Ухвала суду № 101879718, 14.12.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2021
Номер справи
120/17884/21-а
Номер документу
101879718
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

14 грудня 2021 р. Справа № 120/17884/21-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Свентух Віталій Михайлович, розглянувши матеріали позовної заяви Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки до Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про визнання протиправними та скасування постанов,-

в с т а н о в и в :

до Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки до Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про визнання протиправними та скасування постанов.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця визначенні статті 287 КАС України.

Згідно із частиною 1 статті 287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Із змісту позовної заяви вбачається, що Вінницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки заявлено вимоги про:

- визнання протиправними дії щодо винесення постанови про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження №64317494 від 29.01.2021 року;

- скасування постанови про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження №64317494 від 29.01.2021 року;

- визнання протиправними дії щодо винесення постанови про стягнення виконавчого збору №64317494 від 29.01.2021 року;

- скасування постанови про стягнення виконавчого збору №64317494 від 29.01.2021 року.

Однак, до суду звернувся 09.12.2021 року, тобто після закінчення строку визначеного пунктом 1 частини 2 статті 287 КАС України, не надавши при цьому заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.

В силу частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Представнику Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки слід врахувати, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду він зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску (частина 6 статті 161 КАС України).

Крім того, частиною 1 статті 55 КАС України передбачено, що сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до частини 3 статті 55 КАС України визначено, що юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (само представництво юридичної особи), або через представника.

Судом встановлено, що адміністративний позов підписаний Військовим комісаром Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковником О. Вінницьким.

Однак, до позовної заяви не додано жодних доказів на підтвердження повноважень О. Вінницького щодо підписання позовної заяви.

Також, суд зазначає, що згідно частини першої статті 42 КАС України учасниками справи є сторони, треті особи.

Сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач (ч. 1 ст. 46 КАС України).

Пункти 8 та 9 статті 4 КАС України визначають, що позивач, це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду. Відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно з частиною 2 статті 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.

Разом з тим, в поданій позовній заяві Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, визначений як "боржник (скаржник)", ОСОБА_1 , визначений як "стягувач", Центральний відділ державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), визначений як "особа на дії (бездіяльність) якої подається скарга".

Таким чином, Вінницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки необхідно визначити у позовній заяві процесуальний статус Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, ОСОБА_1 та Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), як учасників справи, що підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Додатково слід зауважити, що враховуючи вимоги статті 49 КАС України, у разі визначення у позовній заяві третіх осіб позивач має подати відповідне клопотання/заяву, обґрунтувавши та вказавши підстави для їх залучення до участі у справі.

Окрім того, відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Всупереч наведеним приписам чинного законодавства, в позовній заяві не вказано номери засобів зв`язку та адреса електронної пошти Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

З огляду на викладене та враховуючи невідповідність поданого адміністративного позову вимогам статтей 161, 169 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху, надавши особі яка її подала, строк для усунення недоліків, шляхом:

- надання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду;

- надання доказів на підтвердження повноважень на звернення до суду, а саме підписання позовної заяви;

- визначення процесуального статусу сторін та третьої особи;

- надання обґрунтованого клопотання про залучення до участі у справі третьої особи (в разі необхідності);

- зазначення у позовній заяві номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

За правилами визначеними частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. 4, 42, 46, 49, 55, 122, 123, 160, 161, 169, 171, 172, 287 КАС України, -

у х в а л и в :

Позовну заяву Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки до Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про визнання протиправними та скасування постанов залишити без руху.

Позивачу у десятиденний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.

Копію ухвали направити особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Свентух Віталій Михайлович