
Номер справи 623/4751/21
Номер провадження 3/623/1006/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2021 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонова Т.Д., за участі прокурора Молодовського І.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Ізюм Харківської області, з вищою освітою, неодруженого, непрацюючого, не є особою з інвалідністю, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , раніше несудимого, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
за ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП,
Права, передбачені ст. 268 КУпАП, ОСОБА_1 роз`яснені.
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу №663 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 24 листопада 2021 року ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділення комплектування в Ізюмському об`єднаному міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Харківської області, який, згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме: 10.06.2020, а тому його дії кваліфіковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу №664 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 24 листопада 2021 року ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділення комплектування в Ізюмському об`єднаному міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Харківської області, який, згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення», а саме: 14.06.2021, а тому його дії кваліфіковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Справи про адміністративне правопорушення: номер справи 623/4751/21, номер провадження № 3/623/1006/2021 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП; 623/4752/21, номер провадження № 3/623/1007/2021 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП об`єднано в одне провадження та присвоєно справі номер справи 623/4751/21, номер провадження № 3/623/1006/2021.
Свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, ОСОБА_1 визнав та погодився з обставинами вчинення правопорушень, викладеними у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Прокурор, обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддею встановлено наступне.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.
Вищевказані протоколи складено відносно громадянина ОСОБА_1 у зв`язку із вчиненням ним адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до п.10 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з ст.68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є, зокрема, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
На виконання зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 був зобов`язаний подати щорічну електронну декларацію за 2019 рік у строк до 01.04.2020 та декларацію «після звільнення» за 2020 рік до 01.04.2021.
Судом встановлено, що відповідно до копії Витягу з Наказу №205 від 02.08.2019 ОСОБА_1 займає посаду головного спеціаліста відділення комплектування в Ізюмському об`єднаному міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Харківської області. Згідно з Положенням про Ізюмський об`єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, останній є місцевим органом військового управління, що забезпечує виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, комплектування особовим складом Збройних Сил України за контрактом та призовом, підготовки з мобілізаційних питань та мобілізації людських і транспортних ресурсів, планування та ведення заходів територіальної оборони на території м. Ізюм та Ізюмського району, соціального забезпечення відповідної категорії громадян згідно з чинним законодавством, і входить у систему органів Міністерства оборони України.
Головний спеціаліст відділення комплектування в Ізюмському об`єднаному міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Харківської області ОСОБА_1 знав про обов`язок осіб, посади яких належать до посад органів державної служби, подати до 01.04.2020 та 01.04.2021 електронні декларації у встановленому законодавством порядку шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено дати подачі декларацій ОСОБА_1 , а саме: 10.06.2020 та 14.06.2021.
Ст.172-6 ч.1 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, яка визнала свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується наступними матеріалами: копією Витягу з Наказу №205 від 02.08.2019; копією Положення про Ізюмський об`єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки від 07.12.2020; копією щорічної декларації ОСОБА_1 за 2019 рік та декларації «після звільнення» за 2020 рік, поясненнями ОСОБА_1 , даними ним в залі судового засідання та іншими зібраними у справі доказами.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушив встановлені ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», обов`язки щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством та відповідно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто, в даному випадку, за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до ст.33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також те, що правопорушник вину визнав, тому суд вважає за необхідне, з метою виховання ОСОБА_1 , а також запобігання вчинення ним нових правопорушень, піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави.
Крім того, у відповідності до ст. 40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в сумі 454,00 грн.
На підставі ст.9, 33-36, 40-1, ч.1 ст. 172-6, ст.251, 283, 284, 287, 294 КУпАП, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», суд -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП та притягнути його до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 (вісімсот п`ятдесят) грн. (призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції, отримувач коштів: ГУК Харків обл/МТГ Ізюм/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37874947, номер рахунку (IBAN): UA508999980313010106000020575, код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Т. Д. Бєссонова