № 1011.

Судом встановлено, що Дніпровською митницею Держмитслужби було проведено документальну невиїзну перевірку дотримання ТОВ «Постач Сервіс» вимог законодавства України з питань митної справи в частині обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування за окремими митними деклараціями за період з 19.01.2018 року по 23.03.2020 року, за результатами якої складено акт від 20.08.2021 року № 0006/21/7.5-19/33575365.

З матеріалів справи вбачається, що під час перевірки встановлено, що застосування преференції «410» по визначених сумах ввізного мита, у графі 47 митних декларацій ТОВ «Постач Сервіс» було застосовано спосіб платежу за кодом (06) «Сума податку, нарахована умовно, у зв`язку із звільненням від оподаткування, передбаченим Митним кодексом України від 13.03.2012 року №4495-VI (із змінами та доповненнями), Податкового кодексу України та міжнародними договорами, згоду на обов`язковість надано Верховною Радою України при поміщенні товарів у митний режим імпорту (впуск і вільний обіг), експорту».

Таким чином, при здійсненні митного оформлення товарів (інформація графи 47) податки були нараховані умовно та не були сплачені.

Судом встановлено, що з метою забезпечення належного контролю за правомірністю визнання країни походження товарів, які оподатковуються преференційними ставками мита Львівською митницею ДФС були направлені звернення до Державної фіскальної служби України лист від 14.02.2019 року №679/8/13-70-19/41 та Галицькою митницею Держмитслужбою від 17.11.2020 року №7.4-1-15/4/29261 для подальшого направлення митним органам Республіки Польщі з метою здійснення перевірки сертифікатів з перевезення EUR.1.

Далі, Державною митною службою України листом від 26.10.2020 року 15/15-03-01/7.4/189 було надіслано відповідь митного органу Республіки Польщі лист від 06.10.2020 року №2401-ІОА1.4331.2.2020МК з результатами перевірки сертифікатів з перевезення товару EUR.1, а саме: №PL/MF/AN 0100902, № PL/MF/AN 0101754,№ PL/MF/AN 0108386, № PL/MF/AN 0101451, № PL/MF/AN 0138396,№ PL/MF/AN 0138397, №PL/MF/AN 0152829, №PL/MF/AN 0152496, № PL/MF/AN 0152498, № PL/MF/AR 0417741, № PL/MF/AN 0153687, №PL/MF/AR 0452521,№ PL/MF/AR 0454041, № PL/MF/AR 0452619.

Листами Галицької митниці Держмитслужби від 07.12.2020 року № 7.4-1/15/7.5/31035 та від 16.07.2021 року №7.4/15/7/1877 на адресу Дніпровської митниці скеровано лист Державної митної служби України від 26.10.2020 року №15/15-03-01/7.4/189 та від 13.07.2021 року №15/15-03/7/2642 з повідомленням уповноваженого органу Республіки Польща від 06.10.2020 року №2401-ІОА.4331.2.2020.МК та від 25.05.2021 року №2401-ІОА.4331.74.2021.JP щодо перевірки автентичності вищенаведених сертифікатів з перевезення товарів EUR.1, наданих ТОВ «Постач Сервіс» під час митного оформлення товарів з використанням преференції.

Так, митний орган Республіки Польща повідомила Державну митну службу України, що експортер товарів не надав жодних доказів чи документів, які дозволяють застосовування преференції та не має право на пільговий режим оподаткування товарів на підставі перелічених вище сертифікатів.

Так, судом встановлено, що митний орган з урахуванням інформації, отриманої від митних органів Республіки Польща за результатами перевірки сертифікатів, митний орган прийшов до висновку щодо неправомірності застосування преференції зі сплати ввізного мита під час митного оформлення товарів за митними деклараціями від 19.01.2018 року №UA209140/2018/103231, від 19.02.2018 року №UA209140/2018/110646, від 16.04.2018 року №UA209140/2018/123779, від 24.07.2018 року №UA209140/2018/149014, від 30.07.2018 року №UA209140/2018/150419, від 02.08.2018 року №UA209140/2018/151690, від 16.10.2018 року №UA209140/2018/173035, від 26.11.2018 року №UA209140/2018/185565, від 10.12.2018 року №UA209140/2018/189617, від 26.03.2019 року №UA209140/2019/125400, від 22.04.2019 року №UA209140/2019/134603, від 18.11.2019 року №UA209140/2019/203641, від 13.01.2020 року №UA209140/2020/001610 та від 23.03.2020 року №UA209140/2020/025745 на підставі наданих сертифікатів з перевезення EUR.1 № PL/MF/AN 0100902, № PL/MF/AN 0101754,№ PL/MF/AN 0108386, № PL/MF/AN 0101451, № PL/MF/AN 0138396, № PL/MF/AN 0138397, №PL/MF/AN 0152829, № PL/MF/AN 0152496, № PL/MF/AN 0152498, № PL/MF/AR 0417741, № PL/MF/AN 0153687, №PL/MF/AR 0452521, № PL/MF/AR 0454041, № PL/MF/AR 0452619.

Тому, перевіркою було встановлено порушення ТОВ «ПОСТАЧ СЕРВІС»: 1) частини 2 статті 48, п. 2 ч. 3 ст. 75, ч. 8 ст. 257 МК України (з урахуванням частини 2 ст. 345 Митного кодексу України та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19) від 13.05.2020 року №591-ІХ), в результаті чого занижено податкове зобов`язання зі сплати ввізного мита за МДвід 24.07.2018 року №UA209140/2018/149014, від 30.07.2018 року №UA209140/2018/150419, від 02.08.2018 року №UA209140/2018/151690, від 16.10.2018 року №UA209140/2018/173035, від 26.11.2018 року №UA209140/2018/185565, від 10.12.2018 року №UA209140/2018/189617, від 26.03.2019 року №UA209140/2019/125400, від 22.04.2019 року №UA209140/2019/134603 від 18.11.2019 року №UA209140/2019/203641, від 13.01.2020 року №UA209140/2020/001610 та від 23.03.2020 року №UA209140/2020/025745 на загальну суму 72 890,57 грн.; 2) п. 190.1 ст. 190 ПК України (з урахуванням частини 2 ст. 345 Митного кодексу України та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19) від 13.05.2020 року №591-ІХ), в результаті чого занижено податкове зобов`язання по сплаті податку на додану вартість за МД від 24.07.2018 року №UA209140/2018/149014, від 30.07.2018 року №UA209140/2018/150419, від 02.08.2018 року №UA209140/2018/151690, від 16.10.2018 року №UA209140/2018/173035, від 26.11.2018 року №UA209140/2018/185565, від 10.12.2018 року №UA209140/2018/189617, від 26.03.2019 року №UA209140/2019/125400, від 22.04.2019 року №UA209140/2019/134603 від 18.11.2019 року №UA209140/2019/203641, від 13.01.2020 року №UA209140/2020/001610 та від 23.03.2020 року №UA209140/2020/025745.

Не погоджуючись з такими висновками митного органу, ТОВ «Постач Сервіс» листом від 31.08.2021 року № 40 направлено до Дніпропетровської митниці Держмитслужби свої заперечення.

Листом від 08.09.2021 року №7.5-08-01-2/19/13/1832 відповідачем було направлено на адресу ТОВ «Постач Сервіс» висновок про результат розгляду заперечення, яким відповідач повідомив, що перевірка митних декларацій від 24.07.2018 року №UA209140/2018/149014, від 30.07.2018 року №UA209140/2018/150419, від 02.08.2018 року №UA209140/2018/151690, від 16.10.2018 року №UA209140/2018/173035, від 26.11.2018 року №UA209140/2018/185565,від 10.12.2018 року №UA209140/2018/189617, від 26.03.2019 року №UA209140/2019/125400, від 22.04.2019 року №UA209140/2019/134603 від 18.11.2019 року №UA209140/2019/203641, від 13.01.2020 року №UA209140/2020/001610 та від 23.03.2020 року №UA209140/2020/025745 Дніпровською митницею здійснена відповідно до вимог Митного кодексу України.

З огляду на те, що до заперечення не надано до розгляду додаткових документів, які б вплинули на прийняті рішення, викладені у акті №0006/21/7.5-19/33575365 від 20.08.2021 року документальної невиїзної перевірки ТОВ «Постач Сервіс», грошові зобов`язання, визначені актом № 0006/21/7.5-19/33575365 від 20.08.2021 року відповідають нормам чинного законодавства та є обґрунтованими.

Судом встановлено, що Дніпровською митницею було прийнято податкове повідомлення-рішення від 09.09.2021 року № 00000013/7.5-19 за платежем мито на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності на суму 91 113,20 грн., у т.ч. 72 890,56 грн. - збільшено за податковими та/або іншими зобов`язаннями, 18 222,64 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), та податкове повідомлення-рішення від 09.09.2021 року №00000014/7.5-19 за платежем податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб`єктами господарювання (крім ставки 7%) на суму 18 222,65 грн., у т.ч. 14 578,12 грн. - збільшено за податковими та/або іншими зобов`язаннями, 3 644,53 - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).

Вважаючи вказані податкові повідомлення-рішення протиправними, безпідставними та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся до суду із даною позовною заявою.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений, як Конституцією, так і Законами України.

Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Відповідно до п.190.1 ст. 190 ПК України базою оподаткування податком на додану вартість для товарів, що ввозяться на мигну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів. Тобто, сума податку на додану вартість залежить від розміру мита, що підлягає сплаті та включається до ціни товару.

Згідно зі ст. 43 МК України документами, що підтверджують країну походження товару, є сертифікат про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару.

Країна походження товару заявляється (декларується) органу доходів і зборів шляхом подання оригіналів документів про походження товару.

Сертифікат про походження товару - це документ, який однозначно свідчить про країну походження товару і виданий компетентним органом даної країни або країни вивезення якщо у країні вивезення сертифікат видається на підставі сертифіката, виданого компетентним органом у країні походження товару. У разі втрати сертифіката приймається його офіційно завірений дублікат.

Засвідчена декларація про походження товару - це декларація про походження товару, засвідчена державною організацією або компетентним органом, наділеним відповідними повноваженнями.

Декларація про походження товару - це письмова заява про країну походження товару, зроблена у зв`язку з вивезенням товару виробником, продавцем, експортером (постачальником) або іншою компетентною особою на комерційному рахунку чи будь-якому іншому документі, який стосується товару.

Сертифікат про регіональне найменування товару - це документ, який підтверджує, що товари відповідають визначенню, характерному для відповідного регіону країни, та виданий компетентним органом відповідно до законодавства країни вивезення товару.

У разі якщо в документах про походження товару є розбіжності у відомостях про країну походження товару або органом доходів і зборів встановлено інші відомості про країну походження товару, ніж ті, що зазначені у документах, декларант або уповноважена ним особа має право надати органу доходів і зборів для підтвердження відомостей про заявлену країну походження товару додаткові відомості.

Додатковими відомостями про країну походження товару є відомості, що містяться в товарних накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фіто санітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, паспортах, технічній документації, висновках-експертизах відповідних органів, інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження країни походження товару.

Частинами 1-2ст. 44 МК України передбачено, що для підтвердження країни походження товару орган доходів і зборів у передбачених законом випадках має право вимагати та отримувати документи про походження такого товару.

У разі ввезення товару на митну територію України документ, що підтверджує країну походження товару, подається обов`язково лише у разі, якщо це необхідно для застосування митно-тарифних заходів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, кількісних обмежень (квот), інших заходів економічного або торговельного характеру, що здійснюються в односторонньому порядку або відповідно до двосторонніх чи багатосторонніх міжнародних договорів, укладених відповідно до закону, або заходів, що здійснюються відповідно до закону для забезпечення здоров`я населення чи суспільного порядку, а також у разі, якщо в органу доходів і зборів є підстави для підозри в тому, що товар походить з країни, товари якої заборонені до переміщення через митний кордон України згідно із законодавством України.

Відповідно до ч. 1, 6ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи.

Умови та порядок декларування, перелік відомостей, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення, визначаються цим Кодексом. Положення про митні декларації та форми цих декларацій затверджуються Кабінетом Міністрів України, а порядок заповнення таких декларацій та інших документів, що застосовуються під час митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, - центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно з іст. 278 МК України датою виникнення податкових зобов`язань із сплати мита у разі ввезення товарів на митну територію України чи вивезення товарів з митної території України є дата подання органу доходів і зборів митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов`язання органом доходів і зборів у випадках, визначених цим Кодексом та законами України.

Відповідно до ч. 5ст. 280 МК України ввізне мито є диференційованим щодо товарів, що походять з держав, які спільно з Україною входять до митних союзів або утворюють з нею зони вільної торгівлі. У разі встановлення будь-якого спеціального преференційного митного режиму згідно з міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, застосовуються преференційні ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України.

До товарів, що походять з України або з держав - членів Світової організації торгівлі, або з держав, з якими Україна уклала двосторонні або регіональні угоди щодо режиму найбільшого сприяння, застосовуються пільгові ставки ввізного мита, встановлені встановлено законом.

До решти товарів застосовуються повні ставки ввізного мита, встановленого Митним тарифом України.

Відповідно дост. 281 МК України допускається встановлення тарифних пільг (тарифних преференцій) щодо ставок Митного тарифу України у вигляді звільнення від оподаткування ввізним митом, зниження ставок ввізного мита або встановлення тарифних квот відповідно до законодавства України та для ввезення товарів, що походять з держав, з якими укладено відповідні міжнародні договори.

Особливості митного оформлення окремих товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу передбачені ст. 377 МК України, за змістом якої, товари за товарними позиціями 8701-8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України або надходженні на митну територію України на адресу громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості, підлягають письмовому декларуванню та митному оформленню в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, з оподаткуванням ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України.

Згідно з п.187.8 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань, у разі ввезення товарів на митну територію України, є дата подання митної декларації для митного оформлення.

У випадках, передбачених статтею 191 цього Кодексу, дата виникнення податкових зобов`язань визначається з урахуванням положень статті 191 цього Кодексу.

При визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39-1 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 193 ПК України визначені розміри ставок податку, зокрема, згідно із абз. «а» п. 193.1 цієї статті, ставка податку встановлюються від бази оподаткування в розмірі 20 відсотків.

Як встановлено судом, відповідно до графи 36 митних декларацій позивачу при ввезенні на митну територію України товарів надано преференцію зі сплати митра (код пільги - 410) - «товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄС» визначену абзацом 1 частини 1 статті 29 глави І розділу IV «Торгівля та питання, пов`язані з торгівлею» (скасування мит) Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом. Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони від 27.06.2014, ратифікованої відповідно до Закону України № 1678-VII від 16.09.2014відповідно до Графіків, встановлених у Додатку 1 -А до цієї Угоди.

Однак, як видно з акта перевірки, контролюючий орган вважає, що ввезений позивачем товар не може бути визнано таким, що має преференційне походження з Європейського Союзу, та відповідно не має права на преференцію. Такі висновки контролюючого органу базуються на листах митних органів Республіки Польща від 06.10.2020 року №2401-ІОА.4331.2.2020.МК та від 25.05.2021 року №2401-ІОА.4331.74.2021.JP.

Разом з тим, на переконання суду, вказані листи митних органів Республіки Польща від 06.10.2020 року №2401-ІОА.4331.2.2020.МК та від 25.05.2021 року №2401-ІОА.4331.74.2021.JP не можна вважати достатнім доказом про порушення позивачем митних правил, оскільки ТОВ «Постач Сервіс» до митного оформлення надані всі документи, передбачені чинним законодавством, що надані експортером та підтверджують право на преференцію.

Водночас в акті перевірки відсутня будь-яка інформація, яка б підтверджувала факт офіційного звернення уповноваженого органу Республіки Польща до експортера за наданням доказів чи відповіді експортера. Тобто, відсутня інформація про звернення уповноваженого органу до експортера.

Відповідно до ч.2ст. 36 МК України країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч.6ст. 36 МК України положення цього Кодексу застосовуються для визначення походження товарів, на які при ввезенні їх на митну територію України поширюється режим найбільшого сприяння (непреференційне походження), з метою застосування до таких товарів передбачених законом заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

З 01.01.2016 застосовується Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони від 27.06.2014 (далі - Угода про асоціацію) розділом IV "Торгівля і питання, пов`язані з торгівлею" якої встановлено порядок здійснення торгівлі товарами, що походять з територій Сторін.

Відповідно до статті 26 розділу IV Угоди про асоціацію для цілей цієї Глави "походження" означає, що товар підпадає під правила походження, викладені в Протоколі I до цієї Угоди ("Щодо визначення концепції "походження товарів" і методів адміністративного співробітництва").

Згідно з статтею 27 розділу IV Угоди про асоціацію для цілей цієї Глави «мито» включає будь-яке мито або інший платіж, пов`язаний з імпортом або експортом товару, зокрема будь-який додатковий податок або додатковий платіж, пов`язаний з імпортом або експортом товару.

Кожна Сторона відповідно до частини 1 статті 29 розділу IV Угоди про асоціацію зменшує або скасовує ввізне мито на товари, що походять з іншої Сторони, відповідно до Графіків, встановлених у Додатку I-A до цієї Угоди.

Відповідно до статті 2 розділу ІІ "Визначення концепції "походження товарів" Протоколу І до Угоди про асоціацію з метою впровадження цієї Угоди наступні товари мають вважатися як такі, що походять з Європейського Союзу: (a) товари, цілком вироблені в Європейському Союзі, як це визначається у статті 5 цього Протоколу; (b) товари, отримані в Європейському Союзі з матеріалів, які не були вироблені цілком у Європейському Союзі, за умови, що такі матеріали пройшли достатню обробку в ЄС відповідно до статті 6 цього Протоколу.

Частиною 1 статті 16 розділу V "Підтвердження походження" Протоколу 1 до Угоди про асоціацію встановлено, що товари, що походять з Європейського Союзу, і товари, що походять з України, після ввезення до України чи Європейського Союзу відповідно підпадають під дію цієї Угоди за умови подання одного з таких документів: (a) сертифікат з перевезення товару EUR.1, зразок якого наведений у Додатку III до цього Протоколу; або у випадках, вказаних у статті 22(1) цього Протоколу, декларація, що надалі іменуватиметься «декларацією інвойс», надана експортером до інвойсу, повідомлення про доставку чи будь-якого іншого комерційного документа, який описує розглядувані товари достатньо детально для того, щоб їх можна було ідентифікувати; текст декларації інвойс наведений у Додатку IV до цього Протоколу.

Процедура видачі сертифіката з перевезення товару EUR.1 встановлена статтею 17 розділу V «Підтвердження походження» Протоколу 1 до Угоди про асоціацію згідно з положеннями якої сертифікат з перевезення товару EUR.1 має бути виданий митними органами країни експорту на письмову заяву експортера або, під відповідальність експортера, його уповноваженим представником. Для цього експортер або його уповноважений представник має заповнити сертифікат з перевезення товару EUR.1, а також бланк заяви, зразок якої наведений у Додатку III. Ці бланки мають бути заповнені однією з мов, якими складено цю Угоду, і згідно з нормами законодавства країни експорту.

Сертифікат з перевезення товару EUR.1 має бут виданий митними органами країни-члена Європейського Союзу або України, якщо розглядувані товари можуть бути визнаними такими, що походять з Європейського Союзу або України, і задовольняють іншим умовам цього Протоколу.

Митні органи, які видають сертифікати з перевезення товару EUR.1, повинні вжити всіх необхідних заходів для перевірки статусу походження товарів, а також виконання інших умов цього Протоколу. Для виконання цього завдання вони мають право вимагати будь-яких доказів і здійснювати будь-яку перевірку рахунків експортера та інші перевірки, які вважатимуть належними. Ці органи також мають забезпечити правильне заповнення бланків, зазначених у пункті 2 цієї статті. Вони зокрема повинні перевірити, чи заповнена комірка, призначена для опису товарів, таким чином, щоб запобігти зловмисному дописуванню.

Сертифікат з перевезення товару EUR.1 має бути виданий митними органами й переданий експортерові одразу ж після здійснення чи забезпечення фактичного експортування товару.

Частинами 1-3 статті 43 МК України встановлено, що документами, що підтверджують країну походження товару, є сертифікат про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару.

Країна походження товару заявляється (декларується) органу доходів і зборів шляхом подання оригіналів документів про походження товару.

Сертифікат про походження товару - це документ, який однозначно свідчить про країну походження товару і виданий компетентним органом даної країни або країни вивезення, якщо у країні вивезення сертифікат видається на підставі сертифіката, виданого компетентним органом у країні походження товару.

У разі ввезення на митну територію України товарів до яких застосовуються преференційні ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України, сертифікат про походження товару подається обов`язково (пункт 1 частини 3 статті 44 МК України).

Таким чином, серед переліку документів, які можуть підтвердити країну походження товару, сертифікат є документом, на підставі якого митний орган визначає країну походження товару, що у свою чергу впливає на нарахування відповідних митних платежів митницею під час митного оформлення товарів і після випуску таких відповідно до заявленого митного режиму.

Сертифікат з перевезення товару EUR.1 - це документ, що видається митними органами країни експорту для підтвердження відповідності товару вимогам правил визначення преференційного походження, встановлених в Угоді про асоціацію, при застосуванні преференційних ставок ввізного мита.

При цьому, обов`язок вжити всі належні заходи для перевірки статусу походження товарів, забезпечити правильне заповнення бланків сертифікату з перевезення товару EUR.1 покладено на митні органи, які видають сертифікати з перевезення товару EUR.1.

Як встановлено в ході судового розгляду справи, відповідно до вимог протоколу №1 «щодо визначення концепції «походження товарів» і методів адміністративного співробітництва, Доповнення №1 «визначення поняття «походження товарів» і методів адміністративного співробітництва до Угоди про асоціацію , яка ратифікована Україною законом від 16 вересня 2014 року №1678-VII, з метою підтвердження преференційного походження товару було подано інвойси, специфікації, проформи, технічну документацію на товар, дозвіл щодо ввезення до України відходів №7/3496-18 від 11.07.2018 року, експортні накладні 20PL331020E0013454, 19PL331020E0673131, 19PL331020E0762918, 19PL331020E0227725, 19PL331020E0168048, 19PL331020E00757830, 18PL331020E0718357, 18PL331020E0631787, 18PL331020E0467315, 18PL331020E0463649, 18PL331020E0446557, сертифікати EUR.1 №0454041, №0452521, №0153687, №0417741, №0152498, №0152496, №0152829, №0138397, №0138396, №0101451.

Так, відповідно до частини 1 статті 44 МК України для підтвердження країни походження товару орган доходів і зборів у передбачених законом випадках має право вимагати та отримувати документи про походження такого товару.

Статтею 25 розділу V "Підтвердження походження" Протоколу 1 до Угоди про асоціацію встановлено, що підтвердження походження повинні подаватися до митних органів країни імпорту згідно з чинним порядком цієї країни. Ці органи можуть вимагати перекладу підтвердження походження, а також подання разом із митною декларацією на ввезення заяви імпортера про те, що ввезені товари відповідають умовам, необхідним для застосування цієї Угоди.

Частиною 1 статті 45 МК України встановлено, що у разі виникнення сумнівів з приводу дійсності документів про походження товару чи достовірності відомостей, що в них містяться, включаючи відомості про країну походження товару, орган доходів і зборів може звернутися до компетентного органу, що видав документ, або до компетентних організацій країни, зазначеної як країна походження товару, із запитом про проведення перевірки цих документів про походження товару чи надання додаткових відомостей.

Водночас частиною 1 та 2 статті 37 розділу ІV Угоди про асоціацію встановлено, що Сторони домовились, що адміністративне співробітництво є важливим для реалізації та контролю преференційного режиму, наданого відповідно до цієї Глави, та підкреслюють свої зобов`язання боротися з незаконними діями та шахрайством в митних питаннях, пов`язаних з імпортом, експортом, транзитом товарів та їх розміщенням під будь-яким іншим митним режимом або процедурою, зокрема заходи заборони, обмеження або контролю.

Якщо Сторона на основі об`єктивно задокументованої інформації відчуває неспроможність забезпечити адміністративне співробітництво та/або відчуває існування незаконних дій або шахрайства іншої Сторони відповідно до цієї Глави, заінтересована Сторона може тимчасово призупинити дію відповідного преференційного режиму для відповідного товару (товарів) згідно із цією статтею.

Відповідно до статті 32 розділу VI "Домовленості про адміністративне співробітництво" Протоколу І до Угоди про асоціацію Митні органи держав-членів Європейського Союзу і України повинні надавати один одному через Європейську комісію зразки відбитків штампів, використовуваних у їхніх митних службах для видачі сертифікатів з перевезення товару EUR.1 і адреси митних органів, які відповідають за перевірку цих сертифікатів і декларацій інвойс. З метою забезпечення правильного застосування цього Протоколу Європейський Союз і Україна повинні допомагати один одному через компетентні митні адміністрації у перевірці достовірності сертифікатів з перевезення товару EUR.1 або декларацій інвойс та правильності інформації, що міститься в цих документів.

Згідно з положеннями статті 33 розділу VI "Домовленості про адміністративне співробітництво" Протоколу І до Угоди про асоціацію подальші перевірки підтверджень походження мають здійснюватись у довільному порядку або тоді, коли митні органи країни імпорту мають обґрунтовані сумніви в достовірності таких документів, статусі походження відповідних товарів або виконанні інших вимог цього Протоколу.

З метою реалізації положень пункту 1 цієї статті митні органи країни імпорту повинні повернути сертифікат з перевезення товару EUR.1 та інвойс, якщо він був поданий, декларацію інвойс або копії цих документів митним органам країни експорту, вказавши, якщо це доречно, причини запиту. Будь-які отримані документи й інформація, що вказують на недостовірність інформації, наведеної в підтвердженні походження, повинні бути передані на підтримку запита про перевірку.

Якщо у випадку обґрунтованих сумнівів відповідь на запит про перевірку не надійшла протягом десяти місяців з дати подання цього запита, або якщо відповідь не містить достатньої інформації для визначення достовірності розглядуваного документа або справжнього походження товарів, митні органи, що подали запит, повинні за відсутності виняткових обставин відмовити у наданні права на преференції.

Відповідно до частини 5 статті 45 МК України у випадках, визначених цією статтею, товар вважається таким, що походить з відповідної країни, з моменту отримання органами доходів і зборів належним чином оформлених документів про походження товару або затребуваних ними додаткових відомостей.

Аналіз наведених правових норм свідчить про можливість митного контролю після завершення митного оформлення за умови обґрунтованої підозри, що під час пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордом України було допущено порушення законодавства України, а також контролюючий має право продовжити здійснення митного контролю, за наслідками якого донарахувати обов`язкові платежі, якщо протиправні дії декларанта спричинили їх недобір.

Окрему увагу варто звернути на положення пункту 2 частини 2 статті 351 МК України, які стали підставою для проведення документальної невиїзної перевірки. Зокрема, вказаною нормою визначено, що документальна невиїзна перевірка проводиться у разі надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтвердженої інформації про непідтвердження автентичності поданих органові доходів і зборів документів щодо товарів, митне оформлення яких завершено, недостовірність відомостей, що в них містяться, а також запитів стосовно надання інформації про зовнішньоекономічні операції, які здійснювалися за участю суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності - резидентів України.

Тобто, проведення документальної невиїзної перевірки з підстави, наведеної у пункті 2 частини 2 статті 351 МК України, можливе лише за умови, якщо інформація, що надійшла від уповноважених органів іноземних держав, свідчить про непідтвердження автентичності поданих контролюючому органу документів або про недостовірність відомостей, що в них містяться, а також запитів стосовно надання інформації про зовнішньоекономічні операції, які здійснювалися за участю суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності - резидентів України.

Основні вимоги до оформлення документальних перевірок, закріплені у Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015р. № 727, (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 5 розділу 2 названого Порядку, факти виявлених порушень законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об`єктивно та повною мірою з посиланням на первинні документи, регістри податкового та бухгалтерського обліку, фінансової та іншої звітності, інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, ведення/складання яких передбачено законодавством, або отримані від інших суб`єктів господарювання, органів державної влади, у тому числі іноземних держав, правоохоронних органів, а також податкову інформацію, що підтверджують наявність зазначених фактів.

При цьому згідно з підпунктом 7 пункту 4 розділу 3 Порядку результати документальної перевірки щодо дотримання вимог законодавства з питань державної митної справи оформляються аналогічно результатам перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства. У разі встановлення перевіркою порушень законодавства з питань державної митної справи необхідно: чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті законодавчих актів, що порушені платником податків; зазначити невідповідність даних, які містяться в документах, поданих платником податків для здійснення митного оформлення, фактичним даним, виявленим під час перевірки, на підставі первинних документів платника податків; вказати первинні документи та інші матеріали, що свідчать про наявність порушень. Рішення щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, митної вартості та країни походження товарів, підстави для звільнення від оподаткування митними платежами окремими документами не оформляються, а зазначаються в акті (довідці) документальної перевірки.

Суд зауважує, що в акті перевірки не містяться докази умисного надання позивачем недостовірних документів чи недостовірної інформації, або інших протиправних дій декларанта, які спричинили недобір обов`язкових платежів під час митного оформлення.

Крім того, зі змісту акту перевірки не можливо встановити, що спричинило перевірку достовірності сертифікату з перевезення товару EUR.1 та правильності інформації, що міститься в цьому документі, які обґрунтовані сумніви в достовірності такого документу, статусі походження відповідних товарів мали митні органи країни імпорту.

Суд вважає, що користуючись своїм правом на застосування преференційного режиму ввезення товарів, що походять з Європейського Союзу, позивач подав до митного органу примірник сертифікату з перевезення товару та зазначив у відповідній графі про застосування преференції.

При цьому жодними нормативними актами не передбачено обов`язок декларанта перевіряти дані, що зазначені в товаросупровідних документах при заповненні митних декларацій. У позивача не було підстав не враховувати дані, які надав сам постачальник (відправник/експортер), який володів зазначеним товаром, а також підстав проігнорувати ті дані, які були перевірені митницею Республіки Польщі при оформлені експортної декларації.

За таких обставин, у позивача не було жодних підстав для виникнення сумнівів щодо дійсності сертифікату про походження товару.

Доказів того, що сертифікат EUR.1, який надавався позивачем, скасований чи визнаний недійсним, відповідачем де подано. Тому суд вважає, що він є чинними та єдиними документами, що підтверджують походження товарів з країн Європейського Союзу, та надає пільги зі сплати митних платежів.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що наданий позивачем сертифікат про походження товарів, містить повну та достовірну інформацію щодо задекларованих товарів, будь-які розбіжності у документах про країну походження товару відсутні, тобто позивачем підтверджено країну походження задекларованого за оскаржуваними митними деклараціями товару у відповідності до вимог статей 43, 44, 335 МК України.

А отже, керуючись приписами пункту 54.4 статті 54 ПК України, контролюючий орган, не мав правових підстав самостійно визначити базу оподаткування та податкові зобов`язання платника податків шляхом проведення дій, визначених пунктом 54.3.6 статті 54 ПК України.

Відповідно до пункту 109.1 статті 109 ПК України податковими правопорушеннями, серед іншого, є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відсутність або недоведеність вини платника податків, як необхідної складової податкового правопорушення, обумовлює протиправність застосування штрафних (фінансових) санкцій за таке правопорушення.

Суд зазначає, що нормами ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зазначена норма розподіляє обов`язок надання доказів між особами, які беруть участь у справі, та передбачає активну роль суду у процесі доказування та спрямована на забезпечення повного з`ясування обставин у справі на основі поєднання принципів змагальності та офіційності.

Презумпція винуватості покладає на суб`єкта владних повноважень обов`язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів.

При вирішенні даної справи, суд відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" застосовує висновки Європейського суду з прав людини, наведені у рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Жоффр де ля Прадель проти Франції" від 16.12.1992, де суд зауважив, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, оскільки захист прав повинен бути не лише формальним, але й реальним. Також надмірні формальності не можуть покладатися в основу рішень адміністративного органу, якими б заперечувалася сутність змісту конституційно гарантованого права.

Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше було б порушено принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - єдиним критерієм здійснення правосуддя є право. Тому завданням адміністративного судочинства завжди є контроль легальності.

За наведених обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду в розмірі 2270 грн., що документально підтверджується платіжним дорученням №32 від 22.09.2021 року.

Отже, сплачений позивачем судовий збір за подачу позовної заяви до суду в сумі 2270 грн. підлягає стягненню з Дніпровської митниці за рахунок бюджетних асигнувань.

Керуючись ст. ст. 2, 77, 78, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Постач Сервіс» до Дніпровської митниці про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Дніпровської митниці від 09.09.2021 року №00000014/7.5-19, яким ТОВ «Постач Сервіс» збільшено суму грошового зобов`язання за платежем «мито на товари, що ввозяться суб`єктом підприємницької діяльності» на загальну суму 18 222,65 грн. (за податковим зобов`язаннями - 14 578,12 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 3644,53 грн.).

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 09.09.2021 року №00000013/7.5-19, яким ТОВ «Постач Сервіс» збільшено суму грошового зобов`язання за платежем «податок на додану вартість» на загальну суму 91 113,00 грн. (за податковим зобов`язаннями - 72 890,56 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 18 222,64 грн.).

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Постач Сервіс» (код ЄДРПОУ 33575365, адреса: 49024, м. Дніпро, вул. Універсальна, 11, кв. 61) за рахунок бюджетних асигнувань Дніпровської митниці (код ЄДРПОУ ВП 43971371, адреса: 49038, м. Дніпро, вул. Княгині Ольги, 22) документально підтверджені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 2270 грн. (дві тисячі двісті сімдесят гривень).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.О. Лозицька