
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2021 року ЛуцькСправа № 140/6873/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення пені,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області (далі - відповідач1, ГУ ДПС у Волинській області), Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області (далі - відповідач2, ГУ ДКСУ у Волинській області) про стягнення з Державного бюджету України 1558371,96 грн пені на суму заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
В обґрунтування позовних вимог ФОП ОСОБА_1 зазначив, що він є платником податку на додану вартість (ПДВ) та відповідно до рішення Волинського окружного адміністративного суду від 09.10.2020 по справі №803/3988/15, яке набрало законної сили 14.12.2020, на його користь стягнуто бюджетне відшкодування з ПДВ за листопад 2006 року, січень, березень, квітень, серпень, вересень, жовтень 2007 року, червень 2010 року на загальну суму 1137267,90 грн. Дане рішення було виконане 28.05.2021.
Позивач вказує, що сума бюджетного відшкодування з ПДВ надійшла на його рахунок із значним порушенням строків, встановлених п.п.200.12, 200.13 ст.200 Податкового кодексу України (далі - ПК України), оскільки процедура судового узгодження сум бюджетного відшкодування за вказані вище періоди була завершена ще у 2008-2014 роках. Таким чином, відповідно до п.200.23 ПК України утворилась заборгованість бюджету з відшкодування ПДВ по пені на суму 1558371,96 грн, яку позивач просить стягнути в судовому порядку
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 12.07.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження (а.с.38).
Відповідач2 у відзиві на позовну заяву зазначив, що нормами чинного законодавства органам Казначейства не надано повноважень нараховувати та виплачувати пеню на заборгованість з відшкодування ПДВ, з огляду на що просить відмовити в задоволенні позовних вимог ФОП ОСОБА_1 (а.с.44-46)
Відповідач1 у відзиві на адміністративний позов (а.с.49-51) заперечив проти позову ОСОБА_1 , посилаючись на те, що платник ПДВ може звернутись до суду з вимогами про стягнення пені, нарахованої на суму бюджетної заборгованості з ПДВ, протягом шести місяців з дня, коли дізнався або повинен був дізнатись про порушення свої прав, свобод та інтересів. ОСОБА_1 заявив вимогу щодо бюджетного відшкодування пені з ПДВ за листопад 2006 року, січень, березень, квітень, серпень, вересень, жовтень 2007 року, червень 2010 року, тобто поза межами строку 1095 днів. З наведених підстав відповідач1 просить в задоволенні позову відмовити.
Інших заяв по суті справи не надходило.
Враховуючи вимоги статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Суд встановив, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 09.10.2020 у справі №803/3988/15 за позовом ФОП ОСОБА_1 до ГУ ДПС у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ГУ ДКСУ у Волинській області про зобов`язання вчинити дії позов задоволено, стягнуто з Державного бюджету України через ГУ ДКСУ у Волинській області на користь ФОП ОСОБА_1 заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість в сумі 1137267,90 грн (а.с.4-9). Дане рішення набрало законної сили 14.04.2021.
Як слідує з рішення суду від 09.10.2020 у справі №803/3988/15, предметом спору у даній справі було бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість по деклараціях за листопад 2006 року, січень 2007 року, березень 2007 року, квітень 2007 року, серпень 2007 року, вересень 2007 року, жовтень 2007 року, червень 2010 року.
Так, згідно з інформацією щодо залишку невідшкодованих сум ПДВ по ФОП ОСОБА_1 станом на 17.02.2016, яка надавалась контролюючим органом в межах адміністративної справи №803/3988/15 (а.с.11-12), встановлено:
у декларації за листопад 2006 року позивачем заявлено суму бюджетного відшкодування ПДВ - 514005 грн. Дана сума набула статусу узгодженої за результатами судового оскарження податкового повідомлення-рішення від 28.02.2007 №0000831701/0 на підставі ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2014 у справі №9/48-2а. Залишок невідшкодованої суми по даній декларації становить 277805 грн;
у декларації за січень 2007 року позивачем заявлено суму бюджетного відшкодування ПДВ - 277592 грн. Дана сума набула статусу узгодженої за результатами судового оскарження податкового повідомлення-рішення від 10.04.2007 №0001201701/0 на підставі ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.04.2014 у справі №5/113-2а. Залишок невідшкодованої суми по даній декларації становить 277592 грн;
у декларації за березень 2007 року позивачем заявлено суму бюджетного відшкодування ПДВ - 89981 грн. Дана сума набула статусу узгодженої за результатами судового оскарження податкового повідомлення-рішення від 03.07.2007 №0002321701/0 на підставі ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2008 у справі №5/76-2а. Залишок невідшкодованої суми по даній декларації становить 12435,90 грн;
у декларації за квітень 2007 року позивачем заявлено суму бюджетного відшкодування ПДВ - 147690 грн. Дана сума набула статусу узгодженої за результатами судового оскарження податкового повідомлення-рішення від 03.08.2007 №00002691701/1 на підставі ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2008 у справі №2/101-2а. Залишок невідшкодованої суми по даній декларації становить 147690 грн;
у декларації за серпень 2007 року позивачем заявлено суму бюджетного відшкодування ПДВ - 103436 грн. Дана сума набула статусу узгодженої за результатами судового оскарження податкового повідомлення-рішення від 10.12.2007 №0004141701/0 на підставі ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2013 у справі №2/107-2а. Залишок невідшкодованої суми по даній декларації становить 103436 грн;
у декларації за вересень 2007 року позивачем заявлено суму бюджетного відшкодування ПДВ - 200674 грн. Дана сума набула статусу узгодженої за результатами судового оскарження податкового повідомлення-рішення від 14.01.2008 №0000021701/0 на підставі ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2013 у справі №2/107-2а. Залишок невідшкодованої суми по даній декларації становить 200674 грн;
у декларації за жовтень 2007 року позивачем заявлено суму бюджетного відшкодування ПДВ - 116690 грн. Дана сума набула статусу узгодженої за результатами судового оскарження податкового повідомлення-рішення від 01.02.2008 №0000841701/0 на підставі постанови Вищого адміністративного суду від 29.01.2014 у справі №2а-14357/09/0370. Залишок невідшкодованої суми по даній декларації становить 116690 грн;
у декларації за червень 2010 року позивачем заявлено суму бюджетного відшкодування ПДВ - 945 грн. Дана сума набула статусу узгодженої за результатами судового оскарження податкового повідомлення-рішення від 25.01.2011 №0004171701/0 на підставі ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2014 у справі №2а-0370/348/11. Залишок невідшкодованої суми по даній декларації становить 945 грн.
Відповідно до виписки Акціонерного банку «Південний» від 28.04.2021 на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_1 надійшли кошти в сумі 1137267,90 грн з призначенням платежу: на виконання виконавчого листа суду від 27.04.2021 по справі №803/3988/15 та висновку від 28.05.2021 №57 щодо відшкодування сум ПДВ (а.с.10).
ФОП ОСОБА_1 проведено розрахунок пені за несвоєчасне повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ та визначено загальну суму пені в розмірі 1558371,96 грн, яку просить стягнути з Державного бюджету України у судовому порядку (а.с.13-35).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Так, на дату подання позивачем декларацій за листопад 2006 року, січень 2007 року, березень 2007 року, квітень 2007 року, серпень 2007 року, вересень 2007 року, жовтень 2007 року, червень 2010 року порядок відшкодування сум податку на додану вартість визначався Законом України «Про податок на додану вартість».
Підпунктами 7.7.4., 7.7.5, 7.7.6, 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» передбачено, що платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п`ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.
Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.
Податковий орган зобов`язаний у п`ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
На підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п`яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган:
б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;
в) у разі з`ясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування (п.7.7.7 названого Закону).
У разі, коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або податковий орган розпочинає процедуру адміністративного оскарження, податковий орган не пізніше наступного робочого дня за днем отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення справи зобов`язаний повідомити про це орган державного казначейства. Орган державного казначейства призупиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до прийняття остаточного рішення з адміністративного або судового оскарження.
Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом п`яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобов`язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету (п.п.7.7.8. п.7.7 ст.7 цього ж Закону).
Відтак, право на відшкодування сум ПДВ у позивача виникло з дня закінчення процедури судового оскарження, за результатами якої прийнято рішення на користь платника податків, яка відповідно до встановлених у даній справі обставин закінчилася набранням рішеннями законної сили в період 2008-2014 рр.
При цьому з 01.01.2011 набрав чинності Податковий Кодекс України (далі - ПК України), положення якого (в редакції до 01.01.2017) передбачали, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації (пункт 200.7 статті 200 ПК України).
Згідно з пунктами 200.10, 200.11 статті 200 ПК України протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.
Положеннями пунктів 200.12, 200.13 статті 200 ПК України визначено, що орган державної податкової служби зобов`язаний у п`ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету. На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п`яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
Згідно з пунктом 200.14 статті 200 ПК України якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки орган державної податкової служби виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган: а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов`язань з цього податку в наступних податкових періодах; б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування; в) у разі з`ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.
Пунктом 200.15 статті 200 ПК України встановлено, що у разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або орган державної податкової служби розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов`язаний повідомити про це орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, тимчасово припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням. Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження орган державної податкової служби протягом п`яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов`язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
У відповідності до пункту 200.23 статті 200 ПК України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
Таким чином, після закінчення установлених чинним законодавством строків для адміністративної процедури перевірки наявності у платника права на бюджетне відшкодування або узгодженості податкового зобов`язання після судового оскарження, у результаті невчинення компетентними органами належних дій невідшкодовані суми перетворюються на бюджетну заборгованість, внаслідок чого здійснюється нарахування пені з моменту виникнення такої заборгованості до моменту її погашення.
Наведений юридичний факт, у свою чергу, зумовлює виникнення фінансових правовідносин між боржником в особі держави та кредитором - платником податків, права якого порушені саме внаслідок несплати йому відповідної суми.
Матеріалами справи підтверджується та обставина, що внаслідок неподання податковим органом до органу Казначейства відповідних висновків про відшкодування ФОП ОСОБА_1 узгоджених сум податку на додану вартість утворилась бюджетна заборгованість в сумі 1137267,90 грн, яка була стягнута за рішенням суду від 09.10.2020 у справі №803/3988/15.
При цьому вищевказана сума бюджетного відшкодування надійшла на рахунок позивача 28.05.2021.
Відповідно до пункту 102.5 статті 102 ПК України заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов`язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем виникнення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
За визначенням, наведеним у підпунктах 14.1.18 та 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 ПК України бюджетне відшкодування - відшкодування від`ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника; пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов`язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Тобто пеня - це санкція, яка нараховується з першого дня прострочення повернення бюджетного відшкодування до тих пір, поки не буде відшкодовано кошти. При цьому остаточна сума пені може бути визначена лише станом на дату погашення заборгованості з бюджету.
Наведене свідчить про те, що позовна вимога про стягнення пені на суму несвоєчасно відшкодованого податку на додану вартість з Державного бюджету України може бути заявлена в межах строку, встановленого пунктом 102.5 статті 102 ПК України для подання заяви про відшкодування надміру сплачених грошових зобов`язань, тобто протягом 1095 днів.
Зі змісту наведених норм можна дійти висновку, що держава в особі відповідних державних органів, виконуючи певний комплекс дій, зобов`язана повернути платнику суму бюджетного відшкодування з ПДВ протягом законодавчо встановленого строку після дня набуття відповідною сумою статусу узгодженої. Якщо ж протягом згаданого строку необхідних дій для відшкодування податку здійснено не було, невідшкодовані суми перетворюються на бюджетну заборгованість, на яку в силу положень пункту 200.23 статті 200 ПК України нараховується пеня.
Передумовою початку нарахування пені є невиконання контролюючим органом обов`язку з виплати заборгованості з відшкодування податку на додану вартість протягом строку, визначеного статтею 200 ПК України.
Нарахування пені пов`язується саме із недотриманням суб`єктами владних повноважень положень статті 200 ПК України, яка визначає, зокрема, комплекс дій, необхідних для своєчасного повернення сум бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.
Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 ПК України передбачено право платника податків оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб).
Таким чином, законодавцем надано платнику податків можливість захистити своє право шляхом оскарження не тільки рішення контролюючого органу, а й шляхом оскарження дії чи бездіяльності контролюючого органу.
Крім того, положеннями пункту 43.3 статті 43 ПК України встановлено, що обов`язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов`язання є подання платником податків заяви протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Системний аналіз положень статті 43 та пункту 200.23 статті 200 ПК України дає підстави для висновку про те, що пеня нараховується на суму бюджетної заборгованості в силу Закону та не залежить від волевиявлення платника податку на додану вартість.
Визначений законодавцем строк в 1095 днів також свідчить на користь того, що ПК України надано можливість захистити своє право на стягнення пені у зв`язку з несвоєчасним відшкодування державою ПДВ протягом цього строку.
При цьому, право платника податків на стягнення заборгованості з бюджетного відшкодування ПДВ та нарахованої пені повинно бути реальним і забезпечуватись практичною можливістю, в тому числі, шляхом звернення до суду.
Верховний Суд у постанові від 02.02.2021 у справі №810/1506/17 дійшов висновку про те, що строк звернення до суду з позовними вимогами про стягнення пені, нарахованої на суму бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ, слід обчислювати з наступного дня після її фактичного погашення.
Таким чином, оскільки погашення бюджетної заборгованості по деклараціях за листопад 2006 року, січень 2007 року, березень 2007 року, квітень 2007 року, серпень 2007 року, вересень 2007 року, жовтень 2007 року, червень 2010 року в загальній сумі 1137267,90 грн проведено 28.05.2021, тому позивач, звернувшись до суду з даним позовом 07.07.2021, дотримався встановленого строку звернення до суду. Відтак, суд відхиляє доводи відповідача про те, що позивачем заявлено вимоги про відшкодування пені поза межами строку 1095 днів.
Разом з тим, суд здійснив перевірку наведеного позивачем розрахунку пені за несвоєчасне повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ та констатує, що такий розрахунок є вірним. Доказів протилежного відповідач суду не подав.
Отже, сума нарахованої пені на бюджетну заборгованість станом на момент її погашення становить 1558371,96 грн та підлягає стягненню на користь ФОП ОСОБА_1 з Державного бюджету України.
Відповідно до частини першої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з частиною другою статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача щодо стягнення пені є обґрунтованими, відповідно адміністративний позов підлягає задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 11350,00 грн, сплачений згідно з квитанцією від 30.06.2021 №18 (а.с.3).
Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного бюджету України на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 пеню, нараховану на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість, в сумі 1558371,96 грн (один мільйон п`ятсот п`ятдесят вісім тисяч триста сімдесят одна грн 96 коп.).
Стягнути на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області судовий збір в сумі 11350 (одинадцять тисяч триста п`ятдесят) грн 00 коп.
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );
Відповідач1: Головне управління ДПС у Волинській області (43010, Волинська обл., м.Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ ВП 44106679);
Відповідач2: Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області (43006, Волинська обл., м.Луцьк, вул.Стрілецька, 4а, код ЄДРПОУ 38009371).
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій