Постанова № 10176574, 23.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2010
Номер справи
2а-3742/10/1370
Номер документу
10176574
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 червня 2010 р. № 2а-3742/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карпяк О.О.

при секретарі судового засідання Зановяк О.О.

за участю представників сторін:

від позивача Копняк Н.Я. (довіреність від 11.01.2010 року № 04/7)

від відповідача Шиян М.М. (доручення від 22.06.2010 року № 973)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області звернулася з адміністративним позовом до Управління Держкомзему у Старосамбірському районі Львівської області про стягнення коштів у розмірі 107343 грн.,-

в с т а н о в и в:

Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області звернулася з адміністративним позовом до Управління Держкомзему у Старосамбірському районі Львівської області про стягнення коштів у розмірі 107343 грн.

Ухвалою від 30 квітня 2010 року відкрито провадження у справі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав наведених у позовній заяві просить позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судовому засідання проти позову заперечив, просить відмовити у задоволенні позову, письмових заперечень на позов не подав.

Постанова в повному обсязі виготовлена 29 червня 2010 року.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у справі докази та надавши їм оцінку, суд встановив наступне.

24.02.2010 року Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області проведено перевірку Управління Держкомзему у Старосамбірському районі Львівської області на предмет формування, встановлення та застосування тарифів на землевпорядні роботи, повязаних з оформленням документів, в тому числі, які посвідчують право власності на земельні ділянки при передачі їх у безоплатну власність громадян України. На підставі проведеної перевірки складено акт № 000076.

Проведеною перевіркою встановлено, порушення відповідачем Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»та Постанови Кабінету Міністрів України від 01.11.2000 року № 1619 «Про затвердження порядку виконання земельно - кадастрових робіт на надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів», загальна сума завищення плати за видачу висновків щодо надання земельних ділянок у користування та складання технічного завдання на виконання землевпорядних робіт і оформлення договорів оренди, стягнутої Управлінням Держкомзему у Старосамбірському районі Львівської області із замовників за період з жовтня 2008 року по 24 лютого 2010 року склала 42656, 00 грн.

За наданими Управлінням Держкомзему у Старосамбірському районі Львівської області встановлено, що управлінням за період з 24.02.2009 року по 24.02.2010 року було отримано необґрунтовано виручку стосовно складання технічного завдання на суму 805 грн. з фізичних осіб підприємців та на суму 735 грн. з юридичних осіб.

За період з 24.02.2009 року по 24.02.2010 року Управлінням Держкомзему у Старосамбірському районі Львівської області у 2009 році було надано 38 консультації стосовно оформлення договорів оренди юридичним особам та фізичним особам підприємцям, чим необґрунтовано отримано виручку у розмірі 1520 грн., у 2010 році відповідачем надано 33 консультації стосовно оформлення договорів оренди юридичним особам та фізичним особам підприємцям, чим необґрунтовано отримано виручку у розмірі 1320 грн.

01.03.2010 року позивачем винесено рішення № 68 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, згідно якого вирішено вилучити у відповідача 107343,00 грн.

Крім цього, позивачем направлено відповідачу претензію № 68 від 01.03.2010 року, яку відповідачем залишено без задоволення.

Згідно ст. 4 Закону України «Про ціни та ціноутворення», повноваження визначати перелік продукції, товарів і послуг, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи на які затверджуються відповідними органами державного управління, а також визначати повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів) надано виключно Кабінету Міністрів України.

Відповідно до п.5 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.11.2000 року № 1619 « Про затвердження Порядку виконання земельно кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів»державні органи земельних ресурсів можуть виконувати та надавати на платній основі такі види земельно-кадастрових робіт і послуг: розроблення нормативно-технічної та науково-методичної документації з питань землевпорядних, ґрунтових, геоботанічних, радіологічних, лісотипологічних, містобудівних та інших обстежень і розвідувань земельних угідь з метою отримання земельно-кадастрової інформації; виготовлення планово-картографічних матеріалів;проведення спеціальних обстежень і розвідувань, в тому числі збирання, обробка, аналіз, зберігання, надання та публікація земельно-кадастрової інформації;проведення землевпорядних та землеоціночних робіт, у тому числі грошова оцінка земель та експертна грошова оцінка земельних ділянок; проведення робіт з паспортизації земельних ділянок; внесення записів до державного реєстру земель;розроблення проектів оптимізації структури земельних угідь новостворених господарств;складання схем землеустрою, розроблення техніко-економічних обґрунтувань з використання й охорони земельних ресурсів, визначення меж земельних ділянок, а також виконання інших робіт щодо проведення землеустрою; проведення державної землевпорядної експертизи; надання консультацій з питань оформлення прав на земельні ділянки, державного земельного кадастру, кількісної та якісної характеристики земельних угідь, економічної та грошової оцінки земель, інших питань використання та охорони земель; підготовка дублікатів державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, сертифікатів на право на земельну частку (пай); публікація матеріалів статистичних даних про стан та склад земельних угідь; розповсюдження статистичної та іншої інформації на паперових і електронних носіях;підготовка та видання довідників, збірників, бюлетенів, брошур, буклетів тощо; підготовка та надання аналітичних записок щодо стану земельних ресурсів України, земельно-кадастрової інформації на замовлення, відомостей з бази даних державного земельного кадастру; розроблення програмного забезпечення та технології автоматизованої обробки даних; запровадження та експлуатація програмно-технічних комплексів для збирання, обробки, систематизації, зберігання та аналізу земельно-кадастрової інформації; підготовка та підвищення кваліфікації спеціалістів-землевпорядників, супроводження процесу автоматизованого ведення державного земельного кадастру, інших спеціалістів у галузі використання, оцінки та охорони земель; надання витягів з державного земельного кадастру; надання витягів з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок.

Відповідно до п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.11.2000 року № 1619 «Про затвердження Порядку виконання земельно кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів»виконання земельно-кадастрових робіт та надання послуг здійснюється на платній основі відповідно до поданих заяв та укладених договорів.

Згідно п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.11.2000 року № 1619 «Про затвердження Порядку виконання земельно кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів»відповідальність за дотримання встановленого порядку надання земельно-кадастрової інформації та послуг на платній основі, визначення їх вартості несуть державні органи земельних ресурсів.

З огляду на вищенаведене державні органи земельних ресурсів мають право стягувати плату, встановлену спільним наказом Державного комітету по земельних ресурсах , Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України № 97/298/124 від 15.06.2001 року лише, за ті види землевпорядних робіт та послуги, право які надавати на платній основі їм надано постановою КМУ від 1619 від 01.11.2000 року.

Згідно ч. 1 ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Таким чином, позовні вимоги Державної інспекції контролю за цінами у Львівській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в :

1.Адміністративний позов задоволити повністю.

2.Стягнути з Управління Держкомзему у Старосамбірському районі Львівської області (юридична адреса: 82000, м.Старий Самбір, вул.. Лева Галицького,40; р/р 35229007001128 в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, ЗКПО 22384107) до Державного бюджету України 107343 (сто сім тисяч триста сорок три) гривні.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Карп'як О.О.