
Дата документу 03.12.2021
Справа № 334/8470/19
Провадження № 8-а/334/1/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2021 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Козлова Н.Ю. розглянувши заяву ОСОБА_1 про зупинення виконавчого провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про перегляд рішення за нововиявленими обставинами,
в с т а н о в и в :
В провадженні Ленінського районного суду м. Запоріжжя перебуває заява ОСОБА_1 про перегляд рішення за нововиявленими обставинами.
02 грудня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про зупинення виконавчого провадження, заява мотивована тим, що державним виконавцем Дніпровського відділу державної виконавчої служби у м. Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Дніпро) на підставі ВП № 60954217 накладено арешт на майно ВАЗ 21099, державний номер НОМЕР_1 та здійснюється відрахування коштів з пенсії.
Вивчивши подану заяву та адміністративну справу суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що рішенням Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 01.07.2020 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Запорізької митниці ДФС, про скасування постанови Запорізької митниці ДФС 26.11.2019 в справі про порушення митних правил №0151/11200/19, відмовлено у повному обсязі (а.с.99).
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 07 жовтня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишено без задоволення. Рішення Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 01 липня 2020 року по справі №334/8470/19 (2-а/336/70/20) - залишено без змін (а.с.186-188).
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Крім того, ОСОБА_1 подала до суду заяву про зупинення виконавчого провадження.
Вирішуючи подану заяву щодо наявності підстав для зупинення виконавчого провадження, суд враховує, що виконавче провадження за своєю правовою природою має за мету повне, своєчасне та неупереджене виконання рішення компетентного органу. За певних обставин, що унеможливлюють безпосереднє здійснення виконавчих дій, або якщо виконавчі дії можуть завдати істотної шкоди законним правам та охоронюваним інтересам третіх осіб, виконавче провадження може бути зупинене.
Зупинення виконавчого провадження - це форма припинення здійснення виконавчих дій, що триває певний, частіше невизначений заздалегідь час, до моменту спливу обставин, які це зупинення викликали. Обставини, які тягнуть за собою зупинення виконавчого провадження, прямо передбачені в Законі України "Про виконавче провадження" та не підлягають розширеному тлумаченню.
Зупинення виконавчого провадження може бути обов`язковим, якщо існують законні підстави, що тягнуть за собою безумовне зупинення провадження та може бути факультативним, якщо виникають законні підстави, що залишають вирішення питання про зупинення провадження на власний розсуд державного виконавця, виходячи із обставин конкретного виконавчого провадження.
Положеннями статті 34 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено вичерпний перелік підстав, які зумовлюють обов`язкове зупинення державним виконавцем виконавчих дій.
Про зупинення виконавчого провадження виконавець виносить постанову не пізніше наступного робочого дня з дня отримання судового рішення.
Аналіз наведених вище положень свідчить про те, що державний виконавець нормами Закону України "Про виконавче провадження" наділений повноваженнями щодо вчинення виконавчих дій з виконання, зокрема, судового рішення, яке передбачає примусове виконання.
Водночас, обов`язкове зупинення виконавчих дій нормами закону передбачено лише на стадії апеляційного перегляду судового рішення, а, отже, зупинення виконавчого провадження на стадії перегляду рішення за нововиявленими обставинами є правом суду.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Згідно зі статтею 370 Кодексу адміністративного судочинства України та статтею 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами; невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Суд також виходить з того, що для зупинення виконавчого провадження, яке допускається як винятковий захід, повинні бути поважні причини. Відповідна заява повинна бути мотивована, містити достатні та обґрунтовані підстави для зупинення виконання судового рішення, підтверджені належними доказами. Таке зупинення не повинно порушувати балансу інтересів сторін, а також не порушувати прав осіб, які брали участь у справі, та які не брали такої участі, але рішенням суду вирішено питання про їх права, свободи чи обов`язки.
Заявник повинен навести обґрунтування відповідної вимоги та довести, що захист його прав та інтересів стане об`єктивно неможливим без вжиття таких заходів; для відновлення порушених прав необхідно буде докласти надмірних зусиль та/або витрат; існуватимуть перешкоди для застосування або буде неможливим застосування передбаченого статтями 380 та 381 Кодексу адміністративного судочинства України механізму повороту виконання судового рішення.
Отже, для зупинення виконавчого провадження, яке допускається як виняток, повинні бути вагомі причини.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Це правило стосується, в тому числі й обставин, якими сторона обґрунтовує клопотання (заяву) про зупинення виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 372 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. Виконання судового рішення може бути зупинене у випадках, визначених цим Кодексом.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви про зупинення виконавчого провадження.
Керуючись ст.ст. 77, 370, 372 КАС України, Законом України «Про виконавче провадження», суд -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про зупинення виконавчого провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про перегляд рішення за нововиявленими обставинам - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Ю.Козлова