
Справа № 758/9373/21
Провадження № 2-а/758/377/21
Категорія 141
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2021 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Скрипник О. Г. ,
при секретарі - Сілюкова Ю. В.,
розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, третя особа: Державна служба України з безпеки на транспорті про скасування постанови -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулось до суду з позовом до Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, третя особа: Державна служба України з безпеки на транспорті в якому просить суд скасувати постанову Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про застосування адміністративно-господарського штрафу №244012 від 08.06.2021 року.
Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 13.07.2021 року позов залишено без руху та надано час позивачу на усунення виявлених недоліків.
Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 03.09.2021 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження.
25.10.2021 року та 28.10.2021 року представником Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки І. Шабатіною подано клопотання про направлення справи за підсудністю до Окружного адміністративного суд м. Києва, з підстав, що позивач оскаржує постанову Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про застосування адміністративно-господарського штрафу.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши позовну заяву на предмет її відповідності положенням Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає таке.
Статтями 9, 24, 27 КУпАП визначені поняття адміністративного правопорушення (проступку), штрафу як виду адміністративного стягнення за його вчинення, коло осіб, на яких він накладається.
За правилами предметної юрисдикції,визначеними уч.1ст.20КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч. 1 ст. 20 КАС України.
Виходячи з аналізу зазначених вище норм закону, приходжу до висновку, що адміністративні справи з приводу оскарження постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу підсудні окружним адміністративним судам.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позивач оскаржує Як вбачається із матеріалів справи, предметом позову є скасування постанови Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про застосування адміністративно-господарського штрафу №244012 від 08.06.2021 року за вчинення порушення Закону України «Про автомобільний транспорт» і який не кваліфікує порушення, допущене позивачем, як проступок, за який передбачена адміністративна відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На переконання суду, накладений на ОСОБА_1 штраф, що передбачений Законом України «Про автомобільний транспорт», є адміністративно-господарською санкцією за правопорушення у сфері господарської діяльності, а не стягненням за вчинення адміністративного правопорушення та притягнення до адміністративної відповідальності, що передбачені приписами КУпАП.
Відповідно до ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване у встановленому законом порядку, місце проживання (перебування) якого раніше не було відоме, про передачу справи за місцем його проживання (перебування); при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду; після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду; після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи; ліквідовано або з визначених законом підстав припинено роботу адміністративного суду, який розглядав справу; однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду; справа підлягає розгляду як зразкова у порядку, визначеному статтею 290 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги, що інститут предметної юрисдикції розмежовує компетенцію адміністративних судів, суд приходить до висновку про передачу адмінстративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, третя особа: Державна служба України з безпеки на транспорті про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва на підставі п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України.
Керуючись ст. ст. 20, 241, 248 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, третя особа: Державна служба України з безпеки на транспорті про скасування постанови передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвалу може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного судув порядку, передбаченому ст.ст. 294-297 КАС України, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення її копії.
СуддяО. Г. Скрипник