Рішення № 101804968, 10.12.2021, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2021
Номер справи
560/6531/21
Номер документу
101804968
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/6531/21

РІШЕННЯ

іменем України

10 грудня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, в якому просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної казначейської служби у Хмельницькій області, та зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області вжити заходи по стягненню коштів в розмірі 244582,42 грн з рахунків обліку доходів бюджету по Хмельницькій області з:

збір при поданні ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на клеймування державним пробірним клеймом до казенних підприємств пробірного контролю;

збір під час набуття права власності на легкові автомобілі;

збір з придбавання (купівлі-продажу) нерухомого майна;

збір з користування та надання послуг стільникового рухомого зв`язку;

з не бюджетних рахунків відкритих для ГУ ДПС в Хмельницький області у Державному казначействі України, зі сплати обов`язкового платежу "Єдиний соціальний внесок".

В обгрунтування позовних вимог вказує, що ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 12 травня 2020 року у справі №2/65-Б-10 на його користь, як арбітражного керуючого, стягнуто з ГУ ПФУ в Хмельницькій області 243 309,00 грн. основної винагороди за виконання повноважень ліквідатора та 1 276,42 грн. витрат, понесених арбітражним керуючим ОСОБА_1 в результаті проведення ліквідаційної процедури у справі №2/65-Б-10. На виконання ухвали господарський суд видав наказ від 12.05.2020 про примусове виконання рішення. Зазначений наказ разом із заявою про вчинення дій з примусового виконання рішення суду надіслав до ГУ ДКСУ у Хмельницький області. Зазначає, що рішення суду до цього часу не виконане. Вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо використання для виконання рішення суду повноважень наданих йому Законом України « Про виконавче провадження» та Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Вказує, що за змістом статті10 Закону України « «Про виконавче провадження» заходами примусового виконання рішень, зокрема звернення стягнення на кошти боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами. Положенням про єдиний казначейський рахунок, затвердженим наказом Державного казначейства України від 26.06.2002, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.07.2002 за №549/6882, визначено що єдиний казначейський рахунок - це консолідований рахунок, відкритий Державному казначейству України в Національному банку України для обліку коштів та здійснення розрахунків у системі електронних платежів Національного банку України. Вважає, що відповідач зобов`язаний виконати рішення суду в тому числі і за рахунок коштів від сплати податків і зборів, які надходять на єдиний казначейський рахунок, зокрема збору про поданні ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на клеймування державним пробірним клеймом до казенних підприємств пробірного контролю; збору під час набуття права власності на легкові автомобілі; збору з придбавання (купівлі-продажу) нерухомого майна; збору з користування та надання послуг стільникового рухомого зв`язку, та коштів небюджетних рахунків, відкритих для ГУ ДПС в Хмельницький області у Державному казначействі України, зі сплати обов`язкового платежу "Єдиний соціальний внесок".

Ухвалою від 09.06.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у цій адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

У відзиві на позов відповідач зазначив, що органи державної казначейської служби України виконують рішення про стягнення коштів в порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників» (надалі Порядок №845) та Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Відповідно до пункту 26 Порядку №845 безспірне списання коштів з рахунків розпорядників (бюджетних установ) та одержувачів бюджетних коштів, на яких обліковуються кошти загального та спеціального фондів відповідного бюджету, здійснюється в межах бюджетних асигнувань, передбачених у затвердженому кошторисі або плані використання бюджетних коштів, та у разі наявності на його рахунках для обліку відкритих асигнувань (залишків коштів на рахунках). Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не має рахунків у Головному управлінні Казначейства. Відповідно до частини 2 статті 72 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України. Згідно зі статтею З Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, і лише в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Згідно з абзацом другим підпункту 1 пункту 9 розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України та пункту 3 Порядку №845 безспірне списання коштів державного бюджету здійснюється Державною казначейською службою України, зокрема, за черговістю надходження таких рішень. Відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» заборгованість за виконавчим листом по справі №2/65-Б-10 підлягає виконанню у третю чергу. Головне управління Казначейства надіслало Головному управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій лист від 14.09.2020 № 04-17-10/5970 про вжиття заходів та повідомлення про вжиті заходи щодо погашення заборгованості, встановленої наказом Господарського суду Хмельницької області по справі №2/65-Б-10 від 12.05.2020. Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області листом від 05.10.2020 №2200-0801-6/43894 повідомило про неможливість виконати наказ Господарського суду Хмельницької області по справі №2/65-Б-10 від 12.05.2020 у зв`язку з відсутністю передбачених кошторисом витрат на дані цілі. Зазначає також, що для забезпечення Державною казначейською службою України обліку та погашення заборгованості за виконавчими документами та судовими рішеннями за КПКВК 3504040 створено Реєстр судових рішень, у якому обліковуються рішення, які підлягають виконанню відповідно до Закону про гарантії. До зазначеного Реєстру судових рішень внесені відомості щодо виконавчого листа по справі №2/65-Б-10 за КПКВК 3504040 за датою отримання заяви позивача щодо його виконання. Крім того, відповідно до статті 6 Закону України «Про виконавче провадження» органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів не є органами примусового виконання, а тому не наділені повноваженнями аналогічно до повноважень органів державної виконавчої служби та виконують рішення в порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 та Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Виконання виконавчого документа по справі № 2/65-Б-10 буде здійснено Державною казначейською службою України відповідно до встановленої черговості. Зазначає також, що надходження у вигляді зборів на обов`язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до закону сплачуються при поданні ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на клеймування державним пробірним клеймом до казенних підприємств пробірного контролю та під час набуття права власності на легкові автомобілі, з операцій придбавання (купівлі-продажу) нерухомого майна, з користування та надання послуг стільникового рухомого зв`язку, сплачених платниками у 2021 році по Хмельницькій області відповідно до пункту 51 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України, статті 10 Закону України від 15.12.2020 № 1082-ІХ «Про Державний бюджет України на 2021 рік» та частини З статті 3 Закону України від 26.06.1997 № 400/97-ВР «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування», є доходами загального фонду державного бюджету, зараховуються на бюджетні рахунки, відкриті в Казначействі на ім`я відповідного органу Казначейства у розрізі територій та кодів класифікації доходів бюджету, та підлягають щоденному перерахуванню до загального фонду державного бюджету. Отже, кошти, зараховані на вищезазначені рахунки за надходженнями, не належать Головному управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, а належать до доходів загального фонду Державного бюджету України. Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» Пенсійний фонд визначено органом, що контролює справляння надходжень до бюджету зборів на обов`язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій (коди класифікації доходів бюджету 24140200, 24140300, 24140500, 24140600). Відповідно пункту 19 Порядку №845 безспірне списання коштів державного бюджету і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів. Вказує, що законних підстав, для здійснення Головним управлінням Казначейства стягнення коштів з рахунків за надходженнями, що визначені позивачем, у разі відсутності зарахування платежів на такі рахунки, немає. Зазначає, що виконавчий документ по справі 2/65-Б-10 підлягає виконанню Державною Казначейською службою України в порядку, передбаченому Порядком № 845. Просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

У відповіді на відзив позивач зазначив, що ГУ ДКСУ в Хмельницької області органом, який у відповідності до статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» уповноважений вчиняти дії, визначені у цьому Законі, в тому числі заходи примусового виконання рішень, передбачені статтею 10. Підпунктами 2 і 5 статті 45 Бюджетного кодексу України встановлено що податки і збори та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок. Вважає, що спеціальний порядок стягнення визначений Порядком № 845 до збору на обов`язкове державне пенсійне страхування не застосовується.

Відповідач надіслав заперечення на відповідь на відзив, у якому пояснив, що органи Казначейства відповідно до покладених завдань та в установленому законодавством порядку здійснюють безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів або боржників на підставі рішення суду та у спосіб визначений судом. Відповідно до наказу Господарського суду Хмельницької області по справі 2/65-Б-10 від 12.05.2020 зазначено: стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на користь арбітражного керуючого Забєліна Володимира Анатолійовича 243 309,00 грн - основної грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора та 1 276,42 грн - витрат понесених арбітражним керуючим Забєліним В.А. в результаті проведення ліквідаційної процедури у справі №2/65-/Б-10. Зазначає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не має рахунків у Головному управлінні Казначейства. Органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів не є органами примусового виконання, а тому не наділені повноваженнями, які мають органи державної виконавчої служби.

Дослідивши зібрані в матеріалах справи докази в їх взаємному зв`язку та сукупності, суд встановив таке.

Господарський суд Хмельницької області ухвалою від 12 травня 2020 у справі №2/65-Б-10 стягнув на користь арбітражного керуючого Забєліна Володимира Анатолійовича (позивача) з Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 243 309,0 грн основної винагороди за виконання повноважень ліквідатора та 1 276,42 грн витрат, понесених арбітражним керуючим Забєліним В.А. в результаті проведення ліквідаційної процедури у справі №2/65-Б-10.

12.05.2020 суд видав наказ від про примусове виконання зазначеного рішення.

05.08.2020 позивач звернувся до відповідача з заявою про примусове виконання наказу Господарського суду Хмельницької області по справі №2/65-Б-10 від 12.05.2020 відповідно до закону України «Про виконавче провадження».

Листами №04-17-10/6134 від 18.09.2020 та № 13-21/2700 від 22.04.2021 повідомив позивача про те, що органи державної казначейської служби України виконують рішення про стягнення коштів в порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845 «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ» (далі - Порядок №845) та Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Відповідно до пункту 26 Порядку №845 безспірне списання коштів з рахунків розпорядників (бюджетних установ) та одержувачів бюджетних коштів, на яких обліковуються кошти загального га спеціального фондів відповідного бюджету, здійснюється в межах бюджетних асигнувань, передбачених у затвердженому кошторисі або плані використання бюджетних коштів. Згідно з абзацом другим підпункту І пункту 9 розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України та пункту 3 Порядку №845 безспірне списання коштів державного бюджету здійснюється Державною казначейською службою в черговості, визначеній цим пунктом. Заборгованість за наказом Господарського суду Хмельницької області від 12 травня 2020 року № 2 65-Б-19 підлягає виконанню у третю чергу. Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» за бюджетною програмою КПКВК 3504040 «Забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державою» передбачено 600 млн. грн. Встановлений обсяг коштів не дозволяє Казначейству здійснити у поточному році погашення заборгованості за рахунок зазначеної Програми за всіма рішеннями судів, гарантованих державою. Казначейство постійно звертається до Міністерства фінансів України із пропозиціями щодо виділення коштів за вказаною бюджетною програмою. Після виконання виконавчих документів, що надійшли раніше Казначейство України здійснить заходи щодо перерахування коштів.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо виконання наказу Господарського суду Хмельницької області у справі №2/65-Б-10, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи зазначений спір, суд враховує таке.

За змістом статті 1 закону України «Про виконавче провадження» від 2 червня 2016 року N 1404-VIII (далі – Закон N 1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до частини 2 статті 6 Закону N 1404-VIII рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Згідно з частиною 1 статті 2 закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 5 червня 2012 року N 4901-VI (далі – Закон N 4901-VI) передбачено, що держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов`язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є: державний орган; державні підприємство, установа, організація; юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства.

За змістом пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 р. N 280, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню.

Особливості виконання рішень суду про стягнення коштів з державного органу визначені статтею 3 Закону N 4901-VI.

Частинами 1 і 4 вказаної норми Закону N 4901-VI передбачено, що виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Перерахування коштів стягувачу здійснюється у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей.

Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, врегульований Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. N 845 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. N 45) (далі - Порядок №945).

Відповідно до пункту 3 Порядку №945 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Судові витрати, штрафні санкції безспірно списуються за відповідним кодом економічної класифікації видатків бюджету. В разі коли у затвердженому кошторисі або плані використання бюджетних коштів розпорядників (бюджетних установ) та одержувачів бюджетних коштів зазначений код не передбачений або за таким кодом до кінця бюджетного періоду сума бюджетних асигнувань менша, ніж сума списання, або відсутні відкриті асигнування (залишки коштів на рахунках), безспірне списання судових витрат, штрафів здійснюється за кодом економічної класифікації видатків бюджету, за яким здійснюється стягнення коштів з рахунків розпорядників (бюджетних установ) та одержувачів бюджетних коштів (пункт 26 Порядку №945).

Згідно з пунктом 31 Порядку №945 у разі коли за визначеними органом Казначейства кодами класифікації видатків бюджету, за якими здійснюється безспірне списання коштів, відсутні відкриті асигнування (кошти на рахунках) або до кінця бюджетного періоду їх недостатньо для виконання судового рішення, орган Казначейства надсилає боржнику або бюджетній установі, що здійснює централізоване обслуговування боржника, вимогу щодо необхідності вжиття заходів для встановлення таких асигнувань або здійснення інших дій, спрямованих на виконання судового рішення.

Отже, виконання рішень, безспірне списання коштів за рішенням суду здійснюється з рахунків боржника у межах відкритих асигнувань, а в разі їх відсутності, або відсутності рахунку, відкритого у територіальному органі Державної казначейської служби України, такий орган надсилає боржнику вимогу, якою зобов`язує здійснити дії, спрямовані на виконання рішення суду та пошук відкритих асигнувань.

При цьому, відсутність у зазначеного державного органу відповідних призначень є підставою для виконання рішення суду про стягнення коштів за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Відповідно до пункту 19 Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 №440, (далі - Порядку №440) бюджетні асигнування на погашення заборгованості визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Пунктом 20 Порядку №440 передбачено, що погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 №845.

З метою виконання судових рішень та виконавчих документів, боржником за якими є державний орган у разі відсутності у зазначеного органу відповідних призначень, та якщо боржником за невиконаними рішеннями суду є державні підприємства або юридичні особи, примусова реалізація майна яких забороняється відповідно до законодавства затверджена бюджетна програма за КПКВК 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою».

Для забезпечення безспірного списання коштів державного бюджету у Державній казначейській службі України відкритий рахунок для бюджетної програми за КПКВК 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою».

За змістом пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону N 4901-VI виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону суб`єкти, які видані або ухвалені до набрання чинності цим Законом, подаються до органу державної виконавчої служби протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом. Якщо рішення суду про стягнення коштів або виконавчі документи за цими рішеннями, боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону суб`єкти, не було подано в строк, встановлений цим пунктом, це не є підставою для відмови у виконанні даного судового рішення. Заборгованість погашається в такій черговості:

у першу чергу погашається заборгованість за рішеннями суду щодо пенсійних та соціальних виплат, про стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, каліцтва або іншого ушкодження здоров`я, а також у зв`язку з втратою годувальника;

у другу чергу погашається заборгованість за рішеннями суду, пов`язаними з трудовими правовідносинами;

у третю чергу погашається заборгованість за всіма іншими рішеннями суду.

Бюджетні асигнування на погашення заборгованості визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Враховуючи те, що Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не має рахунків у Головному управлінні Казначейства, а відповідно до частини 2 статті 72 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України, відповідач правомірно надіслав йому вимогу, якою зобов`язав здійснити дії, спрямовані на виконання наказу Господарського суду у справі №2/65-Б-10, та включив цей наказ у третю чергу погашення заборгованості за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою КПКВК 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою».

Доводи позивача щодо недотримання відповідачем вимог Закону N 1404-VIII у зв`язку з нездійсненням заходів, передбачених статтею 10 цього Закону суд вважає безпідставними.

Статтею 5 Закону N 1404-VIII передбачено, що примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Відповідно до частин 2 і 4 статті 6 Закону N 1404-VIII рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Органи та установи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, не є органами примусового виконання.

В результаті правового аналізу положень Закону N 1404-VIII, Закону N 4901-VI та Порядку №845 суд дійшов висновку, що орган Державної казначейської служби України не є ані органом примусового виконання судових рішень, ані учасником, зокрема стороною виконавчого провадження і відповідно не здійснює заходів з примусового виконання рішень в порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження", а є встановленою Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" особою, яка здійснює гарантоване державою забезпечення виконання рішень суду способом безспірного списання коштів з рахунку боржника (державного органу, державного підприємства або підприємства, примусова реалізація майна якого забороняється) у визначених Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" випадках та з урахуванням установлених ним особливостей за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Аналогічну правову позицію сформував Верховний Суд у постанові від 5 травня 2020 року у справі N 200/7261/13-ц/.

Тому, відповідач не наділений повноваженнями щодо здійснення заходів примусового виконання наказу господарського суду, передбачених статтею 10 Закону N 1404-VIII, в тому числі за рахунок коштів, що надходять на єдиний казначейський рахунок (збір при поданні ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на клеймування державним пробірним клеймом до казенних підприємств пробірного контролю; збір під час набуття права власності на легкові автомобілі; збір з придбавання (купівлі-продажу) нерухомого майна; збір з користування та надання послуг стільникового рухомого зв`язку) та з не бюджетних рахунків відкритих для ГУ ДПС в Хмельницький області у Державному казначействі України, зі сплати обов`язкового платежу "Єдиний соціальний внесок".

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідачем доведена правомірність дій щодо виконання наказу Господарського суду Хмельницької області від 12 травня 2020 року у справі №2/65-Б-10.

Тому, у задоволенні позову необхідно відмовити.

У зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

у задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання здійснити заходи щодо стягнення коштів в розмірі 244582,42 грн з рахунків обліку доходів бюджету по Хмельницькій області та з небюджетних рахунків, відкритих для ГУ ДПС в Хмельницький області у Державному казначействі України зі сплати обов`язкового платежу "Єдиний соціальний внесок", відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області (вул. Свободи, 70,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 37971775)

Головуючий суддя О.К. Ковальчук