
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/1533/21
14 грудня 2021 року смт.Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Битківський Л.М. з участю секретаря Остапишин І.Р., прокурора Поповича П.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, підприємця, за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , будучи протягом 2015-2020 років депутатом Богородчанської селищної ради, особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування і суб`єктом декларування, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01 квітня 2021 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після припинення повноважень депутата), фактично подав декларацію 14.11.2021 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 погодився з тим, що не виконав буквально норму закону, однак зробив це неумисно, з огляду на те, що не був попереджений про необхідність подати декларацію за 2020 рік ще раз, оскільки після припинення повноважень подавав окрему декларацію. Лише після повідомлення працівників правоохоронних органів у листопаді 2021 року заповнив декларацію за 2020 рік.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 формально міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що рішенням №1-1/2020 від 26.11.2020 року Богородчанської селищної ради "Про підсумки перших виборів і визнання повноважень депутатів Богородчанської селищної ради» визнано повноваження новообраних депутатів Богородчанської селищної ради, а відтак припинено повноваження попереднього складу селищної ради. Таким чином ОСОБА_1 втратив повноваження депутата Богородчанської селищної ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до п.п. "б" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно з ч.1, 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином, ОСОБА_1 , який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у листопаді 2020 року зобов`язаний був до 1 квітня 2021 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Аналізуючи досліджені у ході судового розгляду докази, приходжу до висновку, що дії ОСОБА_1 , який лише 14.11.2021 року подав до НАЗК декларацію за 2020 рік правильно кваліфіковано за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки така була подана з порушенням встановленого законом строку без поважних причин.
Обставини, які ставляться у вину ОСОБА_1 підтверджені також поданими суду письмовими доказами, зокрема:
- даними протоколу №363 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 23.11.2021 року, в якому зазначено, що ОСОБА_1 будучи суб`єктом декларування, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01 квітня 2021 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення), фактично подав декларацію 14.11.2021 року;
- копією витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій та копією електронної декларації ОСОБА_1 за 2020 рік, з якого видно, що декларація після припинення повноважень депутата місцевої ради подана 14.11.2021 року;
- копією рішення №1 від 12.11.2015 року Богородчанської селищної ради "Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Богородчанської селищної ради та селищного голови», відповідно до якого ОСОБА_1 визнаний обраним депутатом Богородчанської селищної ради;
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1 . Обставин, які пом`якшують чи обтяжують відповідальність не встановлено.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в мінімальних межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу. На підставі викладеного, Закону України "Про запобігання корупції, керуючись ст. ст. 40-1, 283-284 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень, який слід стягнути на р/р UA718999980313040106000009676, отримувач - ГУК в Ів.-Фр.об./Ів.-Фран р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету- "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 грн. судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Копію постанови вручити ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання через Богородчанський районний суд апеляційної скарги.
Суддя