Постанова № 101846997, 06.12.2021, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.12.2021
Номер справи
755/19554/21
Номер документу
101846997
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 755/19554/21

Провадження №: 3/755/10012/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"06" грудня 2021 р. суддя Днiпровського районного суду м.Києва Марченко М.В., розглянувши справу про адмiнiстративне правопорушення, що надiйшла з Головного управління ДПС у м.Києві про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi

ОСОБА_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ),

за ст.163-1 ч.1 КУпАП, -

встановив:

Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення №3060/26-15-04-00-22 від 27 жовтня 2021 року, складеного головним державним ревізором-інспектором відділу моніторингу камеральних перевірок податкової звітності управління податкового адміністрування з юридичних осіб Головного управління ДПС у м.Києві Демченко Г.В.: « ОСОБА_1 працюючого на посаді керівника ТОВ «ГРАНД БРОК» вчинив правопорушення ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме6 п.187.1 ст.187 та п.201.1, п.2201.10, 201.14 та 201.15 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями); пп.2 п.3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року №21, що відображено в акту перевірки від 18.10.2021 року №77251/26-15-04-15-18/39189795 за серпень 2021»

Відповідно до вимог ст.278 КУпАП, вивчивши в порядку підготовки до розгляду справи, матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного.

Так, відповідно до вимог ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Вимоги до змісту протоколу про адміністративні правопорушення чітко визначені положеннями ст.256 КУпАП, яких повинна дотримуватись та виконувати посадова особа, уповноважена на складання такого протоколу.

Згідно з положеннями ст.256 КУпАП в змісті протоколу про адміністративне правопорушення повинні бути зазначені: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Крім того, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. Разом з тим, при складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.

Однак, вивченням справи про адміністративне правопорушення, встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не були виконані вимоги, передбачені ст.256 КУпАП.

Так, в змісті протоколу про адміністративне правопорушення, не зазначені відомості, щодо особи правопорушника, зокрема не зазначено, відомості про дату та місце його народження, місце проживання, що унеможливлює здійснення виклику до суду та повідомлення належним чином особи, яка притягується до адміністративної відповідальності про день, час та місце розгляду адміністративної справи, крім того, в протоколі відсутній підпис особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на підтвердження роз`яснення їй прав та обов`язків, передбачених ст.268 КУпАП та положень ст.63 Конституції України, а також відсутні її пояснення. Поряд з цим, до матеріалів адміністративної справи долучена світлокопія акту про результати камеральної перевірки даних, з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість ТОВ «ГРАНД БРОК» (податковий номер 39189795) за серпень 2021, не відповідає вимогам п.86.2 ст.86 Податкового Кодексу України, поряд з цим, не завірені належним чином копії інших документів, що долучені до матеріалів адміністративної справи, як докази, на підтвердження відповідності таких документів оригіналам та обґрунтованості зазначених у них даних.

Крім того, відповідно до вимог ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, в матеріалах справи відсутні будь-які дані, що ОСОБА_2 в передбаченому законом порядку було вручено під розписку копію протоколу про адміністративне правопорушення на виконання вимог ч.2 ст.254 КУпАП.

Поряд з цим, слід зазначити, що при викладі суті адміністративного правопорушення міститься посилання на те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-1 ч.1 КУпАП будучи керівником ТОВ «ГРАНД БРОК», однак в матеріалах справи відсутні відповідні документи на підтвердження вищевказаних даних щодо займаної посади ОСОБА_1 , в тому числі відомості, що такі документи перед складанням протоколу витребовувались з метою перевірки обґрунтованість таких даних.

Крім того, на підтвердження фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні, до протоколу долучено копію акту документальної позапланової виїзної перевірки від 18.10.2021 року, яка належним чином не оформлена та не засвідчена печаткою відповідного органу, крім того не завірені належним чином копії інших документів, що долучені до матеріалів адміністративної справи, як докази, на підтвердження відповідності таких документів оригіналам та обґрунтованості зазначених у них даних.

Основних положень провадження в справах про адміністративні правопорушення, передбачених розділом IV КУпАП, повинні дотримуватись не тільки суди, але й посадові особи, уповноважені на складання протоколів про адміністративні правопорушення (ст.ст.254, 255 КУпАП).

А тому, на підставі викладеного, суд приходить до висновку, що невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП та недоліки, допущені при оформленні справи про адміністративне правопорушення тягнуть за собою повернення адміністративної справи Головному управлінню Державної податкової Служби у м.Києві, оскільки наявність таких порушень перешкоджає всебічному, повному і об`єктивному розгляду адміністративної справи з дотриманням, гарантованих Конституцією України та передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в тому числі може призвести до неможливості виконання в подальшому постанови суду.

За таких обставин, керуючись вимогами ст.ст.254, 256, 278, 280, 287 КУпАП, суддя,-

постановив:

Адміністративну справу №755/19554/21 щодо ОСОБА_1 , за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути Головному управлінню Державної Податкової Служби у м.Києві - для доопрацювання та усунення недоліків, викладених в мотивувальній частині даної постанови.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: