
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14 грудня 2021 року о/об 09 год. 05 хв.Справа № 280/10085/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Шевченко С.О., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області (проспект Соборний, буд.166, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69107; код ЄДРПОУ ВП 44118663)
до Товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЖИ” (вул.Олександрівська, буд.74, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69002; код ЄДРПОУ 33571245)
про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДПС у Запорізькій області (надалі – позивач, ГУ ДПС у Запорізькій області) до Товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЖИ” (надалі – відповідач, ТОВ “АЛЖИ”), в якому позивач просить суд стягнути кошти у сумі податкового боргу з рахунків ТОВ “АЛЖИ” у банках, обслуговуючих такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, у розмірі 7659,20 грн., які зарахувати: р/рUА398999980314050513000008479; отримувач - ГУК у Зап.обл./ТГ м.Запоріжжя/18010400; код отримувача 37941997; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банк отримувача - 899998; код класифікації доходів бюджету - 18010400.
Позивач зазначив, що за ТОВ “АЛЖИ” обліковується податковий борг у сумі 7659 грн. 20 коп. по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який виник з сум узгоджених податкових зобов`язань, самостійно визначених відповідачем та нарахованих контролюючим органом.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідач про розгляд справи повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву відповідачем до суду не надано.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 01.11.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.
Відповідач зареєстрований як юридична особа за адресою: вул.Олександрівська, буд.74, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69002. Відповідач має код ЄДРПОУ 33571245.
Заборгованість відповідача з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов`язання, визначеного ТОВ “АЛЖИ” самостійно у поданих до контролюючого органу: 1) Податковій декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2019 рік №8706 від 19.02.2019, якою визначено до сплати грошове зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щоквартально за І-ІІІ квартал у сумі 811 грн. 04 коп., за ІV квартал – 811 грн. 03 коп.; 2) Податковій декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік №8639 від 19.02.2020, якою визначено до сплати грошове зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у сумі щоквартально 918 грн. 15 коп. У зв`язку з частковою сплатою (321 грн. 78 коп.) загальна сума з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за податковими деклараціями складає 6594 грн. 97 коп.
Також, 15.05.2019 на підставі Акту перевірки №1315/08-49-12-03/33571245 від 24.04.2019 контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення: 1) №0066944906, яким відповідачу нараховано грошове зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості ,у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у сумі 189 грн. 37 коп.; 2) №0066974906, яким відповідачу нараховано грошове зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у сумі 632 грн. 33 коп.
01.09.2020 на підставі Акту перевірки №2854/08-01-49-04/33571245 від 20.07.2020 контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0078754904, яким відповідачу нараховано грошове зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у сумі 215 грн. 53 коп.
Відповідачу за несвоєчасну сплату податкових зобов`язань відповідно до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України нараховано пеню у сумі 27 грн. 00 коп.
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень №0066944906 від 15.05.2019, №0066974906 від 15.05.2019, №0078754904 від 01.09.2020, то вказані у них суми грошового зобов`язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Доказів самостійної сплати у повному обсязі податкового зобов`язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (платіжних документів), ТОВ “АЛЖИ” до суду не надало.
Таким чином, заборгованість по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, складає 7659 грн. 20 коп.
Податковий контроль – це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», затвердженого 12.01.2021 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.03.2021 за №321/35943 (надалі – «Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає правила ведення в податкових органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску (далі - платежі), що ведеться за кожним видом платежу.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов`язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровану картку ТОВ “АЛЖИ” згідно з якою за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 7659 грн. 20 коп. по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Даних про розстрочення (відстрочення) вказаних узгоджених грошових зобов`язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказані документи – не містить.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено заборгованість ТОВ “АЛЖИ” у сумі 7659 грн. 20 коп.
При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи пп.14.1.153, пп.14.1.175 п.14.1 ст.14, п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України.
Судом досліджено наданий позивачем корінець податкової вимоги за №29358-49 від 08.07.2019.
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Як зазначено у п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Враховуючи вище викладене, судом з`ясовано, що відповідач на час розгляду справи має податковий борг у сумі 7659 грн. 20 коп. по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який у добровільному порядку – не погашений. У зв`язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з ТОВ “АЛЖИ” у порядку та спосіб, встановлений ст.95 Податкового кодексу України.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЖИ” (вул.Олександрівська, буд.74, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69002; код ЄДРПОУ 33571245) у банках, обслуговуючих даного платника податків, а також за рахунок готівки, що належить цьому платнику податків, податковий борг з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості у сумі 7659 грн. 20 коп. на користь бюджету (р/рUА398999980314050513000008479; отримувач - ГУК у Зап.обл./ТГ м.Запоріжжя/18010400; код отримувача 37941997; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банк отримувача - 899998; код класифікації доходів бюджету – 18010400).
У стягненні з відповідача на користь позивача суми сплаченого судового збору за подання адміністративного позову до суду – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст судового рішення складено 14.12.2021.
Суддя О.О. Прасов