
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
16 листопада 2021 року м. Рівне №460/12970/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Головатчик А.А. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі: позивача: представник Мороченець Я.І., відповідача: представник Ільницький В.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 доВідділу архітектури та містобудування Виконавчого комітету Вараської міської ради про зобов`язання вчинення певних дій,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Відділу архітектури та містобудування Виконавчого комітету Вараської міської ради про зобов`язання Відділу архітектури та містобудування Виконавчого комітету Вараської міської ради видати будівельний паспорт з будівництва будинку на земельній ділянці загальною площею 0,0540 га, кадастровий №5620889300:04:030:0100, яка розташована: Рівненська область, Володимирецький район (нині - Вараський), Старорафалівська сільська рада.
За змістом позовної заяви позивач не погоджується з відмовою відповідача у видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки площею 0,0540 га, кадастровий №5620889300:04:030:0100, яка розташована на території Старорафалівської сільської ради Володимирецького району (нині - Вараського) Рівненської області. Зазначає, що при плануванні забудови вищевказаної земельної ділянки дотримана 50-ти метрова відстань від лісової ділянки до забудови на земельній ділянці, а відповідач безпідставно посилається на те, що ця відстань повинна становити 100 метрів, оскільки цей лісовий масив не є виключно хвойним, а є мішаним. Позивач вказує, що ним поданий відповідачу повний пакет документів, передбачений законодавством, а наміри забудови земельної ділянки відповідають вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам. На підставі викладеного просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач проти задоволення позову заперечив, у встановлений судом строк подав відзив на позов. На обґрунтування заперечення зазначає, що позивач дійсно звернувся з заявою від 08.07.2021 щодо видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки. Розглянувши дану заяву відповідач відмовив в цьому позивачу з підстав невідповідності намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам відповідно до п.2.4. наказу Мінрегіонбуду №103 від 05.07.2011 "Про затвердження Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки". На підставі викладеного просив відмовити в задоволенні позову повністю.
Ухвалою суду від 20.09.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №460/12970/21; розгляд справи ухвалено провести за правилами загального позовного провадження та підготовче засідання у справі призначено на 21.10.2021.
В підготовчому засіданні 21.10.2021 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті 16.11.2021.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позицію викладену в позовній заяві та просив позовні вимоги задовольнити повністю.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечив з підстав зазначених у відзиві на позов та просив відмовити в задоволенні позову повністю.
В судовому засіданні 16.11.2021 проголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Заслухавши думку учасників справи, розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 є власником земельної ділянки загальною площею 0,0540 га, з цільовим призначенням - для індивідуального садівництва, склад угідь - багаторічні насадження, категорія земель - землі сільськогосподарського призначення, кадастровий №5620889300:04:030:0100, розташована за адресою: Рівненська область, Володимирецький район, Старорафалівська сільська рада, що підтверджується договором купівлі-продажу земельної ділянки від 29.12.2020 та витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (а.с.11-13).
Позивач 08.07.2021 звернувся до відділу архітектури та містобудування виконавчого комітету Вараської міської ради із заявою про видачу будівельного паспорта забудови земельної ділянки загальною площею 0,054 га, яка розташована Рівненська область, Володимирецький район, Старорафалівська сільська рада. До вказано заяви додано: ескізи забудови, договір купівлі-продажу земельної ділянки від 29.12.2020 та витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (а.с.6).
Листом від 08.07.2021 №105 відділ архітектури та містобудування виконавчого комітету Вараської міської ради повідомив позивача, що відповідно до плану зонування території с.Стара Рафалівка, затвердженого рішенням Старорафалівської сільської ради №488 від 25.06.2013, функціональне призначення на земельній ділянці з кадастровим номером 5620889300:04:030:0100 - Ж-1C (підзона садибної забудови в межах санітарно-захисної зони). Територія підлягає реконструкції для організації санітарно-захисної зони. Розміщення нових житлових будинків, дитячих закладів, лікарень не допустиме. Реконструкція існуючих житлових будинків обмежена. Земельна ділянка має планувальні обмеження, а саме протипожежна відстань від меж забудови сільських поселень і ділянок садівничих товариств до лісових масивів має бути 100 метрів. Відповідно до пункту 2.4 наказу Мінрегіонбуду №103 від 05.07.2011, позивачу повернуто пакет документів для видачі будівельного паспорта (а.с.5).
Вважаючи, що відповідач протиправно відмовив у видачі будівельного паспорта на забудову належної на праві власності земельної ділянки, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою для зобов`язання надати будівельний паспорт в судовому порядку.
Вирішуючи адміністративний спір по суті, суд зазначає наступне.
Статтею 41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності є непорушним.
Частиною третьою статті 35 Земельного кодексу України визначено, що земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо.
Відповідно до частини першої статті 90 Земельного кодексу України, власники земельних ділянок мають право:
а) продавати або іншим шляхом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, заставу, спадщину, довірчу власність;
б) самостійно господарювати на землі;
в) власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену продукцію;
г) використовувати у встановленому порядку для власних потреб наявні на земельній ділянці загальнопоширені корисні копалини, торф, лісові насадження, водні об`єкти, а також інші корисні властивості землі;
ґ) на відшкодування збитків у випадках, передбачених законом;
д) споруджувати жилі будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів встановлює Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 №3038-VI (далі - Закон №3038-VI).
Частиною першою статті 2 Закону №3038-VI визначено, що планування і забудова територій - діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема розроблення містобудівної та проектної документації, будівництво об`єктів.
Відповідно до частини другої статті 5 Закону №3038-VI, вимоги містобудівної документації є обов`язковими для виконання всіма суб`єктами містобудування.
У статті 25 Закону №3038-VI зазначено, що режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, встановлюється у комплексних планах, генеральних планах населених пунктів, планах зонування та детальних планах територій.
Режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, обов`язковий для врахування під час розроблення землевпорядної документації.
Узгодження питань щодо забудови визначених для містобудівних потреб територій суміжних територіальних громад здійснюється на підставі відповідних угод, відображається у схемах планування зазначених територій та генеральних планах населених пунктів.
Встановлення режиму забудови територій, визначених для містобудівних потреб, не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, зміни адміністративно-територіальних меж до моменту вилучення (викупу) земельних ділянок.
Відповідно до частин 1, 4 статті 26 Закону №3038-VI, забудова територій здійснюється шляхом розміщення об`єктів будівництва. Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.
Статтею 27 Закону №3038-VI визначено, що забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).
Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.
Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів.
За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.
Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об`єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.
Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Порядок видачі будівельного паспорта визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Відповідно до статті 27 Закону №3038-VI розроблений Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2011 № 103, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.07.2011 за №902/19640 (далі - Порядок №103), який призначений для використання уповноваженими органами містобудування та архітектури та іншими суб`єктами містобудування при вирішенні питань забудови присадибних, дачних і садових земельних ділянок.
Пунктами 1.2 та 1.3 Порядку № 103 визначено, що будівельний паспорт забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт) визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці.
Параметри забудови визначаються з урахуванням державних будівельних норм ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення», ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій».
Відповідно до пункту 2.1 Порядку № 103 видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять:
заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку;
засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію;
ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об`єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об`єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо);
проект будівництва (за наявності);
засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.
Згідно з пунктом 2.3 Порядку № 103 уповноважений орган містобудування та архітектури на підставі отриманих документів визначає відповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам чинної містобудівної документації на місцевому рівні, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
Пунктом 2.4 Порядку № 103 визначено, що пакет документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього повертається уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику з таких підстав:
неподання повного пакета документів, визначених пунктом 2.1 або 2.2 цього розділу;
невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
Відповідно до пункту 2.5 Порядку № 103 повернення пакета документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього здійснюється з відповідним обґрунтуванням уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, який не перевищує строк його надання.
Як встановлено з матеріалів справи позивач звернувся до відповідача із заяво про видачу будівельного паспорта та додав до неї необхідний пакет документів.
Повертаючи позивачу пакет документів відповідач вказав, що відповідно до плану зонування території с.Стара Рафалівка, затвердженого рішенням Старорафалівської сільської ради №488 від 25.06.2013, функціональне призначення на земельній ділянці з кадастровим номером 5620889300:04:030:0100 - Ж-1C (підзона садибної забудови в межах санітарно-захисної зони). Територія підлягає реконструкції для організації санітарно-захисної зони. Розміщення нових житлових будинків, дитячих закладів, лікарень не допустиме. Реконструкція існуючих житлових будинків обмежена.
Судом встановлено, що рішенням Старорафалівської сільської ради №488 від 25.06.2013 затверджено план зонування території населених пунктів Стара Рафалівка та Бабка Старорафалівської сільської ради (а.с.45-50).
За даними відповідача належна позивачу на праві власності земельна ділянка відноситься до зони Ж-1с - підзона садибної забудови одноквартирних житлових будинків до трьох поверхів із земельними ділянками та зблокованих одно- двоквартирних житлових будинків на сусідніх земельних ділянках в межах санітарно-захисної зони. Територія підлягає реконструкції для організації санітарно-захисної зони (СЗЗ). Розміщення нових житлових будинків, дитячих закладів, лікарень не допустимо. Реконструкція існуючих житлових будинків обмежена. Земельна ділянка має планувальні обмеження, а саме протипожежна відстань від меж забудови сільських поселень і ділянок садівничих товариств до лісових масивів має бути 100 метрів.
Суд зазначає, що план зонування території, яким визначено, що територія зони Ж-1с підлягає реконструкції для організації санітарно-захисної зони прийняте у 2013 році. Позивач із заявою про видання будівельного паспорта звернувся у 2021 році.
Доказів того, що за цей період відповідачем на виконання плану зонування території, затвердженого рішенням Старорафалівської сільської ради №488 від 25.06.2013, здійснено організацію санітарно-захисної зони, суду не надано.
Згідно з абзацом 3 пункту 15.2.4 ДБН Б.2.2-12:2019 "Планування та забудова території", протипожежні відстані від будинків, будівель і споруд сільських населених пунктів, а також від меж ділянок дачних поселень та садової забудови до лісових ділянок повинні бути 20 м, 50 м, 100 м - відповідно до дерев листяного, мішаного і хвойного лісу (https://dreamdim.ua/wp-content/uploads/2019/07/DBN-B22-12-2019.pdf).
Відповідно до схеми розміщення земельних ділянок найближча відстань від лісової смуги, яка перебуває на земельній ділянці під кадастровим №5620889300:04:030:0111, до земельної ділянки з кадастровим №5620889300:04:030:0100, яка перебуває власності позивача, становить 43 метри 67 сантиметрів (а.с.20).
Відповідно до ескізних намірів забудови земельної ділянки, зокрема Схеми забудови земельної ділянки, проектований будинок на цій земельній ділянці розміщений на відстані 10-ти метрів від переднього краю межі земельної і ділянки з кадастровим №5620889300:04:030:0100 (а.с.8).
Тобто, відстань від лісової смуги до проектованого будинку на земельній ділянці з кадастровим №5620889300:04:030:0100 становить 53 метри 67 сантиметрів.
Листом Державне підприємство "Рафалівське лісове господарство" Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України №456 від 09.09.2021 повідомлено, що на лісовій ділянці, яка розташована на земельній ділянці з кадастровим №5620889300:04:030:0111, поблизу вулиця Весняна села Стара Рафалівка Вараського району Рівненської області зростають такі види дерев: сосна, дуб, береза та чагарникові - клен ясинолистий, спірея (а.с.22).
Наявними в матеріалах справи фотокартками підтверджується, що вказана лісова ділянка є мішаною, оскільки на ній розташовані різні види дерев (а.с.23-28).
Мішаний ліс - це природна зона лісів, що утворені хвойними і листяними деревними породами.
Таким чином, що розташований на земельній ділянці з кадастровим №5620889300:04:030:0111 лісовий масив є мішаним лісом.
Враховуючи викладене, позивачем при плануванні забудови земельної ділянки кадастровий №5620889300:04:030:0100, яка перебуває у його власності, дотримана 50-ти метрова відстань від лісової ділянки до забудови на земельній ділянці, а відповідач у своєму листі безпідставно зазначає, що ця відстань повинна становити 100 метрів, оскільки цей лісовий масив не є виключно хвойним, а є мішаним.
Також суд зазначає, що право власності на вищевказану земельну ділянку зареєстроване за попереднім власником 15.12.2012 (а.с.14-19).
Однак, план зонування території затверджений рішенням Старорафалівської сільської ради №488 від 25.06.2013 після реєстрації права власності на земельну ділянку для індивідуального садівництва, площею 0,054 га, кадастровий №5620889300:04:030:0100, яка розташована за адресою: Рівненська область, Володимирецький район (Вараський), Старорафалівськ сільська рада.
Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ 5608652332020 від 24.11.2020, відомості про обмеження у використанні земельної ділянки, встановлені Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року №1051, не зареєстровані (а.с.15-19).
Суд зазначає, що позивач набув у власність земельну ділянку з конкретно визначеним цільовим призначенням: для індивідуального садівництва.
Орган місцевого самоврядування приймаючи рішення №488 від 25.06.2013, яким затвердив план зонування території села Стара Рафалівка, не звернув увагу на ті обставини, що дана земельна ділянка вже виділена громадянину, їй наданий відповідний статус, а право власності на неї зареєстровано вперше у попереднього власника 15.12.2012, а тому не може бути включена в межі зони Ж-1с - (підзона садибної забудови в межах санітарно-захисної зони). Територія підлягає реконструкції для організації санітарно-захисної зони.
Посилання відповідача на невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, суд вважає безпідставними так, як на час виготовлення технічної документації із землеустрою та оформлення права власності на земельну ділянку були відсутні будь-які обмеження з приводу виділення спірної ділянки під забудову.
Частина другою статті 24 Закону №3038-VI передбачає, що зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування до встановлення нового функціонального призначення територій.
Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.
З наведених законодавчих норм слідує висновок, що подальша зміна функціонального призначення територій після набуття права на земельну ділянку не впливає на правовий режим її використання, а її забудова може здійснюватися у межах вже існуючого цільового призначення.
За таких обставин, суд вважає, що відмова позивачу у видачі будівельного паспорту є порушенням його конституційного права. Так як звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за статтею 22 Конституції України не допускається.
Також, суд вважає за необхідне зазначити, що складовою захисту права особи на мирне володіння своїм майном, гарантованого статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод є принцип правової визначеності.
Розумними очікуваннями особи вважаються легітимні (або законні) і виправдані очікування набути майно або майнове право, які в практиці ЄСПЛ дістають правову охорону як майно. Поняття "законні очікування" (legitimate expectations) слід розглядати як елементи верховенства права та "юридичної визначеності" (legal certainty).
Характеристика очікувань як легітимних поєднує в собі: 1) їх законність, яка зумовлена реалізацією особою належного їй суб`єктивного права, 2) їх обґрунтованість, тобто зумовлену законом раціональність сподівань учасників суспільних відносин.
У матеріально-правовому сенсі легітимні очікування суб`єктів мають захищатися від непередбачуваних змін законодавства, яким встановлено відповідний правовий режим (власності, інвестиційної діяльності тощо). У процедурному ж сенсі легітимні очікування стосуються однакової та послідовної правозастосовної практики.
З огляду на зазначене, суд зазначає, що у випадку відмови позивачу в забудові його земельної ділянки, має місце порушення права на мирне володіння своїм майном, оскільки позивач позбавляється законних очікувань на забудову земельної ділянки, яка у встановленому законом порядку набута у власність до затвердження рішенням Старорафалівської сільської ради №488 від 25.06.2013 плану зонування території населених пунктів Стара Рафалівка та Бабка Старорафалівської сільської ради.
Статтею 245 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Враховуючи, що відповідачем відмовлено у видачі будівельного паспорту, суд вважає, що для відновлення порушених прав позивача необхідно зобов`язати відповідача видати позивачу, будівельного паспорту на забудову земельної ділянки, кадастровий номер 5620889300:04:030:0100.
Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, зважаючи, що відповідач не довів правомірність вчинених ним дій, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити повністю.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Відділу архітектури та містобудування Виконавчого комітету Вараської міської ради (код ЄДРПОУ 44087798, майдан Незалежності, б.4, м.Вараш, Рівненська область, 34400) задовольнити повністю.
Зобов`язати Відділ архітектури та містобудування Виконавчого комітету Вараської міської ради видати ОСОБА_1 будівельний паспорт з будівництва будинку на земельній ділянці загальною площею 0,0540 га, кадастровий №5620889300:04:030:0100, яка розташована: Рівненська область, Володимирецький район (нині - Вараський), Старорафалівська сільська рада.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 26 листопада 2021 року
Суддя Н.В. Друзенко