Постанова № 10177140, 31.03.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2010
Номер справи
2-а-1878/10/2270
Номер документу
10177140
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-1878/10/2270

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 березня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіКоваля Р.Й.

при секретаріСенькову О.О.

за участі:ОСОБА_3

розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області в особі Теофіпольського відділення третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >до фермерського господарства "Подільська нива",.Строки Теофіпольського району Хмельницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >

про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб,

В С Т А Н О В И В:

Красилівська МДПІ в особі Теофіпольського відділення в поданому адміністративному позові зазначила, що відповідач фермерське господарство «Подільська нива» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності та перебуває на обліку в Теофіпольському відділенні Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області як платник податків і зборів (обовязкових платежів), які відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» зобовязане сплачувати у встановлені законом терміни. Проте, як було встановлено в ході планової виїзної перевірки, свої зобовязання як платника податку відповідач не виконує, про що свідчить податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, який за період: липень 2007 року серпень 2009 року становить 65201 грн. 03 коп. Вказана заборгованість виникла внаслідок порушення вимог п.п.8.1.2, 8.1.4 п.8.1 ст. 8, п.п. 16.3.5 п.16.3 ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», а саме несвоєчасно перераховується податок з доходів фізичних осіб, утриманий із заробітної плати працівників, що було зафіксовано в акті перевірки від 16 грудня 2009 року. Тому позивач просить стягнути вищезазначену суму заборгованості з відповідача в дохід державного бюджету.

В судовому засіданні представник позивача змешнила позовні вимоги до 40766 грн. 03 коп., у звязку із частковою добровільною сплатою заборгованості відповідачем. Вона також підтримала уточнені позовні вимоги, підтвердила зазначені в позовній заяві обставини.

Відповідач в судове засідання не зявився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.п.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Також згідно п.п. 3.2.1 та 3.2.2 п.3.2 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обовязковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обовязкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені. На кошти зазначеного бюджетного фонду не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обовязкового платежу).

Як було встановлено судом, що випливає із пояснень представника позивача, наявних в матеріалах справи копій довідки ЄДРПОУ, акту перевірки від 16 грудня 2009 року № 590/2301-30956635 «Про результати планової виїзної перевірки фермерського господарства «Подільська нива» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 1 липня 2007 року по 30 вересня 2009 року», електронної картки по податку з доходів фізичних осіб, копії платіжного доручення від 3 березня 2010 року, відповідач є платником податків, зборів та обовязкових платежів, а отже, зобовязаний нараховувати, утримувати та сплачувати податки до бюджету, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам, а також нести відповідальність за порушення норм податкового законодавства України.

При проведенні виїзної перевірки (п.п. 3.3.1 акту перевірки) правильності обчислення, своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб та правильності подання податкового розрахунку за формою 1-ДФ було виявлено заборгованість ФГ «Подільська нива» з податку на доходи фізичних осіб за період з липня 2007 року по серпень 2009 року в сумі 65201 грн. 03 коп. На час розгляду справи заборгованість часткового погашена відповідачем в добровільному порядку, сума непогашеної заборгованості становить 40766 грн. 03 коп. Таким чином, суму вищезазначеної заборгованості слід стягнути з відповідача в дохід державного бюджету.

Розмір заборгованості з податку з доходів фізичних осіб, який підлягає стягненню, визначений на підставі поданих відповідачем розрахунків по формі 1-ДФ та у відповідності з вимогами Законів України «Про податок з доходів фізичних осіб», у п.п. «а», «б» п. 19.2 якого зазначено, що особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобовязані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок; надавати у строки, встановлені законом для податкового кварталу, якщо інше не визначено нормами цього Закону, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку податковому органу за місцем свого розташування.

Всупереч зазначеним нормам відповідачем податок з доходів фізичних осіб до бюджету не перераховувався, внаслідок чого утворилась вищезазначена заборгованість; розмір заборгованості сторонами не оспорюється. Зважаючи на вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, доведені наявними у матеріалах справи доказами, у звязку з чим підлягають задоволенню у повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування», п. п. 3.4, 3.5 статті 3, п. п. 8.1.2 п. 8.1 статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», п.п. 3.2.1 та 3.2.2 п. 3.2 ст. 3, Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»,

керуючись ст.ст. 7 12, 17, 18, 70, 71, 86, 99, 100, 158 163, 186, 254 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області в особі Теофіпольського відділення задовільнити.

Стягнути з фермерського господарства «Подільська нива»(с.Строки Теофіпольського району Хмельницької області, код ЄДРПОУ 30956635) на користь Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області в особі Теофіпольського відділення (код ЄДРПОУ 34971935) в дохід місцевого бюджету (одержувач Лідихівська сільська рада Теофіпольського району Хмельницької області, банк одержувача ГУДКУ у Хмельницькій області, код 23565503, розподільчий рахунок № 33217800700479, МФО 815013) заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб в сумі 40766 (сорок тисяч сімсот шістдесят шість) грн. 03 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 02 квітня 2010 року

<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >Р.Й. Коваль

< для копії >< для копії >