Рішення № 101883371, 14.12.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2021
Номер справи
200/11834/21
Номер документу
101883371
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2021 р. Справа№200/11834/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Аляб`єва І.Г.,

розглянувши за правилами загального позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Селидівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про внесення змін до актового запису про народження,

в с т а н о в и в:

Позивач, ОСОБА_1 , звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Селидівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) в якій просить:

- встановити неправильність запису в актовому записі про народження ОСОБА_1 , складеному 23.03.1950 року виконкомом Курахівської селищної ради м.Селидове Донецької області №62 щодо ім`я дитини « ОСОБА_1 » замість правильної « ОСОБА_1 »;

- скасувати висновок відповідача від 02.06.2021 про відмову у зміні імені «ОСОБА_1» на « ОСОБА_1 » в актовому записі про народження від 23.03.1950 №62 складеного виконкомом Курахівської селищної ради м.Селидове Донецької області;

- зобов`язати відповідача внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_1 від 23.03.1950 №62 складеного виконкомом Курахівської селищної ради м.Селидове Донецької області змінивши запис щодо ім`я дитини з « ОСОБА_1 » на « ОСОБА_1 ».

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що звернулась до Селидівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про внесення змін до актового запису про народження №62 від 23.03.1950 складеного виконкомом Курахівської селищної ради м.Селидове Донецької області змінити ім`я заявника з « ОСОБА_1 » на вірне « ОСОБА_1 » до якої додала паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про народження сина, свідоцтво про шлюб.

Проте, відповідачем було складено висновок від 19.07.2021, яким їй відмовлено у зміні імені в актовому запису про народження № 62 від 23.03.1950, складеного виконкомом Курахівської селищної ради м.Селидове Донецької області у зв`язку з відсутністю підстав.

Відповідач правом на подання відзиву на позов не скористався.

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Згідно ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Ухвалою суду від 16.09.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, провадження у справі відкрито, розгляд справи вирішено проводити за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 06.10.2021.

06.10.2021 розгляд справи відкладено на 20.10.2021.

20.10.2021 розгляд справи відкладено на 15.11.2021.

Ухвалою суду від 15.11.2021 закрито підготовче провадження у справі, розгляд справи по суті призначено на 13.12.2021.

Позивач та представник відповідача до судового засідання не з`явилися, про дату, час та місце засідання повідомлені належним чином.

В матеріалах справи містяться поштові повідомлення про отримання судових повісток та ухвал суду.

У відповідності до вимог частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд здійснює розгляд справи у письмовому провадженні.

Дослідивши докази, що містяться у матеріалах справи, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Київським РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області 13.05.1998 (а.с. 5-6), РНОКПП: НОМЕР_2 , та є внутрішньо переміщеною особою згідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 98 від 18.11.2016 (а.с. 7).

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 зазначено, що у ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька - ОСОБА_1 .(а.с.11)

Атестат про середню освіту серії НОМЕР_4 виданий 26.06.1971 на ім`я ОСОБА_1 (а.с. 12).

Дипломом серії НОМЕР_5 підтверджено, що ОСОБА_1 здобула кваліфікацію - бухгалтера.(а.с.13)

Згідно з дипломом серії НОМЕР_6 підтверджено, що ОСОБА_1 здобула кваліфікацію - економіст.(а.с.14)

Свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_7 підтверджено, що після одруження ОСОБА_1 - отримала прізвище ОСОБА_1 .(а.с.15)

Відповідно до свідоцтва про народження № НОМЕР_8 встановлено, що у ОСОБА_1 народився син ОСОБА_9 . (а.с.16)

Посвідченням серії НОМЕР_9 підтверджено, що ОСОБА_1 є отримувачем пенсії за віком з 07.03.2005.(а.с.17)

Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до Селидівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) з заявою про внесення змін до актового запису про народження від 23.03.1950 №62 складеного виконкомом Курахівської селищної ради м.Селидове Донецької області з проханням змінити ім`я дитини з « ОСОБА_1 » на вірне « ОСОБА_1 ».

Висновком про внесення змін, доповнень до актового запису цивільного стану від 02.06.2021 зазначено, що актовий запис про народження від 23.03.1950 №62 складений виконкомом Курахівської селищної ради м.Селидове Донецької області підтверджує ім`я заявника « ОСОБА_1 ». Актовий запис про народження від 23.03.1950 №62 складений виконкомом Курахівської селищної ради м.Селидове Донецької області є первинним документом по відношенню до свідоцтва про народження та інших документів, наданих заявником проте зміни до нього щодо імені можуть бути внесені на підставі рішення. Виходячи з наведеного відмовлено ОСОБА_1 у зміні імені «ОСОБА_1» на «ОСОБА_1» у зв`язку з відсутністю підстав.(а.с.8-10)

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст. 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» № 2398-УІ від 01.07.2010 року, встановлено, що Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Частиною 1 ст. 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Частиною 1-3 статті 9 цього Закону передбачено, що державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану. Актовий запис цивільного стану складається у двох примірниках. Інформація, що міститься в актовому записі цивільного стану, є конфіденційною і не підлягає розголошенню. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» про факт державної реєстрації акта цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво.

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, оригінал якого було вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено, та повторна видача свідоцтва у разі внесення змін до актового запису чи його поновлення здійснюються відділами державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичними представництвами і консульськими установами України на підставі актового запису цивільного стану за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров`я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 цього ж Закону, внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Частинами 3 та 4 ст. 22 цього ж Закону передбачено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану. Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.

Як вбачається з наведених положень Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», внесення змін здійснюється саме органом державної реєстрації актів цивільного стану до актового запису цивільного стану, тобто до документу органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.

Порядок внесення змін до актових записів цивільного стану регулюється Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року №96/5 (далі - Правила).

Відповідно до п.1.1 зазначених Правил, внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Процедура внесення змін до актових записів цивільного стану закріплена розділом другим Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.

Відповідно до п. 2.1. Правил, заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника.

Пунктом 2.5. Правил передбачено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається, зокрема особою, щодо якої складено актовий запис.

Відповідно до пунктів 2.6, 2.7, 2.18 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті. Якщо актовий запис цивільного стану, до якого потрібно внести зміни, зберігається в архіві іншого відділу державної реєстрації актів цивільного стану України, то відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, надсилає відповідний запит щодо підтвердження відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даним паперового носія актового запису цивільного стану, яке в подальшому додається до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян у відповідній справі. Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації за місцем зберігання відповідного актового запису цивільного стану. Факти, зазначені в заяві, а також записи у свідоцтвах про державну реєстрацію актів цивільного стану та в інших поданих заявником документах, якщо вони викликають сумніви щодо їх достовірності, можуть бути перевірені відділом державної реєстрації актів цивільного стану шляхом направлення запитів до відповідних установ, організацій для затребування необхідних документів (п. 2.11 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання).

Відповідно до п. 2.12 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Таким чином, з наведених положень Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, вбачається, що внесення змін до актових записів цивільного стану здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції, за місцем проживання заявника.

На підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обгрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому, який може бути оскаржений в судовому порядку.

Відповідно до п.п. 2.13.2 п. 2.13 Правил, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є, зокрема постанова адміністративного суду.

Згідно п.2.16 Правил, зміни, доповнення, виправлення вносяться в паперові носії актових записів цивільного стану та одночасно до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Підпунктом 2.16.7 п. 2.16 Правил зазначено, що на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.

Відповідно до п. 2.18 Правил зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації за місцем зберігання відповідного актового запису цивільного стану.

Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану (ч.6 ст.22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

За відсутності актового запису про народження, свідоцтво про народження є первинним документом, який підтверджує ім`я особи.

У Свідоцтві про народження серії НОМЕР_3 зазначено, що у ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька - ОСОБА_1 .(а.с.11)

Позивачкою надано до суду копії: паспорту громадянки України, свідоцтво про шлюб, дипломи, пенсійне посвідчення, паспорт громадянки України для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_1 .

Отже на підставі зазначеного, враховуючи той факт, що свідоцтво про народження є первинним документом, що підтверджує ім`я особи, суд робить висновок про відсутність протиправності дій відповідача щодо відмови позивачу у внесенні змін, доповнень до актового запису цивільного стану від 02.06.2021 про внесення змін до актового запису про народження ОСОБА_1 №62 від 23.03.1950 складеного виконкомом Курахівської селищної ради м.Селидове Донецької області про ім`я дитини - « ОСОБА_1 » замість правильної « ОСОБА_1 », а тому позовна вимога в частині визнання протиправною відмови Селидівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), що викладена у Висновку про внесення змін, доповнень до актового запису цивільного стану від 02.06.2021 про внесення змін до актового запису про народження ОСОБА_1 №62 від 23.03.1950 складеного виконкомом Курахівської селищної ради м.Селидове Донецької області про ім`я дитини - « ОСОБА_1 » замість правильної « ОСОБА_1 » задоволенню не підлягає.

Водночас, зважаючи на встановлені судом обставини справи, суд зазначає наступне.

Положеннями статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Згідно з статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) визначено, кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

У рішенні від 31.07.2003 у справі "Дорани проти Ірландії" Європейський суд з прав людини зазначив, що поняття "ефективний засіб" передбачає запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 17.07.2008 у справі "Каіч та інші проти Хорватії" було б неприйнятно, якби стаття 13 декларувала право на ефективний засіб захисту, але без його практичного застосування. Обов`язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.

Держава несе обов`язок перед зацікавленими особами забезпечити ефективний засіб захисту порушених прав, зокрема, через належний спосіб захисту та відновлення порушеного права. Причому обраний судом спосіб захисту порушеного права має бути ефективним та забезпечити реальне відновлення порушеного права.

Згідно з частинами 1, 4 статті 269 Цивільного кодексу України особисті немайнові права належать кожній фізичній особі від народження або за законом. Особистими немайновими правами фізична особа володіє довічно.

Отже, зміна персональних даних є суб`єктивним особистим немайновим правом громадянина, яке за своєю природою реалізується за власним волевиявленням особи.

Згідно з підпунктом 2.13.2 пункту 2.13 Правил №96/5 підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є постанова (рішення) адміністративного суду.

Суд враховує, що всі документи, як стосуються позивача видані на ім`я « ОСОБА_1 », окрім свідоцтва про її народження.

Відмова у внесенні змін до актового про народження позивача потягне за собою багато зайвих клопот та понесення значних фінансових витрат для позивачки.

Враховуючи наведене, з метою недопущення порушення прав позивачки та вірного викладення її імені, суд вважає, що належним способом захисту є зобов`язання Селидівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_1 , складеного 23.03.1950 складеного виконкомом Курахівської селищної ради м.Селидове Донецької області № 62, змінивши запис щодо імені дитини з «ОСОБА_1» на правильну - « ОСОБА_1 ».

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому, згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Наведене свідчить про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат між сторонами суд виходить з правил частини першої статті 139 КАС України, відповідно до яких при задоволені позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Частиною 3 статті 139 КАС України встановлено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Разом з тим, частиною 8 статті 139 КАС України передбачено, що у випадку якщо, зокрема, спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

За подання до суду даного позову позивачем був сплачений судовий збір в сумі 908,00 грн. (а.с. 4).

Таким чином, враховуючи, що позов судом задоволений частково, суд приходить до висновку, що з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь позивача слід стягнути судовий збір в сумі - 454,00 грн.

Керуючись ст.ст. 2-15, 19-21, 72-79, 90, 94, 122, 123, 132,159-161,164,192-194,224-228,241-247, 255,253-263,293-295 КАС України, суд,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ) до Селидівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків)) (місцезнаходження: 85400, Донецька область, місто Селидове, вул. Маяковського, буд. 39; ЄДРПОУ: 24157278) про внесення змін до актового запису про народження - задовольнити частково.

Зобов`язати Селидівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) (місцезнаходження: 85400, Донецька область, місто Селидове, вул. Маяковського, буд. 39; ЄДРПОУ: 24157278) внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ), складеного 23.03.1950 виконкомом Кураїівської селищної ради м.Селидове Донецької області, № 62, змінивши запис щодо імені дитини з « ОСОБА_1 » на правильну - « ОСОБА_1 ».

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Селидівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків)) (місцезнаходження: 85400, Донецька область, місто Селидове, вул. Маяковського, буд. 39; ЄДРПОУ: 24157278) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ) судовий збір у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Повне рішення суду складено та підписано 14 грудня 2021 року.

Суддя І.Г. Аляб`єв