
Справа № 310/8331/21
3/310/3411/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2021 рокум. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Полянчук Б.І., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 163-1 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
06.09.2021 стосовно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.163-1 ч.1 КУпАП, згідно якого головний бухгалтер ТОВ «СП АЗМОЛ-БІПІ» ОСОБА_1 порушив порядок надання аудиторського висновку, а саме: на порушення п.46.2 ст. 46 Податкового кодексу України не подав річну фінансову звітність, яка повинна оприлюднюватися відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» разом з аудиторським звітом (висновком) за 2020 рік. Граничний строк подання – не пізніше 10.06.2021. Станом на дату складання адміністративного протоколу річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом (висновком) за 2020 рік до контролюючого органу не подано.
ОСОБА_1 на розгляд справи про адміністративне правопорушення до суд не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Положеннями п. 46-2 ст. 46 Податкового кодексу України перебчачено, що платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» зобов`язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним, відповідно, у протоколі помилково вказано, що правопорушення є триваючим.
Так, триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов`язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов`язків, передбачених певною правовою нормою. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила які-небудь встановлені дії або бездіяльність, і далі перебуває в стані продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває протягом значного часу, і весь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків. Таким чином, триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок. Разом із цим, у протоколі про адміністративне правопорушення чітко вказана дата правопорушення -10.06.2021.
З протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, яке передбачене ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, 10.06.2021.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій цієї статті.
Згідно зі ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Оскільки правопорушення було виявлено актом перевірки від 25.08.2021 №7882/08-01-18-08/40844776, то на момент розгляду справи у суді сплив трьохмісячний строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
За таких обставин вважаю необхідним закрити провадження у цій справі у зв`язку із закінчення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 38,163-1, 213, 221, 247, 283-285, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя